Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

zeby sie dowiedziec jaki kabel kupic trzeba wiedziec jakie wejscia ma telewizor :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wejscie z tylu tylko na kostke Euro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadają do samej ziemi,jak czytam te posty.Ludzie czy Wy naprawdę nie macie chodź trochę pojęcia o TV,HD i kablach.

Odpowiedź jest prosta,po krótce postaram się Wam to wyjaśnić.Otóż zwykły TV 21" pracuje maksymalnie w 60Hz(prędkość odświerzania obrazu) przez co obraz migocze,jak np podczas nagrywania go kamerą. Obraz na takim TV może być puszczony maksymalnie w rozdzielczości 576i(i-czyli interlaced scanning to po polsku to skanowanie międzyliniowe/lub z przeplotem) gdzie naprzemiennie są skanowane linie parzyste i nieparzyste(576linii),przez co obraz migocze.

Co innego skanowanie progresywne(oznaczenie-P) tu każda linia jest z osobna skanowana,wszystkie linie biegną tak samo.Dzięki temu obraz staje się ostry i wyraźny bez efektu migotania.Chodź i ten tryb ma też swoje minusy,szczególnie jeśli chodzi o zwykły TV(krawędzie obrazu są bardziej poszarpane,widać to szczególnie w grach) ten tryb jest obsugiwany tylko prze TV powyżej 100Hz(przeważnie są to 29")

Więć pierwszym krokiem jaki powinniście uczynić,to zmiana dotychczasowego trybu wyśweitlania(dla zwykłego TV,np 21" i kabla chinch) z trybu "P" na "i". Wtedy na bank będziecie mieli obraz w GTA:) W opcjach konsoli zaznaczcie tylko i wyłącznie ten tryb-576i,żaden inny. Powinno pomóc,w razie czego piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam ten sam problem co autor wyzej, wlasnie dostalem gta4 i lipa ( mam stary TV 21' konsola NTSC , podlaczony czinchami, wideo output rozdzialki ntsc(standard) 480p . Na zadnym tv w domu gra nie idzie mam jeszcze sony trinitron 29' ..

mialem ten sam problem wczesniej z heavenly sword. Co msuze zrobic zeby gra dzialala ?? kupic kabel ? np taki ? http://allegro.pl/item359458925_przewod_eu...2m_oxyfree.html , czy bedzie wszystko dzialalo ?? prosze o odpowiedz moje gg 4260488 misopuchatek podaj mi prosze o swoje gg...

W żadnym wypadku nie kupuj tego kabla,jak zamierzasz podłączyć nim kosnole?? Przecież to kabel Component<=>Euro,bez wtyczki AV do kosnoli. Poza tym wątpie,że Twój TV obsługuje tryb(YPbPr) w takim właśnie systemie jest nadawnay obraz przez kabel Component.

Jakie masz wejścia w TV,jak masz wejście Component(zielnoy,niebieski,czerwony) to kup kabel Component do PS3(kabel Component) lub jeśli masz tylko wejścia Euro(Euro AV) to powinno rozwiązać problem,ale najpierw zrób jak napisałem w posćie wyżej. Tryb 576i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magpl, mam caly czas ustawione Video output settings| current output resolution 480i (takze to ze zmiana i na p juz odpada)

co z tym kablem ten co podales do niego linka bedzie odpowiedni ?? gra napewno sie odpali ?? podaj mi prosze swoj nr gg, dopytam sie dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszą rzeczą od jakiej zacznę będzie jakiej firmy używacie kabla HDMI-HDMI do podłączenia swojej konsoli i telewizora?

Zastanawiam sie na kupnem kabla Profigold OxyPure PGV 10001, bo mam problem z obrazem bo czasem mi gaśnie 3-4 na minutę, ale odziwo dźwięk z gry idzie :/

Dziękuję wszytkim za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kabel najlepszej jakości to kup ten kablek Interkonekt cyfrowy HDMI 400 EU 125705 Monster.ja go mam i jakosc pierwsza klasa jednak za jakość trzeba zapłacic teraz jest troche tańszy 509zł.jak ja kupowałem to kosztował 600zł.Masz strone gdzie mozna go kupic.Ale to tez zxalezy jaki masz telewizor jesli full hd to mozesz go kupic jesli hdready to mozesz troche tanszy z tej seri.

http://sklep.rms.pl/index.php?p715,interko...onster-cable-1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... co za bzdury znowu piszecie! Kabel HDMI przesyla dane cyfrowo w zwiazku z czym, jesli go oczywiscie nie zlamiecie - kazdy, nawet najtanszy bedzie dzialal TAK SAMO !!! Ludzie - nie dajcie sie nabrac na belkot panow z marketingu - kabel za 20 zl bedzie dzialal tak samo jak jego kontrkandydat za 1000 zl.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflect niechce mi sie rozpisywac ale na kabelkach sie nieznasz.Poczytaj troche na temat budowy kabla oraz parametrach.Ja mam telewizor za 7000zł a kupie kabelek za 20zł i bedzie zajebisty obraz jesli tak myslisz to sie mylisz.To tak jakbyś porównał telewizor daewoo z sony albo pioneer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflect niechce mi sie rozpisywac ale na kabelkach sie nieznasz.Poczytaj troche na temat budowy kabla oraz parametrach.Ja mam telewizor za 7000zł a kupie kabelek za 20zł i bedzie zajebisty obraz jesli tak myslisz to sie mylisz.To tak jakbyś porównał telewizor daewoo z sony albo pioneer.

Zgdadzam się. Są np. zwykłe kable HDMI i kable pozłacane HDMI i między nimi jest różnica. Piter jak coś to mam zwykły tv daewoo i sobie stoi bo wymieniałem i mam go już gdzieś z 10 lat i do tej pory ma kolory ostre i ani razu się nie popsuł icon4.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość kabla HDMI ma drugorzędne znaczenie przy krótkich połączeniach do 10m, ponieważ sygnał jest cyfrowy i nie występuję tu sytuacja znana z kabli analogowych, to znaczy gdy coś zakłóci sygnał to przy hdmi po prostu nie zostanie wyświetlony obraz, a przy analogach obraz zostanie wyświetlony, ale o gorszej jakości. Przy standardowym połączeniu do 2m, każdy kabel hdmi jest dobry, jeśli chodzi o obraz, pytanie brzmi tylko po jakim czasie rozsypie się wtyczka, i nie wierz w coś takiego jak pozłacane styki, i 10 krotne ekranowanie. dla zwykłego użytkownika wystarczy kabel do 40, złotych no chyba że masz za ścianą teleporter, albo stacje transformatorową, zdolna zasilić pół polski, albo mieszka w Szwajcarii, i akurat pod domem pracuje akcelerator cząsteczek CERN bo na dobrą sprawę tylko coś takiego zakłóci sygnał, ale jeśli kabel ma mieć ponad 10 metrów, to faktycznie warto zastanowić się nad droższym kablem w kwotach od 100-200 złotych. Kabel przesyła sygnał cyfrowy zabezpieczony HDCP, to znaczy obraz jest doskonały, albo posłuchasz sobie tylko muzyczki z filmu . Nie ma różnicy na obrazie hdmi-dvi, to są te same typy kabli cyfrowych, tylko hdmi, przesyła jeszcze dźwięk. Wydawanie na 2 metrowy, kabel 300 złotych, jest sztuką dla sztuki, brak poprawy jakości obrazu, ale nieźle przetrzebiony, portfel z kasy.

HDMI cyfrowy, bit 1 jest obraz doskonały, bit 0 brak obrazu.

Analog 1- jest obraz, 0- brak obrazu, i występują stany pośrednie między wartością 1,0 to znaczy obraz się wyświetli ale jego jakość będzie dobra, tylko w przypadku gdy chcesz puścić sygnał przez component 1080p, to będziesz musiał kupić kabel za 100zł.

Mit złotej wtyczki przy HDMI, złota jest zewnętrzna część, która nie przesyła żadnego sygnały, a piny są złote,

wtyczka srebrna, piny w środku są złote.

Wiele osób wierzy w mit złotych końcówek, oraz 100krotnego ekranowania, sprzedawcy o tym wiedzą, i często wciskają tandetny kabel pozłacany no name, w cenach dobrych kabli.

cytat z innego forum

Nie ma możliwości, aby jakość kabla wpłynęła na jakość cyfrowego obrazu. Obraz jest kompresowany, a każde wysłane dane są zabezpieczane kodami hasłującymi. Każda niezgodność = ponowne wysłanie lub rezygnacja z wysłania danego elementu. Jakoś będzie ciągle taka sama, a jedyny ujemny efekt, który można otrzymać to brak obrazu. Oczywiście nie neguję, że nie należy kupować droższych kabli, jednak nie ma najmniejszego sensu kupować tych super drogich wielokrotnie ekranowanych ze złotymi stykami i kilkoma jeszcze innymi śmiesznymi hasłami.

Czyli krótko mówiąc bierz pierwszy lepszy kabel wyglądający porządnie i się nie przejmuj. Będzie działać i zapewni ci super jakość a jak będzie zły to po prostu nie będziesz miał obrazu zgodnie z zasadą cyfrowego przekazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli krótko mówiąc bierz pierwszy lepszy kabel wyglądający porządnie i się nie przejmuj. Będzie działać i zapewni ci super jakość a jak będzie zły to po prostu nie będziesz miał obrazu zgodnie z zasadą cyfrowego przekazu.

amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflect niechce mi sie rozpisywac ale na kabelkach sie nieznasz.Poczytaj troche na temat budowy kabla oraz parametrach.Ja mam telewizor za 7000zł a kupie kabelek za 20zł i bedzie zajebisty obraz jesli tak myslisz to sie mylisz.To tak jakbyś porównał telewizor daewoo z sony albo pioneer.

A temu Panu już dziękujemy za komentarz

Ma telewizor za 7k PLN i kabel za ok. 500 pln i jest szczęsliwy - i niech tak pozostanie.

Ale nie namawiaj ludzi do tej samej głupoty !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgdadzam się. Są np. zwykłe kable HDMI i kable pozłacane HDMI i między nimi jest różnica. Piter jak coś to mam zwykły tv daewoo i sobie stoi bo wymieniałem i mam go już gdzieś z 10 lat i do tej pory ma kolory ostre i ani razu się nie popsuł icon4.gif

Też się nie znasz nie krytykuj!

Jakość kabla HDMI ma drugorzędne znaczenie przy krótkich połączeniach do 10m, ponieważ sygnał jest cyfrowy i nie występuję tu sytuacja znana z kabli analogowych, to znaczy gdy coś zakłóci sygnał to przy hdmi po prostu nie zostanie wyświetlony obraz, a przy analogach obraz zostanie wyświetlony, ale o gorszej jakości. Przy standardowym połączeniu do 2m, każdy kabel hdmi jest dobry, jeśli chodzi o obraz, pytanie brzmi tylko po jakim czasie rozsypie się wtyczka, i nie wierz w coś takiego jak pozłacane styki, i 10 krotne ekranowanie. dla zwykłego użytkownika wystarczy kabel do 40, złotych no chyba że masz za ścianą teleporter, albo stacje transformatorową, zdolna zasilić pół polski, albo mieszka w Szwajcarii, i akurat pod domem pracuje akcelerator cząsteczek CERN bo na dobrą sprawę tylko coś takiego zakłóci sygnał, ale jeśli kabel ma mieć ponad 10 metrów, to faktycznie warto zastanowić się nad droższym kablem w kwotach od 100-200 złotych. Kabel przesyła sygnał cyfrowy zabezpieczony HDCP, to znaczy obraz jest doskonały, albo posłuchasz sobie tylko muzyczki z filmu . Nie ma różnicy na obrazie hdmi-dvi, to są te same typy kabli cyfrowych, tylko hdmi, przesyła jeszcze dźwięk. Wydawanie na 2 metrowy, kabel 300 złotych, jest sztuką dla sztuki, brak poprawy jakości obrazu, ale nieźle przetrzebiony, portfel z kasy.

HDMI cyfrowy, bit 1 jest obraz doskonały, bit 0 brak obrazu.

Analog 1- jest obraz, 0- brak obrazu, i występują stany pośrednie między wartością 1,0 to znaczy obraz się wyświetli ale jego jakość będzie dobra, tylko w przypadku gdy chcesz puścić sygnał przez component 1080p, to będziesz musiał kupić kabel za 100zł.

Mit złotej wtyczki przy HDMI, złota jest zewnętrzna część, która nie przesyła żadnego sygnały, a piny są złote,

wtyczka srebrna, piny w środku są złote.

Wiele osób wierzy w mit złotych końcówek, oraz 100krotnego ekranowania, sprzedawcy o tym wiedzą, i często wciskają tandetny kabel pozłacany no name, w cenach dobrych kabli.

cytat z innego forum

Czyli krótko mówiąc bierz pierwszy lepszy kabel wyglądający porządnie i się nie przejmuj. Będzie działać i zapewni ci super jakość a jak będzie zły to po prostu nie będziesz miał obrazu zgodnie z zasadą cyfrowego przekazu.

Ma racje koniec,kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonzik nikogo nie namawiam na kupno tego kabelka napisałem jaki jest według mnie dobry kabel hdmi.Bo taki mam.

A głupota to jest to ze tacy ludzie jak ty sie rodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bonzik nikogo nie namawiam na kupno tego kabelka napisałem jaki jest według mnie dobry kabel hdmi.Bo taki mam.

A głupota to jest to ze tacy ludzie jak ty sie rodzą.

Oho - widze koledze nerwy puszczają.

Stary wyluzuj w końcu masz zajebisty "kabel"

Bez takich jak ty fora dyskusyjne (chyba) były by nudne

PS. Samael16 wszystko w tym temacie napisał. Merytorycznie napisał. Sugeruję autorowi tego posta posłuchać tych konkretów ...

pozdro & peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bonzik nikogo nie namawiam na kupno tego kabelka napisałem jaki jest według mnie dobry kabel hdmi.Bo taki mam.

A głupota to jest to ze tacy ludzie jak ty sie rodzą.

Osobiscie nic do ciebie nie mam wiec przyjmij to do siebie ze zostales zrobiony w balona moze twoj kabel bedzie wytrzymalszy i nie odpadnie mu koncowka ale nic wiecej, jakosc pozostaje ta sama. Chyba ze zarabiasz miesiecznie ponad 10k zlotych to 500zl w ta czy tamta ci nie robi roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bonzik nikogo nie namawiam na kupno tego kabelka napisałem jaki jest według mnie dobry kabel hdmi.Bo taki mam.

A głupota to jest to ze tacy ludzie jak ty sie rodzą.

A ja mam kabel za 50zł i też jestem zadowolony.

Lecz bonzik ma racje-bo ktoś może uwierzyć i stracić 400-500zł.

Jednak muszę przyznać że intekonekt robi kable świetnej jakości-sam wymieniam swój wtyk w słuchawkach na intekonekata(noo z przyczyn losowych muszę przyznać ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ze zarabiasz miesiecznie ponad 10k zlotych to 500zl w ta czy tamta ci nie robi roznicy

Coś Ty! Ludzie, którzy zarabiają 10k/miesiąc zarabiają tyle między innymi dlatego, że posiadają umiejętność samodzielnego myślenia.

Jednometrowy kabel HDMI za 500 zł to kupują raczej osoby bez specjalnych dochodów, za to z kredytem, który lokują w coś, co sprzedawca wciśnął im jako inwestycję na lata, tłumacząc, że "co jest tanie, to jest drogie."

A tak a propos opisu na stronie tego kabla za 509 zł:

"Niezadowoleni użytkownicy bardzo rzadko biorą pod uwagę niską jakość kabli, a winę za nieprawidłowe działanie przenoszą na same urządzenia. Zakup droższego kabla w przypadku Monster Cable nie jest tak wielkim kosztem, a na pewno zaowocuje znaczną poprawą jakości obrazu, a co za tym idzie również zadowolenia użytkownika."

jest to wyjątkowo drastyczny przykład wprowadzania klientów w błąd przez nieuczciwego, lub niekompetentnego, sprzedawcę.

Sugerowanie, że w przypadku cyfrowej transmisji sygnału wizyjnego poprzez HDMI jakość obrazu zależy od jakości kabla, jest jak twierdzenie, że jakiś program obliczeniowy będzie dawał mniej dokładne wyniki, jeśli twardy dysk, z którego wczytujemy ten program, mamy podłączony do płyty głównej komputera "gorszej" jakości taśmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sugerowanie, że w przypadku cyfrowej transmisji sygnału wizyjnego poprzez HDMI jakość obrazu zależy od jakości kabla, jest jak twierdzenie, że jakiś program obliczeniowy będzie dawał mniej dokładne wyniki, jeśli twardy dysk, z którego wczytujemy ten program, mamy podłączony do płyty głównej komputera "gorszej" jakości taśmą.

dobra analogia powinna zostac kwintesencja tej dyskusji. choc watpie, zeby pasjonaci kabli za 500zl ze zloconymi koncowkami, zechcieli ja przeanalizowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflect niechce mi sie rozpisywac ale na kabelkach sie nieznasz.Poczytaj troche na temat budowy kabla oraz parametrach. Ja mam telewizor za 7000zł a kupie kabelek za 20zł i bedzie zajebisty obraz jesli tak myslisz to sie mylisz.

Skoro znasz sie tak doskonale na kablach to moze wyjaśnisz nam te zagadnienia.

Skoro wydałeś 7tyś to mam nadzieje że nie kupiłeś LCD tylko plazme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak chcecie to kupujcie kable za 10zł i juz mnie stac na dobry kabel wiec kupuje .telewizor kupilem lcd dlaczego nie bede wyjaśniał bo i tak nie zrozumiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie jak chcecie to kupujcie kable za 10zł i juz mnie stac na dobry kabel wiec kupuje .telewizor kupilem lcd dlaczego nie bede wyjaśniał bo i tak nie zrozumiecie.

samel16-spadkobierca crt jest plazma itd.Brak mi słów.

A umiesz uargumentować chociaż dlaczego lepszy według ciebie jest kabel za 500zł w stosunku do kabla za 30zł, czy nie w dyskusji należy sypać konkretami ja podałem argumenty czekam teraz na ciebie, żeby nie było za mało argumentów to dorzucam linka do

wiki pl o hdmi

wiki pl kodowanie w hdmi

angielska wiki o HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacja na temat jakosci kabli HDMI zostala podana.

nie ma sensu juz ciagnac tej dyskusji, bo przerodzi sie w przepychanki slowne i obrazanie sie - na sile nikogo sie do swoich racji nie przekona.

jesli ktos przeczyta informacje tu podane (plus ewentualnie zaglebi sie w linki do stron o tej tematyce) i dalej bedzie sie upieral, ze chce wydac na kabel iles-tam-set zlotych - jego sprawa.

temat raczej do zamkniecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×