Skocz do zawartości
BrzozaLuk

Need For Speed: Shift 2 Unleashed

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktos chce sie poscigac to wysylac zapro na psn bartasik1990 i mozemy ruszac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie (z tych co mają grę rzecz jasna).

Czy Toyota AE86 jest tylko w opcji "napakowanej", czyli spojlery, itd.?

Czy jest normalna do kupienia?

Bo mam zamiar sobie zrobić Toyote AE86 ala Initial D :D

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać kilka słów odnośnie nowego Shifta. Może akurat ktoś będzie się zastanawiał nad zakupem, a ja chociaż trochę pomogę. Na samym wstępie chcę zaznaczyć, że grałem tylko na kierownicy-G25 od Logitecha i nie mam pojęcia jak wygląda sterowanie na padzie.

Przede wszystkim gra jest bardzo intensywna już od samego początku. Dostajemy auto, mamy przejechać okrążenie w określonym czasie, następnie dorzucają nam ośmiu przeciwników z którymi się ścigami i walczymy o jak najlepszy wynik. Od razu zdecydowałem się na jazdę w trybie elitarnym, ale z włączonymi ABS-ami (nie rozumiem dlaczego w domyśle na tym poziomie są one wyłączone).

Jest fajnie. Auto na każdym zakręcie wpada w poślizg, model jazdy kuleje, a fizyka pozostawia sobie spory margines błędu. Mimo to, że jest piekielnie nierówno, jest naprawdę fajnie. Gra jest zupełnie różna od GT5, a warto dodać, że jestem w produkcie od Polyphony zakochany po uszy, jednak mimo to sprawia ogromną frajdę. Ważne, żeby zdawać sobie sprawę, że Shift jest skierowany do innego grona odbiorców. Jest zdecydowanie dynamiczniejszy i żywszy. Grafika jest bardzo ładna, a świecące słońce uważam za majstersztyk, jednak wykonanie tras miejskich bardziej podoba mi się w GT5. Wydaje mi się po prostu bardziej rzeczywiste i na przysłowiowe dotknięcie ręki.

Shift 2 ma jeden wielki problem- sterowanie na kierownicy. Otóż mając, uważam jedną z lepszych kierownic służących do gier wymagam, aby działała dobrze. GT5 pokazała mi, że odwzorowanie sterowania może być na konsoli czymś wspaniałym, niestety w przypadku Shifta pojawia się problem. Feedback jest całkowicie (może nie całkowicie, ale na pewno mocno) skopany. Teoretycznie mamy możliwość ustawień itd, ale niewiele one pomagają. Gdy jedziemy asfaltem po kilku przejazdach możemy się już przyzwyczaić do nieustannego poślizgu i miejscami nieoczekiwanego zachowania kierownicy, jednakże gdy tylko zjedziemy na trawę sytuacja odwraca się o 180 stopni, a kierownica zachowuje się jakby została odłączona od prądu.

Odnośnie sterowania jest jeszcze jeden problem. Na początku gry postanowiłem zakupić audi S3. Przyzwyczaiłem się do prowadzenia i ostatecznie wygrałem audicą wszystko na pierwszym levelu. Postanowiłem przejść na drugi i zasiąść za sterami porsche. Pojawiły się schody, bo kierownica zachowywała się inaczej niż wcześniej. Nagle mogłem kręcić kółkiem o dobre kilkadziesiąt stopni i auto nie reagowało, a później zachowywało się zupełnie jak resorak. Nie miałem nigdy przyjemności jeżdżenia Porsche, ale trochę samochodów już miałem i nie wierzę, żeby tam sterowanie wyglądało w taki sposób.

No nic, tyle z mojej strony, wiem, że mało i trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że komuś chociaż trochę pomoże przy ewentualnym zakupie.

Ja swojej własnej kopii mimo wszystko za taką cenę nie kupię.

:)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś dziala ta gra na kierownicy?

Mam kierownice Logitecha Driving GT i niestety kierownica mi nie działa. Tzn tak bardziej to dziala kierownica ale nie pedaly:)

Robilem tez probe na Logitech G25 i też to samo. Kierownica jest na zestawieniu urządzen ktore powinny działac pod ta gra ale niestety lipa.

Czy momuś w ogole jakas kierownica zadzialala na tej grze?

Edytowane przez cyrust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś dziala ta gra na kierownicy?

Mam kierownice Logitecha Driving GT i niestety kierownica mi nie działa. Tzn tak bardziej to dziala kierownica ale nie pedaly:)

Robilem tez probe na Logitech G25 i też to samo. Kierownica jest na zestawieniu urządzen ktore powinny działac pod ta gra ale niestety lipa.

Czy momuś w ogole jakas kierownica zadzialala na tej grze?

Jakbyś przeczytał post wyżej to byś nie zadawał takich głupich pytań. Chodzi mi dokładnie o twoje ostatnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO fakt nie czytalem ale to i tak nie rozwiązuje mojego problemu bo u mnie nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w ustawieniach coś poprzestawiałeś ? Jak coś to możesz się później do mnie odezwać to możemy porównać ( też mam DFGT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym że w wybore kontrolerów mam tylko pady z różnymi ustawieniami. Widziałem rzuty ekranów w necie i jak u mnie jest foto pada to na tym rzucie ekranu była widoczna kierownica a u mnie czego takiego w ogóle nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też próbowałem i nie działa. Na innych gra wszystko jest ok ale z tą mam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w temacie o Shift2.

Niech mi ktoś wytłumaczy bo zaraz wyrzucę tą gre przez okno. Ustawiłem czułość kierownicy na 100% gdyż nawet jak wyginam na maksa gałkę to i tak słabo szczerze mówiąc zakręca no ale cóż. Bardziej boli mnie to że wchodzę w zakręt, trasa optymalna jest na zielono czyli spokojnie powinienem wejść w zakręt a auto wypada mi kompletnie za trase. Hamuje czy to puszczam delikatnie gaz a auto i tak wypada. Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę dzisiaj kupiłem, w wersji Limited, za całe 179 w Saturnie. Sam jestem ciekaw co przeżyję, zwłaszcza, że fanboyem GT5 nie jestem, chociaż ją mam. Shifta pierwszego również, oraz Grida i Dirta 2. Każda z nich jest inna. Ciekaw jestem w która stronę idzie SU2? Że nie jest symulacją to już doczytałem. Pogram i napiszę coś więcej.

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, tyle z mojej strony, wiem, że mało i trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że komuś chociaż trochę pomoże przy ewentualnym zakupie.

Ja swojej własnej kopii mimo wszystko za taką cenę nie kupię.

:)

Wyczerpująca recenzja :thumbsup: Też mam G25 i po tym co przecztałem poczekam aż gra stanieje ponizej 100zł. Szkoda że tak to wszytsko skopali bo miałem dobre nadzieje związane z tym tytułem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to w moim mniemaniu bardzo dużo zależy od samochodu. Przynajmniej na ustawieniach standardowych. Według mnie np. Audi S4 jest mega podsterowne a np, któryś nissan (chyba 350z) prowadzi się jakby zawieszenie miało mu się zaraz rozpaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli chodzi o moja opinie gierce mocno polecam, grajac czlowiek odczuwa predkosc, klimat, kamerka z kasku a juz wogole noca, skupiony jak nigdy dotad :D gram na ustawieniach Elitarny z wlaczonymi tylko ABS, obowiazkowo wylaczcie linie trasy ! funkcja Autolog rewelacja, polecam tym co sie zastanawiaja. GT5 najwyzszy czas odlozyc do poleczki ;]

Jak chcecie pograc dodajcie KOSA-POLAND. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, GT5 nigdy nie odłożę na półkę. To dwie różne gry.

W Shifta gram na padzie bo ff i czucie auta na kierze jest nieporozumieniem, jadąc w zakręcie nagle ff puszcza co kończy się automatycznym dokręceniem do środka zakrętu i (_!_) blada, jak przy hamowaniu w zakręcie na lodzie (co twórcy myśleli jak to robili ?).

Druga sprawa to trasy. Kultowa Nordschleife jest zdecydowanie za szeroka, zresztą inne tory też nie są wiernie odwzorowane, jakieś balony, transparenty - jak jakiś cyrk objazdowy, przekolorowane.

Dźwięki super, ale np. Mazda mx-5 bez tuningu brzmi jakby miała v10 i wyścigowy wydech, również przesadzone. Efekciarstwo wylewa się z ekranu i głośników.

Tak poza tym to bardzo dobra gra.:thumbsup:.

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksawery można spróbować dziś online skoro masz też Shifta. Bo online w tym jeszcze nie testowałem na razie się singlem bawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publiczny online to jakas pomylka. Pierwszy zakret wszyscy wjechali na siebie, zwolnilem i ominalem, po pierwszym zakrecie bylem 3, drugi zakret na spokojnie wyprzedzilem 1 czlowieka przede mna (za mna caly czas walka jak w destruction derby), 3 zakres spokojnie dogadaniam czlowieka przede mna ale bez wjezdzania mu w tylek tylko ze za mna cala stawka we mnie wjechala i po wyscigu. Stwierdzam ze na szybkiej grze publicznej gra jest niegrywalna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się najbardziej obawiam. Chociaż w sporej części przypadków w GT5 jest bardzo podobnie jak się trafi banda debili na serwerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w każdej samochodówce z online i to jest po prostu nieuniknione...

Przed wejściem na serwer powinien być przeprowadzany test IQ, żeby wyeliminować durne dzieciaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpująca recenzja :thumbsup: Też mam G25 i po tym co przecztałem poczekam aż gra stanieje ponizej 100zł. Szkoda że tak to wszytsko skopali bo miałem dobre nadzieje związane z tym tytułem

Ja chyba zrobię podobnie. Jak będzie tańsza- w okolicach 100 zł, to własna kopia obowiązkowa.

@InF'ernaL

Powiedz proszę, bo niestety nie mogę zrozumieć posta, jaką masz kierownicę? I czy w ogóle mówimy o kierownicy, bo napisałeś że ustawiłeś jej czułość na maksa, ale jak skręcasz gałką, to wypadasz z toru. No i o co chodzi z tą gałką?

Chętnie pomogę, jeśli będę potrafił oczywiście, ale powiedz jaki masz model kierownicy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to miało być wg. EA, killer GT5? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że może nie na temat ,ale nie mam czasu przeglądać całego forum,może ktoś wie czy kierownica logitecha g 25 będzie działać z tą grą.dziękuję

Przepraszam,już wiem,że starczyło stronę do tyłu zajrzeć.

Edytowane przez Warga13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie mogę znaleźć odpowiedniego działu dla tego pytania, więc zadam je tutaj:

Jak grać na kontrolerze PS3 w NFS:S2 w wersji PC. Pada wykrywa, tylko czy da radę ustawić aby gaz/hamulec był na tych spustach z tyłu, kierowanie joyem, da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×