Skocz do zawartości
f4ty

XBOX czy PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestem przekonany aby kupić sobie jakiegoś next-gena.

I tutaj rodzi się pewien problem-Zapłacić m$ czy $onemu za konsole?

Tutaj troche warunków jakie musi spełnić konsola oraz w jakich warunkach będzie używane:

-Najprawdopodbniej tv crt, jak naprawdę będzie zła jakość to monitor lcd 19'.

-Gry-b.lubie halo, no ale z drugiej strony tekken , czyli nie ma znaczenia.

-Muszę być pewien ze konsola będzie mieć aktualne gry przez najbliże 3-4 lata, nie chce wydać 2k pln żeby po kilku miesiącach grać w 2 gry w kółko.

-Cena dość ważna-na pierwszy rzut oka-360 wygrywa, ale napęd hd-dvd też kosztuję.

-Połączenie z netem-bardzo "smaczny" bajer .

Wiem że nie powiniem pisać na forum o ps3 w wyborzę(proporcja fan boy'i ps3 do xboxa to mniej wiecej 10:1 ), ale jestem narazie skierowany w strone ps3 ; ).

Pozdrawiam

p.s. proszę o dość obietywną ocene(o ile to możliwe tutaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hehe, masz jaja pisząc taki temat na forum ps3.

2. Proporcja to raczej 100:1

3. Jesteś na właściwej drodze =)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum Ja uwazam ze PS3 lepsze bo więcej lepszych gier bedzię. PS3 40GB kosztuje tyle samo co X360 i przy zakupie X360 masz bardzo wysokie szanse ze sie zepsuje. Blu-Ray juz jest na wygranej pozycji w wojnie formatow. Za 2 lata (jesli nie szybciej) juz na pewno bedzie wychodzić nowy Xbox a PS3 spokojnie do 2012 dozyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm:

- jeśli chodzi o neta to jak dla mnie wygrywa PS3 - masz go za darmo , a nie tak jak XBOX 360 ,gdzie M$ życzy sobie pieniążków ( co więcej jest już polski PSS z nawet fajnymi cenami więc kolejny plus:) )

- jeśli chodzi o gry - o to się nie musisz martwic , ostatnio PS3 może pochwalic się fajnymi exclusivami ( EoJ , U:DF itp.) a z czasem będzie ich coraz więcej - z 2 strony nie wiem jaki masz zarobki , jeśli nie za duże to XBOX 360 ma na pewno tańsze gry - zwłaszcza na allegro , gry PS3 poniżej 100zł to na allegro na razie tylko Motorstorm , R:FoM, Genji i Untold Kingdoms - ale możesz robic też tak jak ja - czyli kupujesz grę nówkę za 200zł , przechodzisz i bez problemu sprzedajesz za 150:D

- jeśli zaś chodzi o cenę sprzętu to akurat PS3 wydaje mi się lepszym rozwiązaniem - no chyba , że myślisz o XBOX 360 arcade

- problem awaryjności - to już chyba sam wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi , myślałem że mnie zlinczujecie za pierwszego posta i to o takiej treści .

Jeszcze jedno pytanko-ano jak będzie wyglądać grafika na tv crt 21'?

Pozdrawiam

co do gier-wole kupić kilka tytułów "na długo" np. gta, cod itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Ci mam powiedziec - grafa na pewno będzie ładna , ale wiadomo , że na telewizorku 30-40 cali fullHD byłoby lepiej.Uważam jednak , że powinien Ci ten telewizor wystarczyc , by cieszyc się next - genową grafiką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż Ci mam powiedziec - grafa na pewno będzie ładna , ale wiadomo , że na telewizorku 30-40 cali fullHD byłoby lepiej.Uważam jednak , że powinien Ci ten telewizor wystarczyc , by cieszyc się next - genową grafiką

Ok teraz pytanko za 10punktów , czy mogę podłączyć ps3 do neta za pomcą Tego, oczywiście mam router(o ile się nie myle) tej samej firmy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 miało dosyć trudny start...

Ale rozkręca się z prędkością światła, przede wszystkim dzięki niższej cenie

(niż w momencie startu i przez kolejne miesiące) i bardzo dobrymi tytułami!

Wspomnę chociaż o Assassin's Creed, Uncharted, Ratchet czy COD4...

Poza tym odtwarzacz płyt CD, DVD i BLU-RAY - w takiej cenie? Dobra oferta.

Też myślałem, żeby kupić XBOX360, który ma większą bibliotekę tytułów

(i jest na rynku dłużej niż PS3!) i jest trochę jak pecet, głośny i cigle trzeba

coś do niego dokupować... np. napęd HD-DVD.

Poza tym w czym jest HD-DVD lepsze od BLU-RAY?

I na koniec. Przejrzałem zapowiedzi gier na rok 2008 (PS3) i mnie zmiotło...

Niczego więcej mi nie trzeba

f4ty: Da się grać, ale doinwestuj w dobry telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 miało dosyć trudny start...

Ale rozkręca się z prędkością światła, przede wszystkim dzięki niższej cenie

(niż w momencie startu i przez kolejne miesiące) i bardzo dobrymi tytułami!

Wspomnę chociaż o Assassin's Creed, Uncharted, Ratchet czy COD4...

Poza tym odtwarzacz płyt CD, DVD i BLU-RAY - w takiej cenie? Dobra oferta.

Też myślałem, żeby kupić XBOX360, który ma większą bibliotekę tytułów

(i jest na rynku dłużej niż PS3!) i jest trochę jak pecet, głośny i cigle trzeba

coś do niego dokupować... np. napęd HD-DVD.

Poza tym w czym jest HD-DVD lepsze od BLU-RAY?

I na koniec. Przejrzałem zapowiedzi gier na rok 2008 (PS3) i mnie zmiotło...

Niczego więcej mi nie trzeba

f4ty: Da się grać, ale doinwestuj w dobry telewizor.

Nowy telewizor nie da rady ;(, albo monitor lcd albo tv crt.

Trochę to zbyt dużo(2-3k pln) żeby zobaczyć ładniejszą grafikę, oczywiscie prędzej czy później i tak go kupie(fullhd to już chyba standard w nowych telewizorach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , możesz dzięki temu używac neta .

RANGEMAX™ WIRELESS USB 2.0 ADAPTER – WPN111 is compatible with existing 802.11b, 802.11g and Super G™ Wireless devices , zaś na Wikipedii o PS3 można znaleźc informację IEEE 802.11 b/g Wi-Fi - więc nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy telewizor nie da rady ;(, albo monitor lcd albo tv crt.

Trochę to zbyt dużo(2-3k pln) żeby zobaczyć ładniejszą grafikę,

oczywiscie prędzej czy później i tak go kupie

(fullhd to już chyba standard w nowych telewizorach).

Mhmnnn...

Wiesz, FullHD jak FullHD - rzeczywisty fun z FullHD osiągniesz od 46 cali wzwyż

Inaczej to jak byś wrzucił silnik Porsche do Fiata 126P.

Ja ze względów ekonomiczno-mieszkaniowych zamówiłem Sony Bravia 32KDLD3000 (HD Ready).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mhmnnn...

Wiesz, FullHD jak FullHD - rzeczywisty fun z FullHD osiągniesz od 46 cali wzwyż

Inaczej to jak byś wrzucił silnik Porsche do Fiata 126P.

Ja ze względów ekonomiczno-mieszkaniowych zamówiłem Sony Bravia 32KDLD3000 (HD Ready).

Ostatnio widziałem w MM rózne tv fimowane "FULLHD-DOSKONAŁA JAKOŚĆ NOWYCH WRAŻEŃ" czy coś podobnego ; ).

Pozdrawiam

Tak , możesz dzięki temu używac neta .

RANGEMAX? WIRELESS USB 2.0 ADAPTER ? WPN111 is compatible with existing 802.11b, 802.11g and Super G? Wireless devices , zaś na Wikipedii o PS3 można znaleźc informację IEEE 802.11 b/g Wi-Fi - więc nie ma problemu

Ok, moje wątpliwości rozstały rozwiane , biore ps3 teraz kolejne pytanie-jaka gra na start no ale to już sam podejme wybór .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biore ps3 teraz kolejne pytanie-jaka gra na start no ale to już sam podejme wybór .

A jakie gry lubisz?

Też miałem takie problemy (teraz czekam na jeszcze lepszą ofertę na PS3, np. jakiś movie pack),

ostatnio mi opadła szczęka przy Assassin's Creed (ten klimaaat!) i Uncharted.

Poza tym (jak dla mnie) obowiązkowo Tekken 5 DR: Online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie gry lubisz?

Też miałem takie problemy (teraz czekam na jeszcze lepszą ofertę na PS3, np. jakiś movie pack),

ostatnio mi opadła szczęka przy Assassin's Creed (ten klimaaat!) i Uncharted.

Poza tym (jak dla mnie) obowiązkowo Tekken 5 DR: Online

gry-fps, hach 'n slash(o ile jakies wyjda na ps3), tpp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gry-fps, hach 'n slash(o ile jakies wyjda na ps3), tpp.

Ależ proszę bardzo:

- Call Of Duty 4

- Assassin's Creed

- Uncharted: Drake's Fortune

I czekaj grzecznie na Unreal Tournament 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Ależ proszę bardzo:

- Call Of Duty 4

- Assassin's Creed

- Uncharted: Drake's Fortune

I czekaj grzecznie na Unreal Tournament 3

Uncharted i AC ty zaliczasz do H'n'S ? uhahah ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tylko Uncharted lub Unreal3, zdaje sie, ze obydwa do kupienia w sklepie obok ;-)

pozdrawiam

P.S.

Uncharted graficznie bije baaardzo, no a UT3 otrzymuje wsparcie dla gry myszka i klawiatura :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uncharted i AC ty zaliczasz do H'n'S ? uhahah ?

Między tymi gatunkami są przecinki... zauważyłeś?

Ot co, podałem kilka tytułów, którymi autor wątku może być zainteresowany,

nie grupowałem tych gier, ale skoro uważasz, że powinienem...

Specjalnie dla Ciebie:

- Call Of Duty 4 (FPS)

- Assassin's Creed (TPP)

- Uncharted: Drake's Fortune (w sumie też pod TPP można podciągnąć)

- Unreal Tournament 3 (FPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubeu
Ja powiem tak:

Xbox - to teraz

PS3 - to przyszlosc

Dla mnie

PS3 - to teraz

Xbox - to przeszlosc

;-)

A serio - wiele zależy od czasu jaki możemy poświęcić konsolce. Osobiście nie dałbym rady poświęcić czasu na więcej niż 1 lub 2 tytułu miesięcznie więc jeśli ktoś narzeka na małą ilość gier - niech weźmie powyższe pod uwagę (szczególnie jeśli od niektórych gierek po sieci ciężko się oderwać przez dłuuugie miesiące ;-).

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za opinie .

Biorę chlebak 40gb+ cod:4+uncharted.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Może X360 ma teraz lepsze tytuły, ale PS3 nie ma nawet roku (licząc od premiery w Europie) a ma wiele hitów których nie ma konkurencja z U:DF na czele. Mnie na chlebaku obecnie brakuje tylko Ace Combata i Mass Effect...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki za opinie .

Biorę chlebak 40gb+ cod:4+uncharted.

Pozdrawiam

Bardzo dobry wybór. Miałem xboxa360, ale się go pozbyłem (jako nietrafionej inwestycji) i kupiłem PS3. Obecnie baza gier jest już dość spora (x360 ma więcej, bo wcześniej wyszedł po prostu) i czeka nas sporo nowych premier w nadchodzącym roku. Ostatnio zrobiłem sobie takie małe zestawienie i premier na PS3 jest praktycznie tyle samo co na x360 miesiąc w miesiąc. Ponadto PS3 jest o wiele bardziej funkcjonalne i lepiej zaprojektowane (software). Ogólnie nie będziesz żałował, a gry które wybrałeś... no cóż mam nadzieję, będziesz miał wystarczająco dużo czasu na granie Niektórzy mówią, że xbl jest o wiele lepsze niż PSN, ale jeżeli chodzi o fukcjonalność, to jest to praktycznie to samo, a system online np. w CoD4 niczym nie odbiega od systemu w Halo3. Do tego biorąc pod uwagę, że nie ma polskiego xbl, a niektóre materiały (np. demo Bioshocka) są zablokowane dla Polaków oraz fakt, że w PS3 masz wszystko za darmo i oficjalnie polski PSN funkcjonuje... oceń sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS3 tego nie wprowadzą, bo Polski PSN jest oficjalny. Usługa Xbox Live działa oficjalnie tylko w połowie krajów Europy, Ameryce PN oraz w niektórych krajach w Azji. Efekt jest taki, że musisz założyć konto na jakiś inny kraj i MS w Polsce nieoficjalnie na to przyzwalał, ale... no właśnie ale. Obecnie przy próbie ściągania niektórych materiałów (nie wszystkich) XBL sprawdza Twoje IP, a nie dane konta i jak nie znajduje się ono na obszarze, gdzie usługa XBL działa oficjalnie, to wyskakuje komunikat, że materiał jest niedostępny w danym regionie i koniec. MS próbuje łagodzić sytuację zapowiadając Polski XBL, na początku mówiło się o grudniu tego roku, a obecnie nie znana jest Polska premiera XBL.

Osobiście (ale wielu innych graczy też) poczułem się oszukany. Kupiłem next-gen, między innymi dlatego, by cieszyć się nim również w kontekście internetu, a tu zonk, nie dla psa kiełbasa. To był jeden z powodów, dla których doszedłem do wniosku, że już nigdy nie zaufam MS. A oni jeszcze bezczelnie reklamują x360 w Polsce, jako centrum rozrywki online... masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×