Skocz do zawartości
One™

[Faq]Jak Szybko I Skutecznie Ustawić Internet / Livebox

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogłem znaleść tematu o routerach i czytaj ze zrozumieniem bo pisze jak wół "mam problem z routerem" nikt nie napisał że mam problem z ps3 i za takie odp to dzieki wysilileś się masz plusa normalnie pomogłeś

Edytowane przez Szymon-1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem znaleść tematu o routerach i czytaj ze zrozumieniem bo pisze jak wół "mam problem z routerem" nikt nie napisał że mam problem z ps3 i za takie odp to dzieki wysilileś się masz plusa normalnie pomogłeś

Jaką masz antenę, taką odkręcaną czy bez możliwości odkręcenia?

Możesz wgrać nowszy firmware, to tak jakby soft/oprogramowanie do sprzętu. Tutaj link: http://www.tp-link.c...a=1&m=TL-WR740N

Jak zainstalować, masz w instrukcji obsługi, ale nie jestem pewien czy coś da wgrania firmware, ale zawsze warto spróbować.

Chociaż to trochę dziwne, żeby był sygnał 100% w pomieszczeniu w którym nie chce to działać. A czy jeżeli zrobiłbyś tak, że na tej odległości na której nie chce Ci działać net, oddalił byś się właśnie z laptopem do takiej odległości tylko, aby po drodze nie było żadnych przeszkód typu ściana itp.? Mógłbyś?

Jeżeli wyniesiesz poza pokój laptopa to połączenie jest? Mam na myśli czy nadal jest napisane ile % sygnału, czy zrywa kontakt sieciowy z routerem, czy tylko strony nie chcą działać.

Prawdę mówiąc to mogę obstawiać że antena nie daje rady wysłać danych przez ścianę. Nie wiem czy to wina uszkodzonej anteny lub ściany zbrojnej, ale gdyby coś było ze ścianą to mniejszy byłby sygnał.

Forum o PS3 to nie takie o którym mówimy o problemach radiowym czy o przewodnictwie sygnału WiFi przez ścianę. Od tego są inne fora np. Elektroda, PCLab czy bez-kabli.pl

Poczytaj tutaj o możliwych przyczynach tego procederu: http://www.bez-kabli...p?p=49370#49370

Tutaj bardziej sensowny temat na takie problemy, może w związku PS3, ale bardziej ogólny: http://www.ps3site.p...762-ps3-a-siec/

Jeżeli masz możliwość, sprawdź na innym routerze np.: kumpla to wtedy będzie najłatwiej i najszybciej. :smile:

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za poradnik.

Mam jednak pytanie - czy jeżeli zrobię tak jak jest opisane w poradniku (z tą różnicą, że nie będę miał liveboxa tylko zwykły router <-> modem - mam kablówkę) to będzie mi internet działał nawet wtedy, gdy komputer będzie wyłączony ?

Jeżeli nie, to miałbym prośbę, aby ktoś mi napisał jak mogę to zrobić..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzieki Panowie.

Przepraszam, moje niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi livebox działa przy wyłączonym kopmpie i gram w ps'a.

az nie chce mi sie tego inaczej komentowac:

72163507191262836901.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ps3 i laptopa mam kabel przewodowy jak mam podlaczyc internet do ps3? Prosze o szybką odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo za chwile mnie rozwali... cały dzień staram sie podlączyć PS3 pod Livebox'a ale przez kabel.

Posiadam kabel internetowy, 2 wejscia RJ 45, zaciskarke ( takie specjalnie szczypce :P ).

Ktoś kto to robił czy mogłby mi podać schemat ? Tzn jak kable powinny być ułożone kolorystycznie jeżeli chodzi o PS3 ? Bo siedzie przy tym od 14 i ręce mi opadają :/

Zaznaczam że PS3 pod WiFi chodzi bezproblemowo :) Tylko przerywa podczas grania w Buzza :/ ( jest to wina tego że ps3 jest w 2 pokoju, odzielony 3 scianami od liveboxa :/ )

Prosze o porady panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz pojęcia to rób tak. zaciskasz sobie 1-szą wtyczkę jak chcesz, a 2-gą w identycznej kolejności.

Wyżej opisana metoda dotyczy połączenia urządzenia końcowego do huba, switch'a routera itd.

Jeżeli chodzi o połączenie pc-pc to trzeba odpowiednie pary skrosować.

A jeszcze krótka uwaga, czy masz stronę www.google.pl nie działą??? Masz - http://swiatlan.pl/poradniki/zaciskanie-wtyczek-rj45.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna. Jeśli łączysz pc-pc, kabel skrosowany (wpisz w google, będzie schemat). jeśli łączysz sprzęt przez jakieś urządzenie (router, switch) robisz kabel na wprost (też wpisz w google). Jak masz zaciskarkę, to sobie poradzić, dość proste to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć NAT w Livebocie bo nie moge pograć w PES 12?

Edit: Z NAT już sobie poradziłem, aczkolwiek mam teraz inny problem.

Na górze pokazuje mi słaby sygnał łącza. Nie mam pojęcia czemu, bo konsola połączona jest przez kabel, a prędkość mojego internetu to 6 Mb/s.

Co robić?

Edytowane przez Patryk Melcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu taki problem, iż jak testuję sieć pokazuje mi , że przekroczono czas pobierania adresu IP.

Co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki problem z Livebox , LB mam włączone UPnP w konsoli też , a w teście połączenia UPnP niedostępne .

Gdy podłączam router Planet jest dostępne . Jeśli wie ktoś o co chodzi to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego to UPnP jest ci potrzebne?

bez tego wszystko przecież działa.

Ja mam znowu taki problem, iż jak testuję sieć pokazuje mi , że przekroczono czas pobierania adresu IP.

Co zrobić ?

jak przez wifi chcesz podlaczyc to pewnie masz filtrowanie po adresach MAC wlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co UPnP jest w ogóle nie potrzebne do grania on-line ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, bo przymierzam się do podłączenie internetu pod PS3 ^^ Mam liveboxa kod WAP już spisałem i czy muszę jeszcze coś zrobić? Połączenie bezprzewodowe przez wifi.

Edytowane przez EizoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, bo przymierzam się do podłączenie internetu pod PS3 ^^ Mam liveboxa kod WAP już spisałem i czy muszę jeszcze coś zrobić? Połączenie bezprzewodowe przez wifi.

Toć masz wszystko pięknie wyjaśnione w pierwszym i czwartym poście. Oba sposoby - jeden z filtrowaniem MAC, drugi bez. Ludzie zrobili Ci gotową i prostą instrukcję, a Ty ich olewasz. Czysta ignorancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem instrukcje i się do nich zastosowałem, ale nie idzie. Wstukuje jak trzeba, ale po upływie czasu pokazuje, że przekroczono limit itd. Dlatego się pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłeś filtrowanie adresów MAC w Liveboxie? Bo wygląda na to, że nie. Obie metody stosowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam z tym problem.Z wynalezieniem Adresu IP (mam zmienne ip).

W Lista Ustawien i stanu połączenia mam oto takie opcie :

Połączenie Internetowe: Włączone

Metoda Połączenia: Bezprzewodowa

Natężenie Sygnału: Nie Podłączono

SSID: neostrada_8822

BSSID: -

Kanał-

Zabezpieczenie: WEP

Klucz WEP: 26 Liczb i Cyfr

Ustawienia Adresu: Automatyczne

Adres IP: Automatyczne

Maska Podsieci: Automatyczne

Router Domyślny: Automatyczne

Podstawowy Serwer DNS: Automatyczne

Dodatkowy Serwer DNS: Automatyczne

Adres MAC: (12 Cyfr i Liczb)

MTU: Automatyczne

Serwer Proxy: Nie Używaj

UPnP: Włonczone

Typ Nat: -

Jeżeli Ktoś Wie Coś Na Ten Temat Prosze o Napisanie Na Moje Konto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam z tym problem.Z wynalezieniem Adresu IP (mam zmienne ip).

W Lista Ustawien i stanu połączenia mam oto takie opcie :

...

Metoda Połączenia: Bezprzewodowa

Natężenie Sygnału: Nie Podłączono

...

Jeżeli Ktoś Wie Coś Na Ten Temat Prosze o Napisanie Na Moje Konto :)

Chyba ja coś będę wiedział... włącz Liveboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem z konfiguracja sieci za pomoca Liveboxa. Staram sie uzywac 2 metody zamieszczonej na 1 stronie. Z ta roznica ze nie mam widocznej opcji "siec bezprzewodowa"

63127994.png

Uploaded with ImageShack.us

Wiec robie to przez wejscie w opcje Wi-Fi. Przy okazji daje na nie sprawdzanie adresu MAC

57980851.png

Uploaded with ImageShack.us

Reszte robie tak jak bylo napisane w opisie. Wchodze w ustawienia sieci, latwe i staram sie ustawic siec. Wpisuje ten adres WPA(chyba z 6 razy) i clage pisze ze czas sie skonczyl. Moze ktoc cos poradzic na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×