Skocz do zawartości
Patricko

Heavy Rain

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy najlepsza trasa autostradą opisana w 1. poście dotyczy też najłatwiejszego poziomu zaawansowania w kontroli pada? Mam zamiar zdobyć KAMIKADZE i nie wiem czy kierować się właśnie tą ścieżką. Jeżeli dla danego poziomu trzeba wybierać inne warianty, prosiłbym bardzo o ich opisanie.

Wiesz co.. ja miałem ustawionego pada na najłatwiejszym i miałem identycznie chyba jak na filmiku. Jedyna możliwa różnica jest taka, że miałbyś mniej klawiszy do wciskania ale wątpie. Jak mnie pamięc nie myli to w przypadku kamikadze wszędzie jest tak samo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 4 trofki, dwa brązy i dwa złotka, a to przeklęte KAMIKAZE już a mną..... :)

I mam pytanie, zacząłem dziś Zbrodnię doskonałą. Po zabiciu Hassana podszedłem do niego i coś jeszcze powiedział, zanim zmarł. Czy dobrze zrobiłem, czy powinienem jakoś od razu wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób po prostu jak jest w poradniku. Te scenki, że on coś gada, itd. to są z automatu, nie unikniesz tego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam próbowałem odrazu wyjść ale nie ma takiej opcji ;)

Ja już się zacząłem bać właśnie, że coś spartaczyłem :) Dzięki wielkie za odpowiedzi!

I mam jeszcze jedno, mam nadzieję, że ostatnie: Już kiedyś pytałem czy

scena obcinania palca piłą czy nożyczkami jest bardziej drastyczna niż załóżmy tasakiem. A chciałbym wiedzieć jeszcze, czy to jakoś dłużej trwa albo coś? :)

EDIT: Sprawa z Rzeźnikiem załatwiona, przepraszam za ciągłe wypytywanie, ale ten moment przyprawia mnie o gigantyczne ciary na plecach i chciałem się mentalnie przygotować :)

Edytowane przez Maly_06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się bałem ale na jakimś filmiki rozwiązałem swój problem ;)

nie ma znaczenia, nie przypalaj potem palca to będzie trwała krócej. Jakoś zbytnio na czas to sie nie przekłada w ogóle. Zresztą ja nie wiem po co któryś raz o to pytasz ? szczególnie z naciskiem na tą drastyczność. Poprostu obgraj scenke i już.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim, dobrzy ludzie, za wszelaką pomoc i odpowiedzi na moje, nieraz dziwne i niepotrzebne , pytania :) Otóż dzięki Wam zdobyłem drugą platynkę w grze, która niewątpliwie jest tego warta! Jeszcze raz dziękuję, plusy dla wszystkich, którzy mnie dopomogli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,takie małe pytanie mam do trofea Wszystkie Zakończenia.Mam 2 save'y na 1 skończyłem grę a na 2 robię Zbrodnię Perfekcyjną.Czy zakończenia w grze się sumują z savów czy muszę te z pierwszego robić na drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna tuż , tuż a "Wszystkiego Najlepszego" nie chce wpasc. Robię wszystko według tego filmiku i nic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna tuż , tuż a "Wszystkiego Najlepszego" nie chce wpasc. Robię wszystko według tego filmiku i nic ...

Ja trzy dni temu platynę zdobyłem i mogę zapewnić, że żadne trofeum nie jest zbuggowane. Patrzę na ten filmik, jest prawie wszystko jak ja robiłem, z wyjątkiem tego, że pierwsze wziąłem Shauna, chłopca po prawej, na barana, a potem robiłem helikopter. Dodatkowo, musisz go tyle nosić na barana, póki nie pojawi się animacja, że sam schodzi. Nie możesz nacisnąć strzałeczki w dół, żeby go postawić, tylko musisz nosić i czekać. Co więcej, to trofeum wpada o wiele później. Nie wiem czy nie dopiero przy Shelbym w rozdziale "Melina"; ale jak będziesz pewien, że zrobiłeś jak ci mówię, wyjdź do głównego menu, kiedy pojawią ci się pierwsze momenty w hipermarkecie/galerii i włącz pierwszy lepszy rozdział. Powinno wpaść.

Nic więcej nie mogę poradzić, mam nadzieję, że Ci się uda, bo naprawdę warto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna tuż , tuż a "Wszystkiego Najlepszego" nie chce wpasc. Robię wszystko według tego filmiku i nic ...

Było wałkowane już wielokrotnie. Puchar zwykle odblokowuje się podczas ładowania rozdziału "Melina". Natomiast jeśli nie chce ci się grać jeszcze tego kawałka, to pomaga po zrobieniu wszystkiego zgodnie z wymaganiami wyjście do menu głównego i wczytanie dowolnego rozdziału.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Platyna wpadła ;-)

Cieszę się z tobą, bo moja też świeżutka! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratsy, ale tak imo całkiem obiektywnie po ukończeniu i pomyśleniu to platyna w HR psuje już cały urok gry; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamikaze nie było najgorsze - wpadło za drugim razem.

Natomiast z "Wszystkiego Najlepszego" męczyłem się dobre 7-8 razy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie - racja , platyna to ukończenie tej gry w chyba każdy możliwy, przynajmniej szczególnie ważniejszy , sposób. Może i dość, że późniejsza rozgrywka nie daje już takiej przyjemności. IMO pełnię emocji i klimatu tej gry oddaje tylko pierwsze przejście , potem ewentualnie można przechodzić wszystko odwrotnie, ale to już nie to samo.

Może i platyna to taki jakby koniec, ale z drugiej strony to ukoronowanie , w jakiś sposób nagroda , a dla takiej gierki jak ta, stwierdziłem, że warto ją zdobyć :thumbsup: I broń Boże dla szpanu - dla własnej przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiuu może ci sie wydawać bo Ethan tak czy siak jak zrobisz poprawnie to w pewnym momencie zachacza jakby o auto. Główny problem tutaj to moment z radiowozem, na który jest prosty mały trik do opanowania przez który ludzią to nie wpada ;) oj, pamiętam moje 3,5 godziny prób.

Ogólnie to poprostu ja twierdze że Heavy Rain jest grą na raz. Wtedy każdy z nas ma swoje zakończenie, jest "magia" tytuły i w ogóle mamy poczucie że wszystko zależało od nas.

Przy kolejnych podejściach poprostu gra traci. Widzimy że jeśli uśmiercimy bohatera to stracimy pewną część emocji. Niestety tak naprawde jakich decyzji nie podejmiemy to wszystko prowadzi do tego samego, przez co można stwierdzić że niektóre decyzje nie mają takiej wagi sprawy, jak nam to się wydaje i pozwalają przejść poprostu dany moment na swój sposób.

Co do trofeów to nie wiem. Sam David Cage jest ich przeciwnikiem i są one chyba wprowadzone tylko z musu rynku. I tak dużo osiągnął nakłaniając Sony żeby mogły pojawić się podczas loadingów.

Cóż, Ja ukończyłem grę rok temu i było świetnie. Zakupiłem sobie teraz egzemplarz żeby zrobić platyne i się pobawić (świetny klimat naszego lipcowego deszczu). Cel spełniłem i czuje przez to lekkie zniesmaczenie bo uważam że sobie troche popsułem tym opinie i stosunek do gry. Natomiast dalej uważam że jest to świetny tytuł, innowacyjny pod względem narracji (ktoś może grał w fahrenheita ? podobno z tego co widziałem na yt jest podobnie gra prowadzona ale jednak premiera była masa lat temu na PC i jakoś nie moge sie zmusić do odświeżenia tego tytułu).

Teraz wiem, że moja przygoda z HR się kończy i raczej pozbęde sie na dniach mojego egzemplarza i przynajmniej w dobie tego genu do niego nie wróce. Może przy okazji odświeżenia klasyków na nowej generacji będzie taka okazja( szczerze wątpie,żeby Sony soibe odpuściło przypomnienie nowym graczom o takim tytule).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dosłownie przed chwilą wpadła platyna :D Już moja siódma.Gra jest bardzo ciekawa ale na dłuższą metę kiedy przechodzi się nią ponownie,po prostu nudzi.Ale tytuł polecam bo to jedna z najlepszych gier na PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Robię teraz perfect crime, sherlock i wszystkie zakończenia. Gdy nie uda mi się czegoś wykonać i będę chciał się cofnąć o rozdział czy dwa wstecz to mam wybrać opcje z zapisem? Gdy wybiorę tą opcję to co w innych rozdziałach jest zostanie?

Zacząłem teraz grać od sklepu Hassana, w pierwszym przejściu gry Jaydenem miałem odkryte wszystkie dowody na miejscu zbrodni, mam nadzieję że teraz to zostało tak? Bo jeżeli nie to nie uda mi się nic zrobić. Dlatego wolę zapytać.

Edytowane przez Akardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Robię teraz perfect crime, sherlock i wszystkie zakończenia. Gdy nie uda mi się czegoś wykonać i będę chciał się cofnąć o rozdział czy dwa wstecz to mam wybrać opcje z zapisem? Gdy wybiorę tą opcję to co w innych rozdziałach jest zostanie?

Zacząłem teraz grać od sklepu Hassana, w pierwszym przejściu gry Jaydenem miałem odkryte wszystkie dowody na miejscu zbrodni, mam nadzieję że teraz to zostało tak? Bo jeżeli nie to nie uda mi się nic zrobić. Dlatego wolę zapytać.

Jak sie cofniesz o rozdział czy dwa, to od tego momentu musisz grać do końca wykonując wszystko tak jak ma być.

Nie wiem co masz na myśli w stosunku do Jaydena ale - Jeśli chodzi ci o miejscie zbrodni to jeśli tam wszystko odkryłeś to będzie liczone jako wykonane. Jeśli pytasz czy gra zalicza zebrane wszystkie dowody podczas całego przejścia to nie, dalej musisz zbierać wszystko jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie cofniesz o rozdział czy dwa, to od tego momentu musisz grać do końca wykonując wszystko tak jak ma być.

Nie wiem co masz na myśli w stosunku do Jaydena ale - Jeśli chodzi ci o miejscie zbrodni to jeśli tam wszystko odkryłeś to będzie liczone jako wykonane. Jeśli pytasz czy gra zalicza zebrane wszystkie dowody podczas całego przejścia to nie, dalej musisz zbierać wszystko jak leci.

Właśnie chodziło mi o miejsce zbrodni to znaczy ten rozdział w którym gramy Jaydenem po raz pierwszy. Tam wszystko znalazłem, bo dostałem za to trofeum. Ukończyłem grę i teraz zacząłem grać od sklepu Hassana. I chodziło mi o to czy to co robiłem przed sklepem Hassana zostało czy nie, ale teraz już wiem że zostało. Dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o miejsce zbrodni to znaczy ten rozdział w którym gramy Jaydenem po raz pierwszy. Tam wszystko znalazłem, bo dostałem za to trofeum. Ukończyłem grę i teraz zacząłem grać od sklepu Hassana. I chodziło mi o to czy to co robiłem przed sklepem Hassana zostało czy nie, ale teraz już wiem że zostało. Dzięki za odpowiedź. :)

Zostało, ale to co się działo przed sklepem nie ma najmniejszego znaczenia na późniejszy rozwój zdarzeń.

Graj wg poradnika w pierwszym poście i zrobisz pucharek bez problemu.

Najważniejszy moment to chyba w tym antykwariacie jest, żeby wszystkie odciski wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×