Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tez pare slow o sobie, zabawe z simracingiem zaczalem jakies 4 lata temu, wtedy byla moja pierwsza stycznosc z rfactorem, od razu zakupilem pierwsza kiera jaka byl logitech wingman force. W debiutanckim sezonie w lidze We Play Fair Play zajalem drugie miejsce w generalce, w nastepnym sezonie juz startowalem w jednej z dwoch na tamte czasy lidze simracingowej czyli LiGNA. W tamtym sezonie walka glownie toczyla sie o klasyfikacje konstruktorow (razem z Sadkiem, ktorego pozdrawiam jesli to czyta :) ), musielismy sie skupic na sukcesie zespolu gdyz kilku kierowcow bylo naprawde pod zasiegiem. Do ostatniego wyscigu walczylismy o podium, niestety pech w decydujacym wyscigu sprawil ze wyladawalismy poza podium. I to w sumie tyle z mojej przygody w simracingu i f1 ;) Od tamtego czasu cierpialem na chroniczny brak czas i nie moglem konkurowac z graczami ktorzy dzien w dzien mieli kilkugodzinne treningi w ktorych zylowali masakrycznie dobre setupy. Wzialem udzial w kilku wyscigach i raczej jedynie dzieki systematycznosci i rownej jezdze bylem w stanie troche powalczyc o punkty. Tym sie wlasnie charakteryzuje, jak spotkamy sie juz na torze to zobaczycie ze sila mojego sukcesu raczej nie tkwi w najszybszych okrazeniach ale raczej w rownych okrazeniach i malej ilosci bledow. Dobrze blokuje, wszystko w zasadach fair play i tegoz samego oczekuje od rywali :)

@Patricko co do dfgt to nie masz sie co obawaic, w f1 te guziki sie nie mieszaja, chyba ze masz dlonie jak 10latek :) Jedynie kiedy mialem problemy z tymi guzikami to w rbr, bo tam naprawde czasem trzeba zapinac nieziemskie kontry i zdarza sie guziki sie mylily :)

To jak teraz z tymi zespolami, mam czekac az ktos mnie o to zapyta czy mam juz podawac? :>

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżizas... coś czuję, że będę zamykał stawkę...hehe. Albo będzie tak jak w realu - stawka podzieli się na dwie grupy. Uciekinierów i goniących. No nic, może jakoś to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również coś powiem o mnie. Też jestem wielkim fanem gier wyścigowych. Zdecydowanie wolę symulatory niż arcade ale czasami też grywam w wyścigi bardziej zręcznościowe. Nie pamiętam już tych wszystkich tytułów w jakie grałem ale grą przy, której spędziłem najwięcej czasu jest rfactor. Symulator przy którym spędziłem godziny by poprawić swoje osiągi. Jeździłem w tej grze w paru ligach i mam nadzieje, że zdobyte doświadczenie pomoże mi w walce z wami. Jeżeli chodzi o mój styl jazdy to przede wszystkim staram się jeździć bez żadnych wypadków. Aktualnie gram w dirta 2 ponieważ tak nie mogłem się doczekać premier f1 i gt5 dlatego kupiłem sobie racera w którego jeszcze nie grałem.

PS. Gdyby kogoś dziwiła moja mała liczba trophies po dodaniu mnie do friend listy to mówię, że to jest moje nowe konto. Wcześniej udało mi sie zrobić platyne w shifcie i motorstormie.

Edytowane przez Ticko69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoryZPL, ja zapytam o wybor zespolu (a raczej 3 mozliwosci) gdy bede wysylal zapytanie o potwierdzenie udzialu. Kowi!! jaki team zaklepujesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga została głównie zrobiona dla zabawy, temu też przedrostek "Mała". Nie chcemy, żeby narodziła się jakaś chora walka o złote majtki, bo nie o to chodzi przecież.

Zresztą jak kogoś będą za bardzo ponosić emocję, a szczególnie jak ktoś będzie się musiał na kimś koniecznie wyżyć (czy to słownie czy czynowo w grze) to sposób na takiego od razu się znajdzie.

Mamy się dobrze bawić, a przy tym odrobina rywalizacji.

Poza tym to symulator nie jest, więc jakieś ogromne doświadczenie wymagane nie jest. W końcu to konsola i każdy ma w miarę równe szanse, czy to na padzie czy na kierownicy.

Znając życie i tak na pierwszych zakrętach decydować będzie głównie szczęście o tym kto wysunie się na prowadzenie, a kto wleci w zieloną trawkę :)

Co do mnie to z samochodówkami mam do czynienia od zawsze, czy to PC czy konsole. Pamiętam nawet swoją pierwszą kierownicę do Nintendo 64, cóż to był za wynalazek.

A jak mi będzie szło w naszej małej lidze to nie wiem, czy to będzie koniec czy środek stawki i tak będę bawił się dobrze jeżdżąc w gronie znajomych ( tzn. znajomi będziemy jak się coś pogra dopiero XD ).

Z całej ligi tylko z Errorem jeździłem, także wiem czego się po nim mogę spodziewać. Za to innych poznam dopiero na torze zapewne.

PS.

Mieliśmy otrzymać swój własny dział, co by właśnie takie rzeczy jak przedstawianie się, itd. omawiać w osobnych tematach, a tutaj cisza :(

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja glownie licze tutaj ze nie bedzie trzeba spedzac godzin na ustawianiu bolidu, tylko troche czasu na ogarniecie trasy i jazda :)

Po tym co bylo w dircie 2 i liczac ze bedziemy sie szanowac (nie na jak na publicach :P) to naprawde gra dostarczy nam maksimum zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razem z borsukiem doszlismy do takich o to wnioskow w przypadku dublowania. Wiemy bowiem ze jesli bedziemy grali 50% wyscigu na co sie zapowiada istnieje duza szansa na dublowanie. Zatem gdyby w przypadku kolizji miedzy dublowanym a dublujacym to kare ZAWSZE OTRZYMUJE DUBLOWANY. Spowoduje to ze ci co jada na koncu beda musieli uwazac i zachowywac sie bardzo fair.

Kary za takie zachowanie to odjecie pkt, plus ostrzezenie. Gdy to sie wydarzy wiecej niz raz podczas wyscigu to dyskwalifikacja na jeden wyscig. Jesli takich przypadkow bedzie 3 to out. co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto sie wezmie za spisanie tego calego regulaminu? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś na pierwszą stronę ? ;)

Jak dla mnie zaproponowana godzina w regulaminie (18-19) to zdecydowanie za wczesnie. O 21 mógłbym zasiadać mniej więcej. Trzeba mieć jednak troche życia w weekend poza konsolą. Chciałem jeszcze coś napisać odnośnie samych tych "lig" i dni ścigania. Skoro mamy odpowiednio dużo ludzi na dwa osobne serwery, to może podzielimy je ze względu na dzień w którym każdy chce jechać. Bo o ile widze że każdy jest zgodny co do weekendu, to pomiędzy sobotą i niedzielą zdania są podzielone... Wybór dla mnie byłby oczywisty, jeden serwer (tudzież liga) jedzie w sobote, drugi w niedziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale wtopa ;P od paru dni czytam tylko pierwsze posty przyznam sie bez bicia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zaproponowana godzina w regulaminie (18-19) to zdecydowanie za wczesnie. 

też tak myślę. Wieczorkiem sobie usiąść, tak między 20 a 21.

Edytowane przez kazior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:[podwójnie mi się napisało napisało :)]Mam nadzieję, że nie będzie trzeba w balonik dmuchać przed startem :) W końcu to weekend.

Dla mnie osobiście godzinka wyścigu koło 20-21 byłaby ok.

A co do ligi, to mam nadzieję na dobrą zabawę - bo raczej na wiele punktów nie liczę. Ze ścigałkami dopiero zaczynam - starałem się jeździć eventy GT5P, ale zawsze było parę sekund straty. Kierownicę dopiero poznaję i wraz z praktyką powinny przyjść efekty. Samo nauczenie się toru zajmuje mi sporo czasu, a często znajomi wpadają na meczyk w fife i nie jest łatwo pogodzić wszystko. Szczególnie, że mam jeszcze obowiązki małżeńskie :)

Co do dublowanych to jest dla mnie oczywiste, że trzeba zostawić miejsce. Tylko ten kto zaczyna dublować powinien dać jakoś znać że jedzie :) bo w ferworze walki można nie ogarnąć się na czas.

No i jeszcze pytanie do Was: jakie tory preferujecie, na których lubicie jeździć. Ja niestety znam tylko parę torów z GT5P i najbardziej podpasowała mi suzuka. Zresztą ten tor znam jeszcze z gierki chyba 1998 roku - GP albo jakoś tak :)

Edytowane przez bart161180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:[podwójnie mi się napisało napisało :)]Mam nadzieję, że nie będzie trzeba w balonik dmuchać przed startem :) W końcu to weekend.

Dla mnie osobiście godzinka wyścigu koło 20-21 byłaby ok.

A co do ligi, to mam nadzieję na dobrą zabawę - bo raczej na wiele punktów nie liczę. Ze ścigałkami dopiero zaczynam - starałem się jeździć eventy GT5P, ale zawsze było parę sekund straty. Kierownicę dopiero poznaję i wraz z praktyką powinny przyjść efekty. Samo nauczenie się toru zajmuje mi sporo czasu, a często znajomi wpadają na meczyk w fife i nie jest łatwo pogodzić wszystko. Szczególnie, że mam jeszcze obowiązki małżeńskie :)

Co do dublowanych to jest dla mnie oczywiste, że trzeba zostawić miejsce. Tylko ten kto zaczyna dublować powinien dać jakoś znać że jedzie :) bo w ferworze walki można nie ogarnąć się na czas.

No i jeszcze pytanie do Was: jakie tory preferujecie, na których lubicie jeździć. Ja niestety znam tylko parę torów z GT5P i najbardziej podpasowała mi suzuka. Zresztą ten tor znam jeszcze z gierki chyba 1998 roku - GP albo jakoś tak :)

Dla mnie lepszą godziną byłaby 18... W niedziele się trzeba wyspać ;)

Co do torów w F1 CE uwielbiałem jeździć na monzie :) I Bahrain też był OK. A teraz, w lidze, z prawdziwymi przeciwnikami, nie AI to fajnie będzie w Monako :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lepszą godziną byłaby 18... W niedziele się trzeba wyspać ;)

Co do torów w F1 CE uwielbiałem jeździć na monzie :) I Bahrain też był OK. A teraz, w lidze, z prawdziwymi przeciwnikami, nie AI to fajnie będzie w Monako :D

Ta w Monako :P Połowa porozwala bolidy już na pierwszym zakręcie XD

W Monako to ten co będzie miał Pole Position na 90% będzie na pierwszym miejscu.

Dublowanie:

Owszem, jak ktoś będzie specjalnie utrudniać to kara. Ale niebieska flaga będzie u góry ekranu, gdy będzie się ktoś zbliżać, także nie sposób tego nie zauważyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

£31.85 + 4.11£ (przesyłka tyle do Polski podobno kosztuje) = £35,96

£35,96 przy obecnym średnim kursie bankowym 4.85 = 174 zł

Do tego należy doliczyć minimum tydzień czekania grę, co w moim przypadku od razu dyskwalifikuje ten zakup

Ultima.pl ma grę za 195zł już z przesyłką kurierem, płatne przy odbiorze.

Niektórzy mogą sobie odebrać osobiście, cena wtedy to 179zł.

No i duże prawdopodobieństwo, że grę dostaniemy jeszcze nawet dzień przed premierą.

Czy dla 20zł warto? Dla mieszkańców Polski wg mnie zupełnie nie, chyba że komuś na czasie nie zależy.

Ja jako maniak muszę tę grę mieć po prostu od zaraz :) Także 20zł mi różnicy najmniejszej nie robi.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tutaj w angoli to jest dobra cena. poki co najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, dla mieszkańców UK cena najlepsza.

Ale mimo wszystko jeśli chodzi o ceny gier premierowych to nie ma takich różnic na szczęście.

Dopiero w tytułach troszkę starszych jak schodzą z cen to pojawiają się różnice korzystne dla nas.

Jeszcze gwoli przypomnienia.

W ultimie pre-order to wersja angielska, także nie trzeba się obawiać polskich baboli w grze. Przynajmniej tak mnie zapewniali w 100%. Babka prawie chciała powiedzieć, że rękę sobie da uciąć za tą angielską wersje XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

jestem tutaj nowiutki ,przeczytałem cały temat , i naprawdę ,szykuję się przednia zabawa ,proponuję aby punktacja była taka ilu jest zawodników ,czyli za pierwsze miejsce 12pkt i tak dalej ,tylko ostatni zarobi zero pkt , wtedy każdy ma szansę w kolejnym wyścigu ,i to napewno zaostrzy rywalizację ,bo nie będzie takiej przestrzeni między graczami i ściganie będzie smaczniejsze ,a z drugiej strony ,jeśli zawodnik wykruszy się po paru wyścigach (bo będzie mu słabo szło (co raczej będzie napewno:) ), to kolega który wskoczy na jego miejsce ,będzie miał niezły kanał (strata będzie zbyt poważna) ,chyba że jego punkty przejdą razem z nim ,więc proponuję o przemyślenie punktacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

jestem tutaj nowiutki ,przeczytałem cały temat , i naprawdę ,szykuję się przednia zabawa ,proponuję aby punktacja była taka ilu jest zawodników ,czyli za pierwsze miejsce 12pkt i tak dalej ,tylko ostatni zarobi zero pkt , wtedy każdy ma szansę w kolejnym wyścigu ,i to napewno zaostrzy rywalizację ,bo nie będzie takiej przestrzeni między graczami i ściganie będzie smaczniejsze ,a z drugiej strony ,jeśli zawodnik wykruszy się po paru wyścigach (bo będzie mu słabo szło (co raczej będzie napewno:) ), to kolega który wskoczy na jego miejsce ,będzie miał niezły kanał (strata będzie zbyt poważna) ,chyba że jego punkty przejdą razem z nim ,więc proponuję o przemyślenie punktacji.

Brzmi nieźle, ale mi się wydaje, że punktować powinna tylko pierwsza 6 pewnie to nie przejdzie ale bardziej by to wtedy przypominało F1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ,kiedy już zasiądziemy za padem lub kierką ,to będzie niesamowita adrenalina ,każdy wpatrzony w światła,,, chwila koncentracji i brum.. :) zapomnimy o punktach ,aby przejechać pierwszy zakręt ,dopiero po "wynormalizowaniu" się wyścigu ,będziemy liczyć oczka ,i tak przy punktacji do 6-tego miejsca ,kończymy jako 7 ,w kolejnych wyścigach 8,10 ,czyli bez pkt w 4-5 gp ,morale prawdopodobnie spadną do ilości oczek w generalce ;) i do następnej rundy raczej podejdziemy na odczepnego (jeśli wogóle podejdziemy) lub będziemy po cichaczu przeszkadzać innym ,lub jeszcze coś innego przyjdzie nam do głowy. w mojej propozycji możemy zarobić max 30 pkt (5 rund),sądząc że lider będzie miał o 30 oczek więcej (chyba mało prawdopodobne) to rotacja między graczami będzie o wiele ciekawsza i walka o każdy punkt. a może się mylę ,ale chyba głównie chodzi o dobrą zabawę i kiedy skończymy wyścig to już nie możemy się doczekać następnego :)........ sobotni wieczór jak najbardziej /pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ooo a tu już trzecia liga powoli się zapełnia..no no.. spore wzięcie ma F1. Będzie dobrze jak chociaż połowa chętnych stawi się na pierwszym wyścigu.. ;)

ps. ja w tym tygodniu zamawiam kiere. 

Edytowane przez kazior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ooo a tu już trzecia liga powoli się zapełnia..no no.. spore wzięcie ma F1. Będzie dobrze jak chociaż połowa chętnych stawi się na pierwszym wyścigu.. ;)

ps. ja w tym tygodniu zamawiam kiere. 

No właśnie...ale mam nadzieję, że jednak te dwie ligi będą mogły pośmigać, zawody konstruktorskie mogą być bardzo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,kiedy już zasiądziemy za padem lub kierką ,to będzie niesamowita adrenalina ,każdy wpatrzony w światła,,, chwila koncentracji i brum.. :)  zapomnimy o punktach ,aby przejechać pierwszy zakręt ,dopiero po "wynormalizowaniu" się wyścigu ,będziemy liczyć oczka ,i tak przy punktacji do 6-tego miejsca ,kończymy jako 7 ,w kolejnych wyścigach 8,10 ,czyli bez pkt w 4-5 gp ,morale prawdopodobnie spadną do ilości oczek w generalce ;) i do następnej rundy raczej podejdziemy na odczepnego (jeśli wogóle podejdziemy) lub będziemy po cichaczu przeszkadzać innym ,lub jeszcze coś innego przyjdzie nam do głowy. w mojej propozycji możemy zarobić max 30 pkt (5 rund),sądząc że lider będzie miał o 30 oczek więcej (chyba mało prawdopodobne) to rotacja między  graczami będzie o wiele ciekawsza i walka o każdy punkt. a może się mylę ,ale chyba głównie chodzi o dobrą zabawę i kiedy skończymy wyścig to już nie możemy się doczekać następnego :)........ sobotni wieczór jak najbardziej /pzdr.

Czy ja wiem czy brak zdobyczy punktowej to taki demotywator. Ja duzo bardziej wolalbym zdobyc 1 pkt za 6 miejsce niz 1 pkt za 11 i wcale nie przejmowalbym sie tak bardzo tym ze jestem 7 czy na innym niepunktowanym miejscu. Znaczy to tylko tyle ze jest ilus tam lepszych kierowcow od mojej wlasnej osoby.

Co do godziny startu to zdecydowanie pozny wieczor, cos kolo 21 bedzie idealna godzina. Niestety zazwyczaj w weekendowe dni nie ma mnie w domu wczesniej jak 19 i start o wczesniejszej porze u mnie raczej odpada. Pozatym mam pewne obowiazki zwiazane z liga ktora prowadze ktore tez uniemozliwiaja mi wczesniejsze pojawianie sie na starcie.

Ja tez napisze troche o moich doswiadczeniach z grami wyscigowymi. Jakos wielkich osiagniec, czy nawet duzych doswiadczen nie mam z grami wyscigowymi, lubie sobie poprostu posmigac po torze. Pamietam jak dzis pierwsza zakupiona oryginalna gre ktora byl need for speed hot pursuit. Za szczyla byla ostra jazda. Potem jakies doswiadczenia z roznymi colinami, tocami itp. az w koncu przyszla pora kupic pierwsza kiere. Wybor padl na kierownice Microsoftu, ktora z reszta mam po dzien dzisiejszy. Po zakupie kierownicy wraz z uplywem czasu przyszla pora na powazniejsze gry od need for speedow, gralem troche w wpierwszego GTR'a, w miedzyczasie Richard Burns Rally byl tez grany, rfactorem tez nie pogardzilem. Niestety nigdy nie mialem czasu na jakies glebsze wejscie w swiat simracingu. Jako zastepstwo poszukiwalem jakis prostych gier w ktore moglbym meczyc nie zaglebiajac sie w ustawienia, czy duza ilosc treningu. Po poszukiwaniach i spotkaniu wielu zapalencow z mala iloscia czasu jak ja sam, wyladowalem w swiecie Mini Racing Online i tam  jak narazie kultywuje moje zainteresowanie F1. Nadeszla jednak pora sprobowania sil w czyms bardziej realnym niz wspomniane MRO. Takze pojawilem sie tutaj i mam nadzieje na porzadna dawke rywalizacji i przyjemnosci z niej plynacej. Aktualnie mecze Dirta 2 i GT5 prologa na konsoli i od czasu do czasu zalacze rfactora na kompie. To by bylo na tyle jesli chodzi o moja historie z wyscigami ;P

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×