Skocz do zawartości
yexley

Recenzja Uncharted 2

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja Uncharted 2: Among Thieves

uncharted2.jpg

Przed premiera było wiele spekulacji na temat tej gry. Spekulacje te były podzielone na dwie grupy: tych którym podobał się pierwowzór i tych którym się on nie podobał. Jedni mówili że to będzie hit drudzy że to kit. Kto miał rację? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej recenzji…

Biedny Nathan

Na pewno wielu z was lubi spać w pociągu wypoczywając w czasie tej monotonnej podróży… Lecz jeżeli jest się poszukiwaczem skarbów Nathanem Drakiem nie powinno się tego robić gdyż można się obudzić z raną postrzałową w brzuchu zwisając w wykolejonym wagonie nad ogromna przepaścią! A potem może być coraz gorzej... Włamanie do muzeum, obrona przed hordami żołnierzy którzy chcą cię zabić, zabijanie dziwnych stworów które przez całą czas utrudniają nam życie, pogoń za psychopatycznym gangsterem larevićem to tylko niektóre z przygód które czekają Drake`a na drodze do zniszczenia skarbu shambalii. Tak ta gra ma bardzo rozbudowana fabułę.

Realistyczny świat

Grafika w tej grze jest świetna i bardzo realistyczna, antyaliasing w tej grze jest świetnie zrobiony a silnik graficzny stworzony przez samo naughty dog radzi sobie świetnie. Grając w tę grę (przeszedłem ja dwa razy) nie znalazłem żadnego buga choć pewnie gdyby ktoś się uczepił i szukał bugów to pewnie by je znalazł ale przy przechodzeniu gry normalnie nie znajdziemy takich błędów.

„Nie” otwarty świat

Gra ma oczywiście zamknięty świat bo otwarty w takich grach jak ta wg mnie nie miałby sensu. Ja akurat jestem zwolennikiem zamkniętego świata dlatego cieszy mnie ta wiadomość ale zwolennicy otwartego świata też znajdą tu coś dla siebie zwłaszcza podczas walk. Teren jest w tej grze bardzo różnorodny. W trakcie gry odwiedzamy m.in. mokradła w Borneo, Tybet, Nepal, pędzący pociąg, tybetańską wioskę albo stare świątynie. 

Coś niecoś o Drake`u

Główny bohater, Nathan Drake, to poszukiwacz skarbów który nie dawno odnalazł El Dorado (walcząc miedzy czasie z całymi hordami piratów oczywiście)i chciał się udać na spokojną przed wczesną emeryturę lecz jak zwykle los pokrzyżował jego plany. Zaczęło się od nie winnego spotkania ze starym przyjacielem Harrym Flynnem który zaproponował mu napad na muzeum (to takie codzienne przecież), a Nate jak każdy spragniony kasy, od razu się zgodził. Potem było coraz gorzej ale nie będę zdradzał fabuły. Dobra teraz trochę o samym Drake`u. Tak naprawdę to poszukujący wrażeń, żartobliwy facet który wie dość dużo o historii, dobrze strzela i nie jest grubym obibokiem leżącym na kanapie. Dzięki swej wiedzy dowiaduje się o skarbie Marco Polo i wyrusza na poszukiwania, a żeby nie było za łatwo dokładnie w tym samym czasie tego skarbu szuka także psychopatyczny gangster. Miło prawda?

Nie jesteśmy sami

W grze w wielu misjach towarzyszą nam przyjaciele są to: znani z pierwszej części Jake Sully(stary przyjaciel) i Elena Fisher (dziennikarka) oraz zupełnie nowi : Chloe(zdradziecka kobieta raz ratuje ci skóre a potem chce ci dać kulkę w łeb), Harry Flynn(to przez niego Nate wpadł w całe tarapaty) oraz Tenzin(dziwny towarzysz z tybetańskiej wioski).Przyjaciele nie są tacy że niby są z nami ale nic nam nie pomagają (tak było w jedynce) wręcz przeciwnie czasami gdy nam się kończy życie to potrafią nas uratować.

Mamy także czym postrzelać

W grze dostępne jest kilkadziesiąt broni od zwykłych pistoletów poprzez uzi, maszynówki po takie olbrzymy jak wyrzutnia rakiet lub GAU oraz oczywiście granaty. Wszystkie bronie w grze zachowują się bardzo realistycznie i są bardzo realistyczne gdyż nie mamy tu jakichś broni elektrycznych lub jakiegoś innego typu dziwactwa. Większość broni znajdziemy na polu walki lecz są też takie które można zakupić w sklepiku do którego dostajemy kasę za zbieranie skarbów, za kille w multiplayerze itp. Ale jeżeli skończy nam się amunicja lub nie chcemy w tej chwili strzelać i zrobić misje po cichu to trzeba też wspomnieć o wspaniałym modelu walki wręcz. Animacja postaci jest świetna w walce ale także przy normalnym przemieszczaniu się.

Multiplayer

Tryb Multiplayer  jest dość dobry ale nie wyróżnia się niczym szczególnym mamy tu: deathmatch, likwidacja, grabież skarbu (czyli nowa wersja kradzieży flagi), kooperacje, starcie drużyn, kooperacje i kooperacje w trybie areny. W grze mamy maksymalnie starcie dla 10 graczy. Mapy są niezbyt duże, ale liczba budynków jest ogromna wiec mamy tu niezwykle dużo miejsc dla snajperów i camperów. Nie jest wybitnie ale jest też źle.

========================================================================

uncharted-2-cover.jpg

+fabuła

+grafika

+wiele rodzajów broni

+świetne AI zarówno wrogów jak i przyjaciół

+efekty specjalne

+animacja postaci

+model walki wręcz

+model strzelania

- nie znalazłem

Ocena Końcowa 10/10

Gra naprawdę warta kupna szczerze ją polecam. Nie wierzę w idee kupowania konsoli dla jednej gry ten sprzęt jest po prostu za drogi, ale jeżeli taki tytuł miałby istnieć to jest nim Uncharted 2

Yexley

Edytowane przez yexley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie plagiatować tekstów quaza:< ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szarpie w U:AT 2 i muszę przyznać,że jest według mnie na drugim miejscu wśród gier na ps3 zaraz po MGS 4:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie single player jest świetny ale to właśnie dzięki multi ta gra wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja denna, kiczowata, beznadziejna. Jak nie umiesz pisac to nie pisz wcale. Wielokrotne powtorzenia wyrazow, np:

Grafika w tej grze jest świetna i bardzo realistyczna, antyaliasing w tej grze jest świetnie zrobiony a silnik graficzny stworzony przez samo naughty dog radzi sobie świetnie.
Wszystkie bronie w grze zachowują się bardzo realistycznie i są bardzo realistyczne

Aha...

Idiotyczna budowa, najpierw piszesz kim jest Drake, a potem, cytuje, po kilku wyrazach dodajesz "Dobra teraz trochę o samym Drake`u". No litosci. Tekst przepelniony spojlerami.

Opis multiplayera to chyba zart (kolejny). Powinienes przynajmniej opisac pokrotce na czym polegaja poszczegolne tryby, wspomniec o ilosci map i o samym systemie rozgrywki. Nie wspomne juz o tym:

kooperacje, starcie drużyn, kooperacje i kooperacje w trybie areny

...i kooperacje, kooperacje, ah, wpsomnailem juz o trybie kooperacji?

Mogles wspomniec cos o polskim dubbingu, bo jest on zdecydowanie wart uwagi.

"Recenzja" 2/10, gra 9/10.

Pozdrawiam.

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja taka sobie. Pobieżnie przeczytałem, ale rzuca się w oczy jałowość i powierzchowność opisów.

Najbardziej interesował mnie opis multi, któremu poświeciłeś 3 zdania, kwitując, że nie wyróżnia się niczym szczególnym... Litości! Dla Gears of War 2 kupiłem XBox a dla Uncharted 2 kupiłem PS3!! Gra online jest rewelacyjna, ale mam wrażenie, że recenzent nawet go nie uruchomił - opisał tylko przelotnie to, co znalazł w menu.

Sam tryb kooperacji ma 2 aspekty:

pseudo-fabularny, w którym razem z 3 innymi graczami przechodzimy zmodyfikowane plansze z single

"cała reszta", w którym mamy do wyboru kilka typów rozgrywki. Gold Ruch i Survival (taka horda z GoW 2) najbardziej godne polecenia.

Online to głównie team deathmatch i coś w rodzaju capture the flag.

Co wyróżnia tę grę w trybie online?

Bardzo duża "reaktywność" (nie wiem jak to przetłumaczyć) postaci na wykonywane akcje. Lekkość i łatwość poruszania się po terenie walki, dobry balans uzbrojenia (chociaż strzelby i pistol są nieco przepakowane), rewelacyjne granaty.

Nie można pominąć bardzo dobrego protokołu sieciowego, dzięki któremu nawet mając mniejsze lub większe lagi, nie traci się grywalności. Serwery robią jakąś kompilację akcji, która dzieje się na samym serwerze z tym co otrzymuje i generuje każdy klient. Prowadzi to niestety często do sytuacji w których 2 graczy zabija się jednocześnie na wzajem (np strzałem z piąchy), ale coś za coś. W zamian dostajemy płynną rozgrywkę, umożliwiającą bezproblemowe granie nawet przy słabszym łączu (niestety mam radiówkę).

Osobną recenzję, o rozmiarach zbliżonych do tej powyżej, można wysmarować dla samego trybu multi, któremu poświeciłeś skrawek treści.

Skoro wymieniasz wady niektórych elementów rozgrywki, tudzież ich wtórność i "nic specjalnego" to jakim cudem gra otrzymuje 10/10? Jaką ocenę dostanie gra, która ma bardzo dobry single, świetny model strzelania, bardzo dobrą fabułę i rewelacyjny multiplayer (np CoD: MW2, tak wysoko oceniany za obie składowe), 12/10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w singla i bardzo mi się spodobał. Aha w recenzji widziałem błąd nie Larevica tylko Lazarevica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×