Skocz do zawartości
Malakay

Blac Ops

Rekomendowane odpowiedzi

dobra wlasnie skonczylem singla i troche pogralem w online i tryb zoombie,

moje odczucia, ... wiec gra na ps3, a w zasadzie jej pierwsze misje na Kubie, i potem u Ruskich, wyglada bardzo brzydko, grafika jest ponizej dzisiejszego standardu, nie da sie nie zauwazyc mega niskich tekstor, ... szczerze to w misji u Ruskich mialem wrazenie ze gram nie w CoD4(6) a w CoD2, ... fabula - motyw z przypominaniem misji, cafaniem sie w pamiec komandosa Masona, jest zywcem przeszczepiony z serii Assasyn Creed, i tutaj powiem szczerze ze nie kupilem tego, jezeli ktos orientuje sie w klasyce kina bedzie widzial zapozyczenia zarowno z Lowcy Jeleni, jak i z Rashmona Akiry Kurosawy, i jest to plus, ale sposob narracji jest jest przesadzony efektami i filtrami i to juz mi sie nie podobalo ... jak dla mnie zarowno postacie jak i cala historia to drugi plan, w tej grze pierwszse skrzypce stanowi rozgrywka, i tutaj chcialem powiedziec ze o ile w misjach z Vietnamu, bawilem sie calkiem swietnie to w pozostalej czesci odczowalem nieodparte wrazenie ze ktos tutaj kogos zrobil w konia, i tak naprawde gra przechodzi sie sama, ... wiec sekwencje w ktorych mozemy wcisnac tylko jeden przycisk, aby obejrzec animacje, mimo tego ze sa efektownie zrobione sa elementem ktory nie sluzy ... jezeli mialbym okreslic w skali od 1/10 liniowosc gier to Black Ops dostaje 10/10

sterowaine pojazdami ubliza tej serii, to arcade w czystej postaci, latajac helikopterem czy samolotem mozemy spokojnie uderzyc w skale, tworcy przewidzieli wszystko tak zebysmy czasem zbyt czesto nie gineli, ... jazda na motorach, i strzelanie z shootguna niczym T100 w T2 do goniacych nas ruskich na motorach, jest dynamiczne, ale jest tak uproszczone, ze nawet pies z kulawa noga skonczy ta misje za pierwszym razem, ...

mam wiele zastrzen do samej mechaniki gry, ktora jest najnormalniej w swiecie przestarzala i odstaje od konkurencji o kilka dlugosci, wezmy np wybuchy granatu, czy strzal z granatnika, a w zasadzie chodzi mi o reakcje przeciwnika na wybuch, no goscie padaja, fakt ale zero odrzutu, jak strzelalem z M79 to normalnie nie moglem uwierzyc, to przeciez 10 lat temu w Vietconngu bylo to lepiej zrobione!!

o online powiem tylko tyle, ze przy konkurencji K2/BC2 wyglada on jak "wojna na podworku" nie ma rownowazenia klas, wiec od razu gramy z gosciami ktorzy maja bardzo wysokie levele, ten tryb po prostu z mojej strony zostaje pominiety, czekam na K3, czekam na BC2Vietnam, to zostawiam ludzia niewymagajacym ktorzy lubia grac w tego typu arcade.. tryb zombie jest chyba najslabszy z tych trzech, bardzo zly desing zombie, tutaj kompletnie nie czuc gry strzelamy, nie czuc odrzutu gdy zombie przyjmuja kule? no i sam wyglad zombie pozostawia wiele do zyczenia, z wszystkich gier o zombie ci wygaldaj najmniej jak zombie, i najgorzej sie do nich strzela, ... mam porownanie bo gram w RDR NU, i tam jest to zrobioe rewelacyjnie, a tutaj miernie, ...

jak dla mnie ten Black Ops, to zwykly sredniak efektownie momentami opowiedziany - ale zeby od razu z tego robic jakies wielkie Halo to nie, singiel jest niezly, wiele pomagaja mu w tym misje w Vietnamie i w dzungli, dynamika akcji (gra sie momentami swietnie - ale tylko mometami), brutalnosc!! (w koncu jakis godny nastepca Soldier of Fortune), mimo wszystko filmowa narracja (ktora mi sie po prostu nie podobala) .... ale uproszczenie tego co robi gracz do minimum i pozniej bledy w kodzie powoduja frustracje, w singlu inteligencja naszych kompanow i naszych wrogow do zenada, czasami wrogowie szwedaja sie za nami = albo obok nas, oni po prostu sobie podchodza i stoja :), zero jakiejs walki o teren, zero taktyki, do przodu i uraaaa .... moim zdaiem ta gra jest bardzo przestazala, i nie dorasta do piet konkurenta ktorzy na rynku sa juz ponad rok, ... moja przygoda z CoD na ps3 wlasnie sie skonczyla, i powiem ze nie za bardzo siegne po kolejna czesc, :)

plusy - wykonanie broni, misje w Vietnamie, BRUTALNOSC, fabula, dynamika akcji, niezla dlugosc singla, glos Oldmana i Harrisa, sceny wyciete z Lowcy Jeleni, i okladka :) .. naprawde swietna, moze skusic w sklepie

minusy - grafika w ponad polowie misji, liniowosc, male mapy online, brak rownowazenia graczy wg leveli w online, tryb zoombie, sztuczna inteligencja naszych i wrogow, brak fizyki w animacjach smierci, starowanie pojazdami :laugh: .. i odglosy broni - AK47 wydaje dzwiek jak tania replika z odpustu, ...

moja ocena -7/10 ...

polecam ludzia ktorym sie podobaly wczesniejsze gry z serii CoD, fani K2 i BC2 moga byc rozczarowani, ...

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki na przykład mogę się zgodzić...widać od razu,że panowie z Treyarch nie potrafią tak dobrze wykorzystać silnika ID Tech 4 jak Infinity Ward.. :/

Jesli jednak chodzi o fabułę..fakt! widać tu liczne zapożyczenia z innych serii a także filmów,ale trzeba wziąć pod uwagę to,że w serii Call of Duty fabuła NIGDY nie była mocną stroną.. :/ a tu wychodzi ona na tle innych części całkiem niezle :)

co do recenzji....jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mimo wielu wad, jest to najlepsza część Call of duty (całościowo), na MW3 mocno się zawiodłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padłem. Ogólnie recenzja wygląda tak:

grafika jest to dupy, ... coś tam coś tam, ... fani BC2/K2 się zawiodą, ...

Na kij te przecinki i trzy kropki? Jezu, co to się działo na tym forum kiedyś. :D Jeszcze BlaC Ops z K2 porównują, i BO gorzej wypada, matko boska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie recenzje powinny być usuwane przez modów...

Niedługo ten dział będzie wyglądać tragicznie, coraz więcej recenzji jest napisane w 10 minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, wcześniej tej -recenzji- nie widziałem, a popełniono ją 2 lata temu. Ukryła się przed wzrokiem, tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×