Skocz do zawartości
KnodrPL

Profil Użytkownika w PSP / PS VITA

Rekomendowane odpowiedzi

witaj w klubie brachu.właśnie zrobiłeś duży bład bo niestety lokalizacji nie da się zmienić(pisałem o tym problemie do sony ale co tam jakiś pionek będzie im dupe zawracał).chyba że masz nowe konto i nie masz nabitych trofeów to warto założyć nowe.co do samego zakładania nowego konta to chyba kolega kilka linijek wyżej coś o tym wspominał.ja sam nie jestem pewien.

ps...kup 2 psvita:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam 12 Poziom na polskim koncie bo na amerykanskim mam za free LittleBigPlanet na PSP co kiedys była ta awaria sony i chciałem sobie pobrac grę :). Próbowałem z amerykanskiego konta sciagnac ale musi byc te same konto. No nic DUPA jednym słowem dzieki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założę się,że masa ludzi ma ten sam problem.obecnie jest chyba więcej polaków za granicą niż w polsce:)jeśliby cała horda ludzi napisała skargę na oficjanej stronie playstation możeby sony coś zmieniło.po to są fora,żeby poruszać tematy co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz poruszać skoro o tym było wiadomo już przed premierą Vity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

ja chciał bym wiedzieć jak zrobić konto na psv przez przypadek zalogowałem się kontem które mam na ps 3 i nie i nie wiem jak się wylogować i utworzyć nowe konto na psv proszę o pomoc

z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy ci to cos pomoże,zle zformatuj karte,zrestartuj psv do ustawień fabrycznych(spróbuj poprzez długie wciś

nięcie power buttona)może to coś pomoże.w sumie to dobrze mieć te same konto na psv i ps3.wodać znajomych i trofea sie doliczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy coś ma się zmienić w najbliższym czasie w kwestii kilku kont na psv? Zastanawiam się nad kupnem, ale korzystałyby z niej 3-4 osoby, a jedno konto na tyle osób to lipa. Każdy by chciał przypisać swoje konto z ps3.

No i oczywiście w niedługim czasie gry z ps+.

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest tylko jedno konto...chyba że co zmiana gracza byście formata robili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odpowiedzi na moje pytanie od jakiegoś czas po forach (polskich i zagranicznych)i nie umiem nigdzie znaleźć odpowiedzi (ba żadnej informacji nawet), więc może tutaj uda mi się ją uzyskać.

Wszędzie piszą, że można przechowywać save'y w chmurze (1GB dla PS3 i 1Gb dla Vity). W PS3 codziennie mnie informuje, że stan tej i tej gry został w chmurze zapisany i gitara. PS Vita informuje mnie tylko, że zostały zsynchronizowane Trofea. Do czego zmierzam. Wiadomo, że karta pamięcie do Vity to nie kondom i się nie rozciągnie, tak więc jak skończę grę, chcę ja usunąć z Vity i tu znajduję odpowiednią opcję, która usuwa wszystko co dotyczy danej gry, jednakże nie chcę jej używać, bo nie wiem czy nie skasuje mi stanu gry, a może kiedyś do niej wrócę i zainstaluję ponownie i będzie dupa blada. Akurat Uncharted zdążyłem kupić nim wyszło w PS+ i mam jedyną swoją grę na karcie z grą (nie mylić z kartą pamięci) i jedyne co doczytałem to to, że informacje o trofeach są zapisane na tej karcie, a o tym, że gry zapisują stan gry na karcie z grą, a nie na karcie pamięci (o ile gramy z kartridża) gdzieś tam czytałem, ale na 100% pewności nie mam, że takjest. Grę przeszedłem schowałem do pudełka i kiedyś albo włożę ją znowu do konsoli, albo ściągnę sobie ją z PS+, tylko czy jak usunę ikonę gry z menu PS Vita wraz ze wszystkimi danymi to czy save'y sie również skasują? Jeżeli tak, to jak ściagnąć te z chmury (o ile w ogóle się tam wgrywają, bo żadnej informacji o tym nigdzie nie ma, tak samo jak nie ma informacji po rozpoczęciu pierwszy raz gry, czy zezwalam na automatyczne zapisywanie stanu gry w chmurze). Czy ktoś może być pomocny w tym temacie??

A zadając pytanie inaczej, abstrahując już od trzymania save'ów w chmurze. Czy istnieje możliwośc usunięcia gry z karty, ale tak żeby zostały save'y. I czy gra zakupiona na kartridżu zapisuje postępy na kartridżu czy karcie pamięci PS Vita, bo że cyfrowa dystrybucja zapisuje tylko na karcie pamięci PS Vita to raczej logiczne, bo innej możliwości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odpowiedzi na moje pytanie od jakiegoś czas po forach (polskich i zagranicznych)i nie umiem nigdzie znaleźć odpowiedzi (ba żadnej informacji nawet), więc może tutaj uda mi się ją uzyskać.

Wszędzie piszą, że można przechowywać save'y w chmurze (1GB dla PS3 i 1Gb dla Vity). W PS3 codziennie mnie informuje, że stan tej i tej gry został w chmurze zapisany i gitara. PS Vita informuje mnie tylko, że zostały zsynchronizowane Trofea. Do czego zmierzam. Wiadomo, że karta pamięcie do Vity to nie kondom i się nie rozciągnie, tak więc jak skończę grę, chcę ja usunąć z Vity i tu znajduję odpowiednią opcję, która usuwa wszystko co dotyczy danej gry, jednakże nie chcę jej używać, bo nie wiem czy nie skasuje mi stanu gry, a może kiedyś do niej wrócę i zainstaluję ponownie i będzie dupa blada. Akurat Uncharted zdążyłem kupić nim wyszło w PS+ i mam jedyną swoją grę na karcie z grą (nie mylić z kartą pamięci) i jedyne co doczytałem to to, że informacje o trofeach są zapisane na tej karcie, a o tym, że gry zapisują stan gry na karcie z grą, a nie na karcie pamięci (o ile gramy z kartridża) gdzieś tam czytałem, ale na 100% pewności nie mam, że takjest. Grę przeszedłem schowałem do pudełka i kiedyś albo włożę ją znowu do konsoli, albo ściągnę sobie ją z PS+, tylko czy jak usunę ikonę gry z menu PS Vita wraz ze wszystkimi danymi to czy save'y sie również skasują? Jeżeli tak, to jak ściagnąć te z chmury (o ile w ogóle się tam wgrywają, bo żadnej informacji o tym nigdzie nie ma, tak samo jak nie ma informacji po rozpoczęciu pierwszy raz gry, czy zezwalam na automatyczne zapisywanie stanu gry w chmurze). Czy ktoś może być pomocny w tym temacie??

A zadając pytanie inaczej, abstrahując już od trzymania save'ów w chmurze. Czy istnieje możliwośc usunięcia gry z karty, ale tak żeby zostały save'y. I czy gra zakupiona na kartridżu zapisuje postępy na kartridżu czy karcie pamięci PS Vita, bo że cyfrowa dystrybucja zapisuje tylko na karcie pamięci PS Vita to raczej logiczne, bo innej możliwości nie ma.

Już wiem jak wgrywać, bawiłem się PS Vita i okazało się, że trzeba wejść w zarządzanie multimediami i tam są stosowne opcje: PS VIta --> Dysk internetowy PS+. Trzeba tą operację przeprowadzić ręcznie (istnieje opcja wielokrotnego wyboru, więc można wszystkie save'y wgrać jednorazowo do chmury).

Niestety po wgraniu do chmury przeprowadziłem test, na przykładzie gry Uncharted: Złota otchłań. Wgrałem plik gry do chmury (14MB) po czym usunąłem go z konsoli. Włożyłem grę Uncharted, zainstalowała się, włączyłem i nie było nic (czyli tak jak być powinno). Rozgrywkę było trzeba zacząć od początku, save'ów brak. Usunąłem więc pliki gry i ściągnąłem te przechowywane w chmurze. Po uruchomieniu gry okazało się, że save'y są, tylko że postępy w grze nie zostały zachowane i nie ma możliwości wyboru rozdziałów, ani poziomu trudności crushing (który odblokowywuje się po przejściu gry na hard), czyli operacja udała sie połowicznie, a dla mnie osobiście w ogóle, bo save'y są mi zbędne, jako, że gra została ukończona w 100%, a kiedyś jakbym może do niej wrócił, to chciałbym jakiś dalszy rozdział zagrać, a tak to niestety dupa blada. To był test wgrania save'a do chmury pochodzącego gry z kartridża, teraz muszę sprawdzić jak to działa z grami z dystrybucji cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli jak chcesz uzywac 3 sklepow: EU, US, JP, to musisz posiadac 3 karty? Teraz juz jest jasne co mial na mysli EpicNameBro przy recenzji JP SoulSacrifice, ze trzeba miec 2 karty do VITY.

Tylko jak to dokladadnie dziala? Wyciagasz karte z kontem EU, robisz reset VITY (jak?), wkladasz karte z kontem US ?

Jeszcze jedno. Jak wyglada sprawa z kupowaniem na 3 roznych kontach z roznych regionow na jednym PS3? Ponoc nie mozna stosowac jednej karty kredytowej?

Edytowane przez fingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagasz karte EU, robisz powrot do ustawien fabrycznych (jest taka opcja w ustawieniach), wlaczasz konsole, ustawiasz ja od nowa (godzina data etc), wkladasz karte kontem US/JAP i to by bylo na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przymierzam się do kupna PSV to moje pytanie brzmi :

Co jeżeli z poziomu PS3 kupię grę na koncie US czy JP. Pobiorę ją na PS3. Podłączę PSV kablem USB i zainstaluję na koncie EU. Czy takie coś jest możliwe, czy gry się uruchomią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to aby wysłać gre na vite musi być ustawione to samo konto na ps3 i psv, a ściągnięte gry są 'zablokowane' na konto, z którego zostały pobrane. Inaczej mówiąc gry można przerzucić tylko wtedy jeśli wysyłasz je z konta ,z którego je kupiłeś i to samo konto masz ustawione na psv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy kupując dlc do LBP2 cross cotroller pack,mozna je kupić we 2 osoby na innym koncie?Czy tez musi być kupione na głównym koncie na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Plusa i zaznaczone automatyczne tworzenie kopii w chmurze. Wie ktoś o których godzinach to się robi? Czy muszę coś uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Vity , ale pewnie podczas zapisywania save'a , nie ?

No właśnie nie. Niby da się wybrać w ustawieniach automatyczna synchronizacja z PS+, ale jak pisałem wyżej nie działa to tak jak w PS3, że przy pierwszym uruchomieniu pyta. Mam nadzieję, że wraz z nowym softem to udoskonalą. Szkoda również, że masz save'a z samej gry, a ustawień nie zachowuje, jak opisywałem wyżej w przypadku Uncharted. Muszę w końcu nabyć większą kartę bo mam zaczęte Gravity Rush, pograłbym dla odmiany w coś innego nim je skończę, ale nie mam na nic innego miejsca niestety, a boję się powtórki sytuacji z Uncharted.

mam Plusa i zaznaczone automatyczne tworzenie kopii w chmurze. Wie ktoś o których godzinach to się robi? Czy muszę coś uruchomić?

Mi synchronizuje Trofea i inne takie, jakoś w nocy. Z tym, że moja konsola jest cały czas w trybie czuwania. Nie wyłączam jej "na twardo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z save'ami z Rayman:Origins...niby skasowałem tylko grę i nic więcej ale save'y też poszły w las...mimo że na konsoli nigdzie mi ich nie pokazywało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Skasowałem Mortala, za jakiś czas ściągnąłem ponownie i całe szczęście że miałem stan gry w chmurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy zapis gry jest w chmurze i jak przywrócić go do konsoli PSV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menedżerze zawartości masz możliwość przeniesienia wsio save'ów z psv na clouda i odwrotnie.

Podczas wyboru tej drugiej opcji masz pokazane wsio save'y które możesz przenieść znowu na psv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki problem. Otóż jestem posiadaczem PS3 i PSV, z tym że na na obu tych konsolach mam inne konta PSN (nie wiem dlaczego tak zrobiłem, to było dawno). Chciałbym zalogować się na konto z PS3 na PSV jednak z tego co wiem trzeba formatować kartę pamięci. Jednak gdy próbuje się zalogować passami z konta z PS3 wyświetla mi się informacja że muszę zalogować się na konto przypisane do PS VITY. Nie było by problemu jednak nie pamiętam ani hasła, ani emaila z tego konta, a nawet daty urodzenia. Więc moje pytanie brzmi: czy mogę zresetować PSVITE bez logowania się do PSN na konto z nią powiązane?

 

Pzdr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przywrócić ustawienia domyślne Vity?

Tutaj cytat ze strony SONY jak to zrobić:

 

Można przywrócić ustawienia domyślne oprogramowania systemu PS Vita i usunąć wszystkie dane przechowywane w systemie.
Stuknij kolejno polecenia [Format] > [Przywróć system PS Vita] i postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie, aby dokończyć operację.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×