Skocz do zawartości
ONE

Klasyki Z Psx

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie grałem, ale cieszył bym się, gdyby druga część MediEvila trafiła na PSN. Medievil jest ale Medievil 2 brakuje, i to bardzo :(

Pewnie was kiedyś ciekawiło co to oznacza Medievil, albo i nie, gdyż mnie ciekawiło bo tak jakoś zawsze chciałem wiedzieć jak to się zwie po "Polishu". Okazuję się że nazwa brzmi" Wcielone Zło. Dziwne, ale prawdziwe.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wyjdzie również Parasite Eve 2 bo lubiłem ją bardziej. Ogólnie to szkoda że w klasykach nie ma trofeów, nie jestem co prawda trofeomaniakiem ale zawsze to coś nowego, i ciekawiej by się grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było gdyby już dodali PE 1/2 :) pamiętam jak pogrywałem w jedynkę na PSX, wciągnęło mnie nieziemsko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mierzę się z zamiarem zakupu kilku klasyków z PSX'a poprzez PSN, zastanawia mnie tylko jaka będzie grafika tych gier ? Tzn wiem że są to klony gierek z PSX'a i grafika będzie taka jak na pleju jeden, lecz zastanawia mnie, czy nie będzie jeszcze gorzej na tv 32 cale HD ? Jeśli macie jakieś doświadczenia to napiszcie.

(szukałem przez szukajkę podobnych tematów, ale nie znalazło mi nic)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istny 'maskrator' ;) Kupiłem Crasha i o mało zawału nie dostałem, ale jak się siądzie 40 metrów od TV to nawet daje radę - inwestować można ale tylko w wybitne klasyki, wszystko pozostałe wygląda jak groch z kapustą. Zdecydowanie preferuje wersje zremasterowane do HD, po graficznym tuningu i takowe polecam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlip, chlip :( A chciałem sobię kupić FF VII, VIII i IX, bo psx'a już nie mam (została mi tylko memorka z save'ami - na pamiątkę) a z chęcią bym wrócił do tych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spotkałem się z takowym problemem. Mianowicie, postanowiłem odświeżyć sobie wszystkie gry z serii TR, które pojawiły się na pierwszej playstation. Zakupiłem części od 1 do 5 włacznie. Wszystko byłoby cacy, ale część 2ga nie działa na ps3. Kiedy wejdę do menu głównego, nie pojawia sie charakterystyczna muzyczka. Kiedy wybiorę opcję New Game obraz robi się czarny i to wszystko. Pozostałe części działają poprawnie. Wykluczam niesprawność płyty, gdyż posiada 5 rysek na krzyż. Do tego sprawdziłem ją na psxie i działa bez problemu. Czy ktoś może wie, co jest tego powodem?? Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?? Dodam, że na zagranicznych forach ludzie opisują podobny problem, ale dotyczący nie tylko TR2 ale i TR1 (u mnie TR1 śmiga bez problemu). Niestety moja znajomość języków jest mierna i nic mi to nie pomogło. Czekam na jakieś podpowiedzi, a może i gotowe rozwiązania problemu. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego nic z tym nie zrobisz. Nie masz gwarancji, że gry PSOne z płyt będą działać poprawnie. Jedynie gry PSOne pochodzące z PSS będą działać poprawnie w 100%. gdyż nie stanowią jedynie "kopię" z oryginalnych płyt CD, lecz także są modyfikowane i dostosowywane do PS3, by gry te działały bezproblemowo. Dlatego też myślę, że jeżeli masz możliwość kupienia Tomb Raidera 2 z amerykańskiego PSS, to kup i na pewno nie będzie problemów :thumbsup:

edit : oczywiście zakładam, że posiadasz najnowsze oprogramowanie do PS3. Jeżeli nie posiadasz to zainstaluj, a jeżeli wciąż ten problem jest, to pozostaje Tobie kupić Tomb Raider 2 na US PSS :P

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mkkala

Dzięki za odp. Trochę mnie zmartwiłeś :/ Oprogramowanie mam najnowsze... Pozostanie mi grac na starym psone. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek zakupił grę driver 1 z klasyków ? Gra jest dokładnie taka sama jak na PC/PSone, czy coś zostało zmienione ? (lepsza grafika, jakieś wygładzanie może chociaż, dodatki) Tutaj już było napisane że raczej nic nie zostaje zmienione, ale wydaję mi się że wersja na PC miała lepszą grafikę, chyba nawet wyższą rozdzielczość, więc może wrzucili poprawki z wersji na PC.

Intensywnie myślę o zakupie, ale boję się że będzie wyglądała strasznie na dużym ekranie. Ktoś może testował ją na powyżej 40'' ?

Edytowane przez Marcoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek zakupił grę driver 1 z klasyków ? Gra jest dokładnie taka sama jak na PC/PSone, czy coś zostało zmienione ? (lepsza grafika, jakieś wygładzanie może chociaż, dodatki)

Intensywnie myślę o zakupie, ale boję się że będzie wyglądała strasznie na dużym ekranie. Ktoś może testował ją na powyżej 40'' ?

Nie licz na fajerwerki... ba nie licz nawet na petardki :) Gierka to łysy port z PSX'a teraz jest chyba w promołszyn za 13 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem na PSS nie ma Spyro z PSX? Jedna z gier która pamiętam po dziś z PSX a jej nie ma :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie jest Gran Turismo??? Wszystko jest tylko nie GT a pograłbym sobie

racja jakieś GT by się przydało

ja kupiłem Drivera i teraz bardzo żałuję bo mogłem wziąć Tomb Ridera :(

Link 396 "promołszyn" :blink: haha dobre

Edytowane przez erwines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem tego tematu zajrzałem na youtube i obejrzałem parę filmików z Drivera na psx. Aż się łezka w oku kręci ;) ale chyba nie na aż tyle, żeby zobaczyć te piksele na moim monitorze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja jakieś GT by się przydało

ja kupiłem Drivera i teraz bardzo żałuję bo mogłem wziąć Tomb Ridera :(

Link 396 "promołszyn" :blink: haha dobre

I jak z grafiką w driverze? daję radę na dużym ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z grafiką w driverze? daję radę na dużym ekranie?

Ogólnie klasyki z PSX polecam odpalać TYLKO na PSP. Wygląda to znacznie lepiej niż na dużym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie klasyki z PSX polecam odpalać TYLKO na PSP. Wygląda to znacznie lepiej niż na dużym tv.

W takim razie temat jest w złym dziale, powinniśmy przenieść go do PSP :P:P

Tak czy siak niedługo kupię drivera mimo wszystko na TV, zainteresowanie grą jest spore, więc opiszę jak to wygląda dokładnie :)

Edytowane przez Marcoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są gry (te z PSX) na amerykańskim PSN, a których nie ma na naszym PL ? Wiem że chyba fightung force... ale pewien nie jestem.

Szkoda że nie ma samotnego Herkulesa, tylko bundle z Atlantydą ( PL PSS). A wiecie wychowałem się na tej grze i nigdy jej nie przeszedłem, fajnie by było to nadrobić :D

I oczywiście nie ma najlepszej gry na PSX... Jackie Chan Stuntmaster.... sony !!!... dlaczego !? (Chlip chlip).

Osobiście polecam grę w którą też się grało za małolata... Toy Story 2 ! Szczególne fajne jest w tej grze że mamy pokazany świat ludzi od strony 30 cm figurki baza astrala.... w dużych skomplikowanych lokacjach platformowych, z zadaniami do zaliczania "planet" dzięki którym przechodziło się do następnego lvl. Wiem że brzmi to trochę dziecinnie ale zdobycie wszystkich planet w tej grze był nie lada wyczynem...a zwłaszcza tych ostatnich. Wgl gry Disney'a byłu zajebiaszcze na psx... Tarzan, Alladyn (zajebiście trudna gra), Peter Pan, Atlantyda, Hercules, Toy Story 2, Toy Story Racer... Łezka w oku, no nic tylko pobierać ! Pzdr

Edytowane przez PancziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twoich gierek, ale bardzo bym chciał żeby na pss było GT2 - w to się kiedyś grało, chyba z 4-5 lat i nadal mi się nie nudziło, oraz Pac-man world's. Moim zdaniem te gry, a szczególnie GT zrobiłyby furorę. Nie wiem dlaczego SONY nie chce wrzucić GT, skoro jest to ich chyba najlepiej sprzedająca się gierka od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgl gry Disney'a byłu zajebiaszcze na psx... Tarzan, Alladyn (zajebiście trudna gra), Peter Pan, Atlantyda, Hercules, Toy Story 2, Toy Story Racer... Łezka w oku, no nic tylko pobierać ! Pzdr

Zapomniałeś o Królu Lwie ;) To też była piękna gierka. 102 Dalmatyńczykach, Księdze Dżungli, Kubusiu Puchatku, Kaczorze Donaldzie, Potworach i spólce - to wszystko było na PSX'ie :) Zgadzam się, że te gry miały w sobie to coś - tak samo jak bajki z tej wytwórni. Aczkolwiek lubiłem też głupawego kojota Ralph'a, Strusia Pędziwiatra, pirata Sam'a, tego koguta, Ptaszka Tweety, kota Sylwestra, królika Bugs'a i plującego Daffy'ego z konkurencyjnej wytwórni Warner Bros ;) - z tej serii również mieliśmy przezajefajne gry :

Sheep, dog 'n' wolf - kradzież owiec - ten tytuł to kwintesencja bajki :)

Bugs Bunny - Lost in Time - z kumplem w to naparzałem, przemierzanie wszystkich epok czasowych z masą humoru w tle, później dali sequel, gdzie można było działać we dwóch (co było niezbędne do przejścia gry) na jednym ekranie tv :)

Edytowane przez Link396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak jeszcze 102 Dalmatyńczyków jak się chodziło tym pieskiem... no zajebioza gra. I zapomniałem o kaczorze donaldzie... w to to grałem cały dzień. Gry disney'a na PSX to najlepsza seria gier na tą konsole i to trzeba przyznać. A Sheep dog'n wolf pamiętam jeszcze dziś jak w tym (chyba ostatnim) świecie z tą lawą rzucałem padem po pokoju z nerwów, i zaraz po tym usunąłem save'a... teraz może by mi się udało to przejść :D Polecam jeszcze Syphon Filter 3, w tryb fabularny nie grałem ale split z kuzynem albo kumplem strasznie przyspieszał czas... Na dwóch dobre też jest Downhill Mountain Biking... No wielka szkoda że tych dobrych gier z PSX nie ma na PSS a zwłaszcza Jackie Chan Stuntmaster...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie gry z psx. Otóż nie wiem jak ona się nazywa, a bardzo dobrze ją kojarzę i chętnie bym pobrał

Chodzi mi o grę w której jesteśmy niebieskim ninja i walczymy z brązowaymi miecznikami. Całoś w 3d. Pod koniec poziomu był potwór do pokonania, z którego wylatywały monety po jego pokonaniu,

za które można było kupić miecze itp. w sklepie, który otwierał się zaraz po jego pokonaniu.

Za poprawną nazwę daję plusa. ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×