Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie przy każdej z trzech platyn farmiłem na tym Phantomie, o którym pisze FancyMichael.

Uprzednio zaopatrywałem się w czar Soulsucker i oczywiście Thief's Ring.

Tajniackie podejście od tyłu i Soulsuckerem poczęstunek. Powrót do Nexusa i powtórka... 10 powtórka... 2 piwo... 30 powtórka... 50ml... 40 powtórka.... etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

 

Oczywiście nie twierdzę nigdzie, że gra jest zła. Uważam, że jest ok, ale zwalić z nóg mnie nie zwaliła. Pewnie jak ktoś już dobrze zauważył...za późno do niej podszedłem.

Przez to trochę się zraziłem do całej serii, bo jeśli Dark Soulsy się niczym nie różnią tak naprawdę, to pewnie trochę potrwa zanim znowu ogram jakiś tytuł z tej serii.

Może dadzą Dark Soulsa do Plusa, to pewnie wtedy spróbuję :)

 

(...)

 

Powtórzę się - grasz o sześć lat za późno :P Ostrzegałem, że łuk i magia, to easy mode, więc nie wiem, do kogo te "pretensje". Która gra minionej generacji broni się gameplayem, czy klimatem mimo upływu lat?

 

Dark Souls nie ma na ps3 w cyfrze, więc do plusa nie trafi. Ale to gra pod niemal każdym względem lepsza od Demon's, więc spróbuj (gra generacji wg Edge, czy cuś).  Dks2 dopiero ogrywam, więc za wcześnie na osąd.

Edytowane przez kovacs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnośnie Old King Doran

Skąd klucz do niego wziąść?

Uratowałem 2x Ostava ale klucza nie dostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz dostajesz od Ostravy (albo z niego wypada, jeżeli go killim) w 1-4, na schodach (nie fantoma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

jeszcze zapytam został mi do końca cały świat 5 oraz właśnie 1-4

żeby nie przechodzić do ng+ rozumiem że muszę zostawić 1 bossa ze świata 5 i zrobic 1-4 wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope... Ostatni boss jest na osobnej lokacji więc na spokojnie możesz Wsio światy wyczyścić i wtedy w ginie będzie opcja przejścia do ostatniego.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdym nowym postem w tym temacie coraz bardziej się jaram tą grą.

I chyba nastąpi nieuniknione - po trzech platynach rozpocznę maraton na nowym koncie pod DS stworzonym :-)

To jest jakieś zboczenie, ale ta gra jest moją amfetaminą.

Gra generacji.

A może gra życia.

Konkurencja: Kunio Kun Soccer (Nes), Vagrant Story, ISS, Tomb Raider (PSone).

...chyba Demon's zabrałbym na bezludną wyspę.

Platyna w tej grze mnie niesamowicie mobilizuje do ogrania na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj teraz postacią melee, bez łuku, czarów i gliczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze na zbyciu pure bladestone i pure darkmoonstone? :P lizardy nie dopisaly i jestem udupiony, a nie chce mi sie kolejnego runa robic. Aktualnie sl ok.500, jestem sklonny dofarmic lub zalozyc nowa postac w razie potrzeby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądając ten temat i czytając wciąż powtarzające się zapytanie u Pure Bladestone dochodzę do wniosku, że chyba będzie trzeba wypożyczenie tego kamienia wrzucić na eBay...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko zmobilizował mnie swoim działaniem - więc i ja postanowiłem zmierzyć się z DS.

Z tego co wyczytałem to większość graczy kręci się w okolicach 125SL - możecie polecić jakiś noob-friendly build pod PvE (level cap 125).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ma do Was 2 pytania:

1. Czy Pure Moonlightstone można tylko znaleźć jak podaje Wiki

  • 3-2 Crystal Geckos
  • 3-3 Crystal Geckos

Czy można to jakoś inaczej wyfarmić?

Czy jak już nie mam na planszy Crystal Geckos farma musi przejśc na kolejne ng?
 

2. Jak to jest z zabiciem Black Phantoma Garla Vinlanda i zdobyciem Brand?

Zabiłem go już kolejny raz na PWWT (zresztą Istraelle mogłem wziąść przed walką z nim) a broni nie upuścił

Będę musiał kolejne ng zrobić i nie chce znowu obejść się ze smakiem tylko zagrać to jak potrzeba

Jest jakiś sposób walki z nim ? może nie wolno czarów używać ? sam nie wiem

 

Brakuje mi w sumie tylko tego kamyka i tej broni do platyny bo celowo opóźniam quest dla Mefista (zabiłem tylko Urbana) bo czarodzieje mi są potrzebni na zmianę czarów do farmy kamieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1). Tylko jaszczury, więc pozostaje Ci kolejne NG, jeżeli już się nie respawnują. Ale na jaszczury jest myk. Jak jakąś zaciukasz, to zobacz co wydropiłeś, ale nie naciskaj X żeby zgarnąć loot. Jeżeli to nie pure moonlightstone, czy co tam potrzebujesz, to wyjdź z gry przez :psbutton: - gra się wtedy nie zapisze i jaszczur się ponownie zrespi. Mała uwaga, ponoć można tak save'a stracić - Twój wybór ;)

 

Ad2). Z Garlem bijesz się dwa razy. Na pewno ubiłeś go drugi raz (jako black phantoma) po zaciukaniu Maiden Astraea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja zacząłem swoją przygodę w gry od From Software, za nim przyjdzie mi zagrać w Wiedźmina 3, to pogram w inny wymagający RPG. Bardzo mi się spodobało i postaram się o platynę, jak da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna nie jest sama w sobie trudna ale za to czasochłonna w cholerę. Pbwt i Pwwt to miasta której mi brakuje w kolejnych grach od Fs.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tendencje w kolejnych grach zostały olane a szkoda.

Doszły cowenanty czy Wgląd, ale to jednak nie to samo.

Tendencje diametralnie zmieniały rozgrywkę.

Gdy grało się pierwszy raz "dla fabuły" to się nawet nie dało zauważyć, że coś takiego jak tendencje występuje.

A gdy obczaiłem o co z tym chodzi (i rozpisałem na sześciu stronach diagram postępowania) to stwierdziłem, że patent jest genialny.

Może okazał się zbyt zamotany.

Wiele głosów ulgi się słyszało po odstąpieniu od tendencji w DarkSouls.

Demon's Souls 2, przybywaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adick, napisz mi proszę w końcu, jak ten ds2 miałby wyglądać Twoim zdaniem. Czego od tej produkcji oczekujesz? Bo jak dla mnie, to nadchodząca część dark jest właśnie najbliższa klimatem demon's.

Tęsknisz za Nexusem, masz dosyć ognisk? Jedyne czego mnie brakowało w dark, to tendencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś Kovacs - stęskniłem się za Nexusem :)

Podobały mi się reguły, które definiowały całą rozgrywkę; respawny jaszczurek w określonych okolicznościach. Tendencje, które były bardzo fajnym twistem.

Pasek many zamiast czarów "na sztuki" też mi bardziej się podobał. Jak również ziółka lecznicze.

 

Demon's wryło mi się konkretnie w mózg i z pewnością jest to głównie sentyment.

Grę znam na pamięć i przeszedłbym ją chętnie poraz osiemnasty :P

Z kolejnymi częściami takiego parcia nie miałem - do dziś nie ruszyłem żadnych DLC czy edycji DS2 na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tendencji również brakuje, ale rozwiązanie jaszczurkami było przesadzone - mega uproszczenie w dark jdnak przyjąłem z ulgą. Dodatkowo, zamiast Nexusa zdecydowanie wolę patent z ogniskami. To uczucie, kiedy po raz pierwszy eksplorujesz jakiś obszar i tylko wypatrujesz znajomego światła. Szkoda, że w dks2 ogniska są ustawione co 100 metrów, co kompletnie rujnuje wcześniejszy zamysł.

 

Co do DLC, to jeżeli nie ograłeś, gorąco polecam Artoriasa z pierwszego Dark. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie czas,że wezmę się za te wszystkie DLC :)

Mi jakoś patent Nexusa jako głównego huba się podobał.

W Bloodborne mamy mix Nexus (Sen Tropiciela) + Ogniska (Lampki)... jednak mimo wszystko jakoś schemat Demon's mi bardziej pasuje.

Podobne uczucie jak w odkrywaniu dróg łączących miejscówki w Darku towarzyszyło mi przy odkrywaniu wszystkich skrótów w Demonach.

 

Zobaczyłem teraz dopiero ten gameplay z DS3 i faktycznie czuć troszkę w tym klimat mojej ulubionej gry :)

 

Co do jaszczurek to miałem na azjatyckiej wersji pecha, gdy nie wydropiły mi jednego z Pure-kamieni i przez to czekało mnie kolejne przejście gry hehe... a o tendencjach to nawet nie wspominam.

Przy drugim platynowaniu miałem diagram rozrysowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem coś tylko tweetnę, ale bez jednoznacznej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby zrobili Demon's z dwójką w tytule. Sony już dostało swego exa w postaci Bloodborne. Serię souls Miyazaki kontynuuje na multiplatformach. I wcale mu się nie dziwie, teraz jako nowy szef Namco musi patrzeć na cyferki i słupki. Zresztą wspominał już coś o nowych projektach. Za to patrząc na politykę Sony, myślę Adick, że spokojnie prędzej czy później dostaniesz swego Demon's remastered, czy cuś ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo temat widze nawet jeszcze czasami zyje :)

 

Akurat gram w Dark Souls 2 SOTFS, która chce splatynowac ale wrocilem do Demon's Souls sprawdzic jakie trofki brakuja do platyny.

Wlasciwie to pozostaly mi tylko trofki za 4 najlepsze bronie i troche z magii do zrobienia. Pytanie moje jest takie, czy ma ktos na zbyciu kilka kamieni?

Niestety tam gdzie mozna je wydropic moby i jaszczurki juz mi sie nie respawnują, a nie chce zaczync gry od nowa zeby zdobyc tylko 4 kamyki PURE...

Moze ktos bedzie mogl pomóc? Moj SL307.

 

Potrzebuje:

- pure clearstone

- pure bladestone

- pure darkmoonstone

- chunk of marrowstone (nie mam ani jednego wiec potrzebuje tyle zeby zrobic broń. Pure marrowstone mam)

 

Odwdziecze sie innymi ktore mam jesli ktos bedzie potrzebujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×