Skocz do zawartości
Xiem

Serwis Konsoli PSP / PS VITA

Rekomendowane odpowiedzi

a może po prostu padła ładowarka i masz nienaładowane psp? sprawdzałeś czy masz "fazę" w gniazdku, może coś "na łączach" zdechło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem kablem do PS3 i też go nie wykrywa i nic nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączonego i tak ci nie wykryje , musiałby mieć trochę prądu w baterii i być ustawionym na usb mode , żeby ci wykryło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

Okazało się, że wtyczka USB jest uszkodzona, nie ta co wchodzi bezpośrednio do PSP, ale druga normalna USB. Byłem w sklepie i gość miał drugą i działała. Nie miał niestety żadnego do kupna i musiałem zamówić. Da się inaczej podłączyć PSP pod ładowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kabla nie, ps3 ma taki sam, jak masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go ma inną wtyczkę niż stary PSP, ten od PS3 nie podejdzie, bo mam kilka kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel do ładowania PSP, niestety, ale coś jest nie tak z konsolką. Po podłączeniu ładuje się ona przez 5 minut, widać pomarańczową lampkę. Niestety potem bateria działa z kilka minut i już jest wyładowana. Możliwe, że bateria jest uszkodzona? Komputer poprzez kabel USB nie wykrywa konsolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś może czy do zgłoszenia awarii PSP jest potrzebny paragon algo jakaś karta gwarancyjna? Czy po prostu jest tak pięknie jak przy Xbox 360 że tylko sie dzwoni albo zgłasza przez internet? W jaki sposób to wszystko przebiega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś może czy do zgłoszenia awarii PSP jest potrzebny paragon algo jakaś karta gwarancyjna? Czy po prostu jest tak pięknie jak przy Xbox 360 że tylko sie dzwoni albo zgłasza przez internet? W jaki sposób to wszystko przebiega?

Jeżeli chcesz oddać konsolę na gwarancję do sklepu w którym zakupiłeś zabawkę to musisz posiadać dowód zakupu czyli paragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja konsola PSP 3004 nie chcę się włączyć. Gdy przyciskam przycisk POWER świeci się ono na zielono kilka sekund(z 10) ale nic sie nie dzieje, czarny monitor.

Czy wie ktoś co się stało i czy da się to naprawić? Konsola jest na gwarancji ale chcę się dowiedzieć czy można to naprawić samemu i co się z nią stało.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz wygląda to na brick/semi-bricka... Po bardziej szczegółowe informacje zajrzyj lepiej tutaj.

Edytowane przez Raafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz wygląda to na brick/semi-bricka... Po bardziej szczegółowe informacje zajrzyj lepiej tutaj.

Gwarancja obejmuje tego bricka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wciśniesz kit, że nie wiesz co się stało itp. to przyjmą. Jeżeli jednak powiesz, że zachciało ci się przerabiać PSP i coś zrobiłeś nie tak to nie masz szans na wymianę.

Edytowane przez Gambas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wciśniesz kit, że nie wiesz co się stało itp. to przyjmą. Jeżeli jednak powiesz, że zachciało ci się przerabiać PSP i coś zrobiłeś nie tak to nie masz szans na wymianę.

Nie przerabiałem. Konsola się zawiesiła i nie dało się z nią nic zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na podłączonej ładowarce i wyjętej baterii działa ?

Nie, próbowałem już różnych kombinacji. Wczoraj oddałem konsolkę na gwarancję. Teraz zostało tylko czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola wróciła po prawie 2 tyg. Przywieźli całkowicie nową. Mam nadzieje, że wiecej problem się nie powtórzy i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny problem z moim PSP Fat

Chodzi o to że ostatnio zauważyłem że jak poruszam joy-stickiem to zaczyna "zjeżdżać w dół" tzn. w necie ta strzałka leci na dół nie pozwalając niczego dogodnie przeglądnąć, a w grach np. w dark mirror, czy Ridge racers to mi celuje w dół lub skręca. Proszę pomóżcie, może macie jakieś sposoby, a jak nie to będę musiał go wymienić tylko czy ktoś nie zna strony do jakiegoś poradnika jak wymienić joy-sticka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go skalibrować najpierw jak ci się uda , trzeba wejść do settings , system settings i tam chyba jeszcze raz system setting , w każdym bądź razie w tym miejscu gdzie softa pokazuje i tam pokręć analogiem w kółko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny problem z moim PSP Fat

Chodzi o to że ostatnio zauważyłem że jak poruszam joy-stickiem to zaczyna "zjeżdżać w dół" tzn. w necie ta strzałka leci na dół nie pozwalając niczego dogodnie przeglądnąć, a w grach np. w dark mirror, czy Ridge racers to mi celuje w dół lub skręca. Proszę pomóżcie, może macie jakieś sposoby, a jak nie to będę musiał go wymienić tylko czy ktoś nie zna strony do jakiegoś poradnika jak wymienić joy-sticka ??

Hej,

Miałem dokładnie tak samo, szczególnie po dłuższej grze w Monster Hunter ;-) pomogło rozebranie konsoli (na interecie jest sporo filmikow i opisow, jak to zrobic - ogolnie bardzo prosto, kazda srubka opisana, potrzebujesz tylko malego srubokreta - ostrego, płaskiego albo krzyzaka). Doszedłem do joysticka, przeczysciłem gumki, złozyłem - jak nowy, idealnie w miejscu w przegladarce. Pograłem tydzien, dwa - problem znowu wrocil. Znowu rozebranie, przeczyszczenie - i tak pare razy. Ale o dziwo - od jakiegos pol roku dziala idealnie. Dlatego sprobuj w ten sposob.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Miałem dokładnie tak samo, szczególnie po dłuższej grze w Monster Hunter ;-) pomogło rozebranie konsoli (na interecie jest sporo filmikow i opisow, jak to zrobic - ogolnie bardzo prosto, kazda srubka opisana, potrzebujesz tylko malego srubokreta - ostrego, płaskiego albo krzyzaka). Doszedłem do joysticka, przeczysciłem gumki, złozyłem - jak nowy, idealnie w miejscu w przegladarce. Pograłem tydzien, dwa - problem znowu wrocil. Znowu rozebranie, przeczyszczenie - i tak pare razy. Ale o dziwo - od jakiegos pol roku dziala idealnie. Dlatego sprobuj w ten sposob.

Ok dzięki. Spróbowałem tak jak mówiłeś i zadziałało. Rozebrałem i z powrotem założyłem i jest jak nowy. Mam nadzieję że nie roz****doli mi się w najbliższym czasie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o jakiejś kalibracji analoga, jak komuś źle działa można poszukać w google,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to problem, ani awaria ale zapytać nie zaszkodzi. Niedawno zanabyłem używane psp3001, stan ogólny dobry jeno na lcd mam sporo delikatnych rysek. Podczas gry nie przeszkadzają, ale jakoś tak mnie irytuje ta niedoskonałość. Czy założenie folii (HORI) ukryje te ryski/przetarcia? Czytałem gdzieś, że klej wnika w rysy i je częściowo maskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o takim patencie nie słyszałem i jestem prawie pewny , że klej z folii nie zamaskuje rysek . I ogólnie folii nie polecam , zaraz zacznie ci się odklejać , będziesz mieć "bąble" pod folią jak źle przykleisz , światło się od niej inaczej odbija niż od wyświetlacza . Na folię trzeba uważać , wystarczy zahaczyć , a później będzie ci odstawać cały czas albo w ogóle ją zerwiesz przez przypadek . Musisz się pogodzić z ryskami bądź poszukać jakiegoś magicznego płynu na allegro , który byłby w stanie coś z tym zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem folię Hori (albo coś co nazywa się Hori...). Nie ma bąbli (umiejętnie trzeba przykleić przy dużej wilgotności powietrza).

Folia zamaskowała drobne rysy, wogóle wyświetlacz wygląda teraz znacznie lepiej. Zobaczymy jak długo to cudo utrzyma się na ekranie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×