Skocz do zawartości
Emir

Catan

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

chcialem zachecic do wspanielej gry ktora ukazala sie po ostatniej aktualizacji ps store'a

mianowicie CATAN !

jestem fanem nie tylko gier na pc i mojej obecnej swiezej zabawce jaka jest ps3 ale rowniez grywam w rozne planszowki zw swoimi dziecmi ( carcassonne \ osadnicy z catanu itd ) przeniesienie osadnikow z catanu wyszlo bardzo dobrze ... ladna grafika przyjemna muzyka ktora jednak moze troszke meczyc po dluzszym graniu ale mozna ja tez wylaczyc lub wyciszyc - co do regul ... wszystko jest jak byc powinno i nie zauwazylem aby gra odbiegala od "prawdziwych zasad" generalnie mamy do dyspozycji samouczek oraz sporo misji trenigowych ktore ucza jak sie odnalzc w tych "nowych" realiach przez caly czas gry mamy dostep do pomocy oraz cennika widzimy oprocz tego statystyki dotyczace wyrzucen kostka prowadzenia w grze itd. sam gameplay jest tez dobrze zrobiony mozna obracac plansze zoom'owac i wszystko to utrzymane w ladnych barwach ... mamy tryb multi jak i single w ktorym na samym poczatku wybieramy pewne opcje dotyczace poziomu trudnosci i regul zwiazanych juz z sama gra ... a wszystko to za cale 18 pln absulutnie smieszna cena biorac pod uwage cene odmiany planszowej ... reasumujac POLECAM i namawiam do zakupu !!!

pozdrawiam

dawid

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. warto zaznaczyc najwieksza wade tej gry... a o tym nie pisales.

mianowicie gra nie obsluguje trybu hotseat. a to wielka wada.

porownujesz gre do wersji planszowej ale w sam raz w gre planszowa zagram w conajmniej 3 osoby.

a tu moge jedynie pograc sam (ewentualnie online ale cos mi online i tak nie dzialalo).

poza tym: licze ze gra doczeka sie dodatku w postaci zeglarzy z catanu. wowczas moze byc jeszcze ciekawsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

owszem hotseat nie ma ale nie wyobrazam sobie naprzemiennego wychodzenia z pokoju lub odwracania glowy podczas gdy przeciwnik wykonuje ruch :P to raz od tego jest multi ... reasumujac nie wyobrazam sobie grania w pokera na jednej konsoli w cztery osoby :o  

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, a miałem grę kupić bo grałem w nią na kompie. Kupiłem ją chyba na allegro za jakieś grosze i z tego co pamiętam tam był hotseat, aż sprawdzę i potwierdzę... gdzieś jeszcze tę grę miałem.

Chciałem już kupować Catan właśnie po to, żeby grać ze znajomymi jak przyjdą.

Olbrzymia wada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem jest to wada ale podczas twrzenia gry dla single sa opcje jak players ilosc tur i jeszcze klika innych ( w sumie chyba piec ) tyle ze nie sa dostepne ... moze jakis patch odblokuje to wszystko zobaczymy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem jest to wada ale podczas twrzenia gry dla single sa opcje jak players ilosc tur i jeszcze klika innych ( w sumie chyba piec ) tyle ze nie sa dostepne ... moze jakis patch odblokuje to wszystko zobaczymy ...

A w sumie jak oceniasz tego Catana? Grafika jest taka jak na powyższym obrazku? Jak się gra? Czy dla fana planszowej edycji gry pozycja obowiązkowa? I, najważniejsze, czy dużo osób gra w multi i czy można tworzyć własne gry(żeby np. się znajomi dołączyli) i czy jest lista 'top' najlepszych graczy(czy gra podlicza ile razy przegrałeś a ile wygrałeś)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjemna gierka :). Nigdy wczesniej w to nie gralem. Tylko grafika nie wyglada jak ta na obrazku. Plansza jest plaska a kazde pole ma na sobie obrazek a nie 3D jak tutaj. Drogi i osady tez nie sa takie fajne. Da sie to gdzies zmienic (w sumie nie sprawdzalem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 tak masz opcje tematu dotyczacego kart planszy itd jedna to 3d druga kosmos i trzecia ta oryginalna ustawiasz chwile przed startem ... ale ja wole oryginal przy 3d gra jest malo czytelna a ta druga opcja ma karty po niemiecku tak jak oryginal ... 

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tak masz opcje tematu dotyczacego kart planszy itd jedna to 3d druga kosmos i trzecia ta oryginalna ustawiasz chwile przed startem ... ale ja wole oryginal przy 3d gra jest malo czytelna a ta druga opcja ma karty po niemiecku tak jak oryginal ... 

Wyslij zapa na PSN to przyciupiemy czasem pare rundek. Wczoraj wieczorem zamiast mordowac w BFa, rzucalem kostkami do 2 w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

chetnie :D no tak gra wciaga jak bagno :D

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie jak oceniasz tego Catana? Grafika jest taka jak na powyższym obrazku? Jak się gra? Czy dla fana planszowej edycji gry pozycja obowiązkowa? I, najważniejsze, czy dużo osób gra w multi i czy można tworzyć własne gry(żeby np. się znajomi dołączyli) i czy jest lista 'top' najlepszych graczy(czy gra podlicza ile razy przegrałeś a ile wygrałeś)??

jest wszystko o co pytasz co do grafiki na live prezentuje sie ladniej - jezeli jestes fanem planszowek ( pamietasz czasy takich gier jak fortuna / bitwa morska itd ) musisz to miec i zapraszam do grania ... acha oprocz tego mamy fajna wersje chata podczas gry ( gotowe teksty ktore wybieramy pod R1 ) oraz ciekawe trofiki :D brakuje mi tylko trzech ... :P

pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na PC jest możliwość grania HotSeats. Nie przeszkadza mi, że muszę prosić kumpla aby odwrócił głowę gdy zaglądnąć chcę w swoje karty - bo tylko wtedy przeciwnik nie może zaglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś w to jeszcze gra ?? jak tak to w jakich godzinach .Bo gra z komputerem pewnie się zaraz znudzi :)

Szczególnie wkurzający jest system handlowy

Wczoraj wieczorem i w nocy i dziś od popołudnia nic się nie dzieje na serwerze :(

Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tylko ustawka pozwoli na granie z ludzmi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak się udało 30 minut po poście pojawiły się chętne osoby i nawet dwa razy udało się zagrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co ro ja mogę być kiedyś chętny;) kiedyś grałem w to z moją dziewczyną cały czas, ale potem zrobiła się taka pustka, że nie było z kim a czekać nie mam zamiaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×