Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszym testem w takiej sytuacji jest dostarczenie konsoli wraz z grą na serwis - montuje się nową/czyści głowicę i sprawdza efekty (w 99% przypadków winny jest wadliwy laser)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam konsolkę fat i jest problem ponieważ konsola nie zasysa płyt do środka, jest tak że po włączeniu ona tak jakby widzi że jest płyta w środku, po włożeniu płyty jej nie zasysa, mechanizm napewno działa bo np jak włoże ją do końca i resetuje naped to plyte wciaga i za chwile wypluwa, laser tez dziala bo jedyny sposob zeby wczytala plyte to jest reset napedu i jak zaladuje plyte to wylaczenie konsoli z tylu przyciskiem i jak wlacze ja to konsola czyta plyte

 

Nie wiem co jest nie tak, macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sumie to fajna usterka bo prosta do usunięcia - uszkodzony jest albo któryś z plastików w mechanice kieszeni albo płytka z czujnikami wykrywająca włożenie płyty - bez diagnozy na serwisie nie dowiesz sięco dokładnie to jest. 

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem konsolkę niby wszsytko jest na swoim miejscu, wszystkie plastiki, dodam ze po odlaczeniu tego czujnika wykrywajacego taki sam objaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych kilku miesięcy nie wkładałem do mojego ps3 slim żadnych płyt, bo grałem wyłącznie w cyfrowe wersje i dziś po włożeniu płyty ps3 w ogóle na nią nie zareagowało. Sprawdziłem oczywiście inne krążki, przedmuchałem ps3 sprężonym powietrzem i cały czas nic.

Czy laser mógł paść tak sobie bez żadnych wcześniejszych oznak? Bo jak ostatnio grałem w gry z płyt, to nie było żadnych problemów. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rozebrania napedu i kontroli pracy lasera nikt Ci na to pytanie nie odpowie - objaw usterki głowicy lasera z opisu a co na prawde powoduje problem z odczytem płyty...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru dni jestem użytkownikiem Ps3 super slim, i już mam pewien problem z nią. Mianowicie napęd często i dość głośno wczytuje gry, coś takiego jak w tym filmiku tylko może nie aż tak długo, martwi mnie to ponieważ jest to notorycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne zachowanie jeśli chodzi o głośność - jeśli będzie coraz wolniej wczytywał to może być do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.w mojej konsoli padl naped.w ogole nie wciagal plyt.kupilem inna uzywana konsole z dzialajacym napedem(wczesniej sprawdzilem).przolozylem do swojej konsoli i tu zaskoczenie bo znowu nie wciaga.prosze was bardzo pomozcie co robic dalej

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz model powyżej 215x to masz uszkodzony sterownik na płycie głównej konsoli a nie w napędzie - dlatego to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z uruchomieniem gry. Wygląda to tak:
Instaluje się aktualizacja. Gra ładuje się, pokazuje się informacja o autozapisie i ... no właśnie, zamiast menu głównego obraz ściemnia się i po chwili wyskakuje komunikat:

 

The Blu-ray disc has been ejected. Please re-insert to continue.

 

Montowałem ponownie płytę. Nawet odinstalowywałem wszystkie informacje o grze które znalazłem na dysku. Niestety nic to nie pomogło.
Na płycie są widoczne rysy, ale nie wyglądają na takie, które mogłyby przeszkadzać w uruchomieniu gry.

 

Macie jakieś sugestie, co mógłbym zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to problem wadliwie działającej elektroniki/czujników napędu - komunikat o wyjęciu płyty jest tutaj istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×