Skocz do zawartości
Kisiel-PL

Komiksy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktoś na forum, kto czyta komiksy? Jak tak to jakie? Jaki jest wasz ulubiony? ;) Ja regularnie czytam serie marvela i od czasu do czasu lubie poczytać też Supermana i Batmana z DC. Dla mnie Deadpool jest jedną z przednich postaci Marvela.

Czekam na wasze odpowiedzi ;)

PS. Wczoraj zacząłem czytać miniserie Spider Man The Clone Saga, który jest jakby odświeżoną wersja starszej historii. I polecam wszystkim przeczytanie, nie jest jakoś skomplikowanie napisany, a także nie potrzeba często do słownika zaglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales Kaznodzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie... Gdzie to można dostać? Zna ktoś może adres jakiegoś sklepu z komiksami w Katowicach? Chodzi mi o sklep tylko z komiksami. Wiem tylko, że na dworcu można dostać w "Stoiskach Prasowych" z używanymi gazetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kaznodzieji nie czytałem ;p

Na allegro ludzie często wystawiają komiksy. Jeżeli chodzi o mnie to komiksy, które czytam są po angielsku. A zajmuje się także streszczaniem komiksów na polskim portalu o komiksach Marvela.(Jakby ktoś chciał link to pisać na PW) Sam zajmuje się kolekcjonowaniem komiksów, ale wiadomo, że wszystko co chcę nie zakupie bo jeden komiks kosztuje ok 10zł przy dobrych lotach. Więc czasami jestem zmuszony pobierać z neta i czytać skany.

Edit: Zapomniałem dodać, że polskie komiksy marvela czy też DC w polskiej wersji możemy zakupić np w Empiku. Są to wydania zbiorcze wydane przez Egmont albo Mucha Komiks

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja swego czasu czytałem bardzo dużo komiksów, głównie od Marvela. Teraz już nie mam na to czasu i pieniędzy (sprowadzałem komiksy ze Stanów) ale moja mała kolekcja leży cały czas na półce i się kurzy. Czytałem też dużo skanów, właściwie to ogarniałem wszystko co się mniej więcej w uniwersum Marvela działo. Przestałem czytać podczas trwania Secret Invasion (gdzieś podczas połowy trwania tego crossover'u)

Edytowane przez Turus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secret Invasion jak dla mnie to chyba jeden z najgorszych eventów Marvela. Ja polecam Ci czytać skany bo teraz ciekawe rzeczy sie dzieją m.in. Wakanda została pierwszy raz w historii podbita przez Dooma ;) No i kolejny event - Siege. Ale żeby się za niego zabrać musiałbyś nadrobić nieco z Dark Reign [event po SI, Osborn zbiera paczkę własnych avengersów i zastepuje miejsce poprzednich]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tego teraz ogarnąć, nie mam czasu za bardzo. Zresztą żeby wiedzieć choćby co się dzieje w X-menach musiał bym czytać te kilkanaście komiksów miesięcznie (Astonishing X-men, Cable, X-Force itd. itp. do tego jeszcze jakieś mini serie) Co do tego, że SI było słabe to właśnie gdzieś czytałem o tym.

Jezeli chodzi o eventy to bardzo podobał mi się Messiah Complex (a tak w ogole co się dzieje z tym dzieckiem, które zabrał Cable ?)

A co do Siege to zapowiada się to taki duży event typu Civil War czy Secret Invasion czy coś mniejszego ? bo przyznam szczerze, że zaczynało mnie denerwować to żeby ogarnąć cały crossover trzeba było czytać około 100 komiksów, z czego połowa tak naprawdę mogła by wcale nie wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mutantach wogóle nie czytam więc Ci nie naświetle informacji. A co do eventu to jest to coś w stylu CW. Ale przed tym vył też event - Dark Reign, który zaczął się po SI. Po tym jak Osborn niby pokonał Skrule i stworzył własnych avengersów. Dark reign skończył się jakoś przed końcem 2009roku ale jest na pewno ciekawszy niż SI.Jakbyś miał zamiar czytać to daj znać to podrzuce Ci chronologie co do Dark Reign ;) A Siege zapowiada się jako najlepszy event od czasu House Of M ;) Ja też jestem wielkim fanem avengers i jak coś to niedługo kończy się obecna seria a w maju rusza całkiem nowa - prawdopodobne bedzie to reaktywacja 1 volu. Wiadomo jak narazie, że w drużynie będzie Thor, Iron Man, Cap, Hawkeye i Spider Woman. Tą ostatnią jestem zawiedziony jakoś nie widzę jej w grupie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłam młoda... hehehe... Bardzo lubiłam czytać takie "Nasze" komiksy : "Tytus, Romek i A'tomek" i "Kajko i Kokosz" później nawet sięgnęłam po "Kapitana Żbika".

Marvel był jednak moim faworytem i tak w sumie jest nim po dziś dzień. Obecnie czasu na czytanie komiksów zbyt wiele nie mam, jednak mój Mąż posiada sporą kolekcje "Spider-Man'a" także w każdej chwili mogę coś poczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobo mam jedno wydanie polskie ;p nie przepadam za nim ale niezła jadke robi. Na początku tygodnia przyszły mi komiksy Avengers Disassembled i muszę przyznać, że świetna historia. Zostały mi tylko 2 zeszyty do końca, później sie biorę za Fantactic Four - One Shot jakiś no i trzeba będzie kolejne komiksy zamówić ;d Jak ktoś ma na sprzedaż jakieś ciekawe to jestem otwarty na propozycję ;) Z checia poczytam coś z deadpoola, avengers lub spider mana ;) Ale coś angielskiego bo wszystkie polskie wydania mam obcykane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avengers Disassembled to świetna historia. Kisiel, a Planet Hulk czy World War Hulk czytałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, lecz wiem o co mniej więcej tam chodzi... Miałem czytać obie historie na kompie, ale już wcześniej wiedziałem, że będę chciał je skolekcjonować więc odpuściłem. Od jakiegoś czasu poluje na nie. Ostatnio umknął mi na allegro planet Hulk za 60 zł ;/ a miało ponad 400 stron ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytaliscie thorgal? to najlepszy polski komiks jaki w zyciu czytalem. Jednak niedawno kupilem ps3 i chetnie wymienie swoja kolekcje (na gre/gry) ktora zdazylem zgromadzic (komiksy z lat 1990+/- swietne dla kolekcjonerów) jakby ktos byl zainteresowany to zapraszam na black market-> zamienie

Tam zrobilem taki temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorgal, Szninkiel, XIII - generalnie większość co wyszło od Van Hamme'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie jeszcze chciałbym polecić serie Sandman Neil'a Gaimana. O dziwo nikt jej nie wymienił a warta przeczytania. Zeszyty widuje czasem do kupienia w Empiku a skany widziałem na pebie, tak że jeśli ktoś jeszcze nie czytał to nadrabiać! :P

Edytowane przez ajakdwalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu czytałem bardzo dużo komiksów lecz odeszło to jakoś na drugi plan. Najchętniej sięgałem po  Spider-Mana, Transformers, Street Fighter ,Soul Saga, Batman, Super Man, X-MEN, także było co czytać,mam nadzieję że jeszcze do tego wrócę... kiedyś.

Edytowane przez Realinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytam i będę czytał. Głównie japońszczyznę, ale zdarza mi się dorwać jakieś francuskie, czy amerykańskie komiksy (te ostatnie czytywałem nałogowo jako dziecko). Polskie historyjki obrazkowe też bardzo lubiłem, ale ostatnim rodzimym produktem, który zaliczyłem był SZNINKIEL (wcześniej takie tytuły jak KAJKO I KOKOSZ, THORGAL, WIEDŹMIN, itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakieś komiksy. Najlepiej jakieś kilku szczęściowe i oczywiście po Polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jakieś zagraniczne tłumaczone na polski. Głownie chodzi mi o Star Wars czy Spider Man czy coś w tym stylu. Muszę przyznać, że nowy jest w tej dziedzinie.

Kiedyś jako dziecko czytałem Tytusa Romka i Atomka, teraz leżą gdzieś na strychu.

Edytowane przez TJHicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi sporo komiksów z uniwersum GW, ale jesli lubisz różnorodne historie, to może spróbuj kupić FANTASY KOMIKS. Do 6 zeszytu ukazywały się 3 rózne albumy i pomniejsze historyjki. Teraz odjęli jeden album, a w zamian dodali dodatkowe strony z krótkimi opowiastkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×