Skocz do zawartości
PaweL007#PS3#80gb

Horror

Rekomendowane odpowiedzi

Grave Encounters 1,2. Chyba jeden z najlepszych jakie oglądalem. Inne horrory w porównaniu do tego to bajki dla dzieci. No może jeszcze Blair Witch Project trzymał poziom ale reszta to już słabizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grave encounters 1 było fajne, ale mnie nie przestraszyło. dwójka to to samo co jedynka tylko z nowymi bohaterami (die babki, jeden żółtek i dwaj faceci co wyglądają jak ze zmierzchu xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarty stopień. Tylko zanim obejrzycie ten film, nie czytajcie zbyt wiele na jego temat  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się wątek "Serbskiego Filmu" kilka postów wyżej (z zeszłego roku są te posty). Należy mieć na uwadze, że ten film to alegoria i komentarz sytuacji politycznej z tego kraju.

Zrobiony przez ludzi, którzy przeszli czasy wojny w Kosowie. Gdzie sąsiad podżynał gardło sąsiadowi, miejsce największego ludobójstwa w Europie wpółczesnej. Bałkany to wogóle bardzo brutalne miejsce i dzicy ludzie.

 

W czasie II Wojny Światowej Hitler unicestwiał w sposób industrialny (i najbadziej humanitarny - jeśli można użyć takiego stwierdzenia, gdy mowa o targecie zabicia milionów ludzi).

Ruscy głodzili i strzelali w łeb (terror stalinowski). A w  Serbii obóz zagłady wyglądał tak, że siepacze mieli młotki i specjalne noże na kciukach. I brodzili po kostki we krwi na wielkim polu.

 

Obecnie Serbia jest krajem mafijnym. Wymowna w filmie "Serbski Film" jest ostatnia scena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alpaczino Piszesz odnośnie filmu "Czwarty wymiar"?

Edytowane przez MegaGamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem odnośnie filmu po tytułem "Serbski Film", który został wspomniany jakiś czas temu.

Nie widziałem filmu "Czwarty Wymiar".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam dobrych horrorów z pompką, czyli tak zwanej klasy B.

 

Większość klasyków mam raczej za sobą, więc może polecicie coś z ostatnich 5 lat? Nowy Evil Dead obejrzany, Tucker & Dale także - tylko te dwa przychodzą mi na myśl, więc pole do popisu jest duże.

Może być też coś z klasyków, ale pewnie będę miał to już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie oglądałeś to Shutter z 2004 roku - jedyny horror na którym się bałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie oglądałeś to Shutter z 2004 roku - jedyny horror na którym się bałem.

Bez kitu. Ten film ma coś takiego w sobie co straszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie oglądałeś to Shutter z 2004 roku - jedyny horror na którym się bałem.

 

Bez kitu. Ten film ma coś takiego w sobie co straszy.

 

Wczoraj powiedziałem znajomkom, że puszcze zajebiście straszny film, bo już ktoś wcześniej na forum straszył, że Shutter straszy. Niestety nastrojem (piwko i dużo śmiechu) go sobie popsuliśmy. Ale i tak nie wydawał się ultra straszny.

Dość straszny był Sinister, zdecydowanie bardziej mi podpadł niż Shutter.

Z takich filmów, które jeszcze straszyły to Eden Lake. Chociaż strach to złe słowo, bardziej wywoływał niepokój i taką jakąś bezsilność.

 

 

A teraz, wracając do mojej prośby:

chodziło mi o filmy, które będą dobre do oglądania ze znajomymi przy piwku - czyli comedy/b-class horrory. Evil Dead, Brain Dead, Bad Taste, The Mangler, Re-Animator i tego typu klimaty.

 

Tak jak pisałem, klasykę raczej mam obejrzaną, więc zostają nowsze tytuły - tutaj oprócz tych dwóch o których wcześniej napisałem (Evil Dead, Tucker & Dale) przychodzi mi do głowy Zombieland.

Nadal liczę na Waszą pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

horrory komediowe? Doghouse, Wysyp żywych trupów, Hatchety, The Cottage Severance

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich starszych trashowych horrorów, które na pewno wzbudzą śmiech to:

Maniac Cop

Stepfather

Nightmare on Elm Street

Jason Vorhees (dalsze sequele, które są tak chujowe, że śmieszą)

Klauny z Kosmosu

Atak Krwiożerczych Pomidorów

 

A generalnie to wygoogluj "Troma". Produkcje tej wytwórni nadają słowu "badziewie" nowego znaczenia. Śmiech połączony z zażenowaniem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie słyszałem ostanio o horrorze na temat egzorcyzmów od znajomej w którym ksiądz opowiada młodej dziewczynie na temat  egzorcyzmów które wykonał, a potem namawią ją do wzięcia udziału w jednym. Ktoś kojarzy taki film i zna tytuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Oglałem 2 części Hostelu a widział ktos może część 3 warto obejrzeć ?

Trójka wyszła od razu na DVD. No kicha jest, szkoda czasu. Niski budżet, amatorszczyzna, kretyńska fabuła, na TV Polonia mogłby taki film w poniedziałek leciec.

Najlepsza była jedynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był od dyrektora rydzyka czy coś, ale uważam, że cała ta seria Hostel jest jednym wielkim nieporozumieniem.

Jak normalnego człowieka może bawić wypalanie oka przywiązanej do krzesła dziewczynie ?

Jeśli na tym ma polegać sztuka filmowa to ja idę do operetki.


I żeby nie było, lubię horrory, ale nie takie które polegają na tym syfie Gore.

Edytowane przez lennox
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama koncepcja gore jest nieźle porąbana. Próba zrobienia dużego szumu wokół filmu poprzez takie głupkowate sceny. Jest jednak też druga strona medalu. Gore w bardziej przystępnej formie jak to w kultowym Brain Dead czy Evil Dead. Gdzie te stare slashery Friday13, Nightmare on Elm Street czy Halloween. Oglądałem je setki razy a dalej je uwielbiam :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Te filmy to same klasyki :)

I ja równiez je bardzo lubię :) i często do nich wracam :)

Jednak one oparte są o postacie typowo fikcyjne. Czyli takie, które nie miały i nie maja prawa istnieć :)

W tym przypadku taki film ogląda się zupełnie inaczej :)

 

A gówniane filmy Hostel, Saw, Srbski Film i nie wiem co tam jeszcze są jak najbardziej realne. Przez to uważam kręcenie ich za chore.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja po prostu mam takie zboczenie że stawiam stare kino nad tym nowym. Uwielbiam klimat 80 w filmach, nie tylko w horrorach. I jeszcze na jedno bym zwrócił uwagę. Te stare horrory mają wprost fenomenalną ścieżkę dźwiękową. Wystarczy przytoczyć kilka motywów muzycznych

Halloween

Nightmare on Elm Street

Friday 13

Exorcist

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda.

Dzisiejsza sieka nie ma nic wspólnego z dobrym horrorem.

We wspomnianych przez ciebie latach 80-tych stawiano na emocje, na dreszczyk itp.

Dziś tylko na wiadra wylanej sztucznej krwi. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę Lennox znowu klepie swoją papieską litanie - "gore gówniane bo mi się nie podoba" 

 

ja dzisiaj robie sobie powtórkę z "In the Mouth of Madness" Carpentera, a ostatnio na tapecie były telewizyjne adaptacje Benchleya(ten od "Szczęk") - "Creature" i "Beast". Ten drugi zdecydowanie lepiej się broni jako całość, ale za to pierwszy ma mocny atut w postaci potwora zaprojektowanego przez studio nieodżałowanego Stana Winstona. Jak ktoś lubi kino animal attack to gorąco polecam.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę Lennox znowu klepie swoją papieską litanie - "gore gówniane bo mi się nie podoba"  

 

Masz jakiś problem ? Poluzuj zadek. 

Poza tym, jeśli upajasz się widokiem bezsensownego masakrowania ludzi przywiązanych do krzesła, wypalanie im oczu, zdejmowanie skóry z twarzy i nie wiem co jeszcze to wiesz co ... faktycznie nasi przodkowie siedzieli na innych drzewach, a nasz dialog nie ma sensu (biorąc pod uwagę twoją szczeniacką zaczepną retorykę, oraz co najgorsze brak zdolności czytania kilku postów ze zrozumieniem).

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stosunek do gore jest mocno ambiwalentny ale zawsze mam problem z ludźmi mierzącym świat według własnej miary i ferującymi wyroki co jest gówniane a co nie. Moje pytanie jest takie - po co oglądasz Hostele, Piły, Srbskie Filmy skoro cię to razi? Takie zachowanie znamionuje, generalnie, jakieś skłonności masochistyczne. Mi w całym swoim życiu tylko raz zdarzyło mi się obejrzeć film około-gore nie widząc o tym zawczasu - mowa o "Martwicy Mózgu" wypożyczonej na VHS w głębokiej podstawówce więc nie wierzę że obejrzałeś te filmy przypadkiem... No chyba że ich nie widziałeś i mimo to czujesz potrzebę zabierania głosu w temacie. Jeśli tak to tym bardziej pogratulować.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranormal Activity, the Ring , ewentualnie można obczaić Abraham Lincoln Łowca Wampirów, no i z psychodelików takich to The Shining (pl. Lśnienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×