Skocz do zawartości
One™

[Faq]Jak Szybko I Skutecznie Ustawić Internet / Livebox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj wam opisze jak szybko ustawić internet na PS3 / Livebox.

1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtąd spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.

2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a następnie w "Edytuj listę filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Tam ustawiasz siec Wireless i wszystkie opcje na auto.

To co wszyscy mówią ,że Livebox do PS3 nie jest kompatybilny z PS3 to się mylą.

1

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam liveboxa bez żadnego softu tylko konfiguracja przez http (192.168.1.1) i potrzebuje włączyć uPnP na potrzeby PS3 Media Server.

Problem w tym, że nigdzie nie widzę opcji uPnP w tej konfiguracji liveboxa przez http. Wie ktoś jak to zrobić z poziomu http?

Livebox jest połączony z komputerem kablem, a z PS3 WiFi

Testowałem połączenie w PS3 to ustawiałem żeby uPnP było włączone a po teście wynik jest: uPnP - Niedostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam takie pytanie a zarazem prośbę. Otóż mam liveboxa z neostrady i chciałbym go połączyć z ps, czy mógłby mi ktoś małymi kroczkami wytłumaczyć co robić po kolei ? Byłbym bardzo wdzięczny. I mam takie pytanko jeszcze, czy szybkość internetu 1 Mb nie będzie za mała do grania przez internet? Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam, Bamek.

Edit: Jeśli napisałem w złym dziale to proszę moderatora o przeniesienie.. :)

Edytowane przez Bamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeden sposób a drugi jest taki whistling.gif

1. Spisujesz klucz wep z livebox ( odwracasz go do góry nogami i masz tam taką biała nalepkę, to własnie na niej jest klucz wep)

2. Włączasz konsole

3. Na PS3 wchodzisz w: Ustawienia --> Ustawienia sieci --> Ustawiania połączenia internetowego

4. I teraz po kolei wybierasz: Łatwe --> Bezprzewodowe ( o ile chcesz bezprzewodowe ) --> Wyszukaj ( znajduje ci siec wifi, wybierasz swoją ) --> Naciskasz w prawo --> Najeżdżasz na WEP i naciskasz w prawo --> Naciskasz x.png i wpisujesz klucz wep (bez spacji)

No i to wszystko

Jeśli chcesz przez kabel to podłączasz kabel i postępujesz zgodnie z wyświetlaną instrukcją wink.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie musi to polecam nie brać liveboxa, parę razy zawiesił mi się podczas grania on-line, obecnie wymieniłem no router TP-Link i problem z głowy. Wiadomo, zależy jak kto trafi, ale szczerze odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja mam takie pytanko otóż potrzebuję podłaczyć PS3 bezprzewodowo z internetem liveboxa dla brata ale mam mały problem gdy wpisuję klucz WAP to na ps wchodzi tylko do połowy albo i mniej czy w ps3 da się przestawić na szerszy klucz czy coś prosze o pomoc bo miałem u siebie ten sam problem ale jakimś cudem udało mi się podłaczyć ale robiłem t o2 lata temu :( (pamięć nie ta :P). Proszę pomóżcie bo z braciakiem chciałbym pograć online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w skonfigurowaniu LIVEBOX 2.0 ZTE z PS3 tak aby internet śmigał bezprzewodowo. Przeglądałem forum i nic nie znalazłem na temat tego modelu LIVEBOX-a. Jak włącze PS3 to mi znajduje LIVEBOXA ale nie mogę się za cholerę połączyć :( z kabelkiem Ethernet wszystko śmiga bez zarzutu ale czasem chciałbym pograć na telewizorku w innym pokoju do którego nie sięgają moje kable. Proszę o pomoc lub nakierowanie mnie na jakieś odpowiednie strony gdzie znajdę wszystko na ten temat !!!.

Edytowane przez marcinos2209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezprzedowo musisz podac haslo (tego sie pewnie domysliles) i dodatkowo muisz dodac adres MAC konsoli do liveboxa (pewnie to przeoczyles).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezprzedowo musisz podac haslo (tego sie pewnie domysliles) i dodatkowo muisz dodac adres MAC konsoli do liveboxa (pewnie to przeoczyles).

jakie hasło? i skąd wziąć ten adres MAC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam, ze wszystko czego ci potrzeba do konfiguracji masz napisane w instrukcji od liveboxa.

haslo - chodzi o haslo do sieci wifi (no chyba, ze masz siec niezabezpieczona haslem)

MAC ps3 - w ustawieniach systemu -> informacje o systemie (chyba tu sprawdzisz mac konsoli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam, ze wszystko czego ci potrzeba do konfiguracji masz napisane w instrukcji od liveboxa.

haslo - chodzi o haslo do sieci wifi (no chyba, ze masz siec niezabezpieczona haslem)

MAC ps3 - w ustawieniach systemu -> informacje o systemie (chyba tu sprawdzisz mac konsoli)

w instrukcji livebox-a mam następujące dane:

-SSID i klucz WPA

-adres modemu

-login: admin hasło: admin

no i to wszystko !!!

a jeśli chodzi o ten klucz WPA to go wprowadzam i wyskakuje jakiś błąd

ten MAC to gdzies na konsoli sprawdzić??

no i w liveboxie chyba musze wprowadzić jakieś adresy IP:

-dynamiczny i statyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wszystko działa...a najdziwniejsze jest to że nic nie ustawiałem...tak normalnie włączyłem któregoś dnia konsole i się automatycznie połączyło z internetem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówił Blesik, wpisywałem klucz po kilka razy, potem był napis "Sprawdzanie konfiguracji sieciowej..." i nic. "Upłynął dozwolony czas próby uzyskania adresu IP. Wprowadzony klucz WEP może być nieprawidłowy". Nie może być nieprawidłowy bo wpisywałem go już naprawdę dużo razy. Jeśli bezprzewodowe nie działa, mogę się odwołać do tego przewodowego Ethernetu ewentualnie, ale powiedziano mi, że modem Neostrady nie ma wejście na kabelek Ethernet. Czy to prawda? Albo co robię źle z połączeniem bezprzewodowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przewodowego Ethernetu ewentualnie, ale powiedziano mi, że modem Neostrady nie ma wejście na kabelek Ethernet. Czy to prawda?...

tak ciezko obejrzec ten "modem neostrady" i zobaczyc czy ma miejsce na podlaczenie kabla ethernet?

przy laczeniu bezprzewodowym - dodales adres mac konsoli do liveboxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem pewien temat o liveboxie tylko tam było opisane bezprzewodowo, a ja chce podłączyć przewodowo.

Więc tak zaczne od tego że mam pc podłączone pod livbos i chce jeszcze dołożyc do niego PS3, w livebosie są dwa wejścia ethernet lecz jest mały problem gdyż internet działa mi tylko w jednym gniaździe nie wiem dlaczego i właśnie tu zaczyna się moje pytanie jak to zrobić aby działało ?powinno działać lampka się zapala gdy wsadzam kabel lecz niechce się polączyć.

Te pytanie kieruje do bardziej obeznanych którzy mieli już do czynienia z liveboxem.

PS: jesli przez ten kabel nie da rady to mógł by ktoś mi wyjaśnić jak zrobić bezprzewodowo ? wiem jest temat o tym, lecz coś mi w tym nie pasuje ponieważ w programie livebox nie ma tego co jest opisane w temacie. Dziekuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby dwa wyjscia na kabel dzialaly to w ustawieniach liveboxa musisz wylaczyc funkcje "tv" (czy jakos tak) dla drugiego wyjscia :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby dwa wyjscia na kabel dzialaly to w ustawieniach liveboxa musisz wylaczyc funkcje "tv" (czy jakos tak) dla drugiego wyjscia :thumbsup:

Mógł byś mi to jakoś wyjaśnić krok po kroku ? w dolnym prawym rogu, mam ikone livebox wciskam i klikam ustawienia i co dalej ? nie ma nic o tym co pisałeś z przełączeniem "tv" czy coś lub poprostu jestem ślepy. Dzięki za pomoc, czekam na odpiwiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies pol roku temu mialem liveboxa i juz nie pamietam dokladnie.

napweno trzeba sie zalogowac przez przegladarke internetowa w pc na http://192.168.1.1/ (haslo i login: admin) i tam trzeba ten tryb tv wylaczyc (wtedy zamiast sygnalu tv drugim wyjsciem bedziesz normalnie internet odbieral)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No robie tak jak piszesz, tylko mam jakiś problem bo wpisuje poprawnie login i hasło, ale zero reakcji.

Pobawie się z tym reinstal livebox lub może nawet format kompa.

Dzięki wielkie za pomoc, wrazie jakiś problemów odezwe sie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się gubi i nie może sobie poradzić z adresem MAC to wystarczy wejść w ustawienia Liveboxa (w przeglądarce wpisujemy http://192.168.1.1/), wybrać zakładkę "Sieć bezprzewodowa" i tam można po prostu wyłączyć wymaganie adresu MAC :) Wtedy powinno się po prostu połączyć samo i wystarczy w konsoli wklepać klucz WEP który mamy na pudle od liveboxa :P

P.S

Wiem że temat stary ale może komuś się przyda bo pamiętam jak sam kiedyś nie wiedziałem o co z tym wszystkim chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Liveboxa i PS3.

Internet - 1Mb, modem - niedaleko konsoli, więc jest możliwość połączenia kablem Ethernet (teraz mam Wifi).

1. Czy będzie odczuwalna różnica w graniu przez WIFI a Ethernet w gry online?

2. Czy trzeba cos dodatkowo ustawiać czy tylko połączyć kablem ethernet konsole <-> modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Liveboxa i PS3.

Internet - 1Mb, modem - niedaleko konsoli, więc jest możliwość połączenia kablem Ethernet (teraz mam Wifi).

1. Czy będzie odczuwalna różnica w graniu przez WIFI a Ethernet w gry online?

2. Czy trzeba cos dodatkowo ustawiać czy tylko połączyć kablem ethernet konsole <-> modem?

1. Nie, jak by w ogóle jakaś była to nieznaczna.

2. Jak kablem podłączasz to nie, ale jak WiFi to musisz zastosować się do poradnika na pierwszej stronie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z routerem jest to TP-LINK WR740N mianowicie nie może połączyć sie z ps3 wyskakuje info że jest za słaby sygnał ale jak wchodze w ustawienia sieci na ps3 pisze że jest 100 % o co chodzi?(router jest o pokój dalej od konsoli)A w pokoju co jest router mam pc i laptopa wszystko normalnie chodzi jak wyniose laptopa z pokoju to odrazu ałtomatycznie nie ma połączenia.Od jakiś paru minut także pisze że konsola nie może znaleść adresu IP prosze o pomoc najlepiej żeby ktos wytłumaczył krok po kroku za informacje z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z routerem jest to TP-LINK WR740N mianowicie nie może połączyć sie z ps3 wyskakuje info że jest za słaby sygnał ale jak wchodze w ustawienia sieci na ps3 pisze że jest 100 % o co chodzi?(router jest o pokój dalej od konsoli)A w pokoju co jest router mam pc i laptopa wszystko normalnie chodzi jak wyniose laptopa z pokoju to odrazu ałtomatycznie nie ma połączenia.Od jakiś paru minut także pisze że konsola nie może znaleść adresu IP prosze o pomoc najlepiej żeby ktos wytłumaczył krok po kroku za informacje z góry dziękuję.

Witam,

A co ten router ma do Livebox'a? Skoro to samo masz w przypadku laptopa to nie szukaj przyczyny w PS3, tylko w routerze.

Przenieś PS3 tam gdzie masz router, jeżeli będzie działać to prawdopodobnie router do wymiany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×