Skocz do zawartości
Hynta

Ustawienia Aut

Rekomendowane odpowiedzi

To ja poproszę o jakieś przykładowe ustawienia dla Ferrari California 539PO 1650KG 520KM opony ST, Tor Laguna Seca, styl raczej agresywny, bez areodynamiki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tor:głównie suzuka i czasami Circuit de la Sarthe

PO:Auta po full tuningu+aerodynamika

Opony wyścigowe miękkie

Długość wyścigu ok 20-30 okrążeń

Jeżdżę raczej spokojnie oszczędzając opony,głównie chodzi mi o trzymanie się aut w zakrętach i ustawienia elementów aerodynamiki szczególnie w enzo.

Nie musiz się spieszyć z tymi ustawieniami bo konsole odpalę w okolicach piątku.

EDIT:Aktualnie jeżdżę tymi autami na standardowych ustawieniach bo od niedawna nimi śmigam.Ewentualnie możesz podać jeszcze ustawienia do seryjnego LFA którym też jeżdże na standardowych ustawieniach.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexus IS F'07 (520 hp, 1650 kg) na szybkie, równe tory (bez aero, opony ST):

LSD 5 / 20 / 5

Ride Height -15 / -20

Spring 13.5 / 14.0

Extension 6 / 8

Compresion 6 / 8

Anti Roll 3 / 5

Camber 2.6 / 1.6

Toe -0.20 / 0.20

Brakes 3 / 10

Będę wdzięczny za konstruktywny komentarz, tzn jak coś inaczej to dlaczego inaczej :)

Edytowane przez GrandeBombik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak spojrzałem na setup to raczej zły balans hamulców. 3/10 to autko ci będzie dupą rzucać na dohamowaniach strasznie. Ja proponuje 6/4 ale żeby dokładniej ustawić to czekaj na odpowiedź Chevbacci thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexus IS F'07 (520 hp, 1650 kg) na szybkie, równe tory (bez aero, opony ST):

LSD 5 / 20 / 5 -jak sie przejade to moge sie wypowiedziec

Ride Height -15 / -20 - moim zdaniem na maxa obnizyc ,to nie dragster

Spring 13.5 / 14.0 - przy dodawaniu gazu latwo driftuje +kąt tylnych kol=drift zrob 11.5 na tyl

Extension 6 / 8 - zgodnie z moimi wyznaniem jak dasz 13.5/11.5 springi to zamien to i daj 8 porzod i 6 tyl

Compresion 6 / 8 - to samo

Anti Roll 3 / 5 - generalnie widze ze masz samochod ustawiony na nadsterowny badz chciales wyeliminowac podsterownosc Jak pojezdze to powiem.

Camber 2.6 / 1.6 - jak nie masz zuzycia albo jedziesz krotki wyscig to moze byc (choc musisz ostroznie z gazem , mysle) proponuje 1.5 do 0.5(zalezy od dlugosci wyscigu)

Toe -0.20 / 0.20 -jak sie przejade to moge sie wypowiedziec

Brakes 3 / 10 - 6/4dlaczego?? kolega ci wyjasnil i jeszcze dodam ze przy takim ustawieniu na pewno masz dluzsza droge hamowania

Będę wdzięczny za konstruktywny komentarz, tzn jak coś inaczej to dlaczego inaczej :)

Dlaczego odwrotnie sprezyny i amory?? - silnik z przodu wiec musi byc twardo.Naped na tyl ,wiec jak bedzie twardziej z tylu to szybko bedzie zrywal przyczepnosc,wiec dajesz mieksze sprezyny i amory co powoduje , ze w momencie dodania gazu czesc mocy pochlania sprezyna z amorkiem i samochod staje sie "lagodniejszy" jednak bedzie slabiej skrecal. Jak chcesz zobaczyc roznice to ustaw sobie 7.5 na tyl(sprezyny).Razem z tym idzie kat kol.Jest to ze soba powiazane, wiec jezeli idziesz za mocno na drifta na wyjsciu , musisz zmniejszyc kat kol i zawieszenie tylne na mieksze w przypadku fur FR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chev będziesz miał dziś z 30 min żeby podejść do mnie do pokoju ? :) Próbuje coś na czwartek wywalczyć i o ile postępy z czasami były to sądzę, że Twoje poprawki w setupie na pewno coś dadzą jeszcze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę kończę o 16 więc pewno wolny będę i poogarniany koło 19. Jak pojawie się na PS3 napiszę Ci pma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko bede kolo 19

HAHAHA jak to teraz ogladam to sam sie smieje hahah . dziekuje hahahaah Stwierdzam jednak ze ustawienia nie sa dobre dla kazdego bo kazdy inaczej jezdzi,wiec prosze podawac swoje ustawienia a ja sie najwyzej do nich odniose a tymczasem California`08

jak mozna wstawic filmik tutaj ??? myslalem ze jak wstawie linka to ze bedzie filmik?? aha jest to moj pierwszy taki filmik,wiec nie jest za dobry,ale jest wszystko(chyba)wiadome.Nastepne beda lepsze :P Edytowane przez Chevbacca46
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexus IS F'07 (520 hp, 1650 kg) na szybkie, równe tory (bez aero, opony ST):

LSD 5 / 20 / 5 -jak sie przejade to moge sie wypowiedziec

Ride Height -15 / -20 - moim zdaniem na maxa obnizyc ,to nie dragster

Spring 13.5 / 14.0 - przy dodawaniu gazu latwo driftuje +kąt tylnych kol=drift zrob 11.5 na tyl

Extension 6 / 8 - zgodnie z moimi wyznaniem jak dasz 13.5/11.5 springi to zamien to i daj 8 porzod i 6 tyl

Compresion 6 / 8 - to samo

Anti Roll 3 / 5 - generalnie widze ze masz samochod ustawiony na nadsterowny badz chciales wyeliminowac podsterownosc Jak pojezdze to powiem.

Camber 2.6 / 1.6 - jak nie masz zuzycia albo jedziesz krotki wyscig to moze byc (choc musisz ostroznie z gazem , mysle) proponuje 1.5 do 0.5(zalezy od dlugosci wyscigu)

Toe -0.20 / 0.20 -jak sie przejade to moge sie wypowiedziec

Brakes 3 / 10 - 6/4dlaczego?? kolega ci wyjasnil i jeszcze dodam ze przy takim ustawieniu na pewno masz dluzsza droge hamowania

Będę wdzięczny za konstruktywny komentarz, tzn jak coś inaczej to dlaczego inaczej :)

Dlaczego odwrotnie sprezyny i amory?? - silnik z przodu wiec musi byc twardo.Naped na tyl ,wiec jak bedzie twardziej z tylu to szybko bedzie zrywal przyczepnosc,wiec dajesz mieksze sprezyny i amory co powoduje , ze w momencie dodania gazu czesc mocy pochlania sprezyna z amorkiem i samochod staje sie "lagodniejszy" jednak bedzie slabiej skrecal. Jak chcesz zobaczyc roznice to ustaw sobie 7.5 na tyl(sprezyny).Razem z tym idzie kat kol.Jest to ze soba powiazane, wiec jezeli idziesz za mocno na drifta na wyjsciu , musisz zmniejszyc kat kol i zawieszenie tylne na mieksze w przypadku fur FR

Ten setup to taki trochę zmodyfikowany mix tych dwóch:

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?p=4353020#post4353020

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?p=5501459#post5501459

Pojeździłem chwilę tym autem na defaultowych i autko słabo skręcało, stąd m.in takie ustawienie hamulców. Ale popróbuję Twoich propozycji. Wyścig będzie długi, więc pewnie zmniejsze camber. W tych setupach dziwi mnie obniżenie zawiechy z tyłu większe niż z przodu.

Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo skrecalo??? czy slabo reagowalo ?? hamulcami tego nie poprawisz tylko stabilizatorem daj mniej z przodu np. 2/3 sprawdz tak . Jakbym pojezdzil to bym dal ci konkretniejsze ustawienia no ale na chwile obecna mam nadzieje ze poprawisz swoj czas. Jak masz dlugi wyscig (jaki tor??)to proponuje kola na ślepo 0.3/0.0 jak chcesz oszczedzac opony a nawet 0.0/0.0 Jak chcesz szybciej w zakretach to zrob wiecej ,ale nie proponuje w dlugich wyscigach . Musisz sobie zbadac .

Co do zawieszenia moze miec wiecej z tylu do obnizenia bo orginalnie jest z tylu wyzszy,wiec zeby go wyrownac masz mozliwosc obnizenia go wiecej z tylu.

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo skrecalo??? czy slabo reagowalo ?? hamulcami tego nie poprawisz tylko stabilizatorem daj mniej z przodu np. 2/3 sprawdz tak . Jakbym pojezdzil to bym dal ci konkretniejsze ustawienia no ale na chwile obecna mam nadzieje ze poprawisz swoj czas. Jak masz dlugi wyscig (jaki tor??)to proponuje kola na ślepo 0.3/0.0 jak chcesz oszczedzac opony a nawet 0.0/0.0 Jak chcesz szybciej w zakretach to zrob wiecej ,ale nie proponuje w dlugich wyscigach . Musisz sobie zbadac .

Co do zawieszenia moze miec wiecej z tylu do obnizenia bo orginalnie jest z tylu wyzszy,wiec zeby go wyrownac masz mozliwosc obnizenia go wiecej z tylu.

Słabo reagowało na złożenie się w zakręt po dohamowaniu. Jeżdżę w GT by Night Nervusa, w pierwszym poście tematu masz listę torów. Same szybkie i równe, w sumie dość podobne.

Sprawdzę hamulce 6/4, ale boję się, że będzie właśnie ten problem, o którym piszę. Generalnie dzięki, potestuję te ustawienia pewnie w piątek przed wyścigiem. Dam znać czy zauważyłem poprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko się wkręcę co do balansu hamulców :

-Lepiej jest ustawić większy na przód, ponieważ podczas hamowania przód jest dociążany, więc jest mniejsza szansa na zablokowanie się kół, ale też skraca się droga hamowania

-na tył lepiej zbyt dużo nie dawać, ponieważ koła są zdecydowanie odciążone i tak jak napisałeś na 10 jest bardzo duża szansa na zablokowanie kół, ale też samochód jest zdecydowanie mniej stabilny

-kiedy hamulce na przód są ok. 6 to przed wjazdem w zakręt można lekko dochamować, dzięki czemu przednie koła się dociąża i poprawi się ich trakcja.

Mam nadzieję, że pomogłem i nie będziecie już ustawiać takiego balansu whistling.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak ustawić uszkodzenia w autach, na początku gry gdzieś to widziałem ale teraz nie moge znaleść, pomocy, ten temat wydawał mi się najbardziej odpowiedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak ustawić uszkodzenia w autach, na początku gry gdzieś to widziałem ale teraz nie moge znaleść, pomocy, ten temat wydawał mi się najbardziej odpowiedni

Aby otrzymać odpowiedź nie musisz zakładać nowych tematów, pisać 5 postów o tym samym, wystarczy, że zapytasz w temacie Gran Turismo 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo widzę, że już Cię minusują...

Uszkodzenia są tylko w wyścigach wytrzymałościowych, w treningu (jak sobie włączysz), bądź w online, w innych wyścigach (zawodowe, profesjonalne itd.) uszkodzenia to jedynie pogięta karoseria.

EDIT:

Mimo wszystko to dalej nie jest powód pisania wszędzie tego samego postu :thumbsup:

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam troche czasu zeby usiasc i sprawdzic te auta dzisiaj.Bedziesz mial te ustawienia pod wieczor. Wiesz dales mi 3 auta do ustawienia to musze posiedziec i potestowac . Jak bedziesz mial czas dzisiaj to mozemy usiasc razem nawet popoludniu jak pracujesz,albo powiedz kiedy jak chcesz to moge ci live powiedziec co nieco i doradzic. Powiedz tylko o qtorej.Jak nie odpiszesz dzisiaj to bedziesz mial te ustawieniajednak jutro wieczorem.hehehe

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×