Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pół roku moja PS3 60GB US zaczęła GŁOŚNO chodzić (głośniej niż X360!) podczas grania w CoD4. Przedtem NIE BYŁO tego problemu. Stało się to z dnia na dzień. Zrobiłem Fan Test (jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to niebezpieczne dla tego modelu). Odkurzyłem, przedmuchałem i dalej to samo... Nawet cooler założyłem i to samo. WYJE tak jakby tam było mnóstwo kurzu. Mam jeszcze nadzieję, że jak wezmę ją na stację benzynową i przedmucham pod PORZĄDNYM ciśnieniem to wtedy wyleci cały syf, ale z drugiej strony to boję się, że jej pourywam w ten sposób ważne narządy wewnętrzne:P

Poza tym od 2 tygodni mam taki problem, że podczas gry jak dostanę wiadomość i chcę ją odczytać to już potem nie mogę powrócić do gry (PSButton nie reaguje). To samo się dzieje gdy w CoD4 wpisuję coś w Clan Tag'u. Konsola zawiesza się (odkryłem sposób taki, żeby wyciągnąć płytkę - wtedy PS3 wywala komunikat, żeby włożyć z powrotem CoD4 i mogę dalej grać bez reset'u). Co Wy o tym myślicie? Konsola po gwarancji, sprzedać jej nie sprzedam bo towar wadliwy a i naprawić nie wiem JAK? Jedyną możliwością jest chyba kupno nowej... Np. taką:http://www.amazon.com/PlayStation-Metal-So..._create-landing. Nówka 40ste3ka, mniej prądu je, i podobno LIMITED EDITION. Proszę o poradę:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAATSS, ile zarabiasz miesięcznie zielonych? Podejrzewam, że możesz sobie pozwolic na nowe PS3.

Z drugiej strony to ale się porobiło, u nas konsola tańsza niż u hamburgerów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste że lepiej nówkę kupić bo gwarancja jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAATSS, ile zarabiasz miesięcznie zielonych? Podejrzewam, że możesz sobie pozwolic na nowe PS3.

Z drugiej strony to ale się porobiło, u nas konsola tańsza niż u hamburgerów!

Powiem tak: nie widzę sensu w wyrzucaniu $$$ jak już mam dany sprzęt. Chodzi mi o to czy jest sens go ratować czy dać sobie od razu spokój i oddać np. do GameStop'u za MARNE 200$? Tylko co wtedy? Wczoraj tak sie wkur#%@łem, że znów zacząłem grać w CoD4 MW GOTYE na X360 i powoli zapominam o PS3. Smutne, ale prawdziwe... Co robić? Tylko mi nie pisać, żebym sprzedał i wysłał komuś do PL bo ja się nie bawię w takie transakcje. Co powiecie na tą 33kę w pierwszym poście? 3 jest ona warta tych 4 stów?  Ta sama wersja tylko, że czarna i bez gry kosztuje 299$ także warto dopłacać za tą edycję limitowaną? (MGS4 już mam - też LIMIT)  Proszę o postawienie się w mojej sytuacji i ocenienie jej w jak najbardziej korzystny sposób pod względem jakości sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz jej oddać do naprawy/regeneracji? w Polsce wszyscy pieją, że przez dwa lata można o to walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zorientuj się ile serwis by wziął za sprawdzenie danego problemu i za naprawę tego problemu!! może to tylko drobnostka która może być naprawiona za 100-200pln.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie możesz jej oddać do naprawy/regeneracji? w Polsce wszyscy pieją, że przez dwa lata można o to walczyć.
Jak najbardziej, ale ja nie mam już papierów od niej. Nawet pudełko się gdzieś zgubiło:) A co tych zwiech to sprawdziłem na 80 (tej ze wseczną kompatybilnością) i na tamtej jest tak samo. Podczas gry gdy chcę od3ytać wiadomość konsolka się ZAWIESZA. Sony zrobiło ostatni FW na odpier#%# się i tylko popsuło sytuację. Dzięki takim miłym niespodziankom coraz 3ęściej odpalam X'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dodali nowej opcji cofnięcia się z FW? czy to dotyczyło odzyskania tylko danych. tak czytam i na razie widzę, że ta wersja 60 pada jak mucha, ciekawe jak będzie z tymi 40 i 80. bo już się boję, że akurat po roku padnie mi ps3. tak samo jak padają 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie dodali nowej opcji cofnięcia się z FW?.
Dodać to dodali, ALE nie idzie tego wywołać u mnie!!! Coś jest spier#%#one i się tylko resetują ustawienia:( NIC się nie da więcej zrobić. Na 80ce do której mam dostęp bez problemu wchodzi a na mojej NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o postawienie się w mojej sytuacji i ocenienie jej w jak najbardziej korzystny sposób pod względem jakości sprzętu.

Troszke już czasu gramy i z tego co widzę (chodzi o czas jaki spędzasz na PS3) to warto kupic nową konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie dodali nowej opcji cofnięcia się z FW? czy to dotyczyło odzyskania tylko danych. tak czytam i na razie widzę, że ta wersja 60 pada jak mucha, ciekawe jak będzie z tymi 40 i 80. bo już się boję, że akurat po roku padnie mi ps3. tak samo jak padają 60.

wlasnie 40 teraz padaja jak muchy (naped)...niestety...

a i o 80 tez juz cos slyszalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie mam jeszcze gwarancję więc może trzeba korzystać z ps3 ile można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszke już czasu gramy i z tego co widzę (chodzi o czas jaki spędzasz na PS3) to warto kupic nową konsolę.

To wszystko przez Ciebie... Pozbyłem się dzisiaj $$$ bo Cię posłuchałem i nabyłem nową 80Go... Żadnego wycia:))) CISZA tak jak kiedyś... THX za doradę - temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ps3 mam od niedawna i zastanawia mnie jedna sprawa, czy to normalne ze np jak gram sobie i potem wylacze konsole to nadal swieci sie dioda od wi-fi i slychac szum chyba wiatraczkow i to nie mija tylko np jest taki "halas" przez cala noc a najdziwniejsz jest to ze jesli odlacze od niej prad (przyciskiem z tylu) i wlacze ponownie to jest absolutna cisza. powiem szczerze ze nie wydaje mi sie to normalne. moja wersja ps3 to 80gb.

aha i mam jeszcze jeden problem , konsole mam podlaczona kablem hdmi do samsunga 656 i jak troche gram to czasem sa przerwy w dzwieku i zaczyna mrugac obraz ( na ulamki sekund, do polowy ekranu pojawai sie taki jakby "snieg" i znika, najczesciej ten efekt mam w grze LBP). z gory dzieki za odpowiedzi bo nie wiem co z tym zrobic, czy serwis czy moze cos mam zle ustawione na konsolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie normalne ze ci tak szumi ,,,,,,

A z tym HDMI to moze masz jakis lipny ten kabel np. ze srebnymi koncówkami !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

ps3 mam od niedawna i zastanawia mnie jedna sprawa, czy to normalne ze np jak gram sobie i potem wylacze konsole to nadal swieci sie dioda od wi-fi i slychac szum chyba wiatraczkow i to nie mija tylko np jest taki "halas" przez cala noc a najdziwniejsz jest to ze jesli odlacze od niej prad (przyciskiem z tylu) i wlacze ponownie to jest absolutna cisza. powiem szczerze ze nie wydaje mi sie to normalne. moja wersja ps3 to 80gb.

aha i mam jeszcze jeden problem , konsole mam podlaczona kablem hdmi do samsunga 656 i jak troche gram to czasem sa przerwy w dzwieku i zaczyna mrugac obraz ( na ulamki sekund, do polowy ekranu pojawai sie taki jakby "snieg" i znika, najczesciej ten efekt mam w grze LBP). z gory dzieki za odpowiedzi bo nie wiem co z tym zrobic, czy serwis czy moze cos mam zle ustawione na konsolce.

Przerywa Ci z powodu kabla hdmi, a szumi ponieważ masz włączone bezprzewodowe włączanie konsoli przez psp. Wyłącz tą opcję i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szum wiatraczkow -> wylacz opcje Remote play

problemy z obrazem - pozycz kabel hdmi i zobacz czy ciagle sa problemy

Edytowane przez qgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

ps3 mam od niedawna i zastanawia mnie jedna sprawa, czy to normalne ze np jak gram sobie i potem wylacze konsole to nadal swieci sie dioda od wi-fi i slychac szum chyba wiatraczkow i to nie mija tylko np jest taki "halas" przez cala noc a najdziwniejsz jest to ze jesli odlacze od niej prad (przyciskiem z tylu) i wlacze ponownie to jest absolutna cisza. powiem szczerze ze nie wydaje mi sie to normalne. moja wersja ps3 to 80gb.

ja tez mam ten problem :) wlasnie od czasu kiedy sprawilem sobie psp, thx qgar nawet nie wiedzialem ze to przez remote play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, w każdym razie mnie zaskoczył ten błąd, bo pokazuje że konsola potrafi w każdej grze wygenerować podwójny obraz.. :) Rozgrywki nie odpaliłem bo nie widziałem menu a nie chciało mi się po omacku szukać odpowiednich zakładek.

2009-10-24+17-57-00.jpg 2009-10-24+17-57-12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, w każdym razie mnie zaskoczył ten błąd, bo pokazuje że konsola potrafi w każdej grze wygenerować podwójny obraz.. :) Rozgrywki nie odpaliłem bo nie widziałem menu a nie chciało mi się po omacku szukać odpowiednich zakładek.

2009-10-24+17-57-00.jpg 2009-10-24+17-57-12.jpg

jeśli jeszcze nie sciągnąłeś, to koniecznie sciągnij FW 3.01, jeśli to nie pomoże to (o ile to nie wina TV lub kabla hdmi) wysyłaj niezwłocznie do serwisu Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się w sumie tak zdarzyło, po wyłączeniu gry wszystko w porządku.. fakt faktem że od ~2 miesięcy słyszę jak wyje wiatrak po około 30min od włączenia, więc albo brudny jest albo coś się grzeje. Mam się zacząc martwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo to wygląda na problem z układem chłodzącym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej najpierw wykluczyć wszystkie awarie tzn. podłącz konsole innym kablem do telewizora, podłącz konsole do innego tv.

Napisz coś więcej, czy to tylko w grach, czy też w menu itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to pojedyńczy przypadkowy błąd, raz tylko coś takiego się zdarzyło podczas odpalania Uncharted, po wyjściu i odpaleniu gry ponownie wszystko było w porządku. Poza tym raz na 2/3 miesiące może jakaś zwieszka także chyba wszystko w normie. Jedynie mnie ten wiatrak trochę denerwuje, może kupię puszkę sprężonego powietrza i spróbuję przedmuchac, w innym wypadku jak nic nie padnie to pod koniec gwarancji wyślę na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano all.

Mam taki problem od pół roku, (parę dni temu tu trafiłem xd) że konsola mi zaczyna wyć. Czasem po paru godzinach grania, czasem po paru minutach. Gdzieś czytałem, że wentylacja na jakimś intensywnym poziomie działa czy coś takiego, ale nadal nie wiem czemu? Kupiłem moje ps3 w pierwszych tygodniach kiedy wyszło, z dwa lata temu. Staruszek 40gb klasyczny wygląd.:P

Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×