Skocz do zawartości
premko_pl5

E-Book Czy Tradycyjna Książka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie lepsza tradycyjna książka czy e-book ??

Ja osobiście wolę e-booka, wspólczesniejsze, mniejsze same zalety ale może wy co innego sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji czytać używając do tego kindla itp (może to mnie przekona), ale na dzień dzisiejszy zdecydowanie wole tradycyjne książki. zawsze można szybko coś w niej sprawdzić, przy dłuższym czytaniu nie bolą oczy. Ogólnie lubię mieć coś na półce. Posiadać to materialnie :biggrin: Chociaż podobają mi się te nowe urządzenia, jednak są dość drogie przy niezbyt dużym wyborze tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie wole tradycyjne ksiazki, nie wiem czemu poprostu sa lepsze wink.gif, chociaz nie pogardzil bym iPadem hihihi

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjne ksiazki rulez. Zbieram kolekcje nie mniej ciekawa niz gry na PS3. Polecam trylogie Magdaleny Kozak i opowiadania Marcina Wolskiego. Oprocz tego oczywiscie Wiedźmin i takze kilka ksiazek Clarksona, szczegolnie Moto Świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-book hihihi

jak dla mnie rewelacja - jak dojeżdżam do pracy, coś robię monotonnego rewelacja. Nie mając za dużo czasu - stawiam na e-booki zawsze można posłuchać a i nie trzeba ipoda wystarczy najzwyklejsza mp3. 

Natomiast w sieci można znaleźć wiele ciekawych pozycji - i czasem posłucham to czego bym nigdy w życiu nie kupił.

Nie oznacza, że zwykła książka jest zła. Kryptoreklama muszę powrzucać jeszcze bo mam kilkadziesiąt pozycji

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej jest audiobook niz e-book ;) wiadomo ze nie trzeba iPada ale wiesz...... nie pogardzil bym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , że nic nie zastąpi zapachu druku na papierze :thumbsup:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tradycyjna ksiązka, aczkolwiek Ipad (lub inne podobne ustrojstwo) + e-book moglbo by być fajnym odstępem od zwykłej ksiązki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-book może jeszcze być - nieraz mozna przyświrować w pracy, że coś się robi w piecu, a się czyta, audiobook już raczej nie - nie skupię się biggrin.gif, no i zdecydowane the best dla papieruthumbsup.gif (czym grubsza tym lepszabiggrin.gif )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-book jako monografia, dokumentacja techniczna, katalog wyrobów jak najbardziej tak, z racji szybkości i łatwości uzyskania określonych danych ale powieść, opowiadanie et cetera tylko w tradycyjnej papierowej formie.

Siedząc wygodnie w fotelu przyjemniej trzymać w dłoni tradycyjny papier pachnący jeszcze drukarnią, niż plastikowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko, i tylko papier :) Mniej męczy oczy, *MASZ* to a nie jakiś badziewiasty pliczek, możesz pokazać swoją kolekcję na półce ( No, najwyżej że masz monitor o rozmiarach niewielkiej biblioteczki, i tam wirtualnie wstawiasz ebooki o.0 ), im grubsza tym lepsza, widzisz ile czytasz :D No i ten niezapomniany zapach papieru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nic nie zastapi papieru, ale czasem i na komputerze mozna poczytac, np. w pracy. Przyczepili by sie od razu, gdybym siedzac i "pracujac" wyciagnal ksiazke i zaczal czytac, a tak spokojnie otwieram plika na komputerze i nikomu to nie przeszkadza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę tradycyjne książki. Ot, tak po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja również wole tradycyjne książki. Oczy mniej bolą, poza tym jakoś i tak nie przepadam za czytaniem na kompie, czy innym "ustrojstwie". 

Edytowane przez King Nothing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć ciekawe pozycje, ale kiedy mówimy o premierze książki to mówimy o premierze książki tradycyjnej. Nie żadnego e-booka. Wymysł jest naprawdę genialny, ale za mało znajdZiemy tytułów na ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-book - tylko i wyłącznie jako alternatywa (komunikacja miejska, dłuższa podróż). W pozostałych sytuacjach standardowy druk - z sentymentu, z przyzwyczajenia no i ten sam argument co w przypadku gier (pudełkowa wersja aniżeli PSN ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę e-booki, ale ja posiadam czytnik. Nie będę reklamował jaki, bo nie o to chodzi. Do zalet należy to, że czyta się lepiej niż z normalnej książki. Mogę sobie zmienić wielkość i rodzaj czcionki, a do tego zamiast przewracać kartki to wciskam przycisk. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę e-booki, ale ja posiadam czytnik. Nie będę reklamował jaki, bo nie o to chodzi. Do zalet należy to, że czyta się lepiej niż z normalnej książki. Mogę sobie zmienić wielkość i rodzaj czcionki, a do tego zamiast przewracać kartki to wciskam przycisk. Polecam.

Nie wydaje mi się, żeby to była kwestia reklamy - podziel się śmiało informacjami o swoim czytniku. Im więcej sprecyzowanych opinii tym lepiej dla szukających informacji :)

Wracają co tematu - ja osobiście widzę w e-bookach przyszłość i wydaje mi się, że to one będą za 20. lat podstawową formą książki, która być może zastąpi nawet szkolne / akademicki podręczniki. Co więcej, sądzę że w najbliższym czasie powinien rozwinąć się bardziej rynek e-czytelni. Na dzień dzisiejszy korzystam z www.ibuk.pl i sobie chwalę tę stronę - mają całkiem szeroką ofertę z różnych dziedzin, materiały przydają się w dużej mierze na uczelnię. Może znacie jakieś podobne strony? W końcu im więcej alternatyw, tym lepiej dla nas wszystkich :)

A jak z czytnikami? Które cieszą się wśród Was największą popularnością? A może to w tablety zastąpią e-czytniki i wyprą je z rynku?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę czytać na kindlu chociaż nie potrafię zrozumieć dlaczego niektóre tytuły są droższe... Np tutaj

http://www.amazon.com/Drink-Before-War-ebook/dp/B003GYEH2E/ref=tmm_kin_title_0?ie=UTF8&m=A2ZHC53Q5OYSS4&qid=1293963040&sr=8-3

11$, cena książki w gb 4funty, do tego można przeczytać i sprzedać...

Edytowane przez bartus007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki e-bookom zacząłem czytać książki. Wcześniej nie czytałem prawie w ogóle (prawie bo szkoła wymaga lektur, ale i tak przeczytałem z 2 max przez 6 lat ), nie licząc książek do nauki języków skryptowych (ale to raczej podręczniki).

Ja wolę e-booki, bo można całą biblioteką zabrać ze sobą ;) A jak coś to odpalam sobie olejek eteryczny o zapachu druku i kartek... powinni to opatentować w e-bookach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam czytać to tylko stare, normalne, tradycyjne książki. Czytałem kilka razy książki na kompie, nie podobało mi się takie czytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki w ręce i przekładania kartek nie zastąpi żaden e-book.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sama właściwie wypowiedź co u góry. Przecież nie wezmę laptopa do toilet by poczytać se ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie ma wyjścia (brak książki w księgarni, czy blibliotece) i trzeba poratować się e-bookiem. ;) Aczkolwiek nie ma to jak nowa, pachnąca książka w rękach. :) Doznania są znacznie bardziej intensywne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×