Skocz do zawartości
BrzozaLuk

Need For Speed: Shift 2 Unleashed

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie teraz wyczytalem ze wyszedl mod ktory naprawia input lag ale w wersji pc, takze niech EA zabiera sie do roboty i jutro niech wyda patcha na plejke ;]

Dodawajcie KOSA-POLAND co dzis pogramy albo porownamy czasy :D pozdrawiam

Edytowane przez KOSAmisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję ustawienia kierownicy G25, które są połączeniem różnych konfiguracji podawanych na różnych forach. Ustawienia podane w tym temacie sprawdzały się dobrze, ale ciągle to nie było to.

FFB - 95%

Steering DZ - 0%

Steering SN - 75%

Throttle DZ - 0%

Throttle SN - 40%

Brake DZ - 0%

Brake SN - 45%

Clutch DZ - 0%

Clutch SN - 60%

Speed SN - 0%

Drift Speed SN - 0%

Steering Lock - 530*

Drift Steering Lock - 900*

(Kąta skrętu dla driftu nie ruszałem, bo i tak najlepiej driftować na padzie).

Mi na tych ustawieniach trochę mniej kisielowato się jeździsmile.gif. Być może komuś również pomogą.

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję ustawienia kierownicy G25, które są połączeniem różnych konfiguracji podawanych na różnych forach. Ustawienia podane w tym temacie sprawdzały się dobrze, ale ciągle to nie było to.

FFB - 95%

Steering DZ - 0%

Steering SN - 75%

Throttle DZ - 0%

Throttle SN - 40%

Brake DZ - 0%

Brake SN - 45%

Clutch DZ - 0%

Clutch SN - 60%

Speed SN - 0%

Drift Speed SN - 0%

Steering Lock - 530*

Drift Steering Lock - 900*

(Kąta skrętu dla driftu nie ruszałem, bo i tak najlepiej driftować na padzie).

Mi na tych ustawieniach trochę mniej kisielowato się jeździsmile.gif. Być może komuś również pomogą.

Ja jestem pełen podziwu dla Twoich czasów osiąganych na torze, które obserwuje w autologu. Mnie albo ograniczają moje zdolności, albo ustawienia kierownicy, albo nie wiem co. Keep trying anyway :-)

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ksawery to stary wyjadacz :) Dać mu malucha a i tak nas objedzie hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja do tej pory walczyłem z ustawieniami kierownicy, teraz dopiero będę jeździł na poważnie biggrin.gif.

Inna sprawa, że nie ogarniam jeszcze torów w Shifcie (tych realnych), po prawie idealnym odwzorowaniu w GT5, tu nie mogę się przestawić.

PS

Aragornik zdecydowanie przesadza, są lepsi i wcale nie jest ich tak mało thumbsup.gif.

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja do tej pory walczyłem z ustawieniami kierownicy, teraz dopiero będę jeździł na poważnie biggrin.gif.

Inna sprawa, że nie ogarniam jeszcze torów w Shifcie (tych realnych), po prawie idealnym odwzorowaniu w GT5, tu nie mogę się przestawić.

PS

Aragornik zdecydowanie przesadza, są lepsi i wcale nie jest ich tak mało thumbsup.gif.

Dzis popoludniu poswiece czas na sprobowanie pobicia Twoich czasow :P bedzie w h.. ciezko przeklenstw, nerwow, ale sprobuje :)

Czy jak grasz na kierownicy masz tez Input Laga miedzy TV a kierownica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam input laga i to jest najgorsze w tej grzeverymad.gif.

Trochę pojeździłem i zmniejszyłem jeszcze steering lock na 500*.

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kierownica tylko na padzie gram ale przecież tam można również zmienić ustawienia do swoich potrzeb grając na padzie czyż nie? Nie wiem co tam widzisz nie zrozumiałego ale postaram Ci się raz jeszcze wytłumaczyć ^^ Masz chociażby pierwszy wyścig testowy. Dajmy że jest pierwszy zakręt, zwalniam autem tzn. puszczam gaz lub też hamuje, widzę że ta linia optymalnego toru jest na zielono czyli SPOKOJNIE powinienem przejechać nawet mając wciśnięty gaz do dechy, wyginam max gałkę analogową w prawą a to auto ledwo co skręca w prawo i wypada za trasę. Śmiech na sali. Rozumiesz?

Tak, już teraz wszystko doskonale rozumiem.

Wiesz, co głupia sprawa, bo nie grałem na padzie, jednak mogę Ci powiedzieć, że grając na kierownicy trzeba tutaj lekko "odkręcać" w drugą stronę własnie po to, żeby nie wypaść. Z drugiej strony trzeba też wziąć pod uwagę jakim autem się jedzie, bo jeśli masz napęd na tył to lipa, ale jeśli mówimy o Nissanie z początku gry to wydaje mi się (ale brak mi pewności), że ma on napęd na 4 koła. Generalnie podsumowując moją wypowiedź, to nie wiem co mogę Ci poradzić oprócz ewentualnego zakupu kierownicy. Z drugiej strony nawet na kierownicy sterowanie w nowym shifcie pozostawia wiele do życzenia i kosztuje sporo nerwów:/

Zgadzam się ze stwierdzeniem "śmiech na sali" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam input laga i to jest najgorsze w tej grzeverymad.gif.

Trochę pojeździłem i zmniejszyłem jeszcze steering lock na 500*.

Zmień kąt obrotu na 450 stopni i czułość kierowania na 80 procent to bedzie jeszcze lepiej,tu masz ustawienia na których ja śmigam na G27.Ustawienia są z kierownicy Fanatec ale się idealnie sprawdzają,praktycznie brak input laga i nie zrywa FFB na zakręcie.Polecam sprawdzić ten link

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=197583 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kąt obrotu na 450 stopni i czułość kierowania na 80 procent to bedzie jeszcze lepiej,tu masz ustawienia na których ja śmigam na G27.Ustawienia są z kierownicy Fanatec ale się idealnie sprawdzają,praktycznie brak input laga i nie zrywa FFB na zakręcie.Polecam sprawdzić ten link

http://www.gtplanet....ad.php?t=197583 :thumbsup:

Nie omieszkam spróbować. thumbsup.gif Choć szczerze mówiąc już ma dość tych menusówsick.gif

Ja testuję Caterhamem, a ten samochód jest czuły jak gokart i dlatego nie schodziłem poniżej 500*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po tych ustawieniach dla G25/G27 które podawaliście wyżej występuje dalej ten luz naFF po wyjechaniu poza tarkę ? Przyznam że nie kupieł do tej pory gry włąnie ze względu na skopane sterowanie, ale jak czytam ostatnei posty to wstępuje we mnie nadzieja :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po tych ustawieniach dla G25/G27 które podawaliście wyżej występuje dalej ten luz naFF po wyjechaniu poza tarkę ? Przyznam że nie kupieł do tej pory gry włąnie ze względu na skopane sterowanie, ale jak czytam ostatnei posty to wstępuje we mnie nadzieja :biggrin:

Niestety ten luz występuje podczas utraty przyczepności i do końca nie można go usunąć,drugą sprawą jest że utrata przyczepności w tej grze wystepuje bardzo szybko i często.Radą na to jest blokada kąta obrotu kierownicy do 450 stopni i zmiejszenie ciśnienia w oponach do 40-50 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś nadzieja na usunięcie tego cholernego input laga przez niego odłożyłem grę bo więcej się męczę niż to wszystko warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po tych ustawieniach dla G25/G27 które podawaliście wyżej występuje dalej ten luz naFF po wyjechaniu poza tarkę ? Przyznam że nie kupieł do tej pory gry włąnie ze względu na skopane sterowanie, ale jak czytam ostatnei posty to wstępuje we mnie nadzieja :biggrin:

Prawda jest taka, że sterowanie w seryjnych autach jest do pupywhistling.gif. Lepiej jest w race carach, klasa gt1 podobno prowadzi się bardzo dobrze, ale jeszcze nią nie jeździłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się chcę pościgać, ew. posprawdzać czasy w Audiologu to pisać na PSNid wcisu_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos ma jakies informacje zwiazane z patchem poprawiajacy input lag ? jakas data czy cus ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się chcę pościgać, ew. posprawdzać czasy w Audiologu to pisać na PSNid wcisu_PL

A co to audiolog ?:laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pełen podziwu dla Twoich czasów osiąganych na torze, które obserwuje w autologu. Mnie albo ograniczają moje zdolności, albo ustawienia kierownicy, albo nie wiem co. Keep trying anyway :-)

Tom

Ustawienia kierownicy mnie nie ograniczają. Wręcz przeciwnie - ustawiłem wedle sugestii i czasy były gorsze niż jak mam na 100% ustawione te wartości, które w sugestii ustawione są na 50%, czy 75%. Myślę, że za bardzo majdruję biegami, zauważyłem, że zbyt często hamuję silnikiem i to pogarsza czasy. Muszę jeszcze pobawić się ciśnieniem w oponach, a trening uczyni mistrza :-)

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zdziwiłem, 40 % gry i informacja o tym że zdobyłem aktualnie maksymalny poziom XP. Zdobyte dodatkowo Xp nie pozwolą awansować powyżej, o co biega , brak nagród, kasy, co to ma być, ktoś tak miał?

Przydałby się patch, który by synchronizował kierownice z monitorem, strasznie to kuleje, opóźnienia tragiczne.

Panowie co się dzieje nikt nic nie pisze, temat przycichł.

Powiem Wam że bez XP to już nie ta sama gra, nic nie nabija już na poziomu, trochę beznadziejnie jest i jak dla mnie to jest do pupy, mogliby to zmienić.

Shelby Cobra 427, to jest fura, z moimi ustawieniami kierownicy prawdziwy diabeł, nie do opanowania, frajda niesamowita, ujarzmić 1300 kucy.

Edytowane przez worms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak panowie wyszedl jakis patch poprawiajacy input-lag dobry tydzien nie odpalalem czarnuli a w robocie siedze i mam nadzieje ze cos wyszlo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak panowie wyszedl jakis patch poprawiajacy input-lag dobry tydzien nie odpalalem czarnuli a w robocie siedze i mam nadzieje ze cos wyszlo ?

Nic nie wyszło. Wątpię już żeby to poprawili, bo twórcy chyba myślą, że pokonali GT i Forzę:whistling: i zajęli się celebrowaniem tego sukcesu :biggrin:. Takie świetne noty w recenzjach :rolleyes:.

W tych co czytałem nikt nie wspomniał o ciulowej jeździe na kierownicy. Ale bądźmy szczerzy, model jazdy w Shift jest bardzo przeciętny, a force feedback do niczego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyszło. Wątpię już żeby to poprawili, bo twórcy chyba myślą, że pokonali GT i Forzę:whistling: i zajęli się celebrowaniem tego sukcesu :biggrin:. Takie świetne noty w recenzjach :rolleyes:.

W tych co czytałem nikt nie wspomniał o ciulowej jeździe na kierownicy. Ale bądźmy szczerzy, model jazdy w Shift jest bardzo przeciętny, a force feedback do niczego.

No to poprawiles mi humor na niedziele ;] hehe, tak jak mowisz maja wyjebane na ludzi mysla ze zrobili produkt doskonaly a tyle zostalo im jeszcze do poprawienia :down:

Moze pod koniec roku dostaniemy jakas poprawke :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, chetnie z wami pojezdze. Z mojej listy na psn tylko 3 osoby maja shifta wiec nie bardzo mam z kim porownywac czasy. Dzisiaj dopiero kupilem gre i w sumie caly czas spedzilem na usatwianiu kierownicy ( driving force gt ). Ustawienia wyszly mi podobne w sumie do tych co podajecie jednak sprawdze jeszcze czulosc skretu na 80% jak to ktos wyzej podawal bo obecnie jezdze na 60%.

moj psn id chomik2005

Pozdro!

Edytowane przez chomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×