Skocz do zawartości
Gość

PSP - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie wiem :D Dlatego pytam :)

Czyli w skrócie mówiąc wgrywając CF i robiąc sobie obraz gierki PSX można pograć na peespeku?

tak jest :) tylko nie każda gra pójdzie na emu bo z tego co pamiętam kiedyś były problemy z tekkenm ale jakoś tam kombinowali i chodził ale bez filmików ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pewnym adresem z iso w nazwie (nie wiem czy mogę dać link do warezu) masz pełno przerobionych już gier z PSX na eboot'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod pewnym adresem z iso w nazwie (nie wiem czy mogę dać link do warezu) masz pełno przerobionych już gier z PSX na eboot'y.

Hmm, a czy trzeba mieć przerobioną PSP aby ruszyły te gry? Ja mam PSP slim ale nie przerobioną, więc...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pod pewnym adresem z iso w nazwie (nie wiem czy mogę dać link do warezu) masz pełno przerobionych już gier z PSX na eboot'y.
W temacie nie chodziło mi żeby grać na piratach :p co do strony nie podawaj bo nie jestem za takimi rozwiązaniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a czy trzeba mieć przerobioną PSP aby ruszyły te gry? Ja mam PSP slim ale nie przerobioną, więc...?

musisz mieć CF aby pograć na emu psx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Dante chodziło Ci o to o co mnie. Mam oryginalną biblioteczkę tytułów z PSX i chciałbym je zobaczyć na ekraniku PSP. How to do it? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck... ja PSP nie przerobię!

Nie ma innego sposobu? A wogóle to jakim cudem działaja gry z PSStore na PSP? To przecież gry z PSX?!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fuck... ja PSP nie przerobię!

Nie ma innego sposobu? A wogóle to jakim cudem działaja gry z PSStore na PSP? To przecież gry z PSX?!...

mają jakiś cyfrowy podpis i do każdej gry jest indywidualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy PSP (nawet te z oryginalnym softem) ma wbudowany w firmware emulator PSXa a nazwie POPS (Playstation One Portable Station) po to aby można było uruchomić gry zakupione z PSStore. Chodzi tylko o to że SONY nie pozwala na odpalanie własnych kopii gier, ze względu właśnie na to że trzepią kasę z PSS, dlatego oficjalny firmware odpali tylko gry podpisane cyfrowo (jak napisał poprzednik). Jedynie Custom Firmware zdejmuje wszystkie ograniczenia narzucone przez SONY i zmienia PSP z noża kuchennego na szwajcarski zegarek. Wtedy możecie sobie pograć we wszystkie gry z PSXa jakie posiadacie. W ogóle nie wiem co wy macie z tą niechęcią do CF, to tylko firmware zmodyfikowany przez użytkowników. W ogóle "przeróbka" to nieodpowiednie słowo. Przerabiało to się PSXa wmontowując chip. Nikt wam nie każe grać na piratach. Jak chcecie sobie pograć z wasze gry z PSXa, uruchamiać jakiekolwiek programy (PDA, emulatory, ebook, pluginy, robić screenshoty, i wszystkie inne cuda) to MUSICIE posiadać Custom Firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Każdy PSP (nawet te z oryginalnym softem) ma wbudowany w firmware emulator PSXa a nazwie POPS (Playstation One Portable Station) po to aby można było uruchomić gry zakupione z PSStore. Chodzi tylko o to że SONY nie pozwala na odpalanie własnych kopii gier, ze względu właśnie na to że trzepią kasę z PSS, dlatego oficjalny firmware odpali tylko gry podpisane cyfrowo (jak napisał poprzednik). Jedynie Custom Firmware zdejmuje wszystkie ograniczenia narzucone przez SONY i zmienia PSP z noża kuchennego na szwajcarski zegarek. Wtedy możecie sobie pograć we wszystkie gry z PSXa jakie posiadacie. W ogóle nie wiem co wy macie z tą niechęcią do CF, to tylko firmware zmodyfikowany przez użytkowników. W ogóle "przeróbka" to nieodpowiednie słowo. Przerabiało to się PSXa wmontowując chip. Nikt wam nie każe grać na piratach. Jak chcecie sobie pograć z wasze gry z PSXa, uruchamiać jakiekolwiek programy (PDA, emulatory, ebook, pluginy, robić screenshoty, i wszystkie inne cuda) to MUSICIE posiadać Custom Firmware.
ehh sony czepie konie epane xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Mam takie 2 pytanka odnośnie kupna psp

1) jak działają gry na psp no chodzi mi czy działają tak samo np. jak na kompie czy odwzorowanie fizyczne np.w NFS-ach czy gta jest inne (gorsze)i jak z grafą na psp. to pytanie może jest dziwna ale chce wiedzieć czy na takiej konsolce gra się lepiej niż na telefonach.

2) którą wersje wybrać 2000 czy 3000 bo o tej najnowszej słyszałem że na wyświetlaczu są jakieś linie czy bardzo pogarszają jakość obrazu czy tego nie widać. A może jednak warto poczekać czy sony wprowadzi jakieś zmiany z tym wyświetlaczem czy nie bo naprawde nie wiem którą wersje wybrać.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieje że mi pomożecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Grafika zależy od gier. Niektóre mają lepszą, niektóre gorszą. Taki God of War np. miażdży (poziom porównywalny do tej wersji z PS2) :) Nie ma sensu porównywać telefonu do PSP - to dwie zupełnie inne rzeczy!

2) najlepiej kupić model 2000 bo najmniej z nim problemów. Ja takowy posiadam i jestem z niego zadowolony. Poza tym z 3000 są spore problemy z wyświetlaczem, więc odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem ze 3000 nie da sie przerobic. Ja moja 2000 przerobilem od razu po zakupie. Troche szkoda wydawac pieniadze na gry na PSP kiedy mozna na PS3 :) A wracajac do Twojego pytania o telefon to telefon jest o tyle lepsze ze juz go masz przy sobie i jest mniejszy ale PSP za to ma ekstra grafike i wygodniej sie gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno już udało im się ten model przerobić, z tego co czytałem, posiada jednak liczne wady, które mogą uprzykrzyć granie. Telefon służy do dzwonienia, nie do grania. To zupełnie inna rzecz. PSP jest przenośną konsolę multimedialną i różnica jest kolosalna w grafice. Niektóre gry pzypominają te z PS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym z 3000 są spore problemy z wyświetlaczem, więc odradzam.

jakie są problemy z psp 3000?! co ty w ogóle piszesz? miałeś albo grałeś?  Bajki jakie pokazują na YouTube to można sobie wsadzić w cztery litery ;) na żywo wszystko wygląda inaczej :) na psp 2000 masz efekt ducha i gorszą barwę kolorów a na psp 3000 masz lepszą barwę i nie masz efektu ducha a zamiast tego są takie paski których nawet nie zauważysz jak się dobrze nie przyjrzysz tzn. z odległości 3cm. a tym bardziej jak nie miałeś nigdy styczności z innym modelem psp. Szczerze to wole mieć te paski których prawie że nie widać (dopiero jak wlepisz oczy przy samym ekranie) jak psp 2000 z tym dziwnym duchem podczas ruchu i wyblakłymi kolorami ;) wiem bo miałem wszystkie modele psp a aktualnie mam psp 3000 ;) i na chwilę obecną 3000 jest nie przerabialne.

konradzio12 nie stracisz gwarancji jak pod tym przerobionym psp będzie działać pandora dzięki której psp ci ruszy w stanie serwisowym dzięki czemu wgrasz oryginalny firmware, ewentualnie zawszę możesz wgrać nowszy oryginalny firmware bez pandory ale z pandorą masz gwarancję że brick ci będzie nie groźny ;) też zależy o co ci chodzi z tą gwarancją bo jak ci padnie konsola tak że się nie uruchomi to lipa bo nie wgrasz oryginalnego firmware i nie masz co liczyć na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jakie są problemy z psp 3000?! co ty w ogóle piszesz? miałeś albo grałeś?  Bajki jakie pokazują na YouTube to można sobie wsadzić w cztery litery ;) na żywo wszystko wygląda inaczej :) na psp 2000 masz efekt ducha i gorszą barwę kolorów a na psp 3000 masz lepszą barwę i nie masz efektu ducha a zamiast tego są takie paski których nawet nie zauważysz jak się dobrze nie przyjrzysz tzn. z odległości 3cm. a tym bardziej jak nie miałeś nigdy styczności z innym modelem psp. Szczerze to wole mieć te paski których prawie że nie widać (dopiero jak wlepisz oczy przy samym ekranie) jak psp 2000 z tym dziwnym duchem podczas ruchu i wyblakłymi kolorami ;) wiem bo miałem wszystkie modele psp a aktualnie mam psp 3000 ;) i na chwilę obecną 3000 jest nie przerabialne.

konradzio12 nie stracisz gwarancji jak pod tym przerobionym psp będzie działać pandora dzięki której psp ci ruszy w stanie serwisowym dzięki czemu wgrasz oryginalny firmware, ewentualnie zawszę możesz wgrać nowszy oryginalny firmware bez pandory ale z pandorą masz gwarancję że brick ci będzie nie groźny ;) też zależy o co ci chodzi z tą gwarancją bo jak ci padnie konsola tak że się nie uruchomi to lipa bo nie wgrasz oryginalnego firmware i nie masz co liczyć na gwarancję.

Skoro posiadasz psp 3000 to mógłbyś mi powiedzieć czy grałeś na tym modelu w jakąś grę opartą na grafice 2D, np. coś w stylu remake'ów FF, Star Ocean czy Disgaea? W necie piszą, że te linie są bardziej widoczne właśnie w grach z grafiką 2D, ale wiadomo jak to jest z takimi plotkami. Wolę się upewnić :) Sam zastanawiam się nad zakupem psp i wiem, że będę grał głównie w tego typu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam dwu wymiarowej gry, chyba że puzzle quest jest grą 2d (nie pamiętam) to mogę to sprawdzić później ;) z gier jakie mam to FF:CC,GTA Vice City, Tekkena 5, NFS:U, Puzzle Quest, Mortal Kombat i z tych gier mogę napisać jak to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
niestety nie posiadam dwu wymiarowej gry, chyba że puzzle quest jest grą 2d (nie pamiętam) to mogę to sprawdzić później ;) z gier jakie mam to FF:CC,GTA Vice City, Tekkena 5, NFS:U, Puzzle Quest, Mortal Kombat i z tych gier mogę napisać jak to wygląda ;)

Szkoda, ale thanks anyway :) Podobno przy scrollowaniu w grach 2D te linie się najbardziej uwidaczniają właśnie i chcę wiedzieć na ile jest to prawda i na ile to przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, ale thanks anyway :) Podobno przy scrollowaniu w grach 2D te linie się najbardziej uwidaczniają właśnie i chcę wiedzieć na ile jest to prawda i na ile to przeszkadza :)

zobaczyłem na pudełko z puzzle i jet to gra 2D w stylu rpg ale z walkami puzzle ;) później napiszę jak ona chodzi na psp 3000 bo teraz muszę się odrobić ze wszystkim, wieczorkiem napiszę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zobaczyłem na pudełko z puzzle i jet to gra 2D w stylu rpg ale z walkami puzzle ;) później napiszę jak ona chodzi na psp 3000 bo teraz muszę się odrobić ze wszystkim, wieczorkiem napiszę :P

OK, fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi ale mam jescze jeno pytanie.

Czy na nie przerobionym PSP działają filmiki z neta wgrane na karte czy też nie a i w tym psp 3000 telinie na wyświetlaczu też występują czy tylko w grach jeśli tak czy to bardzo przeszkadza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc sprawdziłem wcześniej ;) normalnie wszystko chodzi i pasków w ogóle nie ma, dopiero jak się przyjrzysz z odległości ok 2-3cm to zobaczysz coś ale to naprawdę trzeba się tego doszukiwać żeby je zobaczyć. Najlepiej to polecam samemu sprawdzić w sklepie przed kupnem bo naprawdę to co rozdmuchali w internecie to za bardzo wyolbrzymili te "paski". Gwarantuje ci że jak zobaczysz tą barwę kolorów i tą ostrość ekraniku 3000 to nie będziesz chciał powrócić do wcześniejszych modeli ;)

konradzio12 możesz normalnie odpalać filmy z internetu w formacie mp4 ;) oglądałem sezon na misia i kilka odcinków Johnego Bravo i bardzo ładnie to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że te gry z pss mają podpis cyfrowy a teraz mam pytanie bo mam kilka gier z psx'a kupionych na pss i przecież moglibyśmy się nimi wymieniać ;) nie stracilibyśmy tyle kasy na gierki które posiadamy już pudełkowe wersję na psx :P co wy na to? jest ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób grać w gry na ps2 w psp nie mówcie że się nieda np na allegro pisze że się da

oto link

napisane jest

Co więcej daje soft 5.00m33??

1) konsola pracuje z prędkością 333 MHz - czyli konsola pracuje szybciej i płynniej

2) Skype(WiFi) i radio internetowe

3) uruchamianie gier z PSX, Playstation 2, Gameboy Advanced, Nintendo

4) uruchamianie aplikacji HOMEBREW (Gadu-Gadu, Odtwarzacz filmów itd.)

5) łatwa metoda wgrywania themów

6) czwarty poziom jasności bez podłączania ładowarki

7) Recovery Menu:jeżeli twoja konsola będzie miała half-bricka możesz ją sam bezproblemowo uratować

a filmiki można zobaczyć na youtube.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×