Skocz do zawartości
Pilarenko

Polski Hh.

Rekomendowane odpowiedzi

Joł, nie zauważyłem tutaj tematu o polskim hip-hopie i nie mówię tutaj tylko i wyłącznie o muzyce (ale głównie). Do HH zalicza się beatbox, breakdancing, graffiti czy nasz rodzimy rap. No właśnie, czego słuchacie? Ja głównie pozostaję przy bijącej rekordy w moim sercu Paktofonice, LUC-u (polecam płytkę Planet LUC, której jestem posiadaczem) i THS Klika. To trzy ekipy, których teraz głównie słucham, jednak jak dla mnie - nic nie przebije Paktofoniki, mimo tego, że znam wielu dobrych polskich wykonawców, którzy nagrywają teraz. Na rozruszanie tematu dołączam kilka piosenek z mojej playlisty.

Paktofonika - CD Kinematografii.

THS Klika - Długopis Kartka.

Kaliber 44 - Film.

Piosenki w większości archaiczne, ale cóż - takie słucham. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia Szansa Tego Rapu :D Inaczej mówiąc Adam Ostrowski. Czekam na nową płytę, która ukarze się 26 lutego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie to słucham Pokahontaz, Gural, Trzeci Wymiar, Wall-e, O.S.T.R, L.U.C, Tede, Peja, Pezet.

Klasyka: PFK i K44

W swoich zbiorach mam już ponad 30 rap płyt i kolekcja ciągle się powiększa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham polskiego hh, i nie wiem nawet kto jest teraz na topie, ale kiedyż kumpela pożyczyła mi płytę "Homoxymoronomatura" i była spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, płyta LUC-a, o której wspomniałeś jest naprawdę świetna. Piosenka 'Hemoglobina' cholernie przypadła mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam głownie słucham elektroniki ale hh czy metal również łaskoczą czasami moje bębenki :)

Aktualnie kawałek nr.1 dla mnie to GrubSon - Na szczycie

Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paluch

Fokus

Pokahontaz

JWP

Niektóre kawałki Gurala

O.S.T.R.

:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grubson rządzi, jak słucham 'Ja majka mam' to od razu mi się wakacje przypominają.

Tak przy okazji, co sądzicie o tym, że prawie cała telewizja i radia odwróciły się od prawdziwego, polskiego rapu? Rzadkim zjawiskiem jest, bym usłyszał taką muzykę gdzieś, poza moim komputerem/telefonem/mp3. Mnie to osobiście smuci, ludzie wolą słuchać tępych kawałków (pierwszy przykład, który mi przyszedł na myśl - Rihanna - Umbrella, czyli 'para-para-para-sol-sol-solka') zamiast prawdziwej, ambitnej muzyki. Nie mówię, że wyłącznie hip-hop należy słuchać, ale na pewno ma on więcej do przekazania, niż 90% piosenek, które puszczają w tv.

Edytowane przez Pilarenko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rihanna - Umbrella, czyli 'para-para-para-sol-sol-solka')

Tak... Albo "Poker face" :/ Ja osobiście HH lubię ale zazwyczaj słucham zagranicznego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu słuchałem przez krótki czas Trzyha/Warszafski Deszcz. teraz głównie klasycy rocka (jak iron maiden lub ac/dc) lubię Billy'ego Idola no i oczywiście wszystko lekkie łatwe i przyjemne w stylu pomianej wcześniej para-para-solki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC/DC jest świetne, a wokaliści mimo swojego wieku mają niesamowity głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC/DC nigdy nie słuchałem :D Wiem, klasyka ale nigdy mnie do ac/dc nie ciągnęło. Z muzyki, której teraz słucham można by wymienić guns 'n roses i eminema. Gatunki oddalone o kilka milionów lat świetlnych, rozumiem ;D Każdy ma swoje gusta ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'to nie paktofonika więc zostawcie titanica' !!

Pamiętajcie, ale zachowajcie to sobie..... patrząc na obecny rap nie byli nikim super specjalnym.

Rapu słucham z 7-8 lat jakoś tak.. dla kultury robię podkłady. (narazie fun, ciekawe co będzie w przyszłości)

V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam GrubSona -nowa fala (remix) ,Ptp- Moc, WWO,Peje,Fokusa,paktofonika.

A także techno , dobre dnb- (np.)hydra,nutke z filmu ReQuiem for a Dream-podstawową wersję jak i przeróbkę dnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yez Yez Yo(3Y), C.H.A.D.A, Bezimienni, Molesta Ewenement i HG to jest naprawdę dobry rap :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta , właśnie miałem pisać , że Hip-Hop to kultura , ale widzę , że już jest w temacie ;] . Natomiast jeżeli chodzi o rap , to ja mam taką swoją listę , według mnie czołówka polskiego rapu ( możecie się nie zgodzić oczywiście , nie jest to kolejność od najlepszego do najgorszego , czy jakakolwiek inna ) :

- DGE / Gural / DonGuralEsko ,

- Waldemar Kasta / Wall-e / Kasta ,

- Tede / Tedzik / TDF ,

- Trzeci Wymiar / 3W ( Pork / Pores / Porkinson , Null / Null-o oraz Szad / Szad Akrobata ) ,

- Massey

^ Naprawdę miażdży .

Razem z nimi trafi się czasami Ramona ( RY23 ) , Kaczor , Rafi , ewentualnie jakaś Peja i wielu innych .

Generalnie całość na bitach Matheo .

A tak ogólnie to jeszcze w ucho wpada Grubson , a ostatnio nawet się w Jamala wkręcił , z tym że to już inny gatunek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Polskiego rapu to oczywiście O.S.T.R,TEDE,NUMER RAZ,ABRADAB,JOKA,FOKUS,RAHIM,ELDO,PYSKATY,czasami DGE,PEZET,WŁODI,PELSON.Jeśli chodzi o zespoły to NR.1 WARSZAFSKI DESZCZ(3H,1KillaHeartz),K44,Paktofonika,Pokahontaz,Molesta,Dinal.Ogólnie sporo tego jest.

Chociaż GrubSona i Mioda(zespół Jamal) nie powinno się przypinać do rapu(tylko braggi) ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , napisałem że Grubson i Jamal , z tym że to już inny gatunek .

A po drugie wydaje mi się , że Bragga to jest styl , a nie gatunek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,ale jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć o co chodzi to wejdzie na wikipedie.

Polecam też płytki Na bitach 600v-Historia Polskiego Hip-Hopu składa się z paru płyt.

z klasyki to oczywiście:Nastukafszy,30 minut z życia,Eternia,Światła Miasta,Na legalu,S.P.O.R.T i wiele innych pozycji których nie chce mi się wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nr 1 w Polsce to - O.S.T.R.

Podobała mi się też:

- ostatnia plyta Tetrisa i jego mixteypy z dj.Toretem na bitach Jeya-Z

- płyta Małpy- Kilka numerów o czymś

- Album Zeusa

- Lavorama - Ortegi Cartel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy slucham HG, Bonus'a RPK (szczególnie ,,Co sie dla mnie liczy'' , ,,Prawdziwe słowa'' , ,,Bielańska Forteca'' i wiele innych) Dixon 37, Grubson, THS Klika, głównie to rap ze Stolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako Rodowity Łodzianin wiadomo O.S.T.R nr 1 ;) ale słucham również HG, Grubson, PiH, Eldo Gramatik Dixon 37,Ortege Cartel ( Ta Historia i Nawet Jeśli z O.S.T.R.em rewelacja), Zeus, Peja, czasami powrót do starszych nutek w stylu PCP Gloptroper oraz Uciuany Kaliber . I wszystko co dobre z polskiego HH

Edytowane przez ProxX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25297_414081300942_722770942_5663564_6795186_n.jpg

Przerabiam , odpływam - po prostu wgniata

Polecam , do sklepu ! :biggrin:

Nasz rap miewa się dobrze , wystarczy płyty kupywać. Oszem o.s.t.r.y tutaj równo gra , ale nie zapominajmy o pozostałych przedstawicielach polskiej sceny

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×