Skocz do zawartości
Hynta

Ustawienia Aut

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie jak optymalnie ustawiacie swoje fury.Podajecie model i ustawienia.Jesli ktos moze pomoc przy Ferrari 512BB '76 to bede wdziewczny bo strasznie mu dupa chodzi i sobie poradzic z nim nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardo, nisko, szeroko, najlepiej zmień sobie siłę hamowania, bo pewnie Ci też na dohamowaniu leci bokiem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze ustawiam żeby było twardo, ale nie za twardo. Zazwyczaj przód pozostawiam bardziej miękki. Jeżeli chodzi o geometrię, to przednie koła robię lekki negatyw, a tylne zostawiam w spokoju. Dla mnie jest to uniwersalna metoda, bo sprawdza się przy większości aut zarówno FWD, jak i RWD. W GT4 też tak zawsze ustawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z oponami, mam zakupione różne opony a nie mogę zmienić. Jak klikam na sportowe to pisze że muszę miec twarde zawieszenie, zawieszenie zakupiłem i nic.

Jak się zmienia te pie..... opony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział? Czy ktoś słyszał? Czy ktoś wie? Czy będzie możliwość zapisywania ustawień samochodów ?

Bo nic mnie tak nie wku..... jak "symulator", który daje możliwość regulacji zawieszenia, skrzyni, LSD, hamulców, docisku itd., oferujący mnóstwo samochodów, torów, zmienną pogodę, możliwość wyboru opon, opcję testowania ustawień, telemetrię i całkowity brak przycisku ZAPISZ. Co kurna mam robić notatki?fool.gif

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak raz ustawisz samochód, to te ustawienia się zapisują i nie trzeba nic robić na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak raz ustawisz samochód, to te ustawienia się zapisują i nie trzeba nic robić na nowo.

Niestety to mało, a i tak jak ustawisz np. zawieszenie i potem zmienisz z regulowanego na inne to wypracowane wcześniej parametry kasują się.

Chodzi mi o możliwość zapisu ustawień dla różnych torów, jedne są kręte drugie mają długie proste więc setup jest inny. Do tego opony, dla miękkich inaczej się ustawia zawiechy niż do twardych. W A-spec do wygrywania nie jest to specjalnie potrzebne, ale do zap..... na maxa i robienia rekordowych czasów jest konieczne. Dlatego brak funkcji zapisywania i wczytywania setupu bryki jest upierdliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że pytasz ogólnie o to, czy ustawienia się kasują :) Jeżeli chodzi o zapisywanie ustawień dla konkretnego toru, to faktycznie nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Prologu można było chociaż 3 sloty sobie zapisać (A, B i C) a tutaj nic - lipa... karteczka i długopis pozostaje :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może jakieś sprawdzone ustawienia do alfy 8c na eiger żeby chociaż na srebro wyciągnąć bo próbowałem już chyba wszystkiego a najlepszy czas jaki udało mi się wyciągnąć to 1.19.400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproszę o konfigi do

audi r8 5,1 fsi quattro

subaru impreza wrx sti

z góry dzięki :):)

Nikt Ci nie powie jak ustawiac temat pustkami swieci,wogole malo jest ustawien w sieci do GT5.

Sam jestem ciekaw czy da sie jakosc ludzko SLs-a skonfigurowac bo po tuningu tragiczne prowadzenie.Zreszta nie tylko SLS,np Lambo nawet bez tunningu to sie dziwnie prowadzi,slabo po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie jak ustawiac temat pustkami swieci,wogole malo jest ustawien w sieci do GT5.

Sam jestem ciekaw czy da sie jakosc ludzko SLs-a skonfigurowac bo po tuningu tragiczne prowadzenie.Zreszta nie tylko SLS,np Lambo nawet bez tunningu to sie dziwnie prowadzi,slabo po prostu.

SLS ma właśnie kapitalny model jazdy. Kup mu najlepsze opony dla stabilności, obniż, utwardź, wrzuć konfigurowalną skrzynię, daj krótkie przełożenia i ciesz się zrywanym asfaltem za tylnym zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć jak ustawiać LSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę niektórych tu zmartwić otóż samochody po dużym tuningu prowadzą się jak najbardziej normalnie :) Trudno wymagać od samochodu z ogromnym momentem obrotowym przechodzenia na zakrętach na pełnym gazie i tym podobne sprawy. Przy peugeocie 908 gwałtowne dodanie gazu podczas pokonywania zakrętu jest równoznaczne z wykręceniem przysłowiowego "oberka" (czego można się spodziewać przy momencie 1200 Nm). Sk316fx przewodnik po ustawieniach mówi wszystko. Ustawienie czułości hamowania na wysoką wartość spowoduje że podczas hamowania samochód nie będzie ci uciekał lecz stanie się trudny przy przejeździe przez zakręt i analogicznie jeżeli ustawisz wartość mniejszą wszystko będzie dziać się na odwrót. Ustawienie czułości przyśpieszania na wysoką wartość spowoduje że gdy "depniesz" samochód będzie spokojniejszy lecz przy dużych wachaniach obrotów autko zeświruje. Ustawienie obciążenia wstępnego zapobiega dużym skokom osiągów i prowadzenia samochodu. Im wyższy poziom ustawisz tym ta zmiana osiągów (a zatem i "nerwowość auta") będzie mniejsza ale narazisz się równocześnie na to że samochód złapie uślizg. Po prostu wszystko opiera się na tym na jakim torze rozgrywa się wyścig :)

Mam nadzieję że pomogłem ;)

Edit: Już ostatni edit chyba niczego nie zapomniałem :)

Edytowane przez BaszkaTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są na forum fachowcy od ustawienia amorków. Chodzi mi konkretnie o sprężanie i rozprężanie. Ogólna zasada działania jest mi znana, ale przyda się informacja teoretyczna na temat jak powinien prowadzić się samochód jeśli:

1. zwiększę wartość dla sprężania, a rozprężanie pozostawię bez zmian lub zmniejszę,

2. odwrotnie niż powyżej,

3. wartości sprężania i rozprężania są większe na przedniej osi niż na tylnej dla aut FR, FF, MR,

4. odwrotnie niż pkt. 3,

5. inne kombinacje ustawień.

Nie chodzi o ustawienia w GT5, bo to mogę sobie testować, jednak problem polega na powtarzalności przejazdów. Znajomość założeń teoretycznych ułatwi właściwy dobór parametrów zawieszenia. Szukałem trochę w necie, ale jakoś nie mogę trafić na właściwą informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi czytać telemetrię? Jak te dane wykorzystać w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLS ma właśnie kapitalny model jazdy. Kup mu najlepsze opony dla stabilności, obniż, utwardź, wrzuć konfigurowalną skrzynię, daj krótkie przełożenia i ciesz się zrywanym asfaltem za tylnym zderzakiem.

Jeszcze raz kupic opony i inne upgrade'y?

Chodzi mi o standartowe ustawy najlepszego zawieszenia,sa do bani i tyle.Ale po ustawach i przejechanych ponad 2000km model jazdy jest super.

A Lambo slabo jezdzi i juz nawet chyba najlepszy setup nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam poustawiać obciążenia i czucia tak, by mieć w grze szperę 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu lambo nadaje się jedynie do driftu xD Toć to ma nieuleczalne adhd i nie da się tym normalnie jeździć xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gallardo np. faktycznie wymaga wkładu, ale przecież o to chodzi! To jest frajda! Np. na takich trasach jak Trial Mountain kręci spokojnie lepsze czasy niż 599 przykładowo. Mowa o pełnej serii, opony sportowe twarde. 599 się kiepsko prowadzi i wymaga poprawy ustawień pewnie przez fakt, że ma silnik z przodu a nie centralnie jak Gallardo. Performance , performancem , ale zakładanie opony wyścigowych zabija frajdę i konieczność wykazania się jak dla mnie.

@Kovalov i zainteresowani:

Jeżeli chodzi o amortyzatory i ogólnie tuning to polecam http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=135268 ja na tym bazuje.

Edytowane przez Fastex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Szukam jakiegoś configu dla peugota 908 na oszczędzanie opon na indy 500.

mogę wrzucić swój config dla gallardo które zajefajnie się prowadzi(na nurburgringu za pierwszym razem wykręciłem 6:40) ale na razie nie mam dostępu do konsoli. Może przy okazji ktoś by mi coś do LSD dopisał na którym kompletnie się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×