Skocz do zawartości
Natsu

Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego orba potrzebuję dla Dinocerosa, aby uzyskać metamorfoze ostatniej formy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś fabularna zakończona.

~50h.

Gra świetna - złodziej czasu.

Chyba podejme się platynowania.

Poza pokemonami i alchemią jest coś, co może sprawić kłopot?

Nie mam jeszcze wszystkich czarów dla Oliviera i wszystkich trickshotów.

500.000 G dotyczy tylko kasyna, czy ogółu wydanego w grze?

Nie wpadło jeszcze 1000 win i 2000 orbs, ale przy levelovaniu pokemonów to kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś fabularna zakończona.

~50h.

Gra świetna - złodziej czasu.

Chyba podejme się platynowania.

Poza pokemonami i alchemią jest coś, co może sprawić kłopot?

Nie mam jeszcze wszystkich czarów dla Oliviera i wszystkich trickshotów.

500.000 G dotyczy tylko kasyna, czy ogółu wydanego w grze?

Nie wpadło jeszcze 1000 win i 2000 orbs, ale przy levelovaniu pokemonów to kwestia czasu.

 

Oś fabularna zakończona.

~50h.

Gra świetna - złodziej czasu.

Chyba podejme się platynowania.

Poza pokemonami i alchemią jest coś, co może sprawić kłopot?

Nie mam jeszcze wszystkich czarów dla Oliviera i wszystkich trickshotów.

500.000 G dotyczy tylko kasyna, czy ogółu wydanego w grze?

Nie wpadło jeszcze 1000 win i 2000 orbs, ale przy levelovaniu pokemonów to kwestia czasu.

Potworki i alchemia wymagają najwięcej czasu i farmienia. Możesz ewentualnie zwrócić uwagę na pucharek dotyczący zwiększenia familiarity na maxa - będzie potrzeba sporo walk i sporo karmienia ulubionym przysmakiem.

Ze wszystkimi sidequestami też jest trochę biegania, ale nic co mógłbyś przyspieszyć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Po zakończeniu fabuły i chęci wyssania wszystkich soków dopiero okazuje się jak duża jest ta gra :)

 

Pytanie odnośnie alchemii:

Czy do zaliczenia pucharka należy posiadać recepty na stworzenie danych przedmiotów, czy wystarczy tylko te przedmioty zrobić?

Czy przedmioty zakupione w sklepach [a które możemy utworzyć w kociołku] też zaliczają się do listy wykonanych, czy musimy je w owym kotle wytworzyć mimo posiadania zakupionej sztuki?

 

Trickshoty Swaine'a wpadają same czy należy wykupywać dla niego kolejne spluwy aby wyuczył się kolejnych strzałów?

 

Jest jakiś czar Oliviera przegięty? Z fabuły mam wszystko + questy Horacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Po zakończeniu fabuły i chęci wyssania wszystkich soków dopiero okazuje się jak duża jest ta gra :)

 

Pytanie odnośnie alchemii:

Czy do zaliczenia pucharka należy posiadać recepty na stworzenie danych przedmiotów, czy wystarczy tylko te przedmioty zrobić?

Czy przedmioty zakupione w sklepach [a które możemy utworzyć w kociołku] też zaliczają się do listy wykonanych, czy musimy je w owym kotle wytworzyć mimo posiadania zakupionej sztuki?

 

Trickshoty Swaine'a wpadają same czy należy wykupywać dla niego kolejne spluwy aby wyuczył się kolejnych strzałów?

 

Jest jakiś czar Oliviera przegięty? Z fabuły mam wszystko + questy Horacego.

1. Wystarczy zrobić, nie musisz mieć przepisu.

2. Musimy je sami wykonać, nie wystarczy kupić dany przedmiot.

3. Same, nie kojarzę żeby trzeba było nowe bronie mu dawać.

4. Przegięty? Tzn.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Same, nie kojarzę żeby trzeba było nowe bronie mu dawać.

4. Przegięty? Tzn.?

 

 

ad.3.

Nabiłem mu już 99 LVL i nadal nie dosałem pucharka za wszystkie trickshooty i w związku z tym nasunęła mi się myśl czy te strzały sie nakładają się na kolejne jego bronie.

 

ad.4.

U Ollie-boya też 99 LVL i czary z fabuły zdobyte wszystkie + questy Horacego.

Przegięty = trudny do zdobycia.

Też nie mam nadal wszystkich czarów, ale to się poszuka jakiejś listy w necie.

 

----------============----------

 

i jeszcze odnośnie skrzynek;

z pomocą czaru ukazującego ukryte skrzynki zebrałem 95 sztuk z ogólnej mapy świata. Byłem na każdej wysepce.

Rozumiem, że brakujące 5 znajduje się w jakiś "dziuplach"?

 

i jeszcze jedno :)

Brakuje mi kilku % odkrytej mapki w dwóch miejscówkach za Perdidą [m.in. Nevermore]

Problem w tym, ze po pokonaniu ostatniego bossa wyjście z Perdidy blokuje mi strażnik a inaczej nie da się do tych miejscówek dostać.

Jakiś pomysł?

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.3.

Nabiłem mu już 99 LVL i nadal nie dosałem pucharka za wszystkie trickshooty i w związku z tym nasunęła mi się myśl czy te strzały sie nakładają się na kolejne jego bronie.

 

ad.4.

U Ollie-boya też 99 LVL i czary z fabuły zdobyte wszystkie + questy Horacego.

Przegięty = trudny do zdobycia.

Też nie mam nadal wszystkich czarów, ale to się poszuka jakiejś listy w necie.

 

----------============----------

 

i jeszcze odnośnie skrzynek;

z pomocą czaru ukazującego ukryte skrzynki zebrałem 95 sztuk z ogólnej mapy świata. Byłem na każdej wysepce.

Rozumiem, że brakujące 5 znajduje się w jakiś "dziuplach"?

 

i jeszcze jedno :)

Brakuje mi kilku % odkrytej mapki w dwóch miejscówkach za Perdidą [m.in. Nevermore]

Problem w tym, ze po pokonaniu ostatniego bossa wyjście z Perdidy blokuje mi strażnik a inaczej nie da się do tych miejscówek dostać.

Jakiś pomysł?

3. Na pewno mówimy o tym samym pucharku? Gunslinger? Powinien wpaść po zdobyciu 68 lvlu.

4. Na pewno wszystko od Horacego zdobyłeś?

#1 Ding Dong Dell, near the fountain at the back

No question

#2 Al Mamoon, near the Milk Fountain

A: Dragon of the West

#3 Castaway Cove, on a bridge

A. Finest Fiber

#4 The Fairyground, in the map before Big Mama

A: Crispy Lettuce

#5 Hamelin, straight ahead as you enter

A: Five

#6 Yule, in the Elder's House near the back

A: Blizzard Bloom

#7 Perdida, inside the quest office

A: Old Smokey or Jabal Al-Dukhan

#8 Ding Dong Dell, also by the fountain, after you clear the ashes event

A: Unleash

#9 Ara Memoriae, all the way at the back

A. Wizard's Robes

 

5. Na to wygląda.

 

6. Nie mam pomysłu, poszukaj w jakimś poradniku takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już tych wszystkich zadań Horacego, ale pamiętam, że ostatni czar jaki mi ofiarował to Veil.

Widzę, ze chyba jeszcze raz do Ding Dong Dell muszę lecieć.

 

Pucharek Gunslinger mi jeszcze nie wpadł pomimo 99 LVL... hmmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veil jest bardzo przydatnym czarem, szczególnie podczas expienie na "Totoro".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK panowie, ostatnia kwestia żeby wątku nie zaśmiecać;

 

Powrót do Miasma Marshes i Nevermore [zablokowane przejście przez Perdide w post game]

Gdzieś doczytałem szczątkowe info, że należy wykonać questy Conductora.

Ktoś zna ten wątek?

Jeśli tak, proszę o pomoc.

Tylko ta kwestia blokuje mnie przed platynowaniem bo mam w tych miejscówkach nieodkrytą mapę w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK panowie, ostatnia kwestia żeby wątku nie zaśmiecać;

 

Powrót do Miasma Marshes i Nevermore [zablokowane przejście przez Perdide w post game]

Gdzieś doczytałem szczątkowe info, że należy wykonać questy Conductora.

Ktoś zna ten wątek?

Jeśli tak, proszę o pomoc.

Tylko ta kwestia blokuje mnie przed platynowaniem bo mam w tych miejscówkach nieodkrytą mapę w 100%.

A o jakim pucharku mówimy? Globetrotter?

 

Tak czy siak, przy wykonywaniu questów dla Conductora Miasma i Nevermore powinny się na stałe odblokować.

 

A co się w końcu okazało z Gunslingerem? Wpadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Globetrotter.

W tych dwóchmiejscach za Perdidą kilku procent mi brakuje.

Gunslinger wpadło. Musiałem to przeoczyć.

Zrobie później jeszcze rekonesans czarów, bo Olivier jeszcze wszystkiego się nie nauczył.

Orientujesz się czy quest Conductora jest jakoś powiązany z questami o zagubionym pamiętniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się czy quest Conductora jest jakoś powiązany z questami o zagubionym pamiętniku?

 

 

Pamiętnik znajduje się w tym miejscu gdzie spotykasz pewnego jegomościa, który daje Ci właśnie misje z Conductorem :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego doszedłem.

Tam się znajduje ostatni z jego zgubionych pamiętników.

Wcześniej ten ukryty las jest niedostępny i tylko questy pamiętnikowe go otwierają.

Pozostaje spróbować questów Conductora i liczę na łaskawe otwarcie wyjścia z Perdidy bo szlag mnie trafi jeśli w ten sposób sobie zablokuję dojście do platyny.

 

Ale to jutro bo nocka w pracy.

A w pracy tylko PSVita hłehłe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego doszedłem.

Tam się znajduje ostatni z jego zgubionych pamiętników.

Wcześniej ten ukryty las jest niedostępny i tylko questy pamiętnikowe go otwierają.

Pozostaje spróbować questów Conductora i liczę na łaskawe otwarcie wyjścia z Perdidy bo szlag mnie trafi jeśli w ten sposób sobie zablokuję dojście do platyny.

 

Ale to jutro bo nocka w pracy.

A w pracy tylko PSVita hłehłe :P

Wyżej wspomniałem, że przy questach Conductora powinien otworzyć się dostęp do tych kolacji.

W NNK nie ma missable trofków, także na spokojności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czary Oliviera zdobyte. Musiałem się wrócić jeszcze raz do Ding Dong do Horacego.

 

Questy z pamiętnikiem zrobione co odblokowało Conductora.

Połowa z jego zadań [bossowie] już za mną i dzięki temu wreszcie otwarło się wejście do Miasma Marshes. Dobiłem tam do 100% mapkę.

Nevermore też zamknięte, ale otworzy się przy kolejnych bossach w zleceniach Conductora i wpadnie Globetrotter.

 

Wobec tego przypuszczam atak na platynkę :)

 

Jaka jest różnica pomiędzy pucharkiem  Overfamiliar  a Pedigree Breeder?  (edit:  ok, zdobyte. Overfamiliar to dobicie do 5 serduszek, a Pedigree to dodatkowo dobicie do limitu 50/50)

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załącznikach spis wszystkich pokemonów posegregowanych według metamorfoz.

Przydatne do odhaczania już zdobytych.

 

Akurat jestem na tym etapie w grze - dwa ostatnie trofea.

250 różnych chowańców i Alchemia.

Co gorsze ? :)

post-8383-0-28744000-1416867383_thumb.jp

post-8383-0-27164800-1416867391_thumb.jp

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff... udało się.

Na koniec zostawiłem Alchemię.

Gra świetna. Zabawa zaczyna się na dobre po zakończeniu wątku fabularnego :)

 

2ccmlph.jpg

:]

 

Dla planujących calakować:

- podczas przechodzenia gry łapcie każdego nowo napotkanego przeciwnika w ilości 2szt.

Levelovanie i metamorfozy do trofeum zostawcie na później gdy już będzie dostępna ostatnia lokacja

- od samego początku skupcie się na jednym pupilu dokarmiając go jego ulubionymi przysmakami [5 serc i 50/50 limit]

- odskakujcie od fabuły i wypełniajcie questy poboczne, co ułatwi grę [nagrody w postaci nowych zdolności]

- kradnijcie przedmioty podczas walki i na bieżąco zbierajcie z mapy świata

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff... udało się.

Na koniec zostawiłem Alchemię.

Gra świetna. Zabawa zaczyna się na dobre po zakończeniu wątku fabularnego :)

 

2ccmlph.jpg

:]

 

Dla planujących calakować:

- podczas przechodzenia gry łapcie każdego nowo napotkanego przeciwnika w ilości 2szt.

Levelovanie i metamorfozy do trofeum zostawcie na później gdy już będzie dostępna ostatnia lokacja

- od samego początku skupcie się na jednym pupilu dokarmiając go jego ulubionymi przysmakami [5 serc i 50/50 limit]

- odskakujcie od fabuły i wypełniajcie questy poboczne, co ułatwi grę [nagrody w postaci nowych zdolności]

- kradnijcie przedmioty podczas walki i na bieżąco zbierajcie z mapy świata

 

co do pkt. 1 właśnie miałem zapytać się czy wystarczy mieć każdego chowańca po 1 sztuce i później  zrobić po 2 upgrady na każdym z nich czy zbierać  każdą formę oddzielnie... no chyba że ktoś zna jakieś dobre inne  sposoby na przyspieszenie oraz ułatwienie  zdobywania chowańców to chętnie skorzystam :)

Edytowane przez eaglecode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pkt. 1 właśnie miałem zapytać się czy wystarczy mieć każdego chowańca po 1 sztuce i później  zrobić po 2 upgrady na każdym z nich czy zbierać  każdą formę oddzielnie... no chyba że ktoś zna jakieś dobre inne  sposoby na przyspieszenie oraz ułatwienie  zdobywania chowańców to chętnie skorzystam :)

Łap wszystkie, które możesz, miejsca nie braknie. W niektórych przypadkach złapiesz wszystkie formy, a w innych będziesz musiał podlevelovać do przekształcenia. To już się okaże pod sam koniec.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły lubię (a może już lubiłem) długie gry. Ukończenie głównego wątku zajeło mi 70 godzin, miałem już nawet nadzieję, że po pokonaniu shadara to koniec, a tu niestety nie. Jak jeszcze po przejściu gry spojrzałem na trofea jakie są potrzebne do platyny, to przez pierwszy moment miałem załamkę :D Ale nie poddam się tak łatwo :) Gra super, ale parę rzeczy bym zmienił. Jakoś nie trafionym pomysłem było dla mnie cofanie się do 1 lvl stworków po metamorfozie przez co były słabsze zamiast mocniejsze. Dopiero po małym lvl upie można było znowu nimi coś ugrać. Czarom fortune seek i chart chest wydłużyłbym czas działania, irytowało mnie rzucanie co chwilę tego. A Nature Tongue i Spirit Medium powinno działać na mapę, a nie że trzeba to rzucać przed każdym zwierzakiem czy duchem, który wystarczy, że stoi parę metrów od drugiego. No nic, to teraz czeka mnie kolejne parędziesiąt godzin grania, żeby wbić platynę, o ile wytrwam. A myślałem, że w Kingdom Hearts 2 przesadzili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przejście głównej ścieżki zajęło 72 godziny, ale ja tam jestem z tych co ściany liżą w takich grach. Platyna zaś wpadła po 104 godzinach. Myślałem, że dłużej zajmie, ale jednak nie było tak źle jak myślałem, że będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99h do platyny z czego jest to jedna z najmilszych jakie zdobyłem. Wsio jest ładnie opisane w księdze więc nie trzeba aż tak mocno po necie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×