Skocz do zawartości
ONE

Gt5 - Nasze Wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Temat tylko dla posiadaczy GT5. Gramy, oceniamy, opisujemy. W skrócie, jakie wrażenie wywarł na was GT5.

Ja grałem tylko z 30 minut u kolegi. GTFG plus GT5 to coś świetnego. Tak jak można wyczytać w recenzjach, gra wideo z najlepszym modele jazdy. Wyjeżdżam z zakrętu, dodałem zbyt dużo gazu, zarzuciło mi tył, walczę o utrzymanie samochodu, prawie wychodzę na prostą gdy uderza we mnie drugi samochód i wypadam z trasy. Magia! To nie jest kolejna arcadówka typu Grind czy Shift, tylko prawdziwy symulator, zwłaszcza gdy mamy kierownice. Naprawdę trzeba się napocić aby zaliczyć dobre okrążenia. To co od razu rzuca się w oczy to świetne menu, muzyczka, no i to zaliczania licencji na złoto. Od razu przypominają się czasy poprzednich GT.

Graficznie tak jak pisałem w innym temacie, tory na poziomie GT: P, auta standard w cale tak strasznie nie wyglądają, a podczas rywalizacji jakoś szczególnie nie zwraca się uwagi, który to premium, a który standard. Zdecydowanie najładniejszy rece.

Pogram więcej, więcej napisze. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, po prostu stare, dobre GT, z doskonałym modele jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie autka standart nie sa az takie zle jak wspomnialem w innym temacie sam jezdze Civica w standardzie i wcale nie jest taka zla. fakt nie jest to typowa zyleta jak premium ale tez jezdzi sie przyjemnie.

Heh zagralem od razu w szybki wyscig ale w pelnym sniegu... powiem tak -> KOOOOZAK !

wjezdzac w jakas zaspe i pi**da nic nie widac!

jest mega....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne pierwsze wrażenia!!

Wyścig Nocny + Lamborghini Gallardo = magia!! :)

Nie widziałem lepszych wyścigów, od świąt bd miał LDFGT!! ;)

Zapraszam na multi, PS ID: Hipeq69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenia

- fizyka jazdy samochodow wspaniala,

-wyglad aut premium zapiera dech w piersiach,

-jadac na trial mountain nie widzialem "dziwnych drzew"

-,ciezko jest zrobic gold cup w licencjach no ale to tylko swiadczy o tym, ze gra nie jest dla niedzielnych kierowcow i trzeba sie napocic :),

-brak widoku ze srodka w autach standard ale za to jest widok z maski,

-na razie ciezko mi ogarnac tryb "menedzerski" pilotujac 2 kierowce

- nie ma wiekszych zastrzezen do grafiki gry

- AI przeciwnikow wraz z lvlem rosnie

To chyba tyle na razie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał może ktoś tak że wychodząc do głównego menu gra się zaiwesz?na środku widnieje tylko znaczek GT i koniec...guzik ps i zakończ gre bo inaczej nic się nie dzieje...wadliwa kopia gry?czy powrót do menu zajmuje kilka minut?

a i zdarzyło się już to 3 razy a żeby było śmieszniej teraz włączyłem od nowa i pokazuje mi foty auta ostatnio jeżdżonego i nic nie da się zrobić  :whistling: wtf?

nic się nie dało zrobić...wyłączyłem już konsole bo nie będę się wkur....

POMYLIŁEŚ TEMATY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem troche przy uzyciu mojej DF GT. Zrobilem cala Licencje B na zloto - wszystkie testy(satysfakcja niesamowita). Pogralem normalne wyscigi i ja jestem gra oczarowany. Kadzy samochod prowadzi sie inaczej. Jezdzilem pierwsze wyscigi H Civic - wszystko fajnie ladnie idzie jak po masle. Kupilem amerykanski (i tu wtopa, bo nie pamietam nazwy :P) car z napedem FR i spora iloscia KM pod maska. Jazda to byla masakra, przyzwyczajony, ze moge brac zakrety z gleboko wcisnietym gazem tutaj krecilem baczki jak nowicjusz. Dodam, ze gram na pelnym manualu i mimo tego, ze mam prawko to w grze jadnak z przyzwyczajenia do gry na padzie popelniam mnostwo bledow :). Co mnie jeszcze uderzylo to naprawianie silnika ten samochod, ktory zakupilem swoje lata juz mial. Po wymianie oleju okazalo sie, ze naprawa silnika i wyregulowanie znacznie przewyzsza koszt samego samochodu. Teraz w koncu pieniadze zaczynaja cos znaczyc, a nie z samego poczatku na wszystko mnie stac.

Grafika jest genialna w przypadku premium cars, standardy czasami wolaja o pomste do nieba, zwlaszcza nadkola. Niektore zato prezentuja sie w porzadku. W ruchu nawet nie ma czasu na nie patrzec i wtapiaja sie bardzo dobrze w calosc.

Jak narzzie gra mi sprawia taka frajde, ze nie wlaczam tryby arcade. Chce sobie stopniowo dawkowac przyjemnosci ;)

EDIT: zapomnialem dodac, ze CPU swietnie wyprzeda, jak nie z jednej strony to z drugiej probuje, jak jedzie szybszym autem, sproboje z lewej szybko odbije w prawo i atakuje. Raz probowalem, za wszelka cene zablokowac probe wyprzedzania i skonczylo sie poslizgiem i uderzeniem w barierke, tak mna rozbujal wirtualny przeciwnik ;]

Oraz tunele areodynamiczne tworzace sie za innymi kierowcami. Nie przypominam sobie tego w GT4.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyleje również moje spostrzeżenia na "papier"

Pykam cały dzionek. jest bardzo dobrze po stronie plusów mogę zaliczyć świetny model jazdy, dużo przyjemniej mi się jeździ niż w forzy 3 (tam jakoś nie mogłem dojść z gierą do ładu :D), bardzo fajna otoczka wyścigów (moje centrum itp itd...) co sprawia że nie jest monotonnie jak w forzy która z czasem zaczęła mi się po prostu nudzić, no i wiadomo fenomenalne modele samochodów (premium, chociaż standardy też trzymają poziom),No i ogólnie świetnie się gra po prostu. Co do minusów graficznie nie powala aż tak jak się spodziewałem, od prologue nic się nie zmieniło, różnica między travel mode a wyścigiem jest spora, najbardziej nie podobają mi się niektóre trasy (żeby nie było że marudzę tory odwzorowane z prawdziwych są świetne no i tory w miastach też super zrobione) ale już takie zmyślone jak np autumm circut wyglądają słabiutko (Generalnie bardzo cienko prezentuje się obfita roślinność) w forzy 3 wyglądało to sporo lepiej tam też był np. taki jesienny tor mapple valey i wyglądał kapitalnie czy np camino viejo w Hiszpani. Kolejny wielki + to świetne wrażenia w nocy w deszczu (special stage 7 mnie powaliło). I prosze mnie nie jechać za porównania do forzy bo są to flagowe wyścigi u konkurencji więc naturalny rywal GT 5 (przelazłem całą forzę więc znam ją na wylot). Podsumowując na pewno nie jest to taka torpeda jak się zapowiadała i nie miażdży forzy 3 z glębą jak wszyscy pisali ale w gt ogólnie gra się ciekawiej i mam większą frajdę. Obie gry są na podobnym poziomie z małą przewagą GT za to że ma zdecydowanie większy rozmach (gokarty, zmiany pory, pogoda itp..) ale ma też spore wtopy jak standard carsy i kiepskie miejscami wizualia

na chwilę obecną ocena 9/10 ( a spodziewałem się 12/10 bo nie ukrywajmy po tym co Kaz nagadał każdy się tego spodziewał)

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

Jesli chodzi o wrazenia z kierownicy (Force pro) to troche to dziwne. Mianowicie jak sobie ustawilem force na 7 to auto na prostej po prostu jezdzi zygzakiem, trzesie tym kolkiem strasznie. Po zmniejszenie na 3 juz jest duzo lepiej, pozatym podoba mi sie ta walka z autem ktore jest podsterowne lub nadsterowne. Fajnie to wszystko dzieje, poki co prowadze na tyle wolne auta ze nad tym wszystkim panuje ale zobaczymy jak bedzie przy szybszych autkach.

Graficznie auta sa cudowne, choc jak pada to tak jakby na auto nic nie kapalo. Pozatym ja nie wiem ale jak mamy ta druga odsone w licencji pierwszej gdzie ta alfa jedziemy to cien alfy strasznie sie trzesie... dlaczego?? Nie wiem.

Ogolnie zatem jestem zadowolony, choc oczywiscie mogloby byc jeszcze lepiej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pograłem kilka godzin i tak:

- prowadzenie, na padzie zbyt ciekawie się nie gra, jutro biegnę po kierownicę, ale ogólnie czuć, że jest to symulator z krwi i kości

- grafika, wiele osób psioczy, ja jestem zadowolony ( auta standard ok, premium mega wypas )

- menu przejrzyste, można ustawić swoją muzykę

- AI przeciwników, mam początek gry, ale jest ciężko, wjeżdżają, ciągle atakują, raz z lewej, raz z prawej

- zmienna pora i warunki pogodowe ( grałem w Toskanii pod wieczór, po kilku kółkach słońce schowało się za górami, włączamy światła, nagle deszcz, wycieraczki, po prostu poezja )

Ogółem nie zawiodłem się w ogóle. Jest to stare, dobre GT5 z lepszą grafiką i modelem jazdy. Każdy fan serii będzie w 7 niebie, jeśli ktoś szuka prawdziwego symulatora też polecam, naprawdę warto !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie robie licencje i jezdze w arcade mode... Zrobilem dopiero licencje B i A ale przynajmniej na zloto:) gra jest na prawde swiena pomimo slabych grafcznie standardowych aut i niektorych tras jak np deep forest...

No i jakos dziwnie mi sie jechalo lancerem z napedem 4x4 bo grajac na dfgt przy force feedback na 3 nie moglem tym autem jechac prosto bo rzucalo nim na prawo i lewo co jest malo realistyczne przy 200km/h... To juz moje auto przy takiej predkosci jedzie jak po sznurku chociaz wazy duzo mniej niz lancer (970kg) i ma naped na przod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zaraz po egzaminie na prawko (zdanym ^^ ) poleciałem po GT (MM - 209zł <_< , ale i tak warto :thumbsup: ) , żeby i tam się sprawdzić. No i może tak w skrócie:

1) Grafika

Do tras z Prologa dodali trochę detali - jest dobrze, jednak niestety nadal problemy sprawiają cienie (chociaż wydawało mi się, że na filmikach chyba z E3 były gładkie? ) i synchronizacja pionowe, niestety tracą na tym bardzo niesamowicie niesamowite Premiumy :tongue: Co do standardów - ustawiamy kamerę z zegarów i gramy ;)

2)Model Jazdy

No cóż - jest jeszcze lepiej niż w Prologu - od razu czuć różnicę napędu przód/tył, dobrze czuje się auto, gdy wpada w poślizg no i jest możliwość wpadnięcia w poślizg podczas ostrego hamowania, w GT5:P kończyło się to tylko podsterowność, natomiast w GT5 potrafi już autko znieść na którąś tam stronę.

3)Dźwięki

Krótko - EPIC, każde autko brzmi inaczej, brzmi lepiej niż w Prologu no i co więcej wreszcie pisk opon nie przeszkadza, a wręcz potęguje wrażenia z jazdy :turned:

Podsumowując jest to ulepszony Prolog, na pewno nie jest to rewolucja, ale ewolucja w stosunku do niego. Czyli - więcej i lepiej :) Gra z pewnością robi wrażenie swoim rozbudowaniem. Ten, który nie śledził na bieżąco informacji o GT może się jednak nieco zawieść, ale ja jako, że w temacie siedziałem, miałem wystarczająco dużo czasu, żeby się pogodzić chociażby ze standardami - więc dziś w ogóle mi to nie przeszkadzało ;) No a co do prawka jeszcze to Gran Turismowe licencje w porównaniu z egzaminem są takie nudne, że szok :P

Na czym oparłem wrażenia?

Póki co zrobiłem trochę ww., nudnych licencji, i zabrałem się za wyścigi. Za 20tysi mogłem w premiumie kupić tylko Micrę, więc wybrałem używane Mitshubishi FTO z 94' za 11tysi i zbieram na coś porządniejszego w premiumie. Oprócz tego troszkę powoziłem się w online BMW M3 na Nurbugring GP, jednak sam, bo nie wiedziałem jak zaprosić kumpla :D Powie ktoś? :P

Pozdrawiam

Edytowane przez Melon PS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał może ktoś tak że wychodząc do głównego menu gra się zaiwesz?na środku widnieje tylko znaczek GT i koniec...guzik ps i zakończ gre bo inaczej nic się nie dzieje...wadliwa kopia gry?czy powrót do menu zajmuje kilka minut?

a i zdarzyło się już to 3 razy a żeby było śmieszniej teraz włączyłem od nowa i pokazuje mi foty auta ostatnio jeżdżonego i nic nie da się zrobić :whistling: wtf?

nic się nie dało zrobić...wyłączyłem już konsole bo nie będę się wkur....

Odepnij od internetu (albo urwij jak wolisz) - wina tego, że serwery leżą a gra próbuje się łączyć. Na razie gram bez połączenia z netem, bo inaczej nie idze.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij od internetu (albo urwij jak wolisz) - wina tego, że serwery leżą a gra próbuje się łączyć. Na razie gram bez połączenia z netem, bo inaczej nie idze.

wiem "ONE" że to nie ten temat, ale dzięki arab- pomogło..+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem "ONE" że to nie ten temat, ale dzięki arab- pomogło..+

Nie trzeba rozłączać neta, wystarczy poczekać. Jak już się wejdzie do 'centrum dowodzenia' wyskoczy w końcu okienko, że nie można się połączyć i potem już jest ok.

A do tematu:

Grafika jest ok. Są niedociągnięcia w stylu poszarpanych cieni etc (były już wymieniane) ale ogólnie jest ok. Wina za nagonkę na grafikę ponoszą twórcy rozdmuchując trochę jednak za bardzo to, w skutek czego oczekiwania ludzi sięgnęły poziomu - chore. Gdyby nie to nikt by się pewno bardzo nie przejął grafika, no na pewno nie aż tak.

Co do jazdy na padzie - przejechałem 4 licencje i parę specjalnych eventów i się da. Nigdy wyjadaczem ostrym nie byłem nie spędzałem dziesiątek jak nie setek godzin, a mimo to w licencjach wpadło któreś tam złoto, i to wcale nie koniecznie w początkowych testach, także zdecydowanie się da. Generalnie mam wrażenie, że część osób miało niewielki kontakt z GT do tej pory, i jak słyszą o kierownicach to szaleją, że na padzie się nie da, kupi kierownice i będzie ekstra. Sam kiery nie mam i nie będę się kłócił, że nie pomaga, ale wyćwiczyć umiejętność jazdy trzeba tak czy siak.

Co do zarzutu odnośnie przyczepionej na stałe jakby z tylu samochodu kamery (przy kamerze zza samochodu ofc), które się przewijały w komentach. Osobiście jeździłem zawsze z kamera na zderzaku i tak jeżdżę i teraz, ale spróbowałem również zza samochodu i nie jest tak źle. Nie odczułem jakiegoś wybitnego wrażenia ze obracam torem a nie samochodem. Może trochę przeszkadzać przy pokonywaniu niektórych zakrętów przez brak dobrej widoczności przodu samochodu, ale ogólnie tez się da.

Zawiedziony jednak jestem trochę wyścigami online. Tzn powiem szczerze, że nie jechałem, acz lukając po pokojach różnie to wygląda. Wszedłem do jednego z jakąś kiepską mazdą bodajże i widzę ludzi śmigających veyronem albo innym lambo. Mogłaby być jakaś informacja odnośnie średniej powiedzmy mocy samochodów w pokoju czy coś. Nie wiem czy są jakieś ograniczenia co do mocy tak jak jest w wyścigach bo nie widziałem, a pokoju nie zakładałem. Także online na razie tak trochę rozczarowuje mnie osobiście, także przez problemu z łączeniem i padającymi serwerami.

Edytowane przez lavertan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ogólnie super, jestem strasznie zadowolony, dzisiaj grałem do oporu :)

Zalety chyba wszyscy znamy, zwrócę więc uwagę na wady: irytuje mnie dźwięk przy zmianie biegów, raczej jego brak. Brzmi to jak w jakiejś flashowej grze na Miniclip sprzed 5 lat. Na początku (grając w trybie arcade) myślałem, że to z powodu nowoczesnych półautomatycznych przekładni. Ale potem się okazało, że w każdym innym samochodzie jest tak samo - praktycznie zero jakiejkolwiek pauzy przy zmianie biegów, jest takie wiiiiiiiiiiiii(-kolejny bieg->)wiiiiiiiiiiiii itd. Pomijam fakt, że brzmi to mało realistycznie, ale najzwyczajniej w świecie mnie to wku...wia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec i ja dodam swoje 3 grosze.

Nie uważam sie za eksperta w dziedzinie "real simow" ale w GT pogrywam od psx-a. (pogrywam - nie mylić z wymiatam ;) )

Pograłem dzis 2 godzinki , wiec sprawe obadałem powierzchownie.

Model jazdy czysty miód. Pierwszy wyścig zapuściłem na full śniegu i była bajka. Bez kompletnie żadnych wspomagaczy gra pokazuje zęby - o to chodziło

Z ciekawości sprawdziłem karty - czysty fun :D

Ktoś wcześniej pisał ze rozczarowany jest trybem online. W pokojach można ustawić odpowiednie limity wiec wszystko jest w porządku , a to ze zdarzają sie wyścigi micra vs Evo X to juz brak wyobraźni zakładających pokój.

Hmm minusy ?

Jeden ale za to moim zdaniem poważny.

Siedzę jakieś 1.5 m od 42 cali wiec to co zobaczyłem na ekranie woła o pomstę do nieba.

Jakość tekstur użytych na torach jest wręcz z poprzedniej epoki. Odkryte z pod śniegu skały itp - masakra , wszystko w bardzo niskiej rozdzielczości. Nie ma sie co czarować , opowieści Kaza o fotorealizmie i to ze technologicznie gra zbliżyła się do poziomu przyszłych generacji można włożyć miedzy bajki. Jesli chodzi o tory to jest po prostu brzydko i takie cudaki jak shift (a nawet f3) bija srogo GT. O odbijaniu się od " stalowych " taśm grodzących tor nie chce mi sie nawet pisac.

Z autami standard moge żyć . Nie ma tragedii. Ale nawet premium-y wydają sie byc "posklejane" z kilku wyciętych elementów a szpary miedzy nimi mienią się niemiłosiernie.Oczywiście mowa tu o replayach ktore w GT kocham oglądac :)

Tak wiec jak dla mnie gierka na 8 /10 Gdy przymknie się oczy na "bandy" i ohydne tory , zostaje już tylko miodna walka z autem.

Pozdr

Edytowane przez psyho997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy prawdziwy kierowca wyścigowy na torze ma czas na oglądanie band, drzew i innych pierdół

mnie załamał ten obrazek GT co operacja 1-2 minuty czekania, sprawdzę patent z odcięciem neta

gra się pięknie, stare dobre GT, które szczerze mówiąc mogło wyjść 3 lata temu i by było gut, przesadzili, albo ich ambicje przerosły

jeszcze żeby multi działało na poziomie konkurencji i hit murowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę słów ode mnie. Jako podkład powiem, że grałem bardzo dużo w GT1, GT3 i Prologue.

Zacznę od minusów, bo mimo wszystko po tak długim oczekiwaniu to chyba najbardziej rzuca się w oczy.

- pół godzinna instalacja - niedopuszczalne moim zdaniem

- zwiechy w menu - to też niedopuszczalne - nie obchodzi mnie czy akurat mnie rozłączyło PSN czy nie, w takim tytule nie ma prawa to się dziać.

- raz mi się zawiesiła konsola tak, że musiałem na twardo wyłączyć - stało mi się to drugi raz w życiu ;)

- jakość niektórych aut: bodajże Suzuki Alto wygląda jak żywcem przeniesione z GT4 - poszarpane tekstury, kanciate nadkola - wstyd. Mogli sobie odpuścić jak nie mieli możliwości/czasu, a tak pozostaje niesmak.

- menu i my center - może to rzecz gustu, ale nie podoba mi się. Wygląda trochę jak projekt zaakceptowany z przymusu z braku innych możliwości - brzydkie ikony, całość trochę zalatuje odpustem.

- cienie - domyślam się, że to wynika z ograniczeń sprzętowych, PS3 ma z tym problem i widać to po innych grach, ale mimo wszystko przez tyle lat to POWINNI znaleźć lepsze rozwiązanie.

- problemy z synchronizacja pionową - widać ścięcia na ekranie od czasu do czasu - trzeba się przyzwyczaić

Na szczęście to wciąż stare dobre Gran Turismo :D czyli:

- grafika trzyma bardzo wysoki poziom - nie widziałem jeszcze deszczu i śniegu, bo gram karierę od początku, ale to co widać robi wrażenie. Szczególnie oświetlenie. Nie ma szału względem Prologue, ale jest po prostu lepiej.

- jakość modeli Premium - wiadomo, ale na szczęście większość standardowych typu Megane, Civic, itp też są bardzo dobre.

- wspaniały model jazdy - jestem w szoku, naprawdę czuć że się jedzie autem FR i trzeba "kierować" gazem! Takim Lotusem Elise to cieżko wyjść z zakrętu. Duża poprawa względem Prologue.

- gra na padzie mimo, że jest ciężko - jest możliwa przy powyłączanych pomagaczach. Nawet przy standardowej konfiguracji z Xem i Kwadratem. Dziś będę jeszcze testował gaz i hamulec na R2/L2, podejrzewam że będzie jeszcze lepiej. Dołączam się to kolegi który mówił wcześniej, że bez kierownicy też da się żyć.

- mnogość wszystkiego. Pełno eventów, opcji, wyścigów specjalnych - po prostu WOW

- trzeba rozważnie wydawać kredyty na początku - to też mi się spodobało :)

- Top Gear Test Track na której wita nas Stig w DB9

- gokarty - super zabawa, podejrzewam, że na multi będzie jeszcze lepiej

- dobre tłumaczenie PL i ogólnie bardzo dużo przewijających się informacji o samochodach (historia)

- dobry dźwięk w DTS - robi wrażenie

- AI przeciwników - zapowiada się ciekawie, oni naprawdę kombinują

To tyle. Gra wciąga niemiłosiernie, ale to było do przewidzenia. Mogłaby się ukazać dużo wcześniej, podejrzewam że wiele by nie straciła.

Jeszcze szybkie odpowiedzi na FAQ z mojej strony:

- angielska wersja językowa ma też język polski w grze. Wystarczy ustawić polski w XMB. Jak nie chcemy polskiego wystarczy ustawić angielski w XMB - nie ma problemu.

- po instalacji czasy loadingów są znośne, mogłoby być lepiej, ale nie jest źle.

- gra jest wyświetlana w 1080p, ale natywna rozdzielczość nie wiem jaka jest. Chyba jakieś 1440 interpolowane.

- antialiasingu nie ma, ale aż tak to nie przeszkadza z uwagi na rozsądną rozdzielczość natywną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczór z GT5 !

fajną rzecz zauważyłem, przytuliłem się na zakręcie do innego samochodu i w jego lusterku widać tył trasy który cały czas się zmienia, zaskoczony jestem aż takimi detalami.

model jazdy jest naprawdę bardzo dobry, wczoraj walczyłem na kierownicy i było fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minusy - grafika - otoczenie odbijajace sie w lakierze samochodow to rozmazana tekstura niskiej jakosci, wogole to wiekssza polowa tekstur jest uproszczonych, bardzo brzydko wgladaja cienie, odglos ktory towarzyszy nam podczas kraksy z innym samochodem - brzmi jakbysmy walneli czyms plastikowym w plastik, loadingi i instalacja to jakas kpina, intro - fatalne ... tresy nie reprezentacyjne wygladaja tak se ...

plusy - klimat, muzyka, plynnosc, gameplay, ... masa ustawien, jak dla mnie menu, no wszystko wszsystko poza loadingami i oprawa video, ... ta gra ma naprawde klase, tylko zbyt dlugo powstawala i zdarzyla sie zestarzec, jest troche niedosyt ktory ktory rekompensuje mistrzowski gameplay, ... ogolnie to taki GT Proloq tylko na sterydach - tak z kilkanascie razy wiekszy, ... jakby ta gra wyszla rok - dwa lata temu, to srednia ocen byla by w granicach 9,8 - dzisiaj w okolicach 8,7

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siedzę jakieś 1.5 m od 42 cali wiec to co zobaczyłem na ekranie woła o pomstę do nieba.

grafika w grze jest bardzo nierowna jedne elementy wygladaja bajecznie inne jak z czasow c64 ;)

szczegolnie fragment ok 4:30

na trasie SSR7 przy ustawieniu widoku z kabiny w momencie gdy jest przed nami samochod wycieraczki zamieniaja sie w zlepek pixeli, podobny efekt jest gdy naklada sie na siebie obrys samochodu z np. kurzem na trasach szutrowych

pewnie jest to koszt utrzymania ok 60klatek/s przy 1080p jednak nie wydaje mi sie zeby ps3 brakowalo mocy, bardziej programistom wyobrazni

ALE to powyzsze to pikus, bo gdy na chwile przestaniemy o tych niedociagnieciach myslec mozna poczuc sie jak w trakcie prawdziwego wyscigu, Toscania ze zmienna pora wgniotla mnie w fotel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie gdzies ustawic zniszczenia? nawet takie symboliczne? (porysowany lakier, rozbita szyba itd??) ...

aaa i pamietacie jakie byly info kiedys, ze GT5 bedzie na 2-3 plytkach blue ray ;), czy nie sadzicie ze ta niska jakos tekstur jest wynikiem upchanina wszystkiego na1?? ja naprawde widze roznice wzgledem filmikow prezentowanych na E3 i innych targach, grafika wyglada niewiele lepiej niz w 4, prawdopodobnie rozni sie tylko wyzsza rozdzielczoscia ... jak na gre ktora powstawala zanim jeszcze PS3 bylo na rynku, i jak na graficznego jak zpowiadali kolosa - wrecz fotorealistycznego, to tak na dwa razy, ... mysle ze za grafike gra dostanie najnizsze oceny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, fizyka jazdy świetna, wizualnie bym ujął przyzwoicie, niczym w oczy nie razi ale też nie powoduje orgazmu, choć na pewno mogę powiedzieć, że wygląda lepiej niż nfs'y, grid'y itp takie moje odczucie. Jeśli zaś chodzi o samą mechanikę jazdy, rozgrywki itp to generalnie się czuję jak w starym dobrym GT2 w które grałem bardzo długo na PSX

-jedna wada to bardzo długo wgrywające się menu(w porównaniu z innymi grami) choć później wgrywanie torów już lepiej idzie plus też to, że nie zawsze jest czytelne, ciężko czasem znaleźć informacje o aucie i też co istotne, przynajmniej na razie, mam wózek, już tam parę modyfikacji w nim zrobiłem(btw straszna lipa, że można modyfikowac wszystko poza hamulcami...) a nigdzie, w tym moim ani w nowych możliwych do kupienia nie ma podanych osiągów auta, w rozumieniu czasy 0-100, 80-120 albo V max, tak trochę dziwnie, albo jeszcze w tym menu nie odnalazłem tego co trzeba.

- z takich głupich pierduł to też to, że jak jakieś auto dostaniesz np za odblokowanie licencji albo wygranie serii wyścigów itp to zanim cokolwiek z nim mozesz zrobic(modyfikacja, sprzedaż itp) to musisz je "wybrać", tzn nie pojawia się automatycznie w garażu, tylko najpierw się pojawia na liście na którą trzeba wejść z poziomu głównego menu, wybrać auto, zatwierdzić 2 okienka, potem auto w błysku fleszy powolutku wjedzie, zrobi showcase, logo odbije smugę światła itp i dopiero wtedy można z nim cokolwiek robić. Ja wiem, że chcą się pochwalić swoimi autami ale praktyczności w tym zero

- kolejna wada którą widzę na dzień dobry to aspekt ekonomiczny gry trochę cienko rozwiązany. Są kredyty itp, na poczatku masz level 0 i musisz kupić auto na levelu 0 z 20000 które dostajesz, ja sobie wybrałem stare mini z duzym przebiegiem za 12 koła, remont silnika, wymiana oleju to dodatkowo 5500 i już auto bangla i w ogóle. W wyscigu klasy amatorskiej za 1 podium dostajesz 4100 - gdzie też jest ciekawie bo z reguły ścigasz się z autami wcale nie gorszymi - np citroen c4vts 180KM albo Honda integra type R - samemu mając 75 konnego cieniasa. jedyna opcja to za pierwsze wygrane władować turbo a sam wybrałem mini własnie dlatego ze sie spodziewałem mocniejszych przeciwników a mini w zakrętach jest nie do zdarcia i nieraz mi się zdażyło na pierwszym ostrzejszym łuku całą stawkę ograć lecąc bokiem z 2ma kołami na trawie po wewnętrznej

ale do sedna. Wygrywam serię wyścigów, w nagrodę dostaję wózek, nówka sztuka nie śmigany(na razie coś w klasie Yariski), musze wyjsc do menu, showcase, wybrac, potem zeby sprzedac jednak go odznaczyc, zamienic na mini, z powrotem wejsc do menu gdzie moge go sprzedac itp - znowu narzekam na niezbyt przejrzyste albo źle zaplanowane menu - i nagle sie dowiaduje, ze ten pachnący nowością wózek mogę spuścić za 4000... po prostu zwątpiłem jak to zobaczyłem. Jak używane, styrane auta na levelu 0 mają rozstrzał od 10000 do nawet 50000 za jakiś sportowy rodzynek - np nowy salonowy golf gti V kosztuje w grze 35000 a tutaj taka żenada cenowa. Trochę nie rozumiem pewnych ekonomicznych założeń tej gry, tego co definiuje cenę auta, bo nawet używki mają duży rozstrzał przy np podobnej mocy itp.

Ale np smaczek z koniecznością wymiany oleju po zakupie świetny, w garażu jesteś, patrzysz na olej i po kolorze decydujesz czy wymieniasz czy nie plus w trakcie wyścigu mogą Ci się zapalić odpowiednie kontrolki i wtedy oczywiście osiągi spadają, silnik za szybko łapie temperaturę itp i już niekoniecznie rakieta daje radę

ogólnie gierka fajna, czuję, że spędzę z nią dużo czasu. Tryby licencji tak samo jak w poprzednich częściach wymagające i zdobyć złotko się trzeba naprawdę napocić albo zostać zapiętym przez Kubicę który będzie nam czule do ucha szeptał wskazówki

a i generalnie powiem, że niesamowite jest to, ze jest sobie nowa gierka, odpicowana itp, że jej modus operandi, styl działania itp jest tak naprawdę kalką starych gierek, takich jak mające juz 11 lat GT2 w które się zagrywałem do bólu a nadal bardzo fajnie się w to gra. Fajnie jest ze gt nie zatraciło tej miodności która już się wszystkim znudziła w NFS'ie, choc moze to dlatego ze na gt5 sie czekało tak długo a nfs'y to 3 rocznie wychodzą. Tak naprawdę to to jest niesamowite, bo dostajemy każde wcześniejsze Gran Turismo, opakowane w odpowiednią do naszych czasów i możliwości PS3 grafikę i paletę aut, ale to wciąż jest ta sama gra, i jak zaczynamy w nią grać, to dzieje się coś na pierwszy rzut oka niezrozumiałego, ale chodzi o to, że to właśnie tego nam brakowało, tych możliwości, tego dopieszczania każdego zakrętu, każdego toru, poznawanie każdego auta od nowa. Zblazowani arcade'owymi podbijaczami tętna od EA dostaliśmy grę w którą gra się tak samo jak w tytuły które już dawno odstawiliśmy na półki wraz z poprzednimi generacjami konsol, a mimo wszystko to właśnie grając w GT5 czuję jak szybciej mi bije serce, jak mi się marszczy brew kiedy podjeżdzam do zakrętu wyczekując na moment gdzie muszę przyheblować i zerwać przyczepność skręcając koła, bo jak się nie wyrobię to lipa z wygranej, a dojeżdzając do mety już myślę jak tu wzmocnić zawieszenie, a nie o tym na jaki kolor pomaluję felgi i czy chmurka nitro z dupci ma być fioletowa czy różowa... jeszcze raz podkreślam, fenomenalne jest to jak dobrze wszyscy, albo zdecydowana większość z nas zna schemat jakim kieruje się seria Gran Turismo, praktycznie niezmieniony poza lepszą grafą i rosterem aut, a i tak gra wciąga i gra się po prostu świetnie, włącznie z syndromem - "jeszcze jeden wyścig" i tak się okazuje że o 2:20 z żalem serca wyłączam konsolę bo o 6 muszę wstać do pracy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×