Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

te podstawki nic nie dają. 

Trzeba zadbać o niższą temperaturę w pokoju, a jak się nie da zrezygnować z grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już kiedyś pisałem ustawiam na moja zwykły wiatrak jeśli są takie upały jak teraz. W pokoju o każdej porze dnia i nocy mam piekło. Wiatrak chłodzi konsolę i jej najbliższe otoczenie w tym szafkę na której stoi. W moim przypadku pomaga bo konsola jest praktycznie niesłyszalna nawet po 4/5 godzinach ( 2 letni Slim nigdy nie czyszczony, zero fantestów itd. ). Dodam tylko że w takie upały polecam częściej ją przecierać z kurzu bo wiadomo że teraz jest tego cholerstwa 2x tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiatrak który dmucha powietrzem z pokoju może coś chłodzić, może poprawia to cyrkulację ale temperatury powietrza nie obniża.

Jak masz "piekło" w pokoju to tylko szybka droga do zajechania 2 letniego nieczyszczonego slima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dam rękę że chodzi ciszej i jest wyraźnie chłodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dam rękę że chodzi ciszej i jest wyraźnie chłodniejsza.

 

"These aren't the droids, you're looking for".  Siła autosugestii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. tylko klimatyzowane pomieszczenie zapewni konsoli komfort pracy. wszystkie wiatraczki po usb czy wielkie wiatraki pokojowe nie schłodzą mieszkania i temperatury w nim. zapewniają jedynie lepszą cyrkulację , ruch powietrza który wydaje się chłodniejszy , ale to nadal te same 30+ stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiatrakowi powietrze nie stoi w miejscu za konsolą, tylko po prostu jest "wyrzucane" przez wiatrak.

Ja mam ustawiony wentylator prosto na prawą ścianę mojego Fata, bo tam właśnie jest wlot.

Dzięki temu, jak jest upał, to gorące powietrze tam nie stoi tylko szybko ucieka.

Najważniejsze jest, żeby nie trzymać konsoli w zamkniętej szafce, itd. Ja swoją mam na szybie, bez żadnych przegródek po bokach.

Wentylator ustawiony na prawą boczną ścianę + na tył, żeby powietrze nie stało.

Pomijam już fakt, że dzięki temu jest mniej kurzu i w ogóle.

Ja mam teraz średnio 28/29 stopni w pokoju i gram praktycznie cały czas z wentylatorem, a konsola nawet nie wchodzi na najwyższy bieg chłodzenia.

Jak wejdzie na ten 3 bieg to jest już rzadkość. No chyba, ze są tylko 3, ale z tego co kojarzę to chyba są 4, ale nie wiem.

Darujcie sobie wszelkie podstawki czy inne wynalazki. Wiatrak ustawić i można hulać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że podczas ostatnich upałów moja konsola od włączenia zaczyna dmuchać głośniej. Parę razy się zawiesiła.
Jak Wy drodzy gracze radzicie sobie z upałami bo grać przecież trzeba  :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inne pytanie niekoniecznie dotyczace upalow :) Mam ss 500 gb. Czy to normalne ze plyta bedac w napedzie chodzi, nawet jak gram w inne gry z dysku ? W dzien to nie przeszkadza ale w nocy kiedy gram najczesciej juz daje w kosc :( Wiem ze mozna zwyczajnie wyjac plytke, ale moze jest jakis sposob ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat, bo jeśli chodzi o głośność konsoli to z moją PS3 jest w porządku. Zrobiłem dzisiaj fan test z powodu ścinania się GoW:A i żaden kurz z tyłu nie wyleciał, mimo że robiłem to pierwszy raz odkąd konsolę kupiłem 3 lata temu. Fan test robiłem według wskazówek, było słychać przez te paręnaście sekund głośną pracę wentylatorów, tak jak być powinno. Co może być tego powodem? PS3 odkurzam scierką na zewnątrz dość często, ale jakiś kurz musiał się dostać do środka.

 

Widziałem kiedyś odpowiedni temat do takich rzeczy, ale wyszukiwarka nie działa za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc moje ps3 320gb slim (gwarancja do grudnia) chodzi glosno (szum jak drukarka tyry tyry.. np: mafia 2 szum slychac co ok. 30 sekund.. a np fifa nic cisza jak makiem zasial.. co zrobic ?

Wpiszcie w yt Meganorwegians i na tym koncie jest film przedstawiajacy prace mojej konsoli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak maja napędy w ps3 slim w tym modelu - wrzuć fifę 11 to usłyszysz dopiero hałas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales film, jestes pewien ze wszystko jest ok ?

Tak maja napędy w ps3 slim w tym modelu - wrzuć fifę 11 to usłyszysz dopiero hałas

to nie wiastrak tylko dziwne zgrzyty.. jak drukarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. To żaden defekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meganorwegians, te odgłosy z filmiku są jak najbardziej normalne. Ja mam Slim 160GB i mam to samo. Zauważyłem, że sporo zależy od gry. U mnie najbardziej słyszalne są przy Red Dead Redemption.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zakupiłem nową PS3 SuperSlim 12GB odrazy do konsoli dokupiłem dysk 500 GB http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/955566 do dysku oczywiście oryginalną kieszenią do PS. Wszystko było pięknie i ładnie aż do dziś wieczór kiedy to przy instalacji LittleBigPlanet Karting konsola nagle się wyłączyła przy tym dodając trzy piknięcia, dioda się nie świeciła tak jak by nie była podłączona do prądu. Konsole włączyłem normalnie po przez przycisk, uruchomiła się prawie normalnie gdyby nie fakt że chodzi głośniej niż odkurzacz. Gry chodzą normalnie, konsola nie jest przegrzana i dmucha zimnym powietrzem, w półce pod telewizorem ma bardzo dużo miejsca. 

 

Doradźcie co mam zrobić bo w tematyce konsol jestem zielony... mam ją odrazy nieść na serwis czy da się z tym coś zrobić w zakresie domowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu mojej konsoli z allegro miałem problem z tym, ze konsola po chwili gry (lub nawet chodzenia po XMB) konsola wchodzi na 3 bieg wentylatora i jest prawie tak głośna jak na fan teście. Z tego co się orientowałem wina może leżeć w czujniku temperatury, Luty obok tego czujnika sa przerwane i w tym miejscu procesor bardziej się grzeje. Dmucha z niej zimne powietrze, nie wyłacza się i nie ma powiadomień o jej przegrzaniu. Pasta już była wymieniana narctic silver 5. Czy delikatny reflow domowym sposobem może ja uciszyć? PS3 jest w moim posiadaniu ponad rok i była zaplombowana więc wydaje mi się, ze YLOD jeszcze jej nie dopadł.

 

Pozdrawiam ;)

 

EDIT: Byłbym zapomniał, konsola to Fat 40GB z dyskiem 320 GB

Edytowane przez Patryk7g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz eksperymenty to do odważnych świat należy - licz się jednak z tym, że możesz uszkodzić ją permanentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×