Skocz do zawartości
kill

Kup Pan Cegłe!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce kupić taniego pada pod ps3 tak do 50 zł(Moge dac ciut wiecej).Może być na przewód.Potrzebuje go do grania we 2 w FNR4.Mam drugiego logitecha,działa bez zarzutu,jednak tam "pole" dla analogów jest kwadratowe,a nie tak jak przewaznie okrągłe.Przeszkadza to ponieważ nie da się na nim praktycznie wykonać ciosu podbródkowego.verymad.gif

myslalem nad czyms takim:

http://allegro.pl/k147a-pad-do-ps3-przewodowy-kabel-i1797631697.html

http://allegro.pl/nowy-pad-do-sony-ps3-dualshock-3-gwarancja-i1814688120.html

http://allegro.pl/oryginalny-pad-sony-dualshock-3-ps3-8-kolorow-i1796465562.html

Co do pierwszego nie jestem przekonany.Raz kupilem taki shit doszedł z trzema niedziałającymi guzikami.Co do drugiego to nie mam pojęcia.A 3-ci to pewnie jakaś chińska podróbka,chociaż widziałem komentarz że wszystko ok,może dlatego że doszedł "jeszcze" działający.75 to troche mało jak na oryginał.Doradzcie cos,możecie dać coś innego.

Przy trzecim padzie u sprzedawcy widzialem takie komentarze:

Niestety ale muszę wystawić negatywny komentarz gdyż oryginalny pad okazuję się tania podróbką.Co prawda wszędzie oryginalne napisy ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie guziki chodzą bardzo ciężko, schodząca farba z napisów po miesiącu

towar nie spełnia swoich funkcji, np. Przyciskając strzałkę w prawo samochód jedzie w lewo i na odwrót. Przyciski działają bardzo ciężko jakby nie miały gumek zabezpieczających. Pad nie nadaje się do użytku, z przykrością wystawiam negatywa.

PS.POPRAWILEM JUZ LINKI

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty chciałeś kupić oryginalnego pada za 50zł? :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żaden z tamtych padów, lepiej kupić pada, który nie będzie podróbką Sony. Pady nieorginalne (nie podróbki) są lepsze od padów podrabianych w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja wzięła się za osobę handlującą podrobionymi padami "link"

Oferował do sprzedaży podróbki kontrolerów do gier

Policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP oraz KMP w Lublinie ujawnili i przerwali nielegalną dystrybucję towarów bezprawnie opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. 27-letni mieszkaniec Bychawy oferował do sprzedaży m.in. podróbki kontrolerów do gier, na których widniała nazwa znanego światowego koncernu elektronicznego. Lubelscy policjanci ustalili także importerów tego nielegalnego towaru. Łącznie podczas przeszukań trzech firm na terenie województw: lubelskiego, podlaskiego oraz świętokrzyskiego - zabezpieczono blisko 1300 sztuk akcesoriów do konsol.

  • 1-80245_m2.jpg

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie analizując ogłoszenia w Internecie natrafili na oferty sprzedaży podrabianych akcesoriów do konsol z naniesionymi znakami towarowymi znanego światowego koncernu elektronicznego. Na aukcjach internetowych wystawiono do sprzedaży kilkaset sztuk podrabianych urządzeń m.in. kontrolerów do konsol. Cena oferowanych do sprzedaży towarów była znacznie niższa od oryginalnych produktów.

Lubelscy policjanci ustalili osobę, która wystawiała do sprzedaży "podróbki". Organizatorem tego nielegalnego procederu okazał się mieszkaniec Bychawy. 27-latek jest właścicielem firmy zajmującej się sprzedażą w sieci sprzętu elektronicznego. To właśnie w siedzibie firmy zabezpieczono ponad 170 sztuk akcesoriów oraz faktury zakupowe na te wyroby.

Policyjne czynności przeprowadzone zostały także w Białymstoku i Kazimierzy Wielkiej, w siedzibach firm, w których 27-latek zaopatrywał się w nielegalny towar. Tam zabezpieczono ok. 1100 sztuk podrabianych urządzeń. Jak się okazało firmy te były bezpośrednimi importerami elektroniki, która sprowadzana była z Chin.

Policjanci ustalają jakie zyski ze sprzedaży mogli uzyskać organizatorzy powyższego procederu, jak i poszczególni odbiorcy podrabianych akcesoriów do konsol do gier. Całość zgromadzonego materiału została przesłana do Prokuratury Rejonowej w Świdniku.

W myśl obowiązujących przepisów za dystrybucję "podróbek" może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że z nielegalnego procederu uczyniono sobie stałe źródło dochodu może grozić za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze,może wkońcu podróbki znikną z rynku,albo będzie ich mniejsza ilość,co kupując na allegro nie będziesz musiał się 100 razy zastanawiać czy pad jest oryginalny,googlowac internet ile powinien kosztować oryginalny pad,a pozniej załować wydanych pieniędzy w błoto gdy po miesiącu okaże się,że napis SONY rozmazuje się/znika kompletnie,a pad zaczyna się psuć.Nic tylko pogratulować policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy jest czego gratulowac bo i tak wszystkich sprzedawcow nie unicestwia wiec to bez roznicy, a zamiast sie chwalic ze zlapali handlarza nieoryginalnych padow mogli by sie zajac czyms powazniejszym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W jego miejsce i tak pojawi się pięciu następnych. To jest jak Hydra. Odetniesz jeden łeb, a w jego miejsce wyrastają trzy. Pojedynczy proceder jeszcze nic nie znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast się cieszyc to narzekają

ehh....

polacy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy jest czego gratulowac bo i tak wszystkich sprzedawcow nie unicestwia wiec to bez roznicy, a zamiast sie chwalic ze zlapali handlarza nieoryginalnych padow mogli by sie zajac czyms powazniejszym.

i czego narzekacie??To jak Policja złapie np. 25% zlodziei wszystkich przestępstw/napadów w Polsce,to też powinna zająć się czymś innym,bo nie złapali wszystkich,tylko część??Coż za myślenie.A nie uważacie,że jak np. 10 osób w okolicy pała się takimi sprzedażami i jak złapią 1 czy 2 ,to czy ta reszta nadal będzie sprzedawać,czy może kilku z nich zacznie się z takiej sprzedaży ze strachu wycofywać??Nie ma Policji- źle, jest i coś robi - źle.Proszę pokazać gdzie Policja działa ze 100% skutecznością...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli to ze zamiast lapac "przestepcow" z padami mogliby sie zajac patologia, ktora jest wszedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni są od tego drudzy od tamtego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej zauważył są różne wydziały, na pewno np. policjanci z drogówki nie łapią "oszustów z padami" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że im się nawiną to tak :)

KONIEC OFFTOPU BO KILL PRZYJDZIE I JEGO DETEKTOR SPAMU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko... jak odróżnić pad oryginalny od nieoryginalnego? Chodzi oczywiście o aukcje na allegro, jest tam zatrzęsienie padów blistrowanych w kuszących cenach, czy sam kolor blistra może coś podpowiedzieć? Bo są pady za ok 150 zł (czarne) w blistrach z czarnymi wkładkami ale są i czerwone pady w blistrach z czerwonymi wkładkami również za 150 zł, takie same jak pady za 70 zł... czy ktoś może z korzystających z forum kupił takowy za 70 i może wydać opinie?

Z góry dzięki.

Mam nadzieję iż, zapytałem w zrozumiały sposób blush.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem nie jestem w 100%pewny ale te z czerwonymi są podrabiane bo pare osob wysyla z wietamu czy cos talkiego i one mają czerwone:)więc z tąd moje podejrzenie trzeba sie przejść do MM albo emipku i sprawdzić tam pady jakie mają karteczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tych za 50-80zl nawet nie mysl. nawet jak przyjda dzialajace to po tygodniu będziesz mógł taki sprzęt włożyć do skrzynki z narzędziami jako młotek.

Jak na allegro to najlepiej kupować w sklepach, które wystawiają. Pady wtedy są z polskiej dystrybucji a w razie problemow masz gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktokolwiek ma jakieś informacje na temat tego pośrednika http://konsole-uk.info/ ?

firma trudniąca się sprowadzaniem konsol z UK, ps3 320gb wychodzi 760pln z gwarancją 5-letnią (przedłużona, jest to w ogóle możliwe?)

czy taka oferta to okazja, wałek, czy po prostu czegoś nie doczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem walek, w polu kontakt nie ma zadnych danych, tylko kolejny formularz do wypelnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem walek, w polu kontakt nie ma zadnych danych, tylko kolejny formularz do wypelnienia?

Też uważam, że to wałek. Firma oczywiście swoją siedzibę ma w Anglii(dobrze że nie w Chinach) a w Polsce niby tylko magazyny. Szkoda tylko, że na stronie nie ma żadnego adresu, ani angielskiego ani polskiego a jedyny kontakt jest przez formularz zgłoszeniowy. Druga sprawa to cena. Załadając, że firma faktycznie handluje sprzętem a nie tylko bezczelnie okrada naiwnych ludzi, to widzę jedną z trzech możliwości: sprzęt jest z odrzutów ze względu na wady fabryczne, używany lub kradziony. We wszystkich tych przypadkach będą problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to wałek. Firma oczywiście swoją siedzibę ma w Anglii(dobrze że nie w Chinach) a w Polsce niby tylko magazyny. Szkoda tylko, że na stronie nie ma żadnego adresu, ani angielskiego ani polskiego a jedyny kontakt jest przez formularz zgłoszeniowy. Druga sprawa to cena. Załadając, że firma faktycznie handluje sprzętem a nie tylko bezczelnie okrada naiwnych ludzi, to widzę jedną z trzech możliwości: sprzęt jest z odrzutów ze względu na wady fabryczne, używany lub kradziony. We wszystkich tych przypadkach będą problemy z gwarancją.

Napisałem do nich z prośbą o dane rejestracyjne firmy i adres polskiego magazynu.Nie odpisali.Jeśli do poniedziałku nie odpiszą zgłoszę ich na policję i będzie koniec kariery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nowego "oryginalnego" pada z allegro za 120 zł + koszty wysyłki i dzisiaj go dostałem. Po otwarciu stwierdzam, że to podróbka:

- analogi lewy i prawy nie odbijają - blokują się i pozostają w miejscu

- prawy analog nie działa przycisk R3

- próbowałem pada przypisać, ale nie działa komunikacja bezprzewodowa

- nadrukowane "SONY" NY jest nierówne

- diody podczas włączenia migają 2x szybciej jak w oryginalnym

- dziwna naklejka w porównaniu z oryginalnym

Sprzedający ma ponad 700 pozytywów i to ze sprzedaży i ani jednego negatywa (może allegrowicze boją się wystawiać negatywy). Napisałem do niego, ale jak narazie nie odpisał. Poczekam 2-3 dni i sprawę kieruję do allegro i organów ścigania.Tak, że przestrzegam was przed "oryginalnymi" padami z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System plusów i minusów niestety jest zawodny, bo konta są kradzione. Dla mnie już bardziej wiarygodny jest ktoś, kto ma kilka minusów, niż ten co nie ma żadnego przy kilkuset transakcjach.

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×