Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam sie, ze ze slimem takze moga byc problemy 'typu ylod' i to mnie bardzo martwi.

A co do twojego wiatraka to tak jak napisal Tomxsz u mojego kumpla jest wlasnie podobnie tj. 3 bieg podczas gry to normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JokerPL - na razie się nie przejmuj, niektóre konsole tak mają, że chodzą głównie na biegu 2-gim aż do czasu wygrzania pasty termoprzewodzącej (w zależności od rodzaju jest to 100-200 godzin grania na pełnym obciążeniu konsoli!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola też chodzi bardzo głośno przed wymianą pasty to masakra chodziła odrazu po włączeniu na najwyższe obroty teraz nie jest źle, ale dalej chodzi chyba za głośno według mnie w linku daje filmik jak chodzi cały czas w XMB jak włączę grę to pewnie będzie jeszcze głośniej.

http://www.przeklej.pl/plik/20101028003-rar-0022m23go5a5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 Slim 250 GB.

Ostatnio coraz częściej słychać w konsoli jakies zgrzyty . To znaczy, że coś się zepsuło, czy co?

pawbar.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawbar Jakie zgrzyty??? może płytę po prostu odczytuję.

@haker5 kontaktuj się z Serwisem Konsol w tej sprawie.

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co do mojej konsoli 40stki. Konsole mam od roku , zakupiona w Angli, chodzi ladnie cicho ale z tylu konsoli wylatuje mi cieple powietrze ale chodzi naprawde cicho . Raz wlaczyla 2 bieg jak moj mądry brat zamknal ją w szafce i gral w fife... Wczoraj grajac w U2 zaciela mi sie i zaczela piszczec . Nie wiem czemu , zacina sie nie pierwszy raz ale piszczała po raz pierwszy. Po resecie wszystko chodzi ok. W ferie mam możliwość kupić nową slimke 120/250 gb ale nie wiem czy warto mi wydawac kase , wolalbym sobie za to kupic black opsa i pare innych gier niz kupowac nowa konsole. I moje pytanie brzmi , czy ta konsola ma szanse jeszcze dlugo pociągnąc czy lepiej inwestowac w nowa slimke?

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie do Serwis Konsol. Odnośnie słów ze pasta wytrzymuje 100 do 200 godzin. Potem wysycha i traci własciwosci. To ja sie pytam dlaczego tak krótko i czy nie ma lepszych past.

Bo pochwale sie tym ze wczoraj otworzyłem 17 letni!!! amplituner technics SA AX6 który przepracował multum godzin i gdy dotknąłem jego pasta ona nadal była mokra i lepka. tak jakby przed chwilą nałożona. A temperatura jaka panuje w nim jest naprawde wysoka.

Czemu więc w PS3 tak szybko pasta schnie? Nie da sie lepszej użyć?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawbar Jakie zgrzyty??? może płytę po prostu odczytuję.

@haker5 kontaktuj się z Serwisem Konsol w tej sprawie.

Zgrzyty pojawiają się podczas gry z płytą, jak i w momencie, gdy płyty nie ma w napędzie.

pawbar.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyniek - dwója z czytania po Polsku ;) - napisane jest wyraźnie, że pasty po 100-200 godzin przechodzą proces tzw. wygrzewania i dopiero wtedy uzyskują pełną wydajność termoprzewodzącą (temperatura procesora spada o 5-6stC a to dużo - czasami 2 poziomy wolniej na wentylatorze)

Pasty takie mają trwałość nawet 8 lat - ja jednak zalecam wymianę max co 18 miesięcy - oryginalna pasta sonowska jest po 12 miesiącach mocnego grania praktycznie sproszkowana lub części nie ma na procesorze bo wypłynęła - jeśli konsola jest stawiana pionowo. Dlatego między innymi sony zrezygnowało z możliwości stawiania konsol w pionie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyniek - dwója z czytania po Polsku ;) - napisane jest wyraźnie, że pasty po 100-200 godzin przechodzą proces tzw. wygrzewania i dopiero wtedy uzyskują pełną wydajność termoprzewodzącą (temperatura procesora spada o 5-6stC a to dużo - czasami 2 poziomy wolniej na wentylatorze)

Pasty takie mają trwałość nawet 8 lat - ja jednak zalecam wymianę max co 18 miesięcy - oryginalna pasta sonowska jest po 12 miesiącach mocnego grania praktycznie sproszkowana lub części nie ma na procesorze bo wypłynęła - jeśli konsola jest stawiana pionowo. Dlatego między innymi sony zrezygnowało z możliwości stawiania konsol w pionie!

a to zwracam honor;p

ja jednak nadal jestem pełen podziwu pasty jaka posiada mój amplituner:) gdyby kazdy sprzęt robiono jak niegdyś dawne technicsy to by sie prawie nic nie psuło.

dzisiejsza elektronika pozostawia wiele do zyczenia

yoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogę zrobić coś z tym żeby ps3 nie chodziło jak suszarka po 10 minutach grania ;((( fan test nic nie daję ... konsola po naprawie yloda nie mogę otworzyć konsoli bo mam plombe gwarancyjną po naprawie ;(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci ójowo naprawili tzn. opalarką, a na którym biegu chłodzenia Ci pracuję???(niektórzy Ludzie są przewrażliwieni na tym punkcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w konsoli ma źle nałożoną pastę (częste przypadki) lub uszkodzone linie zasilające procesor (ewentualnie czujnik temperatury w procku świruje) to z tymi ostatnimi przypadkami nic się nie da zrobić bez ponoszenie dużych kosztów (wymiany na nowe) - w przypadku pasty po prostu trzeba ją ułożyć jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego między innymi sony zrezygnowało z możliwości stawiania konsol w pionie!

Ciekawa teoria. Moja jest taka, że Sony chce po prostu sprzedawać dodatkowe podstawki i dodatkowo zarabiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci ójowo naprawili tzn. opalarką, a na którym biegu chłodzenia Ci pracuję???(niektórzy Ludzie są przewrażliwieni na tym punkcie)

Chyba na 3 wiem że dosyć głośno ..Jak mam gwarancje na sprzęt to muszę zadzwonić do tych co mi naprawiali.?

Edytowane przez JokerPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio moje PS3 Slim zaczęło dziwnie brzęczeć. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to napęd Bluray. Powiedzcie mi czy to normalne. Podczas tego brzęczenia wiatraki jakby na chwilę włączają wyższe obroty i po chwili znowu przełączają się na mniejsze. Nie wiem czy to normalne, proszę pomóżcie mi. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na 3 wiem że dosyć głośno ..Jak mam gwarancje na sprzęt to muszę zadzwonić do tych co mi naprawiali.?

Powinieneś - przynajmniej sprawdzą poprawność nałożenia pasty, jeśli pasta jest ok to z ta konsolą za wiele (tanio) nie da się zrobić. Taki urok tych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduję się czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem że przed naprawą tak nie chodziła bo chodziła cichutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam dziwny problem z konsola mianowicie gdy odpalam ja to 2 sek chodzi bardzo glosno jakby wiatrak rwal wszsytko w srodku , pozniej czerwona dioda i musze odczekac kolejne 2 min zeby znow zalapal i to samo. spotkal sie ktos z czyms takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z moją konsolą w wersji 60GB wyskakuję komunikat, że system się przegrzewa co proponujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z moją konsolą w wersji 60GB wyskakuję komunikat, że system się przegrzewa co proponujecie.

Rozkrec, wyczysc, nowa pasta ne cell'e i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z moją konsolą w wersji 60GB wyskakuję komunikat, że system się przegrzewa co proponujecie.

Masz ją od nowości czy na ALLE drogo kupiłeś???

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje PS3 slim 250gb często hałasuje w okolicach napędu. Dźwięk ten brzmi tak, jakbyś wkładał palec między śmigła wentylatora/wiatraka w lato. Jest cicho, po chwili z 10 sek. pohałasuje trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr uciszy się lekko i przestanie. I potem znowu. Dźwięk dosłownie jakbyś wkładał palce między wiatrak latem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×