Skocz do zawartości
ONE

Splatterhouse

Rekomendowane odpowiedzi

ja przeszedlem jakos 3 episody, wiec moge co nie co napisac

graficznie szalu nie ma, wrecz naawet jakos niska rozdzielczosc ale nie przeszkadza mi to. duzo krwi, pelno krwi, morze krwi, brutalne wykonczenia,np koles bierze potworka za glowe sciska obie rece i glowa peka, pelno krwi i bebechow, rozrywanie na pol , konczyny itp pelno brutalnosci :)

gra smiga ladnie, zadnych przestojow, zadnych zwolnien. narazie biegalem po jakim old mansion, piwnicy i zlomowisku, poza walka jest troche elementow platformowych.jeden poziom mialem typowo jak oldschoolowy bit'em (chyba tak to sie nazywalo) idziemy tylko w prawa strone i potworki tylko z prawej biegna , widok z boku ala 2d. zabijajac przeciwnikow zbieramy krew ktora albo sluzy do ulepszania bohatera, czyli ciosy, kombosy, paski zdrowia wieksze itp albo mozna sobie odnawiac zycie wykorzystujac zebrana krew. przeciwnicy jak narazie srednio urozmaiceni, jakies humoidalne zombie, typy z elektrycznoscia ala infamous, wolveriny z jakimis garbami na plecach.

gra jest napewno powyzej 18roku zycia, duzo przeklenstw, teksty rozbrajaja, co jakis czas sie smieje, pelna brutalnosc

niektorych moze denerwowac kamera gdyz nie jest ciagle za naszymi plecami , trzeba ja samemu obracac i czasami jak jestesmy w wielkim pokoju pelno typow, to mozna sie pogubic, choc jak narazie mi to nie przeszkadzalo zbytnio

wstepnie gre oceniam na mocne 7/10

fajny przerywnik pomiedzy innymi grami, duzo krwi , fajny humor, troche staro wygladajaca grafa imo

jesli macie pytania to walcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Butcherr, ja mam pytanie:)

Jak z systemem walki? Na filmikach wygląda to na klepanie jednego combo, jeden przycisk => jedno combo pięściami ot i cała walka. A jak jest w rzeczywistości jakieś urozmaicenia? Nie nudzi się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak do specjalnych ciosow uzywamy kombinacji wszystkich 4 przyciskow, jak narazie zauwazylem niektorzy przeciwnicy nie gina od razu jak bede wciskal same x i kwadrat, typa nawalalem minute i nic, ale wzialem uzylem O (czyli grab) i do tego kombinacje x i [ ] i od razu typa rzucilo o sciane i zginal. tak samo wykanczanie brutalne typow, polega na tym ze potworek lekko sie swieci na zcerwono wtedy podbiegamy wciskamy O i pojawia sie na doslownie 1-2 sec sekwencja quick time event co trzeba uzyc zeby bylo fatality, jesli nie wcisniesz tego w ten czas 1-2 sec to typ automatycznie oswobadza sie, glownie te QTE wykonuje sie 2 galkami, np 2 galki do gory, 1galka w lewo 2 w prawo itp.

patrzalem w menu usprawnien ciosow, niby nie ma ich bardzo duzo jak w innych produkcjach jak castlevania czy darksiders, tu troszke mniej. ale zapomnialem dodac ze oprocz normalnych ciosow rekoma, mamy do dyspozycji fajne bronie porozrzucane po levelach, jak maczety, kije z wbijanymi gwozdziami czy wlasne rece, tak koles potrafi urwac ci reke i ty mozesz ja podniesc i chwilowo walic ja dopoki ci nie odrosnie, tak samo jak wykonczysz innych przeciwnikow to leza glowy, czy rece i mozesz podniesc rzucic w innego typa albo klepac go.

czyli ogolnie rzecz biorac system walki nie jest mega skomplikowany ale napewno jest urozmaicony, zwykle mobki mozna pokonac klepiac X i [] ale jak mowilem co jakis czas sa typy co juz trzeba uzyc innego systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skończysz daj znać jaka długość rozgrywki, bo postanowiłem, że nie kupuję już krótkich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra rządzi, kupiłem trochę pod wpływem impulsu i w ciągu dwóch nocy skończyłem grając na easy. Jak wiecie co to znaczy splatter i metal nie kojarzy wam się wyłącznie z zespołem Metallica to może być gra dla was :laugh: Uwielbiam flaki i inne przysmaki a mordowanie na arenach w rytm Mastodon to jest to co mnie odstresowuje. Grafika jest mocno komiksowa, na hard gra się ciężko lecz muszę przyznać, że mocarzem w slaszerach nie jestem. Nie kupuję GT5 ani nowego Assasina, Splatterhouse mnie kupił :rolleyes: Pamiętajcie kupujecie na własną odpowiedzialność, aha bym zapomniał dialogi też mnie zabiły :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Możecie napisać coś o historii opowiadanej w grze ciekawa czy może włożona na siłę?Oraz trudności i długości gry i poziomie trudności,jest coś wyżej niż hard?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie jak najmniej spoilerow

koles wpada z dziewczyna do jakiejs starej posiadlosci gdzie jakis doktorek urzeduje, ktory robi dziwne eksperymenty. za chwile doktorek porywa dziewczyne twierdzac ze ona potrzebna jest mu do skonczenia jakiegos eksperymentu. dowiadujemy sie ze doktorek cos tam eksperymentowal z ludzmi i innymi mocami i dlatego te miejscowki opanowane sa przez potworki. czesto biegnac przez kolejne etapy widzimy doktorka ktory prowadzi dziwczyne za reke, okazuje sie po kilku etapach ze dziewczyna jest blizniaczo podobna do zmarlej zony doktorka.

a nasz glowny bohater budzi sie na poczatku caly w kaluzy krwi i slyszy glos demona ktory mowi ze jest jedyny ktory mu pomoze ocalic dziewczyne ale musi zalozyc maske i zrobic cos dla niego, czyli zabijac i dostarczac jak najwiecej krwi, boahter w miare rozwoju zmienia wyglad na bardziej obrzydliwy. przez cala gre nasz bohater prowadzi dialogi z demonem, kloca sie ze soba, smieja, gadaja i takie tam.

to na tyle co do fabuly, tak przynajmniej ja ja zrozumialem, a czy jest na sile czy nie, sam ocen, mi sie podoba, jest fajnie klimatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie jak najmniej spoilerow

koles wpada z dziewczyna do jakiejs starej posiadlosci gdzie jakis doktorek urzeduje, ktory robi dziwne eksperymenty. za chwile doktorek porywa dziewczyne twierdzac ze ona potrzebna jest mu do skonczenia jakiegos eksperymentu. dowiadujemy sie ze doktorek cos tam eksperymentowal z ludzmi i innymi mocami i dlatego te miejscowki opanowane sa przez potworki. czesto biegnac przez kolejne etapy widzimy doktorka ktory prowadzi dziwczyne za reke, okazuje sie po kilku etapach ze dziewczyna jest blizniaczo podobna do zmarlej zony doktorka.

a nasz glowny bohater budzi sie na poczatku caly w kaluzy krwi i slyszy glos demona ktory mowi ze jest jedyny ktory mu pomoze ocalic dziewczyne ale musi zalozyc maske i zrobic cos dla niego, czyli zabijac i dostarczac jak najwiecej krwi, boahter w miare rozwoju zmienia wyglad na bardziej obrzydliwy. przez cala gre nasz bohater prowadzi dialogi z demonem, kloca sie ze soba, smieja, gadaja i takie tam.

to na tyle co do fabuly, tak przynajmniej ja ja zrozumialem, a czy jest na sile czy nie, sam ocen, mi sie podoba, jest fajnie klimatycznie

Butcherr - Czy w grze faktycznie jest dużo metalu ? oglądając niektóre gameplay'e, nie mogłem dosłuchać się ciężkich brzmień :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze faktycznie jest dużo metalu ? oglądając niektóre gameplay'e, nie mogłem dosłuchać się ciężkich brzmień :((

Łap soundtrack! :yes:

The Accused – "Pounding Nails"

ASG – "Dream Song"

Cavalera Conspiracy – "Must Kill"

5 Finger Death Punch – "Dying Breed"

Goatwhore – "Apocalyptic Havok"

The Haunted – "Hollow Ground"

High On Fire - "Fire, Flood & Plague"

Invisible Enemies – "Dead Eyes"

Lamb of God – "Walk With Me in Hell"

Mastodon – "Blood and Thunder"

Municipal Waste – "Rigorous Vengeance"

Mutant Supremacy – "Morbid Dismemberment"

Terrorizer – "Dead Shall Rise"

WolfShirt – "Headlong Into Monsters"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap soundtrack! :yes:

The Accused – "Pounding Nails"

ASG – "Dream Song"

Cavalera Conspiracy – "Must Kill"

5 Finger Death Punch – "Dying Breed"

Goatwhore – "Apocalyptic Havok"

The Haunted – "Hollow Ground"

High On Fire - "Fire, Flood & Plague"

Invisible Enemies – "Dead Eyes"

Lamb of God – "Walk With Me in Hell"

Mastodon – "Blood and Thunder"

Municipal Waste – "Rigorous Vengeance"

Mutant Supremacy – "Morbid Dismemberment"

Terrorizer – "Dead Shall Rise"

WolfShirt – "Headlong Into Monsters"

Dzięki wielkie, widzę że będzie można się odprężyć podczas masakry :D, teraz tylko na zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczekam aż stanieje i wtedy sobie zakupię , lubię takie klimaty.

Pewnie stanieje dosyć szybko tak jak Jerycho, to niszowy tytuł, ale dobrze, że takie są bo nie wszyscy ślinią się do GT5 :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stanieje dosyć szybko tak jak Jerycho, to niszowy tytuł, ale dobrze, że takie są bo nie wszyscy ślinią się do GT5 :tongue:

Dokładnie , mało w ten projekt wpompowali pieniędzy (marketing) ,i po nowym roku będzie już kosztować około 100 zł :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutalność tak można określić tą grę, świetna zabawa można się pośmiać miedzy walkami. Niektórzy mogą narzekać na małą ilość combosów ale mi to tam nie przesadza, graficznie jest dobrze ale zdarzyło mi się dwa razy ostry spadek klatek, do tego po ukończeniu gry można zagrać w oryginalną gre :) z 1989 roku (albo przynajmniej tak wyczytałem). Ta gra może konkurować z GOW jeśli chodzi o ilość krwi na ekranie. Jedynie co mnie zaczęło irytować po dłuższym graniu to mała ilość odzywek jak podnosimy bron

Jak dla mnie to ta gra jest warta tych 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktos mial moze taki problem :

po phase 5 w czasie ladowania się 6tego gra mi się zacina

nic nie da sie zrobić - płyta lustro

czy da sie to jakoś rozwiązac ?

probowalem zarowno przez continue jak i select chapter: 6

pozdrawiam!

Edytowane przez urabura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten tytuł w promocji (50zł nowka w folii) i muszę stwierdzić, że miło się rozczarowałem

Wiedziałem, że to slasher; wiedzialem, że przygrywa muzyka metalowa - ale czegoś takiego się nie spodziewałem.

Jest krwawo, nawet bardzo krwawo - no i ta muzyka... Miód dla uszu :thumbsup:

Szkoda, że taki fajny tytuł nie wzbudzil większego zainteresoowania wśród graczy (może było by inaczej gdyby za ost odpowiadał Justun Biber :whistling: )...

Jeśli ktoś lubi slashery i słucha metalu, to pozycja obowiązkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te zdjęcia są pochowane po etapach czy łatwo wpadają? Bo jak na razie trafiłem tylko na jeden odłamek, który leżał na środku korytarza.

Bez wątpienia jest to najdziwniejsza gra w mojej kolekcji. Pierwszego finishera oglądałem ze szczęką w okolicach kolan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie są jakoś specjalnie pochowane ale łatwo je przeoczyć; dodatkowo na każdej arenie jest do zdobycia jedno zdjęcie - co 5 fal jeden fragment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie są jakoś specjalnie pochowane ale łatwo je przeoczyć; dodatkowo na każdej arenie jest do zdobycia jedno zdjęcie - co 5 fal jeden fragment.

Chodzi mi o singlowe, bo arenowy są nie do przeoczenia. Jakoś nie pałam miłością do znajdziek, ale te mi się całkiem podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kończę Splatterhouse i muszę stwierdzić że gra jest zajebista, nie ma co się sugerować ocenami w internecie, najbardziej niedoceniona gra w jaką grałem. Jeśli ktoś lubi klimaty filmów Martwe Zło to będzie zadowolony, poza tym świetna muzyka oraz duża dawka czarnego humoru i brutalności. Grę można wyrwać w śmiesznej cenie więc naprawdę warto :ok:

Edytowane przez macification

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kończę Splatterhouse i muszę stwierdzić że gra jest zajebista, nie ma co się sugerować ocenami w internecie, najbardziej niedoceniona gra w jaką grałem. Jeśli ktoś lubi klimaty filmów Martwe Zło to będzie zadowolony, poza tym świetna muzyka oraz duża dawka czarnego humoru i brutalności. Grę można wyrwać w śmiesznej cenie więc naprawdę warto :ok:

Ja ostatnio chciałem kupić Splatterhouse to nigdzie nie było w przyzwoitej cenie, a na Allegro nie było nawet jednej sztuki do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany ja ostatnio na nią trafiem, ale w cenie sto-kilkadziesiąt złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym największy problem że gra jest dosyć trudno dostępna, ja swoją kupiłem za 70 zł więc cena w miarę ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×