Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Widac ktos w lomabrdzie zjechal ci naped BD :)

Też mi sie tak wydaje,wszystko było wczesniej bez zarzutów,poprubóje jeszcze z filmami na BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pól roku to powinna miec jeszcze gwarancje i plombe wiec jak plomba jest zerwana to do lombardu i goscia za bety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mqm problem z fallout 3 kiedy gram ok godz. to zawiesz mi sie i znowu musze restartowac.

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mqm problem z fallout 3 kiedy gram ok godz. to zawiesz mi sie i znowu musze restartowac.

HELP

a masz wszystkie latki posciagane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kolega odkupil od kogos ps3 40gb ale nie czyta plyt. jak sie wlozy plyte to tam cos chodzi niby cos probuje ruszac ale nie slychac zeby plyta sie krecila, niebieska dioda sie swieci ale ps nic nie wyswietla ani nic. co mozna z tym zrobic? czyszczenie? czy calkowita wymiana czytnika?

prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czyta to znaczy, że napęd padł. Do wymiany.

dzieki

tak myslalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam problem z moją ps3. 2 tygodnie temu nagle przestała czytać płyty br.kilkakrotnie próbowałem zresetować, ale nic to nie dało.myślałem, że czytnik.dałem do naprawy, gość wymienił laser ale oddwonił i powiedział, iż problem pozostał.a problem jest taki.konsola widzi płyty dvd i cd bez problemu.po wrzuceniu płyty br z grą lub filmem, laser widzi ikonę gry, jej nazwę ale po uruchomieniu gry lub filmu nagle wywala z powrotem do głownego ekranu.czasm pokazuje a czasem nie błedy: 80010007, 80028f22 oraz 80028f08.co to może być za problem.proszę o pomoc.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podczas gry zaciela mi się konsola wiec reset i chcę uruchomić grę a tu konsola nie widzi płyty więc uruchomiłem ponownie i nadal nie widzi .

Poczytałem trochę na forum i doszedłem do wniosku ze to laser więc zamówiłem nowy , właśnie wymieniłem i dalej konsola nie widzi płyty .Oczko nie świeci , czy możliwe że dostałem uszkodzony laser ?

Co się mogło stać ?

Edytowane przez kingkong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dostałem z UK zepsutą PS3 a mianowicie napęd nie wciąga płyty. Słychać trzaski i migającą niebieską diodę. Dokładnie wygląda to tak:

http://www.youtube.c...feature=related

prawdopodobnie padł albo jakiś czujnik płyty, albo jakiś sterownik odpowiadający za to. Mam pytanie, czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Chcę to sam naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napęd się tylko zaciął, spróbuj nim ruszyć metodą serwisową. pod zaślepką od śruby trzymającej dysk twardy jest otwór który powinien być zaślepiony sylikonową membraną, trzeba się przez nią przebić śrubokrętem krzyżakowym a następnie kręcąc możemy poruszyć mechanizmem wysuwającym płytę. Oczywiście konsola musi być odłączona od prądu.

Ja miałem kiedyś zacięcie płyty i nawet awaryjne wymuszenie wysunięcia płyty nie działało, a powyższy sposób pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie tej zaślepki, wyjąłem nawet dysk i nic takiego nie ma:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz slima czy fata?

W slimie jak wyjmiesz zaślepkę pod którą jest śruba mocująca dysk twardy (nie musisz jej wyktęcać),

obok tej śruby masz otwór, wciskasz tam śrubokręt krzyżakowy aż poczujesz opór, jest to membrana którą musisz przebić

a za nią jest śruba od mechanizmu wysuwającego płytę. kręcisz nią bodajrze zgodnie z ruchem wskazuwek zegara, tak poruszysz mechanizmem

i może go odblokujesz, jest to sposób na wyjęcie płyty gdy konsola nie jest podłączona do prądu.

Edytowane przez endrjus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fata. Poza tym wiem, że żadnej płyty w środku nie ma. Chyba pozostaje mi rozkręcić napęd i sprawdzić te mechanizmy odpowiadające ze wkładanie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fata. Poza tym wiem, że żadnej płyty w środku nie ma. Chyba pozostaje mi rozkręcić napęd i sprawdzić te mechanizmy odpowiadające ze wkładanie płyty.

nie wiem czy w facie jest tak samo jak w slimie. Wiem że, nie masz w środku płyty, ale chodzi tylko o poruszenie ręczni mechanizmu, może tylko coś się zablokowało, jak to nie pomoże to zostaje tylko rozebrać konsolę i obejrzeć mechanizm, ale wątpię czy bez wymiany napędu się obejdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że laser przypisany jest do modelu napędu to wiem, ale słyszałem, że cały napęd przypisany jest też do płyty głównej... Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że laser przypisany jest do modelu napędu to wiem, ale słyszałem, że cały napęd przypisany jest też do płyty głównej... Czy to prawda?

Nie sądzę, ale nie mam dowodów, tylko w przypadku usterki napędu sony musiał by wymieniać również płytę główną.

Z drugiej strony w większości przypadków usterek PS3 z którymi się spotkałem system był wymieniany na nowy lub odświeżany (czyli wymieniane były wszystkie "bebechy" zostawała tylko stara obudowa).

A pracuję w firmie przez którą dużo konsol przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie miałem problem bo mam 2 konsole: w jednej napedł padł i załatwiłem drugi, podpinam i doopa... nie czyta plyt. Mysle sobie moze laser itd, podpinam do drugiej konsoli i dziala. Zmienilem w obu napedach te plytki male i naped dziala... wiec albo padla ta plytka w tym drugim napedzie (ale jak skoro on dziala z jedna konsola z druga nie...) albo naped jest przypisany do plyty glownej... nie wiem sam...

Sorka za brak pl znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że, SONY zabezpieczyło się w ten sposób przed piratami. W Xbox wystarczyło wymienić napęd na taki w którym było pirackie firmware i nieoryginalne gry działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie płytki? Możesz to bliżej opisać??

Ja jak podmieniłem napęd to mi się soft zaktualizował ale płytki z gra w menu nie miałem. Dziwne bo konsola napęd widzi albo i nie ale płytki nie wyświetla ale słychac że chodzi, dziwne ;/ ktos ma jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi gg do siebie napiszę po kolei co i jak

Możliwe że, SONY zabezpieczyło się w ten sposób przed piratami. W Xbox wystarczyło wymienić napęd na taki w którym było pirackie firmware i nieoryginalne gry działały.

ewentualnie sony zabezpieczyło SOBIE możliwość naprawy konsoli i trzepanie kasy na tym procederze:/ na weekendzie prześlę dokładne zdjęcia pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum i od kilku tygodni szczęśliwym posiadaczem PS3.Konsole kupiłem używaną po okazyjnej cenie(gościu, który mi ją sprzedał dostał slima).Po przyjściu do domu pierwsze co zrobiłem, to wywaliłem wszystkie jego save'y, dema, profile ogólnie format konsoli.Podłączyłem ją do netu, nowy update jeszcze 3.10 bodajże i na tym moje hulanie po necie się skończyło, gdyż w pokoju gdzie mam neta mam zwykły TV, więc nie chciałem sobie psuć zabawy i wyniosłem konsole do pokoju z 37' Sony KDL-... cos.. .Grałem bez przeszkód w Resistance, Resistance 2, Motorstorm bez lagów, bez błędów.Konsola chodziła doskonale jak na używaną i byłem zadowolony z jej kupna chociaz troche sie grzała ale nie przesadzałem (góra 3-4 godziny raz dziennie, raz na dwa dni).Po przejściu Res2 zamówiłem BioShock'a i Folklore.Zniecierpliwiony czekaniem postanowiłem pograć trochę na multi dla zabicia czasu i tu pojawiają się problemy.

Podłączyłem konsole do netu, sprawdzam update dla firmware'u, instaluje 3.15, odpalam Res2 jakiś update kolejny, czekam...wkońcu odpalam gre i pykam.Normalnie 3 godzinki z przerwami ogólnie chciałem sprawdzić jak to wygląda tzn granie po sieci w ps3, aż tu nagle bach ścina, zawieszka, konsola nie reaguje.Panika, reset, nic dalej tak samo się odpala gra ale dalej nic nie idzie.Już poważnie zmartwiony odczekuje trochę, żeby toster ostygł(przeczytałem kiedyś na waszym forum żeby tak zrobić kiedy coś się zacina).Odczekałem włączam nie wykrywa płytki już wogóle sprawdzam inne tez nic.Restart kolejny(wtedy miałem już serce w gardle), pojawiła się płytka,wchodzę , odpalam i błąd, ten okrutny ciąg liczb,więc szybko google i szukam co to jest do cholery.Przeczytałem i się załamałem.Resztę wieczoru spędziłem na odpalaniu resetowaniu i kolejnych nieudanych próbach odpalenia gry.Chociaż kilka razy udało mi się odpalić ją bez wyskoczenia komunikatu o błędzie.Doszło aż do tła z zatwierdzeniem wyświetlania obrazu na zwykłym telewizorze i dalej ciemność.Gry z Ps2 chodzą normalnie,dziś podczas instalacji Res2(w nocy usunąłem całą instalkę) się zacięła i koniec, więc zrestartowałem i nic(corupted data do kosza).

Moje pytanie jest takie,co da się zrobić jeśli cokolwiek się da??Dziś już pisałem do kilku sprzedawców na allegro zajmujących się takimi sprawami,jedni pisali że wymiana lasera, jeden Pan napisał( co mnie bardzo podjarało i właśnie dlatego postanowiłem zwrócić się o pomoc tutaj) że może to być wina firmwaru lub sterownik napędu.Co mam robić HELP

Ps.Moją konsolkę mam od miesiąca i nie mam na nią gwarancji:sad:, jak już pisałem kupiłem ją okazyjnie jest z Anglii wersja 60GB.....HELP PANOWIE( i PANIE jeśli są t jakieś)

Pozdrawiam wszystkich fanów PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×