Skocz do zawartości
premko_pl5

E-Book Czy Tradycyjna Książka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szczerze nie miałem nigdy kindla ale nienawidzę czytania e-booków na tablecie czy fonie. A książka jak książka, sama przyjemność. Wiadomo nikomu nie chce się nosić cegieł po ~ 1000 stron ale nie ma dramatu. Kolejna sprawa jest taka że najczęściej wypożyczam książki zamiast je kupowac. Mam to szczęście że mam super bibliotekę gdzie nie trzeba długo czekać na nowości.

- Wysłane z fona przez Tapatalk -

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie e-book, nawet nie mam kindle, wystarczy mi smartfon, jasność ekranu na 0% i jazda. E-book jest troche tańszy - a czasami O WIELE tańszy, szukałem książki Fastlane Milionera to w papierze na allegro 160 zł, a ebook ~ 30 zł - no wybór jest oczywisty. Poza tym mając wszystkie książki na telefonie, można w ciągu dnia mając wolne 20 min jadąc np autobusem poczytać sobie, wiadomo telefon zawsze pod ręką a książka to raczej nie bardzo ;) Czasem jak nawet na głupią pizze pójde to w oczekiwaniu na zamówienie sobie zdążę troche poczytać, no bo telefon ZAWSZE POD RĘKĄ :) A żeby mieć książke zawsze pod ręką to chyba musiałbym torebkę nosić, no bo 'po męsku' w kieszeni nie da rady - kieszeń za wąska :biggrin:

 

A przechodząc do warunków domowych to i tak wole e-booka - w domu inaczej jak na leżąco to nie dam rady czytać - więc kłade się jak mi się tylko podoba, obracam ekran jak mi sie podoba i czytam - a książkę trzeba wyginać na różne strony itd, inaczej papierowej wersji niż na pół leżąco nie potrafie czytać - oznacza to że głowa musi być troche podniesiona, z kolei zaraz boli kark i odechciewa sie czytac. Zdecydowanie nienawidze papierowych książek ;)

 

I mam tak jakoś wrażenie, że na ebooku czas szybciej mi mija,strony szybciej mijają, trace orientacje w ogóle na której stronie jestem,a na papierową książke spojrze i pomysle hmm przeczytalem juz 20 stron, dalej mi sie nie chce , no ale moze tylko ja jestem taki dziwny ;)

 

Aczkolwiek nie polecam ebooka na telefonie zaraz przed snem,jacyś tam naukowcy których zazwyczaj wszelkie odkrycia biore z wielkim przymrużeniem oka dowiedli, że patrzenie na ekran LCD działa chyba mocniej niż kofeina i nie można zasnąć. I tu się wyjątkowo zgadzam, lepiej sie zasypia po półgodzinej sesji z normalną ksiązką, niz ebookiem na telefonie.

 

Kindle nigdy na oczy nie widziałem niestety, ale zaciekawiliście mnie. Powiedzcie mi gdzie się kupuje e-booki na to? Tak jak na smartfona, moge kupić na allegro w formie epub? Bo jezeli tylko na amazonie to dla mnie odpada, nie czytam jakichś tam sci-fi opowieści, czy też inne 'pierdoły', bo szkoda mi na to czasu, wole już sobie pograć ;) Zdecydowanie wole coś o biznesie, samorozwoju ( i nie wiem czy takie ksiązki tam znajde) itp, na przykład tak jak wyżej Fastlane Milionera czy Volant - piąty poziom - które zresztą polecam, ale to tak nawiasem mówiąc, bo takie tytuły nie sa dla 'wszystkich' :)

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć coś o Kindle polecam stronę świat czytników. Dla tych co są przeciwni ebookom chciałbym powiedzieć, że czytanie ich na telefonie lub tablecie to porażka, czytnik taki jak Kindle nie świeci (chyba ze masz model podświetlany ) oczy się nie męczą, i czyta się naprawdę szybko i wygodnie. Od około 280 złotych można już kupić nowe urządzenie, wcale nie musi mieć podświetlania, zwykła książka go nie ma. Ja polecam Kindle sprawdzona marka i dobrze działają. Znajomi połakomili się na jakiś noname marketowe za około 100-150 zł i później narzekali, że działa do d... I ebooki to złoooo.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle nie czyta epub, tylko mobi, azw3 itp. ale możesz niektóre swoje książki przekonwertować.

 

Zazwyczaj internetowe księgarnie oferują książki zarówno w formacie epub jak i mobi, więc nie ma z tym problemów :)

Czyta też, z różnym skutkiem pliki pdf.

Zapewne też jakieś inne formaty, ja się nie orientuję, mam książki jedynie w formacie mobi i azw3 ;)

Tak jak Zbawiec, polecam stronę świat czytników, tam znajdziesz wszystko  ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wcale tez nie trzeba mieć mobi wystarczy dowolny tekst z PDf czy innego formatu skopiować i wkleić do pliku txt, następnie zapisać go dodatkowo w ustawieniach zaznaczyć jako utf8 i Kindle sobie go sformatuje i ładnie będzie wyświetlał

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zbawiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też dowolne pliki PDF czy inne wrzucić w Calibre czy jakiś inny konwerter, ustawić całą kolejkę, np. 10 książek, zaznaczyć jaki ma być format wyjściowy i wszystko automatycznie się przekalibruje, bez żadnego kopiowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku opisanego pliku txt jest to najprostsza forma zrobienia pliku na Kindle, co do calibre również polecam program

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla osoby czytającej dużo na tablecie (w ogóle intensywnie korzystającej z takiego urządzenia) warto rozważyć zakup Kindle?

Wiem, że jest zadowolona z tej formy czytania, z oprogramowania, z możliwości, z wygody. Czy nie będzie to niepotrzebny dubel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko warto rozważyć ale jest to wskazane. Czytanie ebooków na tabletach, smartfonach jest jak dla mnie lekkim nieporozumieniem. Nie są to urządzenia stworzone do tego celu.

Tym bardziej, że jak piszesz ta osoba jest zadowolona z tej formy czytania. Ze swojej strony polecam Kindla - tutaj poradnik jaki model kupić http://swiatczytnikow.pl/przewodnik-ktora-wersje-kindle-wybrac/

Już ktoś pisał trochę wyżej ale potwierdzam http://swiatczytnikow.pl/ to kopalnia wiedzy o ebookach i czytnikach nie tylko Kindla. Co jest świetne na tej stronie to codzienne informacje o promocjach we wszystkich księgarniach sprzedających ebooki. Okazuje się, że naprawdę można kupić książki w bardzo fajnej cenie i niekoniecznie od razu ściągać z chomików itp. Mi się udało kupić np Lód Dukaja za 9,90 a najlepsza cena jaką tam wyrwałem to był pierwszy tom genialnej sagi historycznej Królowie Przeklęci Druona jedną złotówkę  :)  Zawsze dzień z internetem zaczynam od sprawdzenia tej strony.

Zresztą z tego co widzę to jest nas trochę osób czytających książki w wersji elektronicznej także zawsze możemy się wymieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję książki papierowe, ale dużo podróżuję, zwłaszcza pociągiem, więc wtedy dużo wygodniej jest wziąć czytnik. Jednak w domu to tylko papierowa książka, no chyba że mam tylko wersję elektroniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko książki papierowe, żadnych ebooków i audiobooków, akysz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz się wstydzę tego co wyżej napisałem. Obecnie tylko ebook. W formie papierowej kupuję tylko komiksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×