Skocz do zawartości
Katanka

Przegląd cen w PlayStation Store PL i USA !

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, obiecałem i zrobiłem. Brałem pod uwagę tylko PS z USA oraz PS z PL.

Chodzi o to, że w PS JAP nie ma prawie nic, a w PS UK wszystko jest droższe,

znacznie droższe. Na dobrą sprawę opłaca się kupować tylko w PS USA i PL. Jeśli

w danym sklepie nie było któregoś tytułu, to będzie znak "===". Ceny z $

przeliczałem po kursie 2,45zł. Zobaczcie jak się sprawa przedstawia.

Gry: PL[zł] // USA[zł]

Tekken 5 DR Online 79 73,7

Warhawk 119 97,8

Go! Ski 30 7,3

PixelJunk Racers 30 17,1

Super Sardust 30 24,5

Go! Puzzle 23 14,7

Go! Sudoku 30 ===

Super Rub A Dub 19 17,1

GripShift 38 24,5

Lemmings 19 14,7

LocoRoco Cocorecho 11 17,2

Nucleus === 24,5

Everyday Shooter === 24,5

Super Street FT II === 24,5

Piyotama === 7,3

Calling All Cars === 24,5

PAIN === 24,5

High Velocity Bowling === 24,5

High Stripes Poker === 24,5

Flow 19 19,6

Blast Factor 19 24,5

Gry Eye: PL[zł] // USA[zł]

Operation Creature F. 19 12,2

Mesmerize 11 ===

Tori Emaki 11 ===

AquaVita 11 4,9

Trials of Topoq 19 ===

Gry z PSX: PL[zł] // USA[zł]

Destruction Derby 19 14,7

Kula World 19 ===

G-Police 19 ===

Cool Boarders 19 14,7

Crash Team Racing 19 ===

Crash Bandicoot 19 14,7

MediEvil 19 14,7

Syphon Filter 19 14,7

Syphon Filter 3 19 ===

Spyro === 14,7

Twisted Metal 22 === 14,7

Wild Arms === 14,7

Castlevania === 24,5

2xTreme === 14,7

JetMoto === 14,7

Rally Cross === 14,7

Tekken 2 === 14,7

Everybody Golf 2 19 14,7

Wipeout 19 14,7

Jumping Flash 19 14,7

Gry Old-School: PL[zł] // USA[zł]

Championship Spirit 19 12,2

Gauntlet 2 19 12,2

Cash Guns Chaos === 12,2

Qbert 2 === 12,2

Mortal Kombat 2 === 12,2

Rampart 19 12,2

Joust 19 12,2

Rampage World Tour 19 12,2

Zrobię w pliku Excela i wystawię na necik. Bedę aktualizował, no i rozbuduję też

o dodatki do gier na PS3. Mam nadzieję, że się Wam przyda. Widać, że 90% opłaca się

kupować w PS USA, tylko kilka tytułów jest tańszych w PL, nie mówiąc o UK , tam

się płaci jak za złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w USA są inne chyba wersje NTSC czy moge z tamtąd zamawiać i mi pujdą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy Ci "pujdą", jak "z tamtąd" zamówisz ale "pójść" "stamtąd" powinny, bynajmniej mi chodzą.

Dobra sprawa takie zestawienie! Dzięki, Katanka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na PS3 nie mają blokady regionalnej, więc pójdą Ci wszystkie ściagnięte z Japonii, USA czy skądkolwiek Ważne jest tylko, aby wiedzieć skąd ściagnąc, by mniej zapłacić. Kilka tytułów z tej listy to moim zdaniem perełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoks sorki za ortografie rano jest i nic na oczy nie widze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat się tym najmniej przejmuję Jesli coś takiego zrobią, to na 100% nie stracą klienta, bo ja swoją ukochaną kosnolkę uwielbiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vamet - przepraszam Cie, ale nie uwazasz, ze porownanie graczy do narkomanow to gruuuuuuuuuba przesada. Mam tutaj na mysli oczywiscie tylko i wylacznie aspekt marketingowy...Ja rowniez kupuje tylko w polskm PSS i w wiekszosci przypadkow nie zaplacilbym jeszcze raz za ta sama gre. Marketing dziala - to prawda, ale nie tylko Sony go prowadzi. Mysle, ze Bill bardzo by sie ucieszyl, gdyby nozka sie powinela panom od PS3. Zapominasz chyba, ze w obecnych czasach coraz mniej ludzi utozsamia sie z dana marka, a coraz wiecej ludzi patrzy, gdzie bedzie im lepiej...Klient jest coraz bardziej zorientowany, coraz wiecej wie, coraz wiecej wymaga i z coraz wieksza latwosci przechodzi do konkurencji. Firmie mimo wszystko taniej jest utrzymac klienta, niz znalezc nowego. Producenci czuja, ze jako klientela stajemy sie coraz bardziej swiadomi swoich praw, potrzeb ze czujemy sie coraz silniejsi. Dlatego tez majac na uwadze te dwa aspekty - z jednej strony tansze utrzymanie klienta starego, niz znalezienie nowego, oraz widzac coraz pewniejszego swoich racji klienta, firmy nam ulegaja a nie my im. Przykladow jest wiele - obnizki, serwisy, obsluga posprzedazna, korzystne raty, drzwi otwarte itp., itd...Wymieniac mozna niemalze w nieskonczonosc. Stad nie sadze, zeby Sony chcialo, abys dwa razy zaplacil za ta sama gre - potencjalne korzysci mniejsze od mozliwych strat - wqr...nie klientow, ktorzy moga podziekowac za wspolprace...Mi np nie podobala sie zabawa z ciaglymi upgradami kompa- kupilem PS3. Jak ktos z Sony przekona mnie, ze nie warto im dluzej dawac zarobic - pojde gdzie indziej...Regionalizacja gier na PS3 - prawdopodobna, ale nie oczywista. Jak juz do niej dojdzie, to raczej obejmie nowe tytuly - ci co zalapali sie na gry region free - nadal beda mogli sie nimi cieszyc w dowolnym miejscu na swiecie. Takie jest moje zdanie. Firmy - zwlaszcza duze zaczynaja sie z nami liczyc - widac to na kazdym kroku - nie beda ryzykowac odplywu duzej ilosci klientow, czy tez nawet narazac sie na szerzenie niepochlebnych opinii na swoj temat.

czekam na konstruktywna krytyke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vamet - uwielbiam tego typu dyskusje...Tylko niestety zaczynamy zasmiecac temat, a warny od adminow za rogiem juz sie czaja...

Niemniej jednak - to o czym piszesz o filmach, grach, wszelkich preorderach, oraz operatorach uslug telekomunikcyjnych ( i nie tylko) mozna tez zaliczyc jako cene, ktora placimy za luksus posiadania jako jedni z pierszych - to tez dziala na psychike i to bardzo...Ja juz mam - moge sie tym cieszyc juz teraz...i tak to leci...A z tymi wydaniami w coraz obszerniejszej oprawie - masz racje, ale tez nie do konca...Poniewaz masz juz to wydanie z jedna plyta i kolejnego raczej nie kupisz...Ty juz swoje pieniadze wydales...Ale Twoj sasiad jeszcze nie ma zadnego- on sie waha, albo nawet nie wie, ze chce TO kupic...Troche ludzi juz kupilo, ale moglo by jeszcze wiecej kupic...Skoro wydanie jedno-plytowe ich nie przekonalo - moze dwu, moze potem nawet trzy-plytowe bedzie trzeba wypuscic, coby ci niezdecydowani tez kupili...Niby tego nie potrzebuje, ale skoro w TAKIEJ cenie mam tak duzo, to czemu nie...I tak to dziala...A ze dodatkowe materialy firmy nic nie kosztuja...W koncu wytloczenie jednej plyty CD nie kosztuje juz nawet 1 USD, a reszta materialow dodatkowych i tak jest pochodna materialu pierwotnego...Z abonamentami jest troszke inaczej - zawsze bylo, jest i bedzie tak, ze ci co kupili usluge pol roku pozniej beda mieli taniej...Przynajmniej u nas i to na razie - tutaj jest za mala konkurencja...Ale i to sie zmienia...Juz teraz mozesz przejsc do innego operatora telefoniii komorkowej i zachowac stary numer...Moi rodzice maja w bloku pociagniete dwa kabelki - TP i Netie...Pewne instytucje trzymaja nas u siebie tylko tym, ze tam juz jestesmy znani i zaufani...Mam tu na ysli banki - czesto godzimy sie z gorszymi warunkami w danym banku z przyzwyczajenia, ale jeszcze czesciej dlatego, ze tym banku mamy juz jakas tam wiarygodnosc...Powtarzam - konkurencja wymusza pewne ruchy - klient ma juz alternatywe - ma gdzie pojsc...Zachowania pro-klienckie najlepiej widac u firm wlasnie z duza konkurencja - np rynek samochodowy...Ale wolny rynek wchodzi w coraz wiecej branz - co dla nas - klientow jest oczywiscie in plus...

pozdrawiam

sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsensus osiagniety - a to najwazniejsze...masz racje z tym traktowaniem klientow stalych jak intruzow, a nie jak zyle zlota...mnie tez to boli...ale jestem dobrej mysli - monopol konczy sie nawet w sektorach energetycznych, zagraniczne firmy, ktore wiedza co to prawdziwy marketing wchodza coraz bardziej do kraju...my sami wymuszamy zmiane postawy sprzedajacych...jeszcze troche czasu i nawet w Polsce bedziemy mieli jako konsumenci lepiej (czyli tak jak miec powinnismy) - ja bynajmniej widze trend ku lepszemu...

zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×