Skocz do zawartości
nowakmik

Tony Hawk's Skateboarding (Psx)

Rekomendowane odpowiedzi

To moja pierwsza recenzja, więc proszę o wyrozumiałość :)

Dziwicie się, dlaczego ktoś zamieszcza recenzję gry "starej jak świat"?? Otóż dzisiaj jestem raczej "niedzielnym" graczem, a czasy PSX'a to czasy, kiedy mogę śmiało powiedzieć o sobie - GRACZ HARDCORE'owy! Czasy te wspominam nad zywczaj mile - setki godzin macania się z kontrolerem od starego, poczciwego "szaraka". Ale nie o to tu chodzi - przejdźmy to samej gry :)

Co mnie skłoniło do napisania tej recenzji?? Minaowicie jakiś czas temu, zakupiłem sobie grę Tony Hawk's Skateboarding, za bardzo małe pieniążki. Z dziką rozkoszą zamontowałem płytkę w moim ps3 i zacząłem ponowną przygodę ze "starym Tonym". Poleciało pare "kurf" i gra została ukończona w 100%. Stwierdziłem, że chętnie zobaczę, jak miewa się, jedna z moich ulubionych kiedyś gier, na next-genach. W moje ręce wpadł niejaki "Tony Hawk's Proving Ground". Może i ta gra nie jest też nowością, ale rozczarowałem się strasznie... Stwierdziłem w jednej chwili, że taka konsola jak PSX, potrafiła uciągnąć grę w 100% grywalną, płynną i miodną (mimo braków bajerów, wysokiej rozdziałki i pięknych widoków), a na konsolę ps3 powstaje straszny crap! DLA TYCH CO NIGDY NIE GRALI W THPS I THPS2 - SPRAWDŹCIE TE GRY I OCEŃCIE JE SAMI!! Ja grze Tony Hawk's Skateboarding daję ocenę ogólną 9.5/10!! Dlaczego:

Kiedy gracz późnych lat 90-tych, pierwszy raz odpalił wytwór Neversoft'u, od razu powalała go swoboda ruchu, jak i możliwość "trick'owania" na każdym obiekcie znajdującym się na planszy!! Praktycznie każda rurka, każdy krawężnik dał się przegrind'ować. Nasz skater mógł jeździć nawet po ścianach budynków. No i ta niesamowita grywalność. Wiadomo, początki zawsze są trudne, jednak 2-3 dni praktyki i już byliśmy w stanie "kręcić" kombosy po 10, a nawet 15 tysięcy.

Oprawa graficzna, jak na procesor o zegarze 33,87 MHz i pamięci RAM, aż 2 MB, którą dysponowało Playstation, biła po oczach swoimi detalami. Modele postaci prezentowały się nadwymiar dobrze - tak samo jak ich animacja. Owszem, nie jeden przeskok, czy zwolnienie animacji denerwowało oko, jednak porównując z przytoczonym przeze mnie Proving Ground, dziś mogę śmiało powiedzieć - pikuś! Nasz skater nie stał jak kołek przytwierdzony do deski, tylko chwiał się, uginał itp. Jest to duża zaleta, która dobrze pamiętam, jak od razu przykuła mój wzrok. Za grafikę daje 10/10!

O oprawie audio, nie będę się rozpisywał - wyśmienita! Mimo, że typ muzyki, który dominuje w THPS, kompletnie odbiega od moich typów, jednak wpada w ucho i na długo pozostaje w pamięci! Daje 10/10

Grywalność, jest chyba największym atutem, tego wyśmienitego tytułu. Tu nie trzeba znać się na sporcie, jakim jest skateboarding. Tu nawet można nie lubić tego sportu - do czasu kiedy zaczniemy grać w THPS. Pamiętam jak pojechałem z kumplem kupić gierki. Kolega wtedy kupił właśnie Tony'ego, a jakieś inne tytuły. Pamiętam, jak nawet wypowiadałem się z głupim uśmiechem, jaką to on beznadziejną grę kupił. Dlaczego? Bo nic nie wiedziałem o tym sporcie, ba nawet go nie lubiłem. Jednak 2 dni spędzone u kumpla i samo wpatrywanie się, dało mi do zrozumienia, że ta gra wcale nie jest taka zła :) Kiedy już wziąłem ją do siebie, grałem, grałem, grałem, grałem............ Obudzony w środku nocy i zapytany jak robi się nosegrind, bez wahania odpowiem "strzałka w górę i 3-kąt". Za grywalność, żywotność i rewelacyjne chwile spędzone przy THPS daję 10/10!!

Pozostało tylko jedno. Dlaczego mimo samych 10-tek w moich cząstkowych ocenach, ogólną ocenę wystawiłem 9.5/10?? A to dlatego, że w części pierwszej nie było manuali :( Za brak tak kluczowego hmmmmm... powiedzmy trick'u, który pozwalał mi w THPS2 wykręcać kombosy po 2 a nawet 5 milionów w Marsylii, czy szkole. Wielka szkoda, choć to nie zmienia faktu, że gra Tony Hawk's Skateboarding jest jedną z najlepszych gier, w jakie miałem przyjemność grać. Na prawdę wolałbym, aby seria gier z Tony'm Hawk'iem wróciła, do dawnej postaci.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu masz racje bo stary tony był fajny zego tej grafiiki a ile radochy przy tym było :D chociaż na ps2 ten americam weastland i underground 1 też dawały rade !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu masz racje bo stary tony był fajny zego tej grafiiki a ile radochy przy tym było :D chociaż na ps2 ten americam weastland i underground 1 też dawały rade !!

Kolego, uczyli w szkole coś o znakach interpunkcyjnych? Kropka (.), przecinek (,), albo żeby zdanie zaczynać od wielkiej litery? Nie? No właśnie chyba nie bardzo... :confused:

no tu masz racje bo stary tony był fajny zego tej grafiiki a ile radochy przy tym było :D chociaż na ps2 ten americam weastland i underground 1 też dawały rade !!

Kolego, uczyli w szkole coś o znakach interpunkcyjnych? Kropka (.), przecinek (,), albo żeby zdanie zaczynać od wielkiej litery? Nie? No właśnie chyba nie bardzo... :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Reckę przeczytałem ze względu na tytuł gdyż bardzo sobie cenie pierwsze części Tonego

Tekst lekki i przyjemny , ocena treściwa i jak najbardziej zasłużona :thumbsup:

Dwójeczka to cudo , a trójka to jeszcze więcej !

Niech dwójkę wrzucą grę na PSN!

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×