Skocz do zawartości
radpns

Playstation 3 Jailbreak - Przeróbka Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden modchip !!! Tylko to pod USB i wsio nie wiem skąd Ci przyszło do głowy że modchip :LOL:

a SONY na to

Dear PlayStation?3 users, due to the fact that the USB ports in your

PlayStation?3 Computer Entertainment System can be used for running illegal

software, we are forced to disable those USB ports in PlayStation?3 system. In

addition, they will be removed from future revisons of consoles. To ensure that

you can still enjoy those great PlayStation?3 games you own, we will release a

brand new PlayStation?3 charger (99$), so you can recharge your

Dualshock3?/Sixaxis? gamepad.

2010 Sony Computer Entertainment Amer

To oświadczenie to FAKE raczej ponieważ ludzie by zlinczowali ich za usunięcie USB a zarazem usunięcie obsługi w modelach posiadających porty. Ładowarka do padów to też raczej jakiś żart bo jeśli to sie okażeprawdą to będę sie domagał od SONY na stronie prawnej zwrotu pieniędzy za okrojenie sprzętu z podstawowych funkcji i wymuszenie dodatkowych kosztów aby sprzęt działał poprawnie. Ot tyle moge powiedzieć.

Wiesz co po akcji z usunieciem Linuxa to mnie SONY już niczym nie ździwi ale żeby usuwać coś i potem jeszcze płącić 100 dolców za to żeby naładować pada ? :lol: no smich na sali jeśli to prawda

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co po akcji z usunieciem Linuxa to mnie SONY już niczym nie ździwi ale żeby usuwać coś i potem jeszcze płącić 100 dolców za to żeby naładować pada ? :lol: no smich na sali jeśli to prawda

Ładować zawsze możesz przez komputer xP

Imo Sony zrobi update i wszystko wróci do normy. Nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden modchip !!! Tylko to pod USB i wsio nie wiem skąd Ci przyszło do głowy że modchip :LOL:

a SONY na to

Wiesz co po akcji z usunieciem Linuxa to mnie SONY już niczym nie ździwi ale żeby usuwać coś i potem jeszcze płącić 100 dolców za to żeby naładować pada ? :lol: no smich na sali jeśli to prawda

Oczywistym jest że to ogłoszenie to fake -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko USB dongle, ale tez i modchip wewnątrz konsoli.

Nie, tylko dongle.

* PS Jailbreak is a USB plug and play

W sumie troche to smiesznie wyglada przy JTAGU.

A co Sony na to?

Pewnie zaraz update FW konsoli i cześć ;)

Jak narazie to Sony jest w szoku. Poza tym czytaj wczesniejsze posty, przeciez pisalem:

* PS Jailbreak disables forced software updates and will never brick your console.

No i mozna go updatowac z PC. Wiec single bedzie raczej napewno zawsze dzialalo. Jedyne co Sony moze zrobic to to samo co z PSP czyli uniemozliwic gre online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to zwykły pendrive na którym znajduje się odpowiedni soft :) Samemu będzie można to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły raczej nie , ale samemu na pewno będzie można i prędzej czy później będzie tutek o tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia fakt, że dopiero za jakiś czas zaczną wysyłac... Może zbiorą kasę i się zwiną,a może mają sporo zamówień i dają sobie czas na przygotowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagi plotki o pracach nad nową PlayStacją jestem w stanie uwierzyć, że Sony nawet nie kiwnie palcem żeby załatać te dziury. Taka przeróbka wpłynie dość znacząco na sprzedaż PS3 na czym Sony tylko zyska. Premiera PS4 w 2012-2013 roku jest jak najbardziej możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@habinka - z wpisu na stronie podanej przez Ciebie wynika, że plik, który jest do ściągnięcia ze strony jailbreak'a działa na debugach bez podpiętego dongla USB. I to tylko dzięki patchowi RichDevX (oryginalny plik ma zabezpieczenie przed uruchomieniem na debugach - bez dongla USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze racja ;) czyli wynika no to ze koles ma ps3 debuga ;) chociażby patrząc na menu w konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie: sukinsyństwo i złodziejstwo znowu może zaszkodzić uczciwym graczom. Za piracenie powinno dostawać sie takie kary, żeby się nikomu nie kalkulowało podejmowanie ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga.

Kupuje ktoś starszy model konsoli, która nigdy nie była podpięta do neta + np Killzone 2.

Po uruchomieniu gry wyskoczy update firmware z płytki z grą....więc..... granie w nowo wychodzące gry już odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiadomo na jakim Firmware to działa

Edytowane przez habinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie bo aktualizacje FW będą sie odbywały przy pomocy PC i wspracie do nowych gier też będzie więc ten niby problem co wymieniłeś tak na prawdę nie istnieje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujące znalezisko. Czekam na dalszy rozwój sytuacji z uwagi na :

"Open up your console to a new generation of homebrew applications. Load homebrew apps/games off any USB hard drive/flash drive."

Nie lubię piractwa, ale możliwość zrobienia czegoś więcej niż zmiany motywu.... interesujące.

Brakuje mi możliwości słuchania *.mp3 podczas odwiedzin w PSS itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawe jaka będzie odpowiedź Sony. Pewnie zacznie się zabawa jak z PSP, nowy FW - nowa aktualizacja JB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że jak się to zainstaluje, to nie ma szans na pozbycie się tego.

Czyli właściwie sami stawiamy na sobie krzyżyk, jeśli Sony będzie za to banować czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, to wygląda jakby się ładowało na starcie systemu (oczekiwanie na zieloną lampkę). Możliwe, że gdy się wyciągnie ten klucz jedynym śladem będą obrazy płyt jako nieobsługiwane dane, do usunięcia.

Teraz każdy według własnego sumienia musi zadecydować, czy "rozdziewicza" konsolkę, czy zostawia jej ten urok oryginalnych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program pozostaje obecny na konsoli na zawsze:

Anyway, we must bear in mind that once installed on the PS console Jailbreak, and can not be removed.

Może dlatego, że jest to raczej dodatkowa funkcja FW konsoli, w końcu program został "wykradziony" z oficjalnego SDK PS3.

I jeszcze kilka efektów ubocznych:

It is impossible to apply updates to the games if they are loaded from the PS Jailbreak,

it is impossible to skip the videos of the games if loading from the PS jailbreak

I personally have been unable to initialize the device with a previous firmware version, more specifically with the varsión 2.85, so I had to update the console to version 3.41

The reason to have a game inserted in the drive of the console is simply to emulate the loading process

Źródło: http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.elotrolado.net%2Fhilo_review-ps-jailbreak_1473364&sl=es&tl=en&hl=&ie=UTF-8

No i na PS3News przeczytałem, ze scena zabierze się wkrótce za opracowanie bezpłatnej solucji w tym samym duchu.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie czytałem tego, oglądałem tylko filmiki ;P. Jestem ciekaw czy będzie można odpalać jakieś aplikacje homebrew, w końcu PS3 to potężny sprzęt, można by ją wykorzystać do wielu zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, to wygląda jakby się ładowało na starcie systemu (oczekiwanie na zieloną lampkę). Możliwe, że gdy się wyciągnie ten klucz jedynym śladem będą obrazy płyt jako nieobsługiwane dane, do usunięcia.

Teraz każdy według własnego sumienia musi zadecydować, czy "rozdziewicza" konsolkę, czy zostawia jej ten urok oryginalnych gier.

A później Sony "rozdziewiczy" konsolki PS3 z możliwości podłączenia do PSN :). Przerabiali to już na Xbox'ach, w przypadku PS3 mocniej zaboli bo konsolka prawie 2x droższa.

Jeżeli jest coś co zostaje na dysku, jakikolwiek flash to jest to wykrywalne online. Są na to sposoby i na pewno nie muszą mieć technologii NASA by to osiągnąć dlatego warto się 10x zastanowić zanim podejmie się "przeróbki". Lepiej pograć w 3-4 gry, do tego online niż w 100 nie kończąc większości :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×