Skocz do zawartości
radpns

Playstation 3 Jailbreak - Przeróbka Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

NIe rozumiem dlaczego niektórzy zrównują ten mod z piractwem,

z tego co wyczytałem to wypuścili tego moda żeby można było sobie zrobić backup gry i grac z dysku ale płytka nadal musi być włożona do napędu więc narazie o piractwie nie ma mowy.

Pozdrawiam

Dowolna oryginalna płyta musi być w napędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andryush fakt z ilością danych, ale co to dla PS3, montujesz większy dysk i do boju

tylko czas instalacji mógłby być dłuższy niż niektóre single w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Z-PACK'u jestem jakoś spokojny o takie przeróbki, choć to wydaje się być prawdopodobne. Myślę, że SONY może zaktualizować certyfikaty oraz klucze dostępu, nowy firmware do tego i JB będzie historią. Nie znam się na zabezpieczeniach, ale jestem wręcz pewien, że SONY wie co robić i nie długo wypuści stosowny update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piractwo piractwo i piractwo a ktoś pomyślał że będzie można też odpalać aplikacje różne. Nie zawsze złamanie oznacza piracenie. Zresztą przykładem jest PS2 na które jest wiele ciekawych aplikacji i przydatnych. Więc według mnie temat nie łamie regulaminu bo nie gadamy tu o piratach tylko o ciekawostce póki co. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wyczytałem na psx scene:

"ELIMINATING the initial USB BOOT, its all SONY has to do to kill this mod, because SYSCON is the boss."

No oby, i żeby to wprowadzili jak najszybciej to wtedy ograniczą ilość osób, które będą mogły to gówno uruchomić.

Wydaj mi się, że da się to wykryć i zbanować delikwenta. W sumie obowiązkowa rejestracja gier przez PSN (do którego pirat nie będzie miał dostępu) załatwi sprawę. Jednak znowu ucierpi przez kilku gnojcó uczciwy gracz, który np. nie ma dostępu do netu.

No to lepiej niech sony coś z tym zrobi(jeśli to prawda) bo zaraz dzieciarnia powbija na sieć i w headsetach będzie słychać tylko pisk gnojów .Teraz gnoje nie dochodzą do ps3 bo cena gier odstrasza ,konsola jest dla starszego odbiorcy a przez to może się to zmienić .Jednak moze jakieś korzyści to da i gry trochę stanieją,poczekamy na rozwój sprawy i na odzew ze strony sony.

Prawdopodobnie nie będzie można grać po sieci bez zarejestrowania oryginału (1 rejestracja na płytę) i pozamiatane.

Cała sytuacja imo jest na rękę Sony, wystarczy że przez "chwilę" dadzą cień szansy na skuteczność tego 'hacka' i wyniki sprzedaży idą ładnie w górę. Potem szybka blokada a baza użytkowników powiększona o parę mln ;)

Może i tak kombinują.

NIe rozumiem dlaczego niektórzy zrównują ten mod z piractwem,

z tego co wyczytałem to wypuścili tego moda żeby można było sobie zrobić backup gry i grac z dysku ale płytka nadal musi być włożona do napędu więc narazie o piractwie nie ma mowy.

Pozdrawiam

Żartujesz, prawda?

Guinamo>>>> tak i wszysycy którzy to wpakowali do PS2 zajmowali się tymi ciekawymi opcjami i jedynie znikomy procen piracił. Proszę Cię, nie próbuj usprawiedliwiać piractwa chęcią "poszerzania wiedzy informatycznej".

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usprawiedliwiam piractwa. Cóż to że inni piracą na PS2 mnie jakoś nie interesuje bo sam mam ps2 przerobione a ni jednego pirata sie u mnie nie znajdzie w domciu i zapewne też sporo takich osób jest. SONY jakby udostępniło opcje uruchamiania homebrew to by wiele problemów rozwiązało oczywiście równocześnie odpowiednio zabezpieczając przed kopiami gier. Cóż usunięcie pingwina jest tylko oznaką że nie umieją się zabezpieczyć więc idą po prostej linii zamiast sie wysilić. Ot tak myśle. Zresztą jak niby grać gry z neta na dysk PS3 jak do dziś nikt nie potrafi odkryć jego partycji na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piractwo piractwo i piractwo a ktoś pomyślał że będzie można też odpalać aplikacje różne. Nie zawsze złamanie oznacza piracenie. Zresztą przykładem jest PS2 na które jest wiele ciekawych aplikacji i przydatnych. Więc według mnie temat nie łamie regulaminu bo nie gadamy tu o piratach tylko o ciekawostce póki co. Pozdrawiam.

Tak tzw. dobre intencje. To jak posadzić dziecko w pokoju z bieluśkimi ścianami, dać farbki i powiedzieć by malowało tylko na kartce (przeczytałem to gdzieś).

Edytowane przez LethalDoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usprawiedliwiam piractwa. Cóż to że inni piracą na PS2 mnie jakoś nie interesuje bo sam mam ps2 przerobione a ni jednego pirata sie u mnie nie znajdzie w domciu i zapewne też sporo takich osób jest. SONY jakby udostępniło opcje uruchamiania homebrew to by wiele problemów rozwiązało oczywiście równocześnie odpowiednio zabezpieczając przed kopiami gier. Cóż usunięcie pingwina jest tylko oznaką że nie umieją się zabezpieczyć więc idą po prostej linii zamiast sie wysilić. Ot tak myśle. Zresztą jak niby grać gry z neta na dysk PS3 jak do dziś nikt nie potrafi odkryć jego partycji na PC.

Napisałeś coś takiego: "Piractwo piractwo i piractwo a ktoś pomyślał że będzie można też odpalać aplikacje różne. Nie zawsze złamanie oznacza piracenie. Zresztą przykładem jest PS2 na które jest wiele ciekawych aplikacji i przydatnych. Więc według mnie temat nie łamie regulaminu bo nie gadamy tu o piratach tylko o ciekawostce póki co. Pozdrawiam."

Co do samych homebrew, skoro Sony nie pozwala/zakazuje korzystania z tego typu oprogramowania na swoich konsolach, to nie masz prawa tego robić. Koniec tematu. Nie masz pirató? Fajnie, ale zawsze mozesz je mieć i nic tego nie zmieni, a Twoje zapewnienia nie mają tu znaczenia, bo istotnym dowodem w sprawie jest fakt, że przerobiłeś konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie ze Jailbreak ≠ Piractwo

The United States government today has announced that jailbreaking and unlocking iPhones, rooting of Android phones and ripping DVDs (for educational purposes) is completely legal as long as they are not violating copyright law.

http://www.redmondpie.com/jailbreak-unlock-iphone-officially-legal/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie ze Jailbreak ≠ Piractwo

http://www.redmondpi...ficially-legal/

Ale jak ściągniesz grę z internetu i wpakujesz ją na dysk USB , to wtedy będzie już Jailbreak = Piractwo.

Bardzo cienka granica.

==================

Sony nie pozwala na hombrew z tego samego powodu. Jeden zrobi jakąś swoja przeglądarkę na PS3, a drugi zrobi loadera, żeby kopie gier uruchamiać.

Co do dysku, to zaszyfrowany jest tylko ten wewnętrzny. na zewnętrzny z łatwością wrzuci się grę z torrentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że na żadnym filmiku nie pokazali jeszcze gameplay'a.

Zawsze kończy sie na menusach, nikt jeszcze nie grał w żadną grę uruchomiona za pomoca JB...)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Z-PACK'u jestem jakoś spokojny o takie przeróbki, choć to wydaje się być prawdopodobne. Myślę, że SONY może zaktualizować certyfikaty oraz klucze dostępu, nowy firmware do tego i JB będzie historią. Nie znam się na zabezpieczeniach, ale jestem wręcz pewien, że SONY wie co robić i nie długo wypuści stosowny update.

Jailbreak nie musi długo wytrzymać, ale myślę że już one sa w rękach speców. Jak można homebrew wgrywać to za kilka tygodnie będzie zapewne CF. Nie wydaję mi sie żeby to wykryli, bo chyba do pamięci konsoli sie nic nie zgrywa. Przypominam że z PSP było tak samo, luka w oprogramowaniu a teraz każdy nowy soft ma swój custom odpowiednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: geohot lamal zabezpieczenia urzadzen apple i chcial lamac ps3. Odpuscil - pewnie dostal kaske od apple, lub go postraszyli. Nie wierze, ze jesli zaczna to sprzedawac nikt sie tym nie zainteresuje. Akurat jesli ktos bedzie czerpal z tego korzysci Sony na delikwenta przepis znajdzie. Podejrzewam, ze jesli nie Maja oni dostepu do "serca" konsoli, ani nie jest to zaden chip, to wykorzystue to prosta luke w zabezpieczeniach. Sony wyda update i bedzie ok- mam taka nadzieje. Mowie piractwu STOP.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawiszakapy

włąsnie niewiem gdzie takie info masz ? ale swoją droga mi nie bardzo pasi sciaganie gier z neta i wgrywanie wolał bym zrobienie backupa i tyllko tyle

Edytowane przez habinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak nie jest zwykły pendrive, a klon urządzenia używanego w serwisach do naprawy konsol.

Ewentualnie jeśli nie ma tam żadnej specjalnej elektroniki, to jest zwykły pendrive z odpowiednim software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanie

1. Backup można odpalić na dowolnej zmodowanej konsoli czy tylko na tej na której był wykonany?

2. Można odpalić tylko kopie 1:1 czy da się uruchomić zmodyfikowaną kopie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanie

1. Backup można odpalić na dowolnej zmodowanej konsoli czy tylko na tej na której był wykonany?

2. Można odpalić tylko kopie 1:1 czy da się uruchomić zmodyfikowaną kopie gry?

do kogo te pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne że dla tych, którzy czytają temat :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwili zastanowienia można dojść do niezbyt fajnego wniosku. Jeśli SONY temu łba nie ukręci, to ludzie zaczną instalować to diabelstwo i faktycznie bez piracenia będą ostro grać w wiele gier kupując je za grosze. Wystarczy, ze kupi taki łepek oryginał, choćby z allegro, zrobi zrzutkę na dysk i pchnie go dalej. Gracze cieszą sie przez chwilę, bo niby kupują legalne kopie (i to za grosze), pozbywają się ich (zarabiając na tym, a przynajmniej niewiele tracąc) i nadal grają (w sprzedany już tytuł). Jakie wnioski? Studia wewnętrzne Sony (pomijam cała resztę) sprzedają mniej kopii, a zatem nie przynoszą oczekiwanego zysku, więc SCCE rozwiązuje powolutku umowy, a to oznacza koniec tytułów (rewelacyjnych w większości) na wyłaczność dla PS3. Być moze nawet koniec marki Playstation. Mam nadzieję, ze do tego nie dojdzie i, że Sony zadziała zdecydowanie, nie dopuszczając do sytuacji znanej nam z TV (Krakowskie Przedmiecie się kłania).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK: ale postraszyeś:P ale taka prawda... to dzięki temu że nie ma piractwa i gry na ps3 się sprzedają mamy tyle dobrych ex'ów... prawda jest też taka że użytkownicy playów to w większości albo nastolatkowie z zamożnymi rodzicami albo osoby pracujące... nie zalicza się do tego grona zbyt wielu dzieciaków bo gry sa drogie... wolałbym żeby juz tak zostało i scena Playstation nie przekształcała się w scenę X360...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×