Skocz do zawartości
sakul

Firmware Ps3 - Aktualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież dalej bedzie mogl pisac na forum z poziomu ps3 zostanie mu przegladarka internetowa

Tylko że już nie z Firefoxa/Opery, a one jednak "trochę" przewyższają ten twór wbudowany w XMB...

Ja wole zeby ps3 nie zostalo zlamane, gdy gram z kims przez internet to wiem ze ktos tez musial wydac ciężko zariobone pieniadze na jakas gierke.

I co w związku z tym ? Lepiej się czujesz ? Pozatym nigdy nie wiesz, czy pieniądze przeznaczone na grę zostały uczciwie zarobione, więc nigdy nie możesz grać będąc tego pewnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że już nie z Firefoxa/Opery, a one jednak "trochę" przewyższają ten twór wbudowany w XMB...

I co w związku z tym ? Lepiej się czujesz ? Pozatym nigdy nie wiesz, czy pieniądze przeznaczone na grę zostały uczciwie zarobione, więc nigdy nie możesz grać będąc tego pewnym...

tak lepiej sie czuje wiedzac ze konsola nie zostala zlamana i wszyscy gramy na orginalnych grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Czy ten cały geohot robi wam coś złego? Próbuje dowieść panom z Sony że nie ma rzeczy "nie do złamania", a nawet jeśli kiedykolwiek udałoby się odpalić piracką kopię gier na PS3 to czy wy na tym w jakikolwiek sposób tracicie? Nie. Tak jak to było w przypadku PS2. Kto chciał kupować gry oryginalne to je kupował, kto nie chciał to kupował Swap Magica i jechał na piratach. Czy uczciwi coś tracili? Nie (a nawet postawiłbym tezę że dzięki piractwu sprzedało się aż tyle konsol PS2). A teraz ci wszyscy którzy stoją w opozycji do złamania PS3 cokolwiek zyskują? Nie. A dodatkowo nie wiadomo czy PS3 nie upodobni się do Xboxa za sprawą abonamentu co podzieli graczy na lepszych i gorszych.

Tak więc, jeżeli Sony nie da czegoś ciekawego w zamian za Linuxa by gracze mogli powetować sobie stratę (zawsze lepiej mieć więcej niż mniej) to ja będę bardzo rozczarowany postępowaniem Japończyków.

Nie no spoko, rozumiem, że chcesz powiedzieć, że piractwo jest ok bo daje wybór? hmmmm.... rozumiem, że analogicznie jak się komuś ukradnie np. telewizor to też robi mu się przysługę bo przecież teraz może kupić nowy...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, rozumiem, że chcesz powiedzieć, że piractwo jest ok bo daje wybór? hmmmm.... rozumiem, że analogicznie jak się komuś ukradnie np. telewizor to też robi mu się przysługę bo przecież teraz może kupić nowy...:confused:

Nie, właśnie udowodniłeś że nie rozumiesz co napisałem. Wydaje mi się że napisałem wszystko zrozumiale no ale cóż, zdarza się że i Kubuś Puchatek jest dla niektórych za trudną lekturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, Kubusia tez sciagnales z netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie udowodniłeś że nie rozumiesz co napisałem. Wydaje mi się że napisałem wszystko zrozumiale no ale cóż, zdarza się że i Kubuś Puchatek jest dla niektórych za trudną lekturą

Chłopie, grunt, że dla ciebie Kubuś jest zrozumiały. Jest się czym pochwalić na forum. A tak a propos, to chyba coś ci nie wyszło z tym wyłożeniem życiowych prawd o piractwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, Kubusia tez sciagnales z netu?

Nie mam takiej potrzeby bo na szczęście stać mnie żeby kupić sobie i wagon Kubusiów.

Staram się powiedzieć że w jaki sposób dotyka was piractwo że tak bardzo się spinacie? A może bronicie developerów, wydawców którzy tak ciężko harują i zabiera im się chleb (biedne Activision i IW, jedyny 1 mld zysku). Ja w żaden sposób nie popieram piractwa (bo podejrzewam że do takich wniosków doszedł @qgar i @Gregez po jakże udanej analizie mojej wypowiedzi), jedynie staram się zrozumieć o co chodzi tym którzy cieszą się z braku możliwości Linuxa bo ktoś może złamać konsolę i odpalić na niej pirata. Niech odpala. Niech gra, niech się cieszy. Jak go złapią to też niech się cieszy, ale do cholery jasnej, czy to wasz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirat kopiuje z orginału a złodziej zabiera orginał więc jest jednak pewna różnica.

Jeżeli pirat będzie piracił dla siebie gry których i tak by nie kupił nawet gdyby nie mógł piracić... to nie ma strat dla firm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co takiemu gry ktorych i tak by nie kupil? Wlasnie o to chodzi. Skoro takiego ludzika nie interesuje gra, to po co ja sciaga. A jak juz sciaga to pozbawia dochodu firmy wydajace gry. Pierdolenie o szopenie, ze jak scaiaga dla siebie to nikomu krzywdy nie robi. Chyba sam w to nie wierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co takiemu gry ktorych i tak by nie kupil? Wlasnie o to chodzi. Skoro takiego ludzika nie interesuje gra, to po co ja sciaga. A jak juz sciaga to pozbawia dochodu firmy wydajace gry. Pierdolenie o szopenie, ze jak scaiaga dla siebie to nikomu krzywdy nie robi. Chyba sam w to nie wierzysz.

Brak logiki kolego w tej wypowiedzi.

ktorych i tak by nie kupil?
pozbawia dochodu firmy wydajace gry.

To jak to jest? I tak by nie kupił danej gry to jakim cudem pozbawia firmę dochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak logiki kolego w tej wypowiedzi.

To jak to jest? I tak by nie kupił danej gry to jakim cudem pozbawia firmę dochodu?

Nie, to nie brak logiki tylko hipokryzja piratów. Tak, jak powiedział qgar - skoro by nie kupił gry - to po co ją ściąga? Wiadomo, nie kupi tylko leci na złodziejstwo więc w 100% pozbawia developera dochodów i zysków. Już tak ten świat skonstruowany, że nie ma zysku dla koncernów choćby i miały po 100mld zysku to jest awantura - i słusznie poniekąd. Cena gry jest jakoś tam kalkulowana - bardzo różnie, przyznaję ale nie zmienia to faktu, że jeśli ściągasz z netu to okradasz koncern. Nie uznaję za bardzo tekstu na wytłumaczenie typu "na własny użytek" - potencjalnie kupujesz przecież zawsze gry na własny użytek więc po wtóre - developer jest okradany. Jeśli takie IW ma 1 mld zysku rocznie to super- znaczy to tylko tyle, że mają bardzo dobry produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo. leci z nami moderator?

jestescie pewni ze fw na 1ego kwietnia to nie zarcik? poki co nie ma sie co napinac. nawet jesli to prawda to nic nie wplynie na zmiane decyzji sony. zadna petycja ... 

Edytowane przez Diabolique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że 1 kwietnia będzie można skasować z Forum dział Linux. Nowy system update usuwa możliwość instalacji Other OS, jak również możliwość użytkowania już zainstalowanego Linuxa.

Po co kasować niby dział ? przecież są też osoby które nie aktualizują PS3 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie brak logiki tylko hipokryzja piratów. Tak, jak powiedział qgar - skoro by nie kupił gry - to po co ją ściąga? Wiadomo, nie kupi tylko leci na złodziejstwo więc w 100% pozbawia developera dochodów i zysków. Już tak ten świat skonstruowany, że nie ma zysku dla koncernów choćby i miały po 100mld zysku to jest awantura - i słusznie poniekąd. Cena gry jest jakoś tam kalkulowana - bardzo różnie, przyznaję ale nie zmienia to faktu, że jeśli ściągasz z netu to okradasz koncern. Nie uznaję za bardzo tekstu na wytłumaczenie typu "na własny użytek" - potencjalnie kupujesz przecież zawsze gry na własny użytek więc po wtóre - developer jest okradany. Jeśli takie IW ma 1 mld zysku rocznie to super- znaczy to tylko tyle, że mają bardzo dobry produkt

No tak, a później się dowiadujemy, że jeden użytkownik pozbawił firmy 5 mln $, bo wrzucił na rapida, ściągnęło ~100 osób i go złapali.

Jeżeli by nie było zysku dla koncernów, to czemu jeszcze istnieją?

Kupuję grę, ale nie mogę jej komuś pożyczyć, ba, pokazać!, bo przecież okradam koncern. Piractwo jest dookoła nas i nie zmienisz tego.

Wycofują Linuxa?

Błąd Sony, nawet jeżeli decyzja była podjęta pod naciskiem IBM.

PS3 świetnie nadawało się pod serwer, a teraz kupa.

Wielu użytkowników, którzy umieją obsłużyć PS3 bardziej zaawansowanie od włożenia płyty i grania na pewno się zawiedzie. W tym i ja...

Cóż, pozostaje nam czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Błąd Sony"

EEE? Moge wiedziec jaki? Taki ze ty stracisz opcje zainstalowania linuxa?

Sony załatwiło problem probowania hackowania konsoli wiec wyszlo na + bo beda mieli spokoj i pewnosc ze nikt jej nie zlamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofują Linuxa?

Błąd Sony, nawet jeżeli decyzja była podjęta pod naciskiem IBM.

PS3 świetnie nadawało się pod serwer, a teraz kupa.

Wielu użytkowników, którzy umieją obsłużyć PS3 bardziej zaawansowanie od włożenia płyty i grania na pewno się zawiedzie. W tym i ja...

Cóż, pozostaje nam czekać.

PS3 dobry serwer? O ile mi wiadomo , to SPU w Linux'ie są wyłączone , więc uzyskujemy praktycznie to samo co w zwykłym PC... ale pewności nie mam , jeśli jestem w błędzie to popraw mnie , bo chętnie dowiem się na ten temat co nieco :D

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 dobry serwer? O ile mi wiadomo , to SPU w Linux'ie są wyłączone , więc uzyskujemy praktycznie to samo co w zwykłym PC... ale pewności nie mam , jeśli jestem w błędzie to popraw mnie , bo chętnie dowiem się na ten temat co nieco :D

Jesteś w błędzie. Poprawiam cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W wersji Slim instalacja dodatkowego systemu operacyjnego jest niemożliwa, ze względu na naciski ze strony IBM na Sony, które obawiało się konkurencji w branży serwerów wykorzystywanych do budowy superkomputerów. Dwie konsole Playstation 3 (600$) nie odbiegały wydajnością jednemu dedykowanemu serwerowi z dwoma procesorami Cell za 8.000$." - Wikipedia

Dlaczego my mamy płacić za to, że IBM umieścił takie wydajne procki w PS3? :P

Zrobili, a teraz psują ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo cos czy planuja poprawic jakos to jak wyglada lista znajomych? albo czy chca jeszcze cos tam dodac bo narazie wyglada to tandetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech poprawią przeglądarkę a nie :P:P bo nie idzie z tym wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś myśli że likwidacja linixa spowodowana jest możliwością spiracenia to prosze podać jak to się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś myśli że likwidacja linixa spowodowana jest możliwością spiracenia to prosze podać jak to się robi.

Mnie jedynie ciekawi czy to nie jest żart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×