Skocz do zawartości
AjaS

Awaria Ps3 Czerwona Dioda Stand By Gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent :

PS3 fat z 80GB

Opis awarii :

Po wgraniu nowego FW proces się zakończył prawidłowo bez błędów.

Po ponownym wejściu do XBL konsola się wyłączyła nietypowo bez kodu błędu gaśnie czerwona dioda na przednim panelu.

Objawy :

1. Po odłączeniu zasilania czerwona dioda "stand by" się zapala.

2. Naciskamy przycisk power aby zabotować konsolę

3. Konsola raz zapika w środku coś pstryka i konsola się wyłącza czerwona dioda gaśnie całkiem ( nie ma żadnego komunikatu na ekranie )

4. Ponowna próba włączenia, odłączenie zasilania itd. jak opis powyżej konsola się nie włącza ( za którymś razem konsola się wyłącza ) ( przy ponownym starcie komunikat na ekranie że konsola się nie wyłączyła prawidłowo )

5. Za którymś razem konsola się włącza do XBL da się odpalić grę i grać stabilnie, może się zdarzyć że konsola się wyłączy przy nawigacji w XBL ( gaśnie czerwona dioda )

6. Dalsze objawy przy wyłączaniu z pada czy z XBL konsola nie przechodzi do stanu stan by ( czerwona dioda nie świeci )

7. Ostateczny test nie da się przejść do trybu recover. ( przy pierwszym restarcie wymaganym konsola się wyłącza całkiem czerwona dioda gaśnie )

Leczenie :

1. Reset ustawień do stanu fabrycznego z XBL nic nie daje nadal te same objawy

2. Wgranie ponowne FW nic nie daje

Naprawa :

1. z menu XBL wybór odtworzenie PS3 - wybrać pełny format - czas wykonana dla 80GB ponad 4 godziny.

UWAGA !!!!

wiąże się z utratą wszystkich danych na dysku

( stany gry, gry ściągnięte z PSN, zainstalowane gry z poprawkami z PSN )

2. po zakończeniu procesu konsola zachowuje się jak dawniej przed awarią po wyłączeniu wchodzi do trybu stand by da się przejść do trybu odtwarzania.

Wcześniej należy zrobić :

1. synchronizacja trofeów ( nie są tracone jeśli będą zsynchronizowane z serwerem PSN )

2. skopiować wszystkie stany gry na pena ( na stanie gry wciskamy X i dalej ^ i z menu copy na pena )

3. ewentualnie backup całości ( u mnie wyliczył że trzeba 15GB )

Straty :

1. nie udało mi się przenieść stanów gier dla Killzone 2 i Heavy Rain

2. straciłem instalkę BF2 z poprawką na dysku muszę ją ponownie zassać

Inne

Można skontaktować się z działem wsparcia Sony dla PS3 numer - 801 230 000 z Plusa udało się dodzwonić koleś z polski ( o tym typie awarii nic nie wiedział zalecił odtworzenie PS3 )

Do moderatora proszę skasować temat mojego autorstwa:

Fw 3.40 Awaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×