Skocz do zawartości
Patricko

Heavy Rain

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dobra, trofeum "Super Tata" jakos wpadlo. Przy okazji zrobilem tez "Czterech Bohaterow" ;) Swoja droga zauwazylem drobna neiscislosc ktora mnie troche zdenerwowala... mianowicie w pewnym momencie (o ile dobrze pamietam) Jayden wspomnial, ze Scott ma 48 lat. W koncowej scenie...

...przy 1 z zakonczen Scott zginal (bijac sie z Jaydenem na tasmie), po czym pokazany byl jego nagrobek z data 1967-2011 - czyli wychodzi 44. Machneli sie o 4 lata :/

Tak czy siak gre oceniam na:

11/10 - genialna fabula i niesamowita gra na emocjach sprawia, ze w dupie mam drobne niescislosci i blachostki graficzne! Czekam na wiecej takich produkcji a do HR (mimo iz od samego poczatku przeszedlem 2 razy i kilka razy zaczynajac od srodka, nie mowiac o powtarzaniu po xx razy scen, ktore mi sie poobaly, jak np "Jaszczurka") wroce na 100%, wiec nie predko sprzedam moja edycje kolekcjonerska :)

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie moge edytowac po raz kolejny wiec napisze 3 post pod rzad. Wbilem wlasnie trofeum "Zbrodnia Doskonala" :) Okazalo sie, ze...

...Norman mial zginac na tasmie, a robiac to wczesniej dawalem sie zabic Shelbyemu na samym poczatku (gdy Norman wyjal Shauna Shelby kopnal go od tylu i strzelil w leb). Dodam tylko, ze Ethanem nawet nie dojechalem do magazynu.

Mam nadzieje, ze tym postem pomoge komus, kto mial podobny problem :) To w sumie zostaly mi 2 zakonczenia (Punkt Wyjscia i Matczyna Zemsta) i wpada platynka :) Dodam, ze wszystko robilem po swojemu a nie wg poradnika!

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam maly problem, a mianowicie nie wpadaja mi trophy skonczylem chapter 1 i 2 a zadne trophy nie wpadlo o co chodzi?? robilem wszystko wg poradnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam maly problem, a mianowicie nie wpadaja mi trophy skonczylem chapter 1 i 2 a zadne trophy nie wpadlo o co chodzi?? robilem wszystko wg poradnika

A moze powiesz nam o jakie trophy chodzi? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego najlepszego i interaktywny dramat

Moze wylaczyles gre zaraz po przejsciu tego chaptera? Trophy dodaja sie w czasie ladowania kolejnej sceny, a w dodatku jesli chodzi o Happy Birthday, to o ile robisz wszystko dobrze trophy moze ci wpasc znacznie pozniej. Tez mialem problem z tym pucharkiem, wpadlo mi z dosyc sporym opoznieniem. Po prostu pograj pare chapterow wiecej niz trzeba i trofea powinny wpasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wylaczyles gre zaraz po przejsciu tego chaptera? Trophy dodaja sie w czasie ladowania kolejnej sceny, a w dodatku jesli chodzi o Happy Birthday, to o ile robisz wszystko dobrze trophy moze ci wpasc znacznie pozniej. Tez mialem problem z tym pucharkiem, wpadlo mi z dosyc sporym opoznieniem. Po prostu pograj pare chapterow wiecej niz trzeba i trofea powinny wpasc.

ok dzieki bardzo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest moja pierwsza gra, którą postanowiłem platynować. Z tej prostej przyczyny, że jest tego warta. Mam już 77% i teraz parę moich próśb o pomoc:

1. JAK zrobić kamikaze? Robię wszystkie QTE jak trzeba (bez czerwonego błędu) i tak nie wpada. Jakaś rada co tam zrobić? Może nie można się o nic otrzeć? Ale jak wtedy pokonać policyjną blokadę?

2. Nerd - raczej nie będzie problemów, zacznę od sceny na złomowisku. Ale, czy zrobić ją z zapisem i czy robić przed Perfect Crime? Czy to nie ważne?

3. Perfect Crime - krótko i treściwie, co zrobić (bez szczegółów np. które odciski wytrzeć)? Tu musi być zapis i jazda do samego końca, tak?

4. Wszystkie zakończenia. Po pierwszym przejściu mam chyba 4 epilogi odblokowane. Jak to robić, od jakiego miejsca i ile razy będę musiał zaczynać?

5. I jak zrobić trofeum, gdzie trzeba dotrzeć wszystkimi postaciami do starego magazynu... i zginąć :(

Tylko to mi brakuje do 100%. Niech ktoś oblatany mi napisze. Bo mam mało czasu na granie i nie uda mi się metodą prób i błędów.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. jeśli nie skusiłeś, to powinno Ci wpaść po zakończeniu rozdziału (w trakcie wczytywania nastepnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. jeśli nie skusiłeś, to powinno Ci wpaść po zakończeniu rozdziału (w trakcie wczytywania nastepnego).

No nie wpadło... Ale będę próbował do skutku. Czyli wystarczy robić QTE bez skuchy? Bez jakiś specjalnych instrukcji przejazdu. Muszę dodać, że ten rozdział dostarczył mi "wiele" emocji :angry:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NERVUS_PL w "kamikaze" oprócz przejazdu bez żadnego błędu musisz też przejechać tą trasę wg. schematu (skopiowałam z kikoo.pl)

"To trofeum jest o wiele trudniejsze, niż brzmi, ponieważ nie trzeba tylko bezbłędnie powciskać guziki, ale również obrać właściwą drogę, która spowoduje jak najmniej uszkodzeń karoserii. Poniżej zamieszczam kierunki jakie należy wybrać, aby trofeum wpadło. Zaznaczę, że mi się udało zdobyć pucharek dopiero za czwartym razem, dlatego też nie zrażajcie się zbyt szybko. Jeśli wam coś nie wyjdzie w trakcie jazdy to po prostu wyjdzie z gry i wybierzcie Kontynuuj, aby nie zaczynać rozdziału od początku, a od ostatniego checkpointa, czyli przed samą jazdą. * W lewo

* Przechyl pad w prawo

* W prawo

* W lewo

* Przechyl pad w lewo

* Przechyl pad w prawo

* Przechyl pad w prawo and W lewo (w tym momencie musisz balansować autem, aby wyjść z poślizgu)

W tym miejscu GPS mówi, że zostały 4 kilometry do mety.

* Przechyl pad w lewoCut-scenka, w której gość zmienia opony.

* Przechyl pad w prawo

* W lewo przez barierką

* X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

* Przechyl pad w prawo

* Przechyl pad w lewo

* Przechyl pad w prawo

* Przechyl pad w lewoW tym miejscu GPS mówi, że zostały 3 kilometry do mety.

* X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

* W prawo od autobusu

W tym miejscu GPS mówi, że zostały 2 kilometry do mety. * W prawo

* Przechyl pad w lewo

* W prawo na kasach

Cut-scenka z glinami, które rozpoczynają pościg.

* Przechyl pad w prawo (UWAGA!!! Jeśli zrobisz to prawidłowo - samochód policyjny w ciebie nie uderzy; jeśli uderzy - zacznij od początku, bo nie zdobędziesz trofeum)

* X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

* Przechyl pad w prawo

* W lewo lub w prawo w momencie przebijania się przez blokadę policyjną

* X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

* Przechyl pad w prawo

* Przechyl pad w lewo

* X, O, R2, L2, kwadrat lub trójkąt (w zależności od poziomu trudności, na którym grasz)

Czasem gra może nie odczytać właściwie ruchów pada. Pamiętaj, że musisz trzymać go równolegle do telewizora, nie prostopadle, a ruchy muszę być zdecydowane i tylko w kierunku, w którym powinien odbyć się ruch."

Jeśli chodzi o wszystkie zakończenia to raczej pownieneś wiedzieć, od którego momentu zacząć, ale pamiętaj, że po tym zawsze graj już do końca bez skakania po rozdziałach.

Najlepiej wejdź sobie TUTAJ, bo widzę masz dużo problemów, a to bardzo dobry poradnik imo ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NERVUS_PL w "kamikaze" oprócz przejazdu bez żadnego błędu musisz też przejechać tą trasę wg. schematu (skopiowałam z kikoo.pl)

"To trofeum jest o wiele trudniejsze, niż brzmi, ponieważ nie trzeba tylko bezbłędnie powciskać guziki, ale również obrać właściwą drogę, która spowoduje jak najmniej uszkodzeń karoserii. Poniżej zamieszczam kierunki jakie należy wybrać, aby trofeum wpadło. Zaznaczę, że mi się udało zdobyć pucharek dopiero za czwartym razem, dlatego też nie zrażajcie się zbyt szybko. Jeśli wam coś nie wyjdzie w trakcie jazdy to po prostu wyjdzie z gry i wybierzcie Kontynuuj, aby nie zaczynać rozdziału od początku, a od ostatniego checkpointa, czyli przed samą jazdą. * W lewo

Jeśli chodzi o wszystkie zakończenia to raczej pownieneś wiedzieć, od którego momentu zacząć, ale pamiętaj, że po tym zawsze graj już do końca bez skakania po rozdziałach.

Najlepiej wejdź sobie TUTAJ, bo widzę masz dużo problemów, a to bardzo dobry poradnik imo ;)

Dzięki. Już dokopałem się do tego poradnika, ale jest tam jasno napisane, że w kamikaze nawet jak się robi wszystko OK, to może nie wpadać i jemu weszło za czwartym razem. Będzie ciężko. Tak czy siak plusika kliknę, bo mam słabość do grających kobietek :whistling:

PS. I nie mam dużo problemów, tylko zostały mi czasochłonne trofiki, a czas u mnie, to deficytowe dobro.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "Kamikaze" cięzko? No co Ty ;) Zapamiętaj sobie trasę i po prostu jedź, jak masz dobry refleks to szybko to zrobisz :)

Aha, i jeszcze jeden ważny szczegół - wielu osobom nie wychodzi przy końcu, przy tym radiowozie (żeby go gładko ominąć), w tym miejscu nie możesz "szarpnąć" padem tylko POWOLI go przechylić, inaczej nici ;)

Powodzenia życzę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "Kamikaze" cięzko? No co Ty ;) Zapamiętaj sobie trasę i po prostu jedź, jak masz dobry refleks to szybko to zrobisz :)

Aha, i jeszcze jeden ważny szczegół - wielu osobom nie wychodzi przy końcu, przy tym radiowozie (żeby go gładko ominąć), w tym miejscu nie możesz "szarpnąć" padem tylko POWOLI go przechylić, inaczej nici ;)

Powodzenia życzę! :)

Akurat, to w tym miejscu zawsze mi gładko wychodzi bez muśnięcia radiowozu. Za to wcześniej często przycieram barierki lub samochody i chyba przez to właśnie mi nie wpada... :confused:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie wpadła platyna - niesamowita historia , oby więcej takich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie wpadła platyna - niesamowita historia , oby więcej takich gier.

Gratulacje. Moja wreszcie wpadła dzisiaj nad ranem o 2:34 :ninja: Tylko TAKA gra mogła mnie "zmusić" do zrobienia platyny. Warto było, choć żona dziwnie się patrzyła widząc mnie przechodzącego enty raz

płonące mieszkanie w rozdziale U Zabójcy...

Piekielnie dobra historia, bez większych pomyłek. Konsola zaliczyła jedną zwiechę w trakcie platynowania. Najbardziej czasochłonnym trofeum imo jest Zbrodnia Doskonała.

Pozdrawiam

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trofeum Detoks w rozdziale Blues Jaydena, gram na pianinie, a potem po krotkiej rozmowie z lokajem laduje od razu na komisariacie... Co robie nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trofeum Detoks w rozdziale Blues Jaydena, gram na pianinie, a potem po krotkiej rozmowie z lokajem laduje od razu na komisariacie... Co robie nie tak?

Na fortepianie robisz trofik Beethoven'a. Detoks jest chyba wcześniej. Nie pamiętam, ale chyba w pokoju hotelowym Jayden'a.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg filmikow na YT zaraz po graniu na pianinie i krotkim sledztwie Jayden sciaga okularki i znajduje sie w pokoju.

A u mnie wlasnie od razu laduje na komisariacie...

EDIT:

Moze komus sie przyda bo juz rozwiklalem to :) We epizodzie wczesniej z Ethanem w roli glownej musimy uciec metrem, jesli nie uciekniemy to wyladujemy na komisariacie a nie w pokoju Jaydena

Edytowane przez BoryZPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko o trofeum Wyprobowany mistrz (trzeb ukonczyc wszystkie proby Ethana) trzeba je wszystkie zrobic podczas przechodzenia gry czy moge pozniej zrobic kazde osobno -gre juz ukonczylem ale pucharek nie wpadl bo niep rzeszedlem pruby motyla , teraz bede musial grac od nowa do konca czy wystarczy ze przejde probe motyla

No właśnie mam ten sam problem.

Chodzi o trofeum: Wypróbowany Mistrz.

Wybieram kolejno rozdziały z wspomnianymi próbami,po zakończeniu danej próby,kiedy już kończy się rozdział i rozpoczyna następny przerywam go i wychodzę do głównego menu.

Następnie wybieram rozdział z kolejną próbą i tutaj po jej zakończeniu nie zalicza się poprzednia. (ilość liter w adresie pozostaje taka sama)

Czy to oznacza,że wszystkie próby trzeba zaliczyć za pierwszym razem (podczas jednego przejścia gry) ?

Jeśli tak,to pewnie grę trzeba zacząć od początku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zacząć od pierwszej i grać bez zmiany rozdziałów aż do ostatniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zacząć od pierwszej i grać bez zmiany rozdziałów aż do ostatniej

Chodzi o to aby grać bez opcji zapisu postępów,czy nie zmieniać żadnych podejmowanych wcześniej decyzji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij grać od pierwszej misji, którą Ethan musi przejść, czyli przejazd samochodem na autostradzie. Graj z opcja możliwości savu i możesz sobie grę rozłożyć na kilka podejść. Nie musisz grać do końca gry, a tylko do ostatniej próby Ethana. Pamiętaj tylko, że jak zrobisz opcję zapisu to usuniesz te savy, które miałeś wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko. A mianowicie chodzi o 2 rzeczy. "Happy Birthday" Zrobilem to trofi 3x a i tak nei wpadlo poniewaz nie ma wczytywania miedzy tym rozdzialem a marketem i nie wiem jak to przejsc. 2 pytanie tyczy sie "Ukoncz wszystkie proby" oraz " Zbrodnia doskonala" Chcialbym zrobic proby oraz to zakonczenie razem, czy da sie tak zrobic? Gram zeby zrobic " Zbrodnia doskonala" ale przy okazji robie proby i czy tak sie da? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zrobić własnie tak samo jak Ty. Czyli podczas robienia Zbrodni doskonałej, ukończyć wszystkie próby. Wydaje mi się, że nie powinno byc najmniejszego problemu, żeby połączyć te dwa trofea i żeby wpadły podczas jednego przechodzenia. W zbrodni doskonałej nie ma bowiem znaczenia co zrobi Ethan, wszystkie zbrodnie dotyczą innych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×