Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

logomalaligaalt.png

REGULAMIN MAŁEJ LIGI F1

Jeśli chcesz braż udział w lidzę, najpierw zapoznaj się z naszym regulaminem.

fbicont.png

  • Założyciele Małej Ligi: Patricko & Sir Siekier
    Opiekunowej danej ligi:
    ** Liga 1: Patricko & Sir Siekier
    ** Liga 2: KOWI & Pitian
    ** Liga 3: Fuczak & Greg38PL

Regulamin i zasady Małej Ligi F1:

I. Składy oraz lista graczy: Aktualizacja punktu: 14.08.2011

  • Oficjalna lista składów znajduje się w przyklejonym temacie w dziale "F1"
  • Obecnie trwają ustalenia dotyczące składów i zapisy są cały czas otwarte dla wszystkich!
    W sprawie chęci uczestnictwa w naszej lidze proszę pisać PW do użytkownika Sir Siekier bądź Patricko.
    UWAGA: Wszystkie bolidy w trybie online będą miały równe statystyki. Czyli fakt, że ktoś jedzie Red Bullem, a ktoś HRT nie oznacza, że zawodnik w HRT nie ma szans. Każdy może wygrać bez względu na bolid.

II. Termin odbywania się wyścigów: Aktualizacja punktu: 4.09.2012

Pierwsze GP odbędzie się: 28 października 2012

Termin jest ten sam dla wszystkich lig i każde kolejne GP będzie odbywało się co tydzień, z ewentualną przerwą na święta, itd.

  • Wyścig razem z kwalifikacjami nie powinien trwać dłużej jak godzinę z hakiem, także na wszelki wypadek niech każdy ma zarezerwowane 2 godziny na granie.
  • Wszelkie przerwy świąteczne, itd. będą ogłaszane, także bez obaw, niczego nie przegapicie, wystarczy śledzić nasz dział.

III. System punktacji: Aktualizacja punktu: 5.09.2012

  • System punktacji bazuje na starym systemie punktacji z F1, czyli:
    * 1 miejsce - 25 punktów
    * 2 miejsce - 18 punktów
    * 3 miejsce - 15 punktów
    * 4 miejsce - 12 punktów
    * 5 miejsce - 10 punktów
    * 6 miejsce - 8 punktów
    * 7 miejsce - 6 punktów
    * 8 miejsce - 4 punkty
    * 9 miejsce - 2 punkty
    * 10 miejsce - 1 punkt
  • Punktacji podlegają oczywiście uczestnicy, którzy ukończyli wyścig oraz Ci którzy go nie ukończyli (DNF).
    Osoby, które zostały zdyskwalifikowane (DSQ), czy to przez Safety Car czy też nie, nie podlegają żadnej punktacji.
  • Brak jakiejkolwiek dodatkowej punktacji, czy to za wygranie kwalfikacji, najszybsze kółko podczas wyścigu, itd.
    Jedyna punktacja to ta za zajęte miejsca na mecie.

IV. Kary i ograniczenia: Aktualizacja punktu: 4.09.2012

  • O podjęciu jakichkolwiek kar decydują opiekunowie danej ligi.
  • Schematu składania kar przez poszkodowanego:
    1. Osoba, która składa karę musi to zrobić do kilku dni po odbyciu się wyścigu.
    2. Następnie wstawia dowód popełnienia kary przez danego uczestnika (najlpiej dowód w postaci filmu video).
    Jeśli ktoś nie nagrywa to niech nie ma później pretensji, że się mu nie wierzy.
    Uratować takiego osobnika mogą zeznania świadków naocznych lub samego winowajcy.
    3. O karze decydują opiekunowie wraz z resztą członków danej ligi i sami dobierają karę dla winowajcy.
  • Taryfikator kar:
    1. Odjęcie 20 sekund na mecie następnego wyścigu (w razie nieukończenia wyścigu bądź dyskwalifikacji, kara przechodzi na kolejny wyścig).
    2. To samo co wyżej, tyle że 40 sekund (w razie nieukończenia wyścigu bądź dyskwalifikacji, kara przechodzi na kolejny wyścig).
    3. To samo co wyżej, tyle że 60 sekund (w razie nieukończenia wyścigu bądź dyskwalifikacji, kara przechodzi na kolejny wyścig).
    4. Odjęcie 10 punktów od klasyfikacji ogólnej.
    5. Odjęcie 20 punktów od klasyfikacji ogólnej.
    6. Anulowanie wyścigu, czyli brak punktów za dany wyścigu (w razie nieukończenia wyścigu bądź dyskwalifikacji, kara przechodzi na kolejny wyścig).
    7. Dyskwalifikacja z następnego wyścigu (czyli zakaz wzięcia udziału w następny ligowym GP).
  • Kwestia spóźniania się jest również bardzo ważna. Nie tolerujemy tego (a ja w szczególności). Każdy ma być już na PSN minimum 5 minut przed wyznaczoną godziną!
  • Wszelkie informacje na temat planowanej nieobecności proszę zgłaszać w temacie ligowym minimum 1 dzień przed startem wyścigu.
  • Wszelkie zajeżdżanie, blokowanie, spychanie, itd. będzie karane bardzo surowo. Szczególnie jeśli dopuszczą się tego maruderzy na torze. Masz niebieską flagę to ustępujesz bez żadnego gadania. To samo tyczy się sytuacji podczas kwalifikacji, gdy nie robisz szybkiego kółka.
  • Podczas kwalifikacji jest kategoryczny zakaz głosowania za jej ukończeniem. Każdy kto rozpocznie głosowanie będzie karany minusowymi punktami lub odejmowanym czasie na finiszu. (tylko w wersji F1 2011/F1 2012)

V. Dystans wyścigu: Aktualizacja punktu: 5.09.2010

  • Dystans jest ustalony na 50% realnego wyścigu. Jest to mniej więcej 40 - 50 minut samej jazdy, wliczając w to zebranie się, kwalifikacje, oraz sam wyścig, proponujemy zarezerwować sobie zawsze te 2 godziny na wszelki wypadek. Wszystko nie powinno trwać dłużej niż godzina z hakiem, ale lepiej dmuchać na zimne.

VI. Ustawienia bolidów: Aktualizacja punktu: 4.09.2012

  • Braking Assist (Asystent hamowania) - OFF
    ABS - OFF
    TCS - do wyboru
    GEARBOX (skrzynia biegów) - do wyboru
    RACING LINE (linia)- OFF
    PIT ASSIST - OFF
  • Czy ktoś gra na padzie, kierownicy czy różnych innych wynalazkach nie ma tutaj żadnego znaczenia. Chodzi tylko i wyłącznie o zabawę. Mimo wszystko prosimy Was o informacje na czym gracie.

VII. Szablon rozgrywek: Aktualizacja punktu: 26.09.2011

  • W tematach ligowych w pierwszym poście znajdziecie zawsze aktualne wyniki oraz ewentualne ciekawostki związane z uczestnikami poszczególnych lig.
    Wszelkich informacji odnośnie wyników, aktualnie zajmowanych miejsc, postępu zespołów, szukacie tylko i wyłącznie w pierwszym poście danej ligi.
  • Organizatorzy danej ligi przeważnie tworzą swoje własne szablony z wynikami, itd. Kopiowanie ich bez zgody autora jest zabronione!

VIII. Ważne tematy: Aktualizacja punktu: 4.09.2012

IX. Postanowienia końcowe: Aktualizacja punktu: 5.09.2010

  • Liga ma służyć przede wszystkim dobrej zabawie i dostarczeniu kolejnych emocji związanych z grą.
    Nie gramy o "złote majtki", każdy kto będzie się za bardzo napinać, wyzywać innych, itd. zostanie usunięty z ligi.
    Mamy nadzieję, że dotrwamy do końca każdego sezonu w jak największym gronie.

Do zobaczenia na torze!

==========================================

Zapowiedź sezonu 5:

A tutaj taki filmik zrobiony przeze mnie na start Sezonu 3 oraz do zachęcenia nowych graczy :)

==========================================

Ten post będę edytował w miarę rozwoju sytuacji. Także obserwować go, bo wszystko na temat ligi będzie właśnie tutaj!

Regulamin stworzony przez Patricko.

Aktualizacje: Patricko & Kryman

Edytowane przez Patricko
Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko dodam, że podawanie kierowcy obowiązkowe nie jest, z racji że nie wiemy jak online będzie dokładnie wyglądał.

Jest to coś w rodzaju zabezpieczenia po prostu na przyszłość, bo nie wiemy czy będą mogły jechać dwa bolidy z jednej stajni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw Sir Siekierka Bagley i bugbug00 to jedna i ta sama osoba :P czyli ja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh...coś czuję, że będzie spora konkurencja :) Już nie mogę się doczekać tej walki na pierwszych zakrętach, a potem słyszeć jak leci mięso od kogoś kto wyleciał, albo co gorsza uszkodził bolid :D

Panowie, będzie przednia zabawa (jak wsio wypali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze bedzie opcja zapisywania replayu calego wyscigu :). Fajnie sie musi to potem ogladac.

EDIT: fajnie sie musi potem ogladac jak Robert Kubica objezdza wszystkich i zwycieza, hue hue hue :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany ja was nie znam zatem sorry za blad. Wszystko juz naprawione. Powoli to nabiera ksztaltow. Aha ogolnie jest taka obawa przez Patricko wyciagnieta ze jesli bedzie jak w starej f1 to bedzie jechal tylko jeden bolid z danego teamu. Taka jest obawa ze moze i tutaj byc podobnie. Jesli tak sie stanie to cos wymyslimy. Poki co zalozenie jest takie ze online beda jechaly 2 bolidy z tej samej stajni. Chce ktos Jensona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać tej walki na pierwszych zakrętach, a potem słyszeć jak leci mięso od kogoś kto wyleciał, albo co gorsza uszkodził bolid :D

Panowie, będzie przednia zabawa (jak wsio wypali).

I właśnie o to chodzi! Mam nadzieję, że wszyscy będą mieli headsety, bo bez tego ani rusz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie, brakowało mi już tego w DIRT2, bo tam replaye już bardzo fajnie wyglądały.

A jak nie, to zawsze znajdzie się ktoś ze sprzętem do nagrywania.

Potem ktoś z dobrym łączem będzie wrzucał na YT filmiki, tak coby każdy mógł zobaczyć jak kaleczymy ten piękny sport :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie, brakowało mi już tego w DIRT2, bo tam replaye już bardzo fajnie wyglądały.

A jak nie, to zawsze znajdzie się ktoś ze sprzętem do nagrywania.

Potem ktoś z dobrym łączem będzie wrzucał na YT filmiki, tak coby każdy mógł zobaczyć jak kaleczymy ten piękny sport :P

Jak cos to ja mam kamerke HD, statyw i wystarczajaco duzy TV. Nie recze tylko za audio bo jak gram online to klne jak hooy :)

Wada (albo zaleta :P) takiego rozwiazania bedzie to ze mozna bedzie podziwiac tylko moja jazde :)

EDIT: chyba ze po wyscigu bedzie full replay z opcja mini-rezyserki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja daje znac kilku kumplom z anglii informacje o naszej lidze. nie nie sa polakami moiwe odrazu. O HS mysle ze nie nalezy sie martwic. Osobiscie uwazam ze akurat to moze rozpraszac, zwazywszy jak nasze gadki sie rozkreca. Wlasnie!!! gdzie jest bartkowski :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzi się małą zasadę, że żadnych dyskusji podczas wyścigu, bo fakt, to może rozpraszać.

Szczególnie jak będzie spory dystans, a ktoś nagle sobie zacznie gadać co wpieprzał na śniadanie.

Ale rzucić mięsem jak coś nie wyjdzie to jak najbardziej, wręcz trzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest możliwość wciśnięcia mnie jako 11

1908borsuk (psnid :borsuk1908) (Renault - R. Kubica-lub coś innego ważne żeby się dobrze bawić) , (obecnie pad, być może G25)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borsuk napiszesz pw zgloszeniowy to cie dodam, Robert Kubica jest juz zajety...

===

edit.

Prosze sie nie martwic jesli bedzie juz 12 osob a inni beda chcieli grac. Zglaszajcie sie, im wiecej was sie zglosi wowczas beda wieksze szanse na stworzenie drugiej ligi (wowczas wybor kierowcy bedzie liczony od nowa dla kolejnych 12 graczy).

jest 12 graczy zatem pierwsza liga narazie pelna. Teraz nastepne 12 osob chetnych moze wybierac znowu z puli wszystkich kierowcow. pozdro

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie, że jak powstanie druga równoczesna liga (a na to chyba się zanosi) to zostanie tam wybrana jedna czy dwie osoby, które będą to prowadzić.

Ja mam szablon przygotowany w Excelu, w którym wszystko będzie czarno na białym (no są kolorki, co by ładniej wyglądało) i wystarczy, że ktoś z drugiej ligi będzie to uzupełniać i dbać tam ogólnie o porządek.

Szablon wrzucę dopiero wieczorem do mojego głównego postu tutaj (drugi post w tym temacie), bo mam go na drugim kompie, a dostęp do niego dopiero wieczorem będę mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie widac ze poczatkowa euforia upada zatem na chwile obecna nie jest zle. Jesli macie znajomych na psn ktorzy zakupia ta gre to dajcie im znac o naszej lidze. Rekrutacja potrwa tak dlugo az zdecydujemy z Patricko ze startujemy. Wowczas bedzie wiadomo jakim materialem ludzkim dysponujemy. Pozatym czy juz jest ktos na ochotnika z tej grupy drugiej kto chcialby prowadzic ewentualna druga lige? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy upada :P Dzień po ogłoszeniu, a tutaj już druga liga zaraz się zapełni. Żebyśmy nad 3 ligą nie musieli myśleć XD

Swoją drogą jestem ciekaw ile z tych osób tak naprawdę dotrzyma słowa i się nie wyspie oraz druga sprawa, to ile osób będzie brało czynny udział w wyścigach.

Mam nadzieję, że nie będzie tak, że ktoś przegra dwa - trzy razy z rzędu i sobie odpuści...

I jak widać po filmikach na gamescomie, gdzie grają ludzie po LAN'ie z tego co widzę, to jest tylko jeden bolid na zespół, tak jak mówiłem zresztą...

Kolejność na liście świadczy o kolejności zgłaszania się, więc jeśli komuś z dalszych pozycji powtarza się bolid to będzie go prawdopodobnie musiał zmienić.

Radzę to zrobić teraz, a te obecne zostawić jako "zapasowe", gdyby jednak się okazało inaczej, w co bardzo wątpię.

Co do zmian bolidów to tak jak było ustalone wcześniej, PW do Sir Siekiera, no i kto pierwszy ten lepszy....CHYBA, ŻE są osoby chętne odstąpić swój bolid na korzyść, któregoś z kolegów.

Ale to już załatwiajcie między sobą najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak mozna robic? Jak beda dwie ligi to zeby to powiazac ze soba to po kazdym wyscigu dokladnie sie porowna czasy ukonczenia wszystkich z obu lig. Dzieki temu bedzie sie cislo do samego konca bo nie bedzie wiadomo co sie dzieje na drugim serwerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tak jak mówiłem, ja mam cały szablon gotowy, gdzie tylko trzeba wpisać odpowiednie rzeczy po wyścigach, i wszystko będzie widać czarno na białym.

Kompa drugiego już mam, także za jakiś czas wrzucę ten szablonik.

Potem można zrobić np. jak się przejdzie cały sezon (jak dotrwamy do końca to będzie cud), to można 6 najlepszych z jednej ligii + 6 najlepszych z drugiej, i zrobić sobie taki "wyścig towarzyski" na losowo wybranym torze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze jesli osoby ktore sa zapisane w 1szej lidze na ta chwile, nie beda gotowe na dzien staru ligi,beda zastepowane ludzmi z 2 ligi wg kolejnosci zgloszniea ?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak będzie pełna druga liga to nie robimy żadnych podmianek, bo będzie chaos. Jak kogoś nie będzie z pierwszej ligi to po prostu jego sprawa, traci punkty i tyle.

Chyba, że utworzy się trzecia lista, to wtedy można uznać ludzi z tej listy za rezerwowych i wtedy będą oni wskakiwać na wolne miejsce.

Ale to jeszcze wszystko będzie dokładnie obgadane co i jak. Spokojnie.

Najpierw skupcie się na wyborze bolidów, żeby potem nie było niepotrzebnych kłótni, itd.

EDIT;

Gdyby ktoś przypadkowo nie przeczytał:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/42642-f1-2010/page__p__375193#entry375193

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jesli np: ktos z 1szej ligi bedzie mial absencje z powodu - brak gry,awaria konsoli itp - to szkoda tego miejsca w 1szej lidze,wtedy proponuje przesunac wg kolejnosci osoby z 2 ligi - jakkolwiek w takiej sytuacji ja wyrazam chec przesuniecia do 1szej ligi ; ] ]

Edytowane przez UniteD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, że podczas grania zbieramy punkty, jak w prawdziwej F1. W momencie kiedy ktoś odpada z przypuśćmy Ligi 1, to jak może przejść do niej ktoś z ligi nr 2, mając już jakieś punkty.

A na pewno punkty nie będą przechodziły.

Zresztą jeszcze miesiąc jest do wydania gry, jak ktoś się będzie wykruszał przed rozpoczęciem, to wtedy ludzie z ligi 2 przechodzą automatycznie do ligi 1, także nie ma obaw.

Ale jak się już sezon rozpocznie to wtedy tylko rezerwowi mogą wchodzić na miejsca odchodzącego.

Cały mini-regulamin trzeba będzie ustalić na spokojnie. Może dostaniemy osobny dział dla całej F1, wtedy spokojnie każdy aspekt omówimy w osobnych tematach.

Cwir miał załatwiać chyba owy dział, ale nie wiem jak sprawa wygląda.

PS.

Jeszcze jedno. Najlepiej rozesłać sobie już zaproszenia na PSN, co by się obyć z ludźmi i przyzwyczaić do nich jakoś :P

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się martwicie o to jak ma wyglądać przechodzenie z 2 ligi do pierwszej, a skąd wiecie, że ta druga nie będzie lepsza pod względem poziomu?

poza tym wiem z doświadczenia, że w połowie sezonu jeździ już tylko połowa ludzi :)

Edytowane przez Warmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×