Skocz do zawartości
Reflect

Guitar Hero III - Legends of Rock

Rekomendowane odpowiedzi

gh3ps3ingame001vv1.jpg

"I can't remember anything

Can't tell if this is true or dream"

W mej rece Gibson Les Paul, glosnosc na max, otwarte piwo a ja sam na wpol przytomny gram kolejne utwory... Let's ROCK!!!...

Tak w skrocie mozna chyba opisac moje ostatnie 12h oraz dziesiat kawalkow zagranych przy aplauzie publiki wprost z ekranu telewizora!

Sprzet.

Guitar Hero 3 to juz kolejna z serii "arkadowa" gra na gitarze. Do samej plytki dostajemy replike (okolo 70% wielkosci oryginalnej gitary) Gibson-a Les Paul ( link do wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gibson_Les_Paul ). Nowa wersja jest bezprzewodowa, dziala bardzo dobrze i nie sprawia wrazenia zabawki - jednym slowem poczujesz sie jak Jimmy Page lub Slash! Nie ma sie za bardzo co rozwodzic nad sama gitara - dziala i to bardzo dobrze! Zasilana dwoma paluszkami (nie ma mozliwosci podlaczenia calego zestawu do ladowarki, baterie ladowane sa osobno - w zestawie zwykle Duracelki) komunikuje sie z konsola przez nadajnik USB. Nie jest zbyt lekka, do zestawu dolozony jest pasek, wiec mozna grac stojac przed telewizorem (zrobcie sobie miejsce... czasem czlowieka moze poniesc ;-) Sama gitara ma piec klawiszy melodycznych, riff-er (zrecznie zbudowany podluzny przelacznik, ktory imituje prace strun) oraz tzw "modulator" (dzieki ktoremu na tzw. dlugich nutach bedziemy mogli ladnie zawibrowac dzwiekiem). Procz tego PSButton, Start, Select oraz krzyzak - calosc idelanie rozlokowana i w odpowiednich wielkosciach (nie mam malych raczek ;-) ... i nie czulem zadnych problemow z graniem - szczerze to balem sie o to najbardziej)

gh3ps3pudlozamkniete1ah5.jpg

gh3ps3pudlootwartexy9.jpg

gh3ps3zestawuq3.jpg

gh3ps3gryfyn7.jpg

gh3ps3pudlosl9.jpg

Gra.

Dla nie znajacych tematu napisze w skrocie, ze GH3 to "karaoke gitarowe" -zamiast spiewac (wlasnie cholerka-bardzo mi brakowalo tekstow piosenek, ktore moglbym sobie spiewac podczas grania) nalezy grac na naszej gitarze stosujac sie do lini melodycznej ktora jest wyswietlana na ekranie.

Mamy kilka poziomow trudnosci (na Easy, przejscie calej gry zajelo mi okolo 6h grania non stop). Na poczatku jest milo, latwo i przyjemnie... potem to tylko milej i przyjemniej - wcale nie latwo :-). Mamy do wyboru tryb Career - od ktorego rozpoczalem zabawe. W tym trybie wcielamy sie w poczatkujacego gitarzyste, ktory rozpoczyna swoja kariere z nowo poznanym zespolem. Jak zapewne sie domyslacie, wspinamy sie po szeblach karriery, grajac to w coraz ciekawszych miejscach na ziemi i nie tylko :-) Miedzy jedna a druga trasa koncertowa zabawe umilaja nam cut-scenki wykonane przez autora teledyskow Gorillaz (zapewniam was, ze nie raz rykniecie smiechem). Dodatkowo, mozemy grac Co-op z przyjacielem (mozna grac padem, lub dokupic dodatkowa gitare), mamy takze tryb Multiplayer, w ktorym to mozemy dolaczyc sie do gry, lub zalozyc wlasna (wtedy jedna osoba gra partie glowna, druga bass lub partie rytmiczna). Do wyboru mamy pojedynki, co-op, mozemy wybrac stopien trudnosci oraz piosenki ktorymi bedziemy starali sie ograc przeciwnika (za dobrze zagrane nutki dostajemy punkty). Oczywiscie mamy rankingi online i mase innych uprzyjemniaczy - calosc dziala jak maselko - gra polaczyla mnie natychmiast z jakims kolesiem, ktory oczywiscie zagral na HARD i mnie zjadl punktowo o okolo 4 razy :-) Ja zagralem na Medium i trafilem okolo 65% nutek - hehehe

Single jak napisalem powyzej mozna przejsc w okolo 6h na poziomie Easy... Na szczescie mamy jeszcze dodatkowe 3 poziomy trudnosi, ktore zapewnia nam gre na wiele wiele dni/tygodni. Na Medium operujemy czteroma klawiszami (na Easy wbijamy tylko 3 nuty, Hard i Expert to 5 klawiszy) i gra wyraznie przyspiesza! Zagralem raz na expert i... musze potrenowac - wchodzily pojedyncze dzwieki i to bardzo sporadycznie. Poziom trudnosci jest swietnie dobrany, Easy przez kilka pierwszych kawalkow, jest faktycznie dziecinnie prosty, w miare postepow staje sie umiarkowanie latwy.

gh3ps3ingame002hs1.jpg

Mamy wiec pewnosc ze powoli szlifujemy swoje umiejetnosci a samo "dobro" jeszcze przed nami (aktualnie gram medium i jest 2x ciekawiej niz na easy, frazy ktore wychodza bezblednie daja nieopisana radosc!). W trakcie progresu w grze, odblokowujemy kolejne utwory (ktore moga byc pozniej grane w trybie Practice) oraz zarabiamy punkty, dzieki ktorym mozemy customizowac naszego rockmana.

gh3ps3ingame005ea6.jpg

Wyglada to troszke jak w serii Tony Hawk. Wchodzac do wirtualnego sklepu mozemy nabyc nowy stroj, odjazdowa gitare, lub kupic utwory bonusowe nie dostepne w trybie single. Szata graficzna w GH3 jest ladna, miejscami bardzo ladna (zwlaszcza te panienki ladnie krecace bioderkami na scenie)

gh3ps3ingame003lg9.jpg

Nasz bohater smialo wywija gitara, koledzy z zespolu rowniez daja czadu. Publiki jest bardzo wiele i chociaz sa to powielone w pewien sposob te same postacie (w sumie jest na oko 20-30 roznych) to nie sprawiaja wrazenia kukielek! Szczerze mowiac, to podczas grania nie ma czasu na patrzenie w tlo i podziwianie skandujacego tlumu, czy tez wyczynow wokalisty.

gh3ps3ingame004fs6.jpg

Czlowiek bardziej jest skupiony na poprawnej grze i tym, zeby brzmiec rytmicznie. Oczywiscie sa momenty, ze mozna sobie popatrzec dookola ale wiekszosc czasu bedziemy sie gapic w nadbiegajace nutki a rece beda nam sie pocic ;-)

Utwory, dzwiek oraz nocna przygoda.

Bez owijania w bawelne - jestem wystrzelony w powietrze ze szczescia! Swiadomie nie zagladalem do informacji jakich utworow mozna sie spodziewac po GH3, dlatego z kazda minuta, mialem ochote na kolejny riff i kolejny song! Juz pierwszych kilka utworow powoduje gesia skorke ale to nic co dzieje sie pozniej. Pierwszym hitem, ktory spowodowal, ze zaczalem tupac noga byl Alice Cooper "School?s Out" potem przyszla pora na Black Sabath "Paranoid"... przy Guns N Roses "Welcome to the Jungle" bylem juz po kolejnym piwie i zachowywalem sie jak na rozkmana przystalo bardzo wulgarnie ;-) Nastepnie kilka swietnych utworow i Muse "Knight of Cydonia" przy ktorym juz stalem wygiety przed telewizorem drac sie w nieboglosy i szarpiac gitare jak stary wyjadacz ;-) Na koncu 8-mego levelu najpierw gwizdalem przerazliwie glosno (byla okolo 1 w nocy) i potem przekrecilem pokretlo na max... "...Darkness imprisoning me... All that I see..." ;-)

Skonczylo sie na tym ze po okolo 15 minutach przyjechala policja...i otrzymalem tzw. "verbal warning". Mimio usilnych prosb, nie chcieli pozowac z gitara... stwierdzili ze pilem i mam sie uspokoic... ostatecznie zostalem gwiazda w ich statystykach ;-)

Dla osob, ktore lubia Rock - to istne Greatest Hits! Utowory sa swietne i jest ich bardzo wiele, co chwile czlowiek przypomina sobie slowa oraz linie melodyczna! Dodatkowo, wszystkie wersje sa oryginalne (nie jakies szmatlawe covery), brzmia pieknie i dzialaja w Pro Logic II (chcialo by sie PCM, ale to tylko gra). Zamieszczam pelna liste utworow ponizej:

Aerosmith- Same Old Song and Dance

AFI- Miss Murder

Alice Cooper- School?s Out

An Endless Sporadic- Impulse

Backyard Babies- Minus Celsius

Beastie Boys- Sabotage

Black Sabbath- Paranoid

Bloc Party- Hellicopter

Blue Oyster Cult- Cities on Flame with Rock and Roll

Bret Michaels Band- Go That Far

Cream- Sunshine of Your Life

Die Toten Hosen- Hier kommit Alex

Disturbed- Stricken

Dragonforce- Through the Fire and the Flames

Eric Johnson- Cliffs of Dover

Fall of Troy- FCP Remix

Foghat- Slow Ride

Gallows- In the Belly of a Shark

Guns N Roses- Welcome to the Jungle

Heart- Barracuda

Heroes del Silencio- Avalancha

In Flames- Take This Life

Iron Maiden- Number of the Beast

Kaiser Chiefs- Ruby

Killswitch Engage- My Curse

Kiss- Rock and Roll All Nite

LA Slum Lords- Down N Dirty

Lacuna Coil- Closer

Lions- Metal Heavy Lady

Living Colour- Cult of Personality

Matchbook Romance- Monsters

Metallica- One

Mountain- Mississippi Queen

Muse- Knights of Cydonia

NAAST- Mauvis Garcon

Pat Benatar- Hit Me With Your Best Shot

Pearl Jam- Evenflow

Poison- Talk Dirty to Me

Priestess- Lay Down

Prototype- The Way It Ends

Queens of the Stone Age- 3?s and 7?s

Rage Against the Machine- Bull?s on Parade

Red Hot Chili Peppers- Suck My Kiss

Revolverheld- Generation Rock

Rise Against- Prayer of the Refugee

Rolling Stones- Paint It Black

Santana- Black Magic Woman

Scorpions- Rock You Like a Hurricane

Scouts of St. Sebastian- In Love

Senses Fail- Can?t Be Saved

Slayer- Raining Blood

Slipknot- Before I Forget

Smashing Pumpkins- Cherub Rock

Social Distortion- Story of My Life

Sonic Youth- Kool Thing

Stevie Ray Vaughn- Pride and Joy

Superbus- Radio Song

Tenacious D- The Metal

The Dead Kennedy?s- Holiday in Cambodia

The Devil Went Down to Georgia

The Hellacopters- I?m in the Band

The Killers- When You Were Young

The Sex Pistols- Anarchy in the UK

The Sleeping- Don?t Hold Back

The Stone Roses- She Bangs the Drums

The Strokes- Reptilia

The Who- The Seeker

Weezer- My Name Is Jonas

White Zombie- Black Sunshine

ZZ Top- La Grange

Dla chcacych wiecej, program pozwala na platny downolad, ktory zapewnie ruszy niebawem (jest opcja w menu, ale nic nie sciaga :-(

gh3ps3ingame006xk2.jpg

Podsumowanie

Do zakupu namowil mnie Arab, od ktorego najpierw dostalem opr za NFS-a, ktorego szybciutko pobieglem wymienic na GH3 (jemu dziekujcie za test.. nie mnie ;-) Guitar Hero 3 - to doskonala gra - polecam z calego serca, bylem bardzo sceptycznie nastawiony do tego rodzaju rozgrywek (pzyznam sie wam, ze jestem po szkole muzycznej i dla mnie istrumenty maja innego rodzaju znaczenie) myslalem ze plastikowa gitarka nie zrobi na mnie wrazenia... Zagrajcie raz a nie pozalujecie - absolutny Must Have !!!

Grafika: 8

Dzwiek: 10

Gameplay: 10

Miodnosc: 10

Calosc: 9.5

...Now the world is gone I'm just one...

Let's ROCK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

Dobra robota, ja od zawsze kupuje GH ale do tego nie byłem do końca przekonany - teraz jestem, tak samo jak ty Reflect.. z muzyką mam dużo wspólnego gram na gitarze, i miałem wątpliwości gdy kupowałem pierwszą część.. wtedy zostały one rozwiane teraz brakuje mi tylko porządnego DrumHero (jestem zapalonym perkusistą) i jestem w 7 niebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć ze namawiasz do kupna... pierwsze raz przeczytałem taki długi teks na tym forum bo mało aż tak ciekawych rzeczy... zaczynam nad tym powoli myśleć

Dzięki Reflect

Pozdrawiam

EDIT by me : cena troszkę odstrasza 360 zł to kupa kasy (jak dla mnie... mam 14 lat ale prosze zeby mie nie banowac... przez to forum zaczelem ortografie sprawdzać xD arab mnie nastawił, i jestem mu wdzięczny... Dzięki :-) ale spróbuje trochę uzbierać... jeszcze 150 brakuje :/ skąd ja wezmę tyle kasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po wyplacie kupie, skusiles mnie troche...ale co na to powiedza inni jak mnie zobacza jak szamotam sie po pokoju z plastikowa gitarka ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze po wyplacie kupie, skusiles mnie troche...ale co na to powiedza inni jak mnie zobacza jak szamotam sie po pokoju z plastikowa gitarka ;p

Eee tam... To nam ma być dobrze ;p ja tam kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest ciekaw, co Guitar Hero może zrobić z człowiekiem, niech obejrzy 13 epizod South Park (Season 11). Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieżle to wszystko opisałeś

Ten tekst potrafiłby mnie przekonać do gry gdybym nie był fanem takiej muzy... a że jestem to mi takiego smaka zrobił że szok!!!

ps: ile gitarka trzyma na nowych bateriach? Jak wypada gra online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
EDIT by me : cena troszkę odstrasza 360 zł to kupa kasy (jak dla mnie... mam 14 lat ale prosze zeby mie nie banowac... przez to forum zaczelem ortografie sprawdzać xD arab mnie nastawił, i jestem mu wdzięczny... Dzięki :-) ale spróbuje trochę uzbierać... jeszcze 150 brakuje :/ skąd ja wezmę tyle kasy ?

360zł na chłopski rozum gitarę jest trochę mniejsza niż, zwykłe - bardzo solidne wykonanie, i wychodzi ci ok 100-120 zl za nią... z tymi wszystkimi dodatkami ? cena jest idealna, z EOJ np przesadzili w Polsce.. ale GHIII jest warte 400zł na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps: ile gitarka trzyma na nowych bateriach? Jak wypada gra online?

Nie mam pojecia jak dlugo beda dzialac baterie.... caly czas ten sam komplet uzywam i jak sie skonczy-napisze. Co do trybu online, to mozna grac przeciwko lub z - heheeh czyli mozemy sobie grac online dla wyniku lub grac battle kto lepszy (wtedy gra staje sie bardziej arcade, gdyz procz samego grania mozemy atakowac przeciwnika uprzykrzaczami - np 2x wiecej nut do zagrania i inne). Max online to 2 osoby.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jest tansze od eoj a wedlug mnie lepsze i w ogole nie trzeba tyle kasy wlozyc co w karty do eoj... Widziałem utwory za 1.99 $ w pss usa... Według mnie must have reflect chyba kupił z UK a u nas skąd? Może ps3sklep? Kiedy będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Reflect- to daj znać. Fakt jest dość ważny (czy warto w akumulatorki inwestować czy opłacą się jednak baterie)

Kurde... Ale mam smaka A najbardziej na The Metal - Tenacious D (ta muzyczka co w trailerze) Mam nadzieje że ich kawałki też będą dochodzić (PoD, Tribute, Master Exploder )

3... 2... 1... Let's Rock!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wlasnie jest tansze od eoj a wedlug mnie lepsze i w ogole nie trzeba tyle kasy wlozyc co w karty do eoj... Widziałem utwory za 1.99 $ w pss usa... Według mnie must have reflect chyba kupił z UK a u nas skąd? Może ps3sklep? Kiedy będzie?

W przyszłym tygodniu na 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdyby można zamiast gitary kupić cos na styl perkusji i mikrofon i cały Band założyć ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial tyle duzo $ i lubial rockowe klimaty to bym kupil ta gre na 100%

Ale jako ze nie mam kasy i nie przepadam za tymi klimatami to gry nie kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflect masz u mnie zakaz pisania recenzji bo przez Ciebie zlozylem zamowienie na ultimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie by było gdyby można zamiast gitary kupić cos na styl perkusji i mikrofon i cały Band założyć ;P

Khem... a RockBand to patyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja juz mam i gram na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Khem... a RockBand to patyk?

Nie Rockband to syf za 500 zł Plastik jak z nakrętki do coca-coli

Dziś był pokaz u mnie w Empiku GHIII pograłem trochę, trochę dużo.. i muszę przyznać.. super sprawa wielki skok jakości od poprzedniej części, a gitarka.. gitarka jest miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem od 20-tu lat fanem takiej muzy chyba bedzie mus kupic i jeszcze ten SLAYER (autografy w dowodzie mam) moze by tak jeszcze jakis polski akcent np.VADER do sciagniecia z sieci fuck coraz bardziej sie napalam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybrano rockowe legendy wszech czasów

Freddie Mercury został wybrany największą rockową legendą wszech czasów. Wyniki ankiety opublikował australijski dziennik "Herald Sun".

Frontman grupy Queen wyprzedził na liście Elvisa Presleya. Trzecie miejsce przypadło Jimiemu Hendrixowi. Sondę przeprowadzono w związku z premierą gry "Guitar Hero III: Legends Of Rock". Pierwsza dziesiątka rankingu rockowych legend wygląda następująco:

1. Freddie Mercury

2. Elvis Presley

3. Jimi Hendrix

4. Ozzy Osborne

5. Jon Bon Jovi

6. Slash

7. Meatloaf

8. Eric Clapton

9. Mick Jagger

10. David Bowie

"Herald Sun" opublikował także wyniki głosowania na najlepsze rockowe riffy w historii. Pierwsze miejsce przypadło riffowi z "Layli", piosenki dowodzonej przez Erica Claptona formacji Derek & The Dominoes. Oto 10 najlepszych rockowych riffów:

1. Layla - Derek & The Dominoes

2. Sweet Child O' Mine - Guns N' Roses

3. Paradise City - Guns N' Roses

4. Smoke On The Water - Deep Purple

5. Smells Like Teen Spirit - Nirvana

6. Walk This Way - Aerosmith w Run DMC

7. Whole Lotta Love - Led Zeppelin

8. All Right Now - Free

9. Voodoo Chile (Slight Return) - Jimi Hendrix

10. Sunshine Of Your Love - Cream

z onet.pl

http://queen1991.blog.pl/archiwum/index.php?nid=12172521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak wypada gra na Basie? Wogóle mozna na nim grac w GH III?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie mozna grac na gitarze basowej. Zmienia sie linia melodyczna i gramy jakby "2" wersje tego samego utworu.

pozdrawiam

P.S.

Wlasnie sie zawiesilem na Muse "Knight of Cydonia" - na poziomie Medium, daje ciala w okolo 80% utworu... nic trzeba pilowac dalej :-)

polecam teledysk: http://www.youtube.com/watch?v=YygyHCRrKho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×