Skocz do zawartości
ONE

Team Ico Collection

Rekomendowane odpowiedzi

17 kolos? Fake

jasne, że fake, 17 kolos nie istnieje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, że fake, 17 kolos nie istnieje!

W Fumito Ueadę nie wierzysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fumito Ueadę nie wierzysz?

ten film tylko potwierdza, że ten kolos nie istnieje:)

Już 5 rok czekam na Last Guardian więc już dawno przestałem w niego wierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten film tylko potwierdza, że ten kolos nie istnieje:) Już 5 rok czekam na Last Guardian więc już dawno przestałem w niego wierzyć...

Co nie zmienia faktu, że w planach mógł być 17.

I dobrze, że czeka. Niech ludzie pierw zagrają w poprzedniczki, bo nie widzę sensu łapać za Last Guardian, kiedy kolekcja HD nie tknięta lub na PS2 nie ograna. Ueada doczeka się swojej trylogii, a może i sagi :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że w planach mógł być 17.

I dobrze, że czeka. Niech ludzie pierw zagrają w poprzedniczki, bo nie widzę sensu łapać za Last Guardian, kiedy kolekcja HD nie tknięta lub na PS2 nie ograna. Ueada doczeka się swojej trylogii, a może i sagi :happy:

było i więcej:) w necie jest parę ciekawych informacji na ten temat:) jeszcze na ps2 interesowałem się tym tematem bo gierka w tamtych czasach jak dla mnie roz... wszystkie inne gry. i nawet dzisiaj bije wiele "światowych hitów" + ICO oczywiście

No ale co mnie to interesuje! Ja ograłem ICO i SOTC na ps2 więc ile można czekać?! + SoTC na ps3 bo zawsze chciałem to zobaczyć bez spadków animacji (na ps2 ledwo można było ubić ostatniego kolosa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@furo, ty wierzysz, że to wydadzą na PS3? Ja już to prędzej widzę parę miesięcy po premierze czwórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@furo, ty wierzysz, że to wydadzą na PS3? Ja już to prędzej widzę parę miesięcy po premierze czwórki.

niestety muszę się z Tobą zgodzić :(

Edytowane przez furo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że Sony cały czas trąbi, iż ma jeszcze jednego asa w rękawie na pożegnanie PS3. Może tym asem jest właśnie The Last Guardian? I hope so. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już sobie odpuszczą TLG na tego szrota. THE Last Guardian byłby świetnym tytułem startowym PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już sobie odpuszczą TLG na tego szrota. THE Last Guardian byłby świetnym tytułem startowym PS4

Tylko że Ueada zawsze stawiał na głęboką fabułę, a do tego PS4 niepotrzebna, zwłaszcza że nie każdy kupuje nową konsolę.

Grafika zawsze była w jego grach ładna, bez żadnej sztuczności jak Assasiny. Ja w SotC zrobiłem oczy jak pięć złoty, bo grafika przypominała rzeczywistość, co bardzo lubię w grach. Tych wielkich stepów się nie zapomni, aż szkoda, że dzisiaj ze świecą szukać takich miejsc w Europie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w Plusie więc przydałoby się zajrzeć do niej co tam ciekawego twórcy wymyślili zwłaszcza, że przed paroma minutami ukończyłem Okami. Od czego zacząć ICO czy SOTC ? Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra w Plusie więc przydałoby się zajrzeć do niej co tam ciekawego twórcy wymyślili zwłaszcza, że przed paroma minutami ukończyłem Okami. Od czego zacząć ICO czy SOTC ? Co polecacie?

 

Metoda entliczek-pentliczek wypadlo mi na SOTC, wiec zdecydowanie SOTC.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są dwie bardzo różne gry gameplayowo .

Kiedys ominałem ICO na ps2 ale po ograniu HDeka śmiem twierdzić że lepszy i klimatyczniejszy od SoTC .

Bardzo miło wspominam speedruna w ICO wymaganego do platyny .

Z resztą w obu grach mam platyne i nie należa one do łatwych za to dają sporo satysfakcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ICO jest równie dobry co SOTC, ale to trochę inny typ gry. Głównie się tam skacze i rozwiązuje zagadki, czas rozgrywki to około 10 godzin. Zagadki nie są łatwe i często trzeba się wracać do poprzednich lokacji. Ja też zacząłem od SOTC, ICO dopiero w te wakacje przeszedłem, jednak poleciłbym najpierw ograć ICO.

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zacząłem dzisiaj od Sotc, ubiłem póki co pierwszego Bossa. W sumie straciłem 1,5 godz na szukaniu kolejnych bo nie wiedziałem że do tego się wykorzystuje miecz :) No i jazda koniem to tragedia, jeszcze gorzej niż w AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pio.... sotc to gra poprzedniej generacji z lekko niszowej półki, a ac to massowa papka wielkobudzetowa, porównanie bardzo nie na miejscu, shame on you... ale jako że mam cię za osobę która chlonie jak gąbka dobre produkcje wybaczam ;) olej mechanike lekko skostniala i patrz na duszę i mistycznym...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sterowanie koniem jest bardzo dobre, a na PS2 to już w ogóle byl szał. Jazdę trzeba dobrze opanować i wykorzystywać różne sztuczki (jak np. natychmiastowe zatrzymanie czy nawrót). Nie wspomnę już nawet o animacji konia i zachowaniu grzywy czy ogona - kiedy gra wychodziła to nie miała sobie równych pod tym względem, a i dziś jest to czołówka jeśli o to chodzi.

 

Grę odpaliłem wczoraj (tj. SotC). Wspomnienia wróciły i znów zakochałem się w tej grze :). Chciałem włączyć na chwilę, skończyło się na 4 kolosach. Gra jest piękna, epicka i wciąga ja diabli, uważajcie :)

Edytowane przez alfik
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow of the Collosus zaliczone robi jeszcze lepsze wrażenie niż kiedyś. Magiczna gra , uwielbiam ją , nawet tytuł gry należy do moich ulubionych :)

Ma ktoś jakaś dobra interpretację zakończenia ?

Edytowane przez chrono87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow of the Collosus zaliczone robi jeszcze lepsze wrażenie niż kiedyś. Magiczna gra , uwielbiam ją , nawet tytuł gry należy do moich ulubionych :)

Ma ktoś jakaś dobra interpretację zakończenia ?

Szczerze? Właśnie chciałem wrzucić :biggrin:

Najlepiej jeśli ktoś chce zrozumieć fabułę, to musi ograć też The Ico. Wtedy wszystko się robi troszkę jaśniejsze.

Polecam też inne filmy tego pana, on to się postarał ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się czaiłem na tą kolekcję i w końcu się zabrałem dziś za granie. Najpierw dwie godzinki w ICO, które ma bardzo specyficzny klimat, jak żadna inna gra, a obecnie jestem po pierwszym bossie w SoTC, i po prostu szukam szczeny, gra z ps2 a zrobiła na mnie większe wrażenie niż większość tytułów current-genowych a to dopiero początek gry. Skala gry po prostu przytłacza, wszystko jest takie ogromne, czuję się jak mróweczka na tym pustkowiu opanowanym przez gigantyczne monstra. Obie gry są niezwykłe, a ja coraz bardziej żałuję, że w latach świetności ps2 byłem pctowcem, na szczęście dzięki kolekcjom HD poznałem takie genialne tytuły jak Silent Hill 2, God of War II i ICO Collection.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoTC ukończone. Czy tylko mnie irytowali niektórzy kolosi ? Mam tu na myśli byka ( psa ) który gdy już mnie raz trafił to zanim zdążyłem wstać już na mnie znowu szarżował co oczywiście kończyło się śmiercią bez szans ucieczki. Irytujący też był ostatni kolos, gdzie jeden skok zajął mi dobrą godzinę a pewnie byłoby jeszcze dłużej gdyby nie youtube. Podsumowując gra dobra ale jakoś mnie szczególnie nie porwała, ale to tylko moje zdanie :) Może dlatego bo nigdy specjalnie nie przepadałem za walkami z bossami a tutaj było ich aż 16. Klimaty też raczej wole ciemny i brudne niż takie utopijne. Teraz pora na Ico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoTC ukończone. Czy tylko mnie irytowali niektórzy kolosi ? Mam tu na myśli byka ( psa ) który gdy już mnie raz trafił to zanim zdążyłem wstać już na mnie znowu szarżował

To w nim było irytujące?

Ja się tam bardziej wkurzałem, gdy będąc na jego plecach, nie mogłem mu zadać żadnego ciosu i trzeba było trochę próbować.

Bardziej nie przepadam za tą rybą, bo trudno się jej złapać ( na początku ;))

 

Klimaty też raczej wole ciemny i brudne niż takie utopijne. Teraz pora na Ico.

Od razu widać, kto nie oglądał bajek Disneya :biggrin:

Schrzaniłeś sobie tSotC, najpierw trzeba było w Ico zagrać :P

Edytowane przez LONG3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ico to raczej mini gra niż full wersja. Pierwsze przejście na luzie to max 5 godzin bez żadnej pomocy a drugie dla platyny 2 godziny speed run :). Gra ma swój klimat ale z powodu długości gry ciężko się nią nacieszyć. Gra jest bardzo prosta i uboga, posiada trochę błędów odnośnie Al Yordy a historie da się streścić do jednego zdania (jedno no może dwa zdania to cała narracja w tej grze :P ). Jeżeli ktoś spodziewa się po tej grze rewalacji lub dobrej gry to się bardzo ale to bardzo zawiedzie. Szczeże powiedziawszy po wbiciu platyny mam mieszną opinnie o tej grze. Gra napewno jest ujmująca a szczególnie ending ale niestety na te czasy wygląda bardzo ale to bardzo słabo, prawie jak mincraft. Jest w Ico jedna rzecz która mi się bardzo podoba i na którą lubiłem patrzeć a mianowicie animacja postaci oraz ich trzymanie się za rękę (jak ico prowadzi yorde, pomaga się jej wspinać itd oraz wołanie jej ). W grze rónież brakuje napewno fajnych zagadek i jakiś zwrotów akcji. Ico jest za krótki aby można było go zrecenzować jako pełnoprawną grę.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś spodziewa się po tej grze rewalacji lub dobrej gry to się bardzo ale to bardzo zawiedzie.

m4.gif

Kiedyś zrozumiesz swój błąd i wtedy razem popłaczemy.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te gry nie można patrzeć pod względem gameplayu, grafiki czy voice actingu, chociaż te dwa pierwsze elementy się bronią jeszcze do dzisiaj. Klimat i fabuła którą sobie sami układamy jest tu najważniejsza, nie wspominając już o świetnej muzyce. Ja przed zagraniem w SoTC, a potem w ICO dużo dobrego o nich słyszałem i miałem wielkie wymagania, ale o wszystkim zapomniałem po rozpoczęciu gry. Tak mnie ujęły że do ukończenia nie umiałem myśleć o niczym innym. Nie są one z tych gier co się wbija platynę i zapomina o nich. Rozumiem że komuś się może nie spodobać i trochę współczuję, bo dla mnie to jedne z najlepszych gier na świecie i przeżycie którego nie da się porównać z niczym innym, może tylko z Journey.

Edytowane przez adams1001
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×