Skocz do zawartości
Hynta

Ustawienia Aut

Rekomendowane odpowiedzi

@Biszopo ale to po tuningu Gallardo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak on zrobił z tego 669 KM ? zrobilem na full golfa 4 r32 i mam okolo 400 km :/

EDIT: juz wiem, uzyl HPA Motorsports Stage II R32 (SEMA Gran Turismo Awards 2004) a nie golfa.. pozdro

Edytowane przez Barol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Mam pytanie, jak ustawić LSD do autka przednionapędowego...? co tak naprawdę oznaczają te trzy pozycje, które możemy ustawiać? Jaki mają one wpływ na prowadzenie samochodów?

Są trzy pozycje:

- obciążenie wstępne - domyślna wartość to 10 (przód)

- czułość przyspieszenie - domyślna wartość to 40 (przód)

- czułość hamowania - domyślna wartość to 20 (przód)

Edytowane przez Bzyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. to mój pierwszy post na tym forum , dotychczas tylko czytałem i to wystarczało , zawsze dowiedziałem sie co chciałem , ale teraz potrzebuje pomocy bo nic na ten temat nie znalazłem.

a wiec ...

kupiłem SUZUKI ECSUDO ( w używkach sie trafilo za 1.950.000 ) z myślą o starcie w LTW , takie suzuki tam jedzie tez , wiec pomyślałem , ze bedzie lepiej niz kupic i tuningowac na maxa corvette - po wymianie oleju mam 1060 kucyków i waży to jakies 800 kg.

w 1 starcie na torze z tymi zakrętami daje rade , choc mam dopiero srebro bo zdarzy sie jakis błąd jak na razie - ale złoto wpadnie napewno. problem jest z drugim wyścigiem tym owalnym , Escudo jedzie nie zle , ale prędkośc max siega tylko 359 km/h . za cholere nie da rady uzyskac wiekszej. juz kombinowałem w ustawieniach skrzyni wszelakie mozliwosci i nic , chociaz max predkosc ustawiam na 400 , 420 , to i tak nie przekroczy 359km/h jak na prostej juz mam wyjsc na prowadzenie , to dochodzi do 359 i ''pyk'' obroty spadają i predkosc sie redukuje i rywale smigają obok mnie i w ten sposób nie ma szans na wygraną.

próbowałem wprowadzic set-up taki jak w ZONDZIE , która jedzie ponad 370km/h , ale wtedy suzuki jeszcze mniej wyciąga.

czy ktos jest w stanie mi pomóc ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. to mój pierwszy post na tym forum , dotychczas tylko czytałem i to wystarczało , zawsze dowiedziałem sie co chciałem , ale teraz potrzebuje pomocy bo nic na ten temat nie znalazłem.

a wiec ...

kupiłem SUZUKI ECSUDO ( w używkach sie trafilo za 1.950.000 ) z myślą o starcie w LTW , takie suzuki tam jedzie tez , wiec pomyślałem , ze bedzie lepiej niz kupic i tuningowac na maxa corvette - po wymianie oleju mam 1060 kucyków i waży to jakies 800 kg.

w 1 starcie na torze z tymi zakrętami daje rade , choc mam dopiero srebro bo zdarzy sie jakis błąd jak na razie - ale złoto wpadnie napewno. problem jest z drugim wyścigiem tym owalnym , Escudo jedzie nie zle , ale prędkośc max siega tylko 359 km/h . za cholere nie da rady uzyskac wiekszej. juz kombinowałem w ustawieniach skrzyni wszelakie mozliwosci i nic , chociaz max predkosc ustawiam na 400 , 420 , to i tak nie przekroczy 359km/h jak na prostej juz mam wyjsc na prowadzenie , to dochodzi do 359 i ''pyk'' obroty spadają i predkosc sie redukuje i rywale smigają obok mnie i w ten sposób nie ma szans na wygraną.

próbowałem wprowadzic set-up taki jak w ZONDZIE , która jedzie ponad 370km/h , ale wtedy suzuki jeszcze mniej wyciąga.

czy ktos jest w stanie mi pomóc ?

pozdrawiam

Spróbuj zmniejszyć docisk - im większy tym mniejsza prędkość maksymalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. próbowałem , dokupiłem (założyłem) jeszcze turbo , zwiększając moc - choc to nie było potrzebne bo autko naprawde ''jedzie'' , ale nic to nie daje , wygląda to tak jakby była jakaś blokada , 359 i nastepuje takie krótkie przychamowanie predkosc spada o 10 km/h i tak w kólko . wydałem prawie 2 bańki na samochód - jest naprawde mocny i szybki , ale wychodzi na to , że nie pojedzie na maxa :-( :-(

w sumie auto sie juz spłaciło , bo w b-spec extreme tam gdzie mógł jechac to wyscigi z zakrętemi wygrywa bez problemu ( bardzo dobrze trzyma sie w zakretach , wszystkich w nich wyprzedza)

ale na długich prostych nie potrafi uciec ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 1 starcie na torze z tymi zakrętami daje rade , choc mam dopiero srebro bo zdarzy sie jakis błąd jak na razie - ale złoto wpadnie napewno. problem jest z drugim wyścigiem tym owalnym

Hmm spróbuj owal zrobić Zondą. Trochę pobawiłem się ustawieniami i zaliczyłem LTW bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja owal zrobiłem Mazdą Furai.

Ustawienia bodajże z tej strony: http://www.gtplanet....ad.php?t=143119 . Tylko co zmieniłem to maksymalna prędkość w biegach na maksimum.

Największy problem to że auto ma mało mocy na prostej w porównaniu do konkurencji, ale za to nadrabia na zakrętach.

W zakręty wchodziłem z pełnym gazem i tak też z nich wychodziłem. Na zakrętach zyskiwałem tyle, że na prostych konkurencja mnie doganiała, ale po wejściu w następny zakręt znowu wychodziłem na prowadzenie.

Po kilkunastu próbach i kilkudziesięciu bluzgach w końcu się udało.

Samochód jest jako nagroda za wyścig B-Spec i naprawdę jak na darmowe auto jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Nie zauwazylem nigdzie takiego tematu jeśli go przeoczyłem poprosze o przekierowanie do niego:) Chodzi mi o to aby dzielić się tutaj ustawieniami do samochodów w następującej formie:

Nazwa samochodu

Ustawienia dyferencjału

Ustawienia zawieszenia i hamulców

Ustawienia skrzyni biegów

ew. ustawienia spoilerów jeśli samochód takowe posiada :)

Jeśli jesteś na tyle dobrym kolegą/koleżanką;) aby podzielić się swoimi ustawieniami to dziękuje w imieniu swoim i innych którzy nie bardzo łapią o co w tym wszystkim chodzi ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widziałem ale nie dość że jest martwy to nie o to mi chodziło piszą tam takie ogólniki które wie każdy... a mi chodzi raczej o sprecyzowane ustawienia bo sam nie bardzo umiem tego poustawiać co do mm aby było dobrze:( Więc tu prośba do graczy którzy to potrafią i lubią o pomoc. Jeśli mógłby mi ktoś podać ustawienia do BMW M5 i Ferrari F430 to poprosze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepie byłoby zrobić poradnik , w którym byłyby opisane wszystkie ustawienia , co dają , na co wpływają , żeby każdy potrafił sobie ustawić samochód po przeczytaniu , zamiast podawać ustawienia do kilkuset aut . Na przykład przy taki LSD ja też się gubię , więc nie ustawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innym forum (chyba nie mogę wrzucać linku nie?:D) jak koleś który od 35 lat jest mechanikiem robi taki poradnik dotyczący zawieszenia (jak to wygląda w normalnym świecie) po czym stwierdza ze w GT nie działa to do końca tak jak powinno i on sam nie bardzo łapie się w ustawieniach:( Jeśli tak jest to poradnik na niewiele sie tu przyda ;/

Edytowane przez Sivy90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od tych ustawień, wystarczy info jakie jest w samej grze i potem duuużo testów, aż w końcu załapiecie jak co ustawiać i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od tych ustawień, wystarczy info jakie jest w samej grze i potem duuużo testów, aż w końcu załapiecie jak co ustawiać i tyle...

Zauważ, że nie wszyscy mają duuuużo czasu na testy wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge podpowiedziec . Warunki: Jaka trasa , ile punktow , jakie opony, no i oczywiscie jakie auto heheheh . Czytanie parametri- jest potrzebne tylko wtedy gdy samemu ustawiasz skrzynie biegow (chodzi o poszczegolne biegi i jazdne manualem a nie automatem). Popatrzylem na te twoje ustawienia tej italii i sa troche dziwne jak dla mnie <mysli> Dlaczego masz mieksze sprezyny z tylu a dales twardszy amor?? Troche nie tak,nie wspolgra to ze soba,jak dajesz mieksza sprezyne to i miekszy amor, a stabilizator ?? 6 do 4-rech?? Pierwszy raz to widze . Przy takim twardym zawieszeniu sprobuj dac na 3-ki amory daj z przodu

9-tki a z tylu 8-ki i zmien ten szalony kat kol hehehe daj na wyscigowe miekie 2.0 z przodu a 1.0 z tylu na poczatek . Skrzynia- wykres ładnie wyglada , ale tylko wyglada. Jak jezdzisz na MT to moze taka byc ale na AT nie wykorzytujesz tego co mozesz na MT. To tyle na te chwile. Ja rusze ten temat i moze moje kilkunastoletnie doswiadczenie sie na cos przyda :PPP I tak: jezeli ktos nie potrafi mi logicznie wytlumaczyc czegos to pamietaj - RACJE MAM ZAWSZE JA!!!! :PPP

No to sie dalej porospisuje . Mam nadzieje ,ze ktos skorzysta. Moje ABC ustawien:

Do kazdego auta na PRAWIE kazdy tor.Naarazie OGOLNIKOWO!!!! Obnizamy na maxa. Zawiechy robimy na twardo czyli zaleznie od auta okolo 10/12/15 twardosci . Amory dostosowujemy do sprezyn czyli przykladowo. Jak mam przod 12 a tyl 10 jak w przykladowej italii to amory robie 9 przod 8 tyl. Im twardsze zawiechy tym mniejszy stabilizator . Przy twardosci 12 robimy 2/3/4 zaleznie od auta, ale mozemy przyjac 3-ke za wyjscie. Kola standard (przypominam ze jest to podawane na obecna chwile ogolnikowo) standard dla mnie hehehe 2.0 przod 1.0 tyl(zaleznie od auta). Zbierznosc nie mieszamy. Skrzynia- generalnie jak kupujesz racinga to jest ustawiony (ktos sie napracowal) i jest generalnie ustawiony dobrze ale nie super(zaleznie od auta)LSD nie ruszamy . Co tam jeszcze jest <mysli> spoilery zaleznie od toru i auta I teraz najwazniejsza rzecz (przy slabszych oponach jest to baaaaardzo wazne) wywazenie samochodu. Pamietaj lepiej go odchudzic te 200kg i pozniej mu dodac niz zostawic jak jest . Zawsze trzeba wywazyc samochod,gdyz sprobuj jechac na sportowych srednich 550PO samochodem ktory ma 40/60 balans na 50 lapow . Masz przegrana w kieszeni. Fura musi miec PRAWIE zawsze 50/50(zaleznie od auta) Nastepna istotna sprawa to pamietaj ze lepiej zdjac jakies cvzesci niz zduszac silnik. Jak ograniczasz moc to wykres robi sie do dupy prawie we wszystkich furach bez wyjatkow(ale jest tez druga strona medalu ktora mozna wykorzystac)Nastepna opcja - Lepiej zalozyc turbo niz inne czesci. NP. Jak brakuje ci punktow nie zakladaj wydechu , filtra, czipa itd. tylko turbo wykres znacznie sie zmienia na lepsze (zaleznie od auta, przypominam ponownie ustawienia

OGOLNIKOWE) No to na poczatek chyba wystarczy.

Tak jak kolega ponagrywam filmiki i z czasem powstawiam jak ktos bedzie chcial jakies ustawienia to ten sposob mnie sie podoba hehehe

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że napisałeś ogólnikowo bo jeśli ktoś ustawiłby tak zawiechę na nordschleife to tylko gratulować whistling.gif

Ten config sprawdzi raczej bardzo dobrze ale tylko na płaskich jak stół torach, jak np. Fuji Speedway GT.

Jak dla mnie zbieżność można ruszyć ale to zależnie od samochodu. W enzo zbieżność na przód -0.18 znacznie poprawiło trakcję, ale już np. w mercedesie sls był znacznie bardziej podsterowny, ale nie chce tu ludziom mieszać rolleyes.gif powrzucaj tutaj kilka filmów to pewnie też skorzystam thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ,ze zawieszenia na 12 to wcale nie jest TWARDO jak na nordszlife(zaleznie od auta/opon)

To zawieszenie zda egzamin na kazdym torze(jezeli chodzi o twardosc)

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile twardość może być to napisałeś, żeby obniżyć na maxa whistling.gif Jeśli auto ma podskakiwać jak kangurek to setup jak znalazł rolleyes.gif ale tak jak pisałem na płaskie tory to bardzo fajny config.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie obnizyc na maxa. Generalnie smochody sa wysokie (mowa o drogowych autach) wiec jak na maxa obnizysz dalej beda odstawac od gleby w porownaniu np. z mercedesem 98 tym srebrnym na le mans . Ten jest chyba 1cm od gleby heheh . Przestan sie przyczepiac i wyrywac z kontekstu . Jak napisalem jest to OGOLNIKOWE ustawienie . Daj mi samochod to ci dostosuje te ustawienia konkretnie a nie sie czepiasz :PPPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaki tor?? ile PO ??? jakie opony??? jaki dlugi wyscig?? czy chcesz oszczedzac opony czy agresywnie?? i bedziesz musial dac mi chwilke hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×