Skocz do zawartości
m0rGi

Playstation Store

Rekomendowane odpowiedzi

To nie to ponieważ przed rokiem dodatek invasion zostal zakupiony i działał bez problemu teraz nie wyszukuje map z dlc invasion i dlc nemesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie specjaliści,

 

Przygarnąłem czyjąś porzuconą PS3 bez dysku. Dysk nowy skombinowany, wszystko postawione, chodzi. Mam konto w PSN i PS+ (z PS4), zalogowałem się bez problemu ale do PSS nie mogę wejść, dostaję komunikat "Aby użyć tej funkcji należy najpierw pobrać oprogramowanie". Odpaliłem więc ściąganie i tak godzinę, dwie napis "Czekaj" i nic się nie dzieje. Nie wiem, czy konsola jest zbanowana, bo nie znam jej pochodzenia. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Można gdzieś sprawdzić status ściągania aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie specjaliści,

 

Przygarnąłem czyjąś porzuconą PS3 bez dysku. Dysk nowy skombinowany, wszystko postawione, chodzi. Mam konto w PSN i PS+ (z PS4), zalogowałem się bez problemu ale do PSS nie mogę wejść, dostaję komunikat "Aby użyć tej funkcji należy najpierw pobrać oprogramowanie". Odpaliłem więc ściąganie i tak godzinę, dwie napis "Czekaj" i nic się nie dzieje. Nie wiem, czy konsola jest zbanowana, bo nie znam jej pochodzenia. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Można gdzieś sprawdzić status ściągania aplikacji?

Jeżeli chcesz coś kupić w store, to wejdź przez przeglądarkę z poziomu PC i w ten sposób kup. A jeżeli chcesz pobrać coś co masz kupione już wcześniej np. gry z plusa to wejdź po prostu w listę pobierania, którą masz dostępna po zalogowaniu się swoim kontem do PSN na konsoli PS3. Ja mam dwie konsole PS3 i nie mam pobranego sklepu nawet, bo korzystanie z tego gówna to jakaś tragedia, więc gry dodaję przez PC, a gry z mojej listy, za pomocą listy pobrań, zresztą to wiele szybsza i wygodniejsza metoda niż sklep. A co do pobierania samego sklepu to nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę, ale były przypadki kiedy się nie dało, jak Ci na tym zależy to może spróbuj w innym czasie po prostu, bo może to był chwilowy problem. Jakby konsola była zbanowana to byś się do PSN nawet nie zalogował, więc tutaj wszystko jest OK.

Zresztą jak aktywujesz konsolę przypisując ją do swojego konta PSN, to będąc na PC, możesz dodać gry ze swojej listy bezpośrednio do kolejki do ściągania i wtedy PS3 samo zacznie pobierać, jak tylko będzie włączone i zalogowane do PSN'u.

Edytowane przez Vulcan_Genom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zrobiłem jak radziłeś i poszło ok. Później jak odpaliłem konsolę to i PSS się zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem poniewaz postanowiłem dać ps3 siostrzencowi, założyłem małemu konto następnie skasowałem swoje na konsoli zostały gry, które pobrałem dawniej z ps+ więc pomyślałem, że wystarczy wykupić abonament i gry będą działać, niestety okazało się, że gry nie działają i teraz moje pytanie czy da się coś z tym zrobić żeby chłopak jeszcze pogral w te gry czy kasa za abonament w plecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić swoje konto z powrotem i je aktywować. Wtedy on będzie mógł grać w gry na swoim koncie.

Niestety Twoje konto musi być cały czas na tej konsoli.

Jak chcesz się zabezpieczyć w razie czego, to możesz potem zmienić hasło przez neta i powiedzieć małemu, żeby nie wchodził na to konto Twoje tylko ustaw mu auto logowanie na jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko problem w tym, że na moim koncie wygasl ps+ a nie chciałem wznawiac ponieważ planuje zakup ps4 dopiero w lutym. Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki a da radę jakos przerzucić abonament z jednego konta na drugie przez support bądź coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja, żeby młody miał gry to Twoje konto + Plus, innej opcji nie ma.

Kup rocznego plusa i po sprawie, jeden miesiąc Cię nie zbawi, albo olej młodego i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no olać nie ;) dobry wujek ze mnie;) czyli jutro trzeba po plusa jechać.nie wiem o czym myślałem wpisując abonament na jego konto ;) dziękuję i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy chwilę pograć u kolegi, ale niestety nie ma on gier multiplayer, które mam ja. Czy mogę się zalogować na swoje konto na jego konsoli i pobrać grę bez ryzyka bana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać PLN do konta Sony. Przy dodawaniu wypisuje:

"Dane karty kredytowej są nieprawidłowe.Sprawdź wprowadzone dane."
Doczytałem, że mógłbym spróbować usunąć kartę i jeszcze raz dodać ją, jednak kilka razy już zmieniałem adres tej karty na stronie Sony więc nie chce blokady. Potrzeba mi jednego sposobu by nie mieć blokady na karcie na PSN :).
 
Wiem, że niektórzy piszą, żeby podzielić wiersz adresu na ulice i numer domu osobno ale czy to na pewno może być winą, że nie chce dodać środków do konta? Aktualnie mam ulice i numer domu w jednej linii :).
Edytowane przez Velans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać PLN do konta Sony. Przy dodawaniu wypisuje:

"Dane karty kredytowej są nieprawidłowe.Sprawdź wprowadzone dane."

Doczytałem, że mógłbym spróbować usunąć kartę i jeszcze raz dodać ją, jednak kilka razy już zmieniałem adres tej karty na stronie Sony więc nie chce blokady. Potrzeba mi jednego sposobu by nie mieć blokady na karcie na PSN :).

Wiem, że niektórzy piszą, żeby podzielić wiersz adresu na ulice i numer domu osobno ale czy to na pewno może być winą, że nie chce dodać środków do konta? Aktualnie mam ulice i numer domu w jednej linii :).

Miałem ten sam problem. Pomogło (u mnie) jak dodałem kartę podczas zakupu gry a nie poprzez dodaj fundusze. Czyli wrzucasz grę do koszyka klikasz, że płacisz i wtedy dodajesz kartę. U mnie pomogło. Mam nadzieje, że u Ciebie tez zadziała.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Pomogło (u mnie) jak dodałem kartę podczas zakupu gry a nie poprzez dodaj fundusze. Czyli wrzucasz grę do koszyka klikasz, że płacisz i wtedy dodajesz kartę. U mnie pomogło. Mam nadzieje, że u Ciebie tez zadziała.

U mnie też to pomogło. I lepiej dodawać kartę z poziomu pc, nie konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :), naprowadziliście mnie na właściwy trop :]. Dodałem do koszyka w Store na konsoli to co chciałem, wybrałem kartę i kupiłem :). Co prawda pobrało mi z karty 20PLN ale tyle chciałem :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowe gry na PS Store 

Jak 3

Jak II

Oddworld

nie wiem czy do błąd, ale radzę się spieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie są darmowe . może miałeś w już w plusie trylogię a oddworld wersję na inną platformę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dostałem w plusie te gry, nie wiem jak z oddworldem bo nie pamiętam.

czyli teraz po kupnie za 0 zł. mam te gry na wieczność!

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w historii zakupów będziesz miał datę. raczej tak jak plus. To po prostu cross-buy a nie żadna manna z nieba

 

Edit:

W gwoli ścisłości Jak trylogia była też za free a dopiero później w plusie.

To był chyba największy babol cenowy w 2 poprzednich generacjach bo na premierę wrzucili grę za free zamiast za 150zł a dopiero się zorientowali po godzinie.

Ja mam te 3 gry właśnie z tego błędu, a później trylogię rozbito na 3 pojedyncze gry na ps3 i psv i można było pojedynczo też pobrać na obie platformy

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma daty ważności - patrz obrazek

przy pozycjach otrzymanych w abonamencie plus, jest zawsze napisane "zakupione"

w przypadku pozycji które dziś nabyłem za zero złotych było oznaczenie "bezpłatne"

tak więc myślę, że to jakiś bug po stronie sony.

 

6ocrib.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie było kiedyś na PS3 takiej aplikacji co się nazywała HBO GO? Nie mam ani w zakładce Video, ani w PS Store, w przeglądarkowym PS Store również żadnego HBO mi nie znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×