Skocz do zawartości
sakul

Firmware Ps3 - Aktualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

To ze z PS3 robili klastry obliczeniowe (nie wszystko co ma wiecej niz 1 cpu jest superkomputerem :D) to nie nowosc natomiast tekst z 1/8 najszybszego superkomputera to juz jest dowcip.

Zeby pokazac wam perspektywe - IBM Roadrunner (aktualnie najszybszy potworek) ma 12960 procesorow IBM PowerXCell 8i (to taka znacznie szybsza wersja cpu PS3) i osiaga 1042 petaflopy (ta zabawna liczba oznacza 1042 000 000 000 000 000 operacji zmiennoprzecinkowych na sec).

Dla porownania: PS3 ma 1 Cell pierwszej generacji ktory osiaga zaledwie 100 gigaflopow. Wiec biorac nawet pod uwage moc calej PS3 - niecale 2 terraflopy ps3 jest nadal 521000 razy slabsza od Roadrunnera.

Hmm...na tej stronie jest napisane , że ten roadrunner osiąga wydajnośc na poziomie 1.029 petaflopa a nie 1042 petaflopy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...na tej stronie jest napisane , że ten roadrunner osiąga wydajnośc na poziomie 1.029 petaflopa a nie 1042 petaflopy :P

Osz kurde - teraz mi glupio :D Jakis czas temu pouczalem tu na forum o separatorach dziesietnych i tysiecznych a teraz sam taka wpadka :P (strona z ktorej bralem dane uzywala separatorow amerykanskich czyli "," jako separatora tys i "." jako dziesietnego)

oczywiscie liczby powinny wygladac nastepujaco:

1,042petaflopa (wg najnowszych danych - komputer jest caly czas rozbudowywany)

1042 000 000 000 000 operacji zmiennoprzecinkowych na sec

521 razy slabsza od Roadrunnera

jenak biorac pod uwage brak dostepu do gpu i niezdolnosc gpu do wykonywania niektorych operacji ps3 jes okolo 10500 razy slabsza od ww maszyny IBM.

Edytowane przez ClassicGOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temat o PS3 jako superkomputer czy o FW? Ludzie zrozumcie SONY zablokowało Linuxa, bo chce zdusić próby spiracenia PS3, GeoHot bez Linuxa nic by nie zrobił. Do tego jak musicie mieć tego Linuxa to poczekajcie i nie wgrywajcie na razie nowego FW, GeoHot spróbuje przerobić update, by móc na nim wgrywać Other OS, bo bez tego nici z piracenia na PS3.

A tak w ogóle to komu potrzebny jest Linux? Czy tylko ja mam PS3 i słabszy PC?

Źródło

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet niech wam do głowy nie przychodzi że to tylko żart na prima aprilis, po prostu życie jest brutalne i tyle. I tak jak niektórzy mówili że jeżeli to ma powstrzymać ludzi przed ostatecznym spiraceniem konsoli to jestem za. 90% użytkowników i tak z tego nie korzystała a taka garstka ludzi nic nie zdziała. Z drugiej strony zaczyna mnie to troche drażnić bo co aktualizacja to bierze po prawie 200 MB, jak tak dalej pójdzie z mojego systemu zamiast 80GB [z czego odjąć 6GB] zostanie 40 GB. Tutaj mnie jeszcze bardziej to śmieszy... głównym zadaniem tej aktualizacji jest usunięcie tych opcji a i taj waży to 200 MB... to jest po prostu śmieszne.

A od kiedy to każda aktualka zżera nam tyle miejsca ile sama waży? Pliki są zastępowane i tyle, może parę mega dojdzie, ale nie więcej. Jakby tak było, to w pierwszych PS3, gdzie całe FW jest w pamięci flash (w nowszych część jest na dysku - dlatego przy wymianie dysku trzeba instalować FW) byłby niemały problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony chce aby wszystkie PS3 byly równe. Nie ma to nic wspólnego z piraceniem bo na slimce nie ma linuxa.

Chca może wprowadzic jakąś porządną aktualizacje i linux moze kolidować z jakimiś aplikacjami

Ps

kielczan

Najważniejsza jest cena. Zobacz jak wzrosła sprzedaz PS3 jak obniżono cenę. Dodanie emulacji PS2 do PS3 wcale nie oznacza mniejszej sprzedazy PS2. Kogo nie stac to i tak kupi PS2. A niezdecydowanych przekona do PS3. Bo to jest dodadkowy argument

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś problemy z nowym firmware, czy wszystko działa w porządku ? ;) (pomijając brak wsparcia dla Linuxa) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadajac slim czarnule, mam instalowac nowy firmware?

skoro to firmware ma zablokowac opcje, ktorej i tak nie posiadam to chyba bez sensu...:)

Napiszcie jak wy robicie - instalujecie, nie instalujecie ?

Edytowane przez l4zzarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadajac slim czarnule, mam instalowac nowy firmware?

skoro to firmware ma zablokowac opcje, ktorej i tak nie posiadam to chyba bez sensu...smile.gif

Napiszcie jak wy robicie - instalujecie, nie instalujecie ?

W Slim potrzeba nowego FW żeby odpalić PSN i multi w grach. Ja zainstalowałem.

Edytowane przez wojtek15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mam dysk 250 GB. Takie aktualizacje po 200MB, które nic nie wnoszą (dla właścicieli Slimek) plus aktualizacje do gier po 120 MB co jakiś niedługi czas... Ciężko mi to ogarnąć po latach użytkowania X0. Padaka normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mam dysk 250 GB. Takie aktualizacje po 200MB, które nic nie wnoszą (dla właścicieli Slimek) plus aktualizacje do gier po 120 MB co jakiś niedługi czas... Ciężko mi to ogarnąć po latach użytkowania X0. Padaka normalnie.

Akurat firmware'ów sciagniętych i zainstalowanych nikt nie każe Ci na dysku trzymać (z tego co wiem pliki instalacyjne, ściągane usuwają się same po aktualizacji - dziś akurat instalowałem z pendrive'a z powodu skoków internetu na mieszkaniu więc nie potwierdzę, bo po instalacji poprostu "pendzla" odłączyłem ;) ). Co do patchy i instalacji gier na dysku to racja, ale to już materiał na zupełnie inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l4zzarus

Chyba nikt z was nie wierzy że ta aktualizacja to tylko likwidacja linuxa ?

Nie wszystko widać gołym okiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ściągnęło i zaczęło instalować, doszło do 99% i stoi od jakichś 20 minut. Ktoś ma jakiś pomysł? Wyłączyć?

Dysk nie pracuje, WiFi też nie. Na padzie żaden klawisz nie reaguje - jednym słowem KAPA :(

Edytowane przez bastek03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super! Teraz wywala błąd że poprzednia aktualizacja się nie udała i że próbuje raz jeszcze. Dochodzi do 22% i wywala błąd (8002F165) i że mam się skontaktować z działem pomocy technicznej.

Ma ktoś jakiś numer? Ten 801-230-000 nie działa. KUR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ps3-hacks.com/

News z wczoraj.

Może ktoś spróbować na niezupdatowanej PS3? :>

Działa, a szczególnie zmiana DNS Primary na 67.202.81.137, secondary zostawiłem IP routera.

Na wszelki wypadek utworzyłem nowego usera na konsoli (cholera wie co ona wysyła) i działa PSN, Store, Home, Internet Browser wygląda że wszystko gra. Wersja fw 3.15.

Jak wejdzie się manualnie w firmware update to też nic nie chce pobierać.

[edit]

Ciekawe kiedy ten DNS przestanie działać hehhehe

[edit]

Sklep już nie działa, tzn da się wejść ale nie da się nic pobrać, nie wyświetlają się obrazki :-(

[edit]

przed chwilą próba wejścia na Home zakończyła się zawieszką konsoli....

ale PSN i online działa

Edytowane przez 1stmadafaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wczoraj wypróbowałem sposób z dns. Można pobierać ze sklepu bez problemu. Jest tylko jedno ale. Nie wiadomo jak PS3 wysyła informacje o koncie. Liczcie się z tym, że możecie stracić konto. Mam nadzieję, że połączenie jest szyfrowane. Jak stracę konto to i tak nie będzie większa strata niż strata opcji install otheros :)

Z tego co sprawdziłem IP (tego dns'a, które wpisujecie) należy do firmy zajmującej się między innymi wirtualnymi serwerami i znajduje się w Nowym Jorku. Wejdźcie sobie na http://67.202.81.137 ;).

Aż dziwne, że wcześniej nikt nie podał tego sposobu na zatrzymanie starszych firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki temu update zacznie się fala custom FW.

Fajnie by było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki temu update zacznie się fala custom FW.

Fajnie by było :)

Nie liczę na wielki przełom w sprawie. Niedługo wszystko ucichnie. Jeśli w przeciągu miesiąca nic się nie zmieni, temat wygaśnie.

Poza tym liczba osób z firmware 3.15 będzie coraz mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o custom FW/ew. jakiś program odpalający linuxa i dający korzystać mu ze wszystkich rdzeni i grafiki na swoje potrzeby.

Miło by było, gdyby Sony zrekompensowało to przeznaczeniem paru rdzeni więcej na przeglądarkę internetową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. Poprawiam cię.

Gdzies tam napisales ze nie kupujesz juz nic od SONY jest to dla mnie smieszno / zenujaca odpowiedz typowa "dziecka" i nie widze sensu zebys byl moderatorem forum konsoli SONY skoro nic wiecej od firmy SONY nie zakupisz :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są nieuchronne. Ja kupuję większość rzeczy SONY bo to jakość i nie zawodność poza wyjątkami. S się zabiezpiecza przed piractwem i ja ich popieram , nie chcecie chyba spiraconej ps3 i płatnego online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są nieuchronne. Ja kupuję większość rzeczy SONY bo to jakość i nie zawodność poza wyjątkami. S się zabiezpiecza przed piractwem i ja ich popieram , nie chcecie chyba spiraconej ps3 i płatnego online?

Ten płatny online może wkrótce nadejść. Wcale bym się nie zdziwił. To właśnie tego typu ruchy jak ten ostatni sprawiają, że traci się zaufanie do tych panów, którzy obiecują pewne rzeczy na konferencjach i na oficjalnych stronach internetowych.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×