Skocz do zawartości
ma3x

Licencje

Rekomendowane odpowiedzi

Warto czytać wszystkie posty, bo kolega odpowiedź już dostał, a nawet odpisał, że IB-3 zaliczone.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMG mimo, że miodzio w sensie jazdy, to rozczarowało co do wymagań. Na ekspercie pełny przejazd , drugie podejście i 9 sekund lepszy czas niż na złoto. ; /

@ Patricko 

Ten sam problem , ale rozpracowywuje powoli, jeszcze 400 setnych.

Edytowane przez Fastex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wskazówki odnośnie wyzwań vettela? To trochę już pod wipeout podchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy przy B-5 brakuje mi zlota i sie mecze:( Oglądałem filmik i tam nie widać aby koleś skręcał na ręcznym ale inaczej to auto nie chce skręcać a jedzie prosto, moze trzeba jakos go ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu prawie jak startujesz zacznij skrecac napierw ostro w prawo a potem troszke w poslizgu w lewo i wpada zlotko glitchowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym miec 13lat :) Stwierdzam fakt, że zadna osoba grajaca na padzie nie doswiadczy tego co ta gra daje majac kierownice, a granie na padzie jest latwiejsze dlatego jak ktos pisze ze licencje sa banale itp grajac na padzie ze wspomagaczami to mi jego zal,

Dlaczego zkaladasz , ze ludzie grajacy na padach wlaczaja wszystkie wspomagacze , nie potrafia jezdzic i wogole nie powinni kupowac GT5.

Gram w GT od pierwszego wypustu jeszcze na PSone . Nawet nie pamietam ,zeby kto wtedy proponowal mi jakas kierwonice czy inny wynalazek. Owszem fajna sprawa z tym ze kosztowna.

Sam gram na padzie BEZ Wspomagaczy , przyspieszanie i gaz na przedluzoych "trigerrach" jak mam ochote sie pobawic to biegi na prawy analog.

Z wczesniejszych czesci GT pamietam licencje jako godziny mordegi , setki papierosow i pokiereszowane pady :P . I znowu udalo mi sie wyskrobac na PS3 tylko i wylacznie zeby znowu poczuc ta ropacz przy robienu licencji ^^ .

Pierwsze dwie juz prawie cale na zloto po 3 godzinach gry hmmm taki tam leszczyk na padzie.

Na kierownicy tez sie pewnie da ...kwestia przyzwyczjaenia.

Pohamuj emocje kolego 13 lat w gore i pozwl innym trzymac sie tego ,ze "Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma"

A zeby bardziej nawiazac do teamtu . Czasami warto obejrzec przejazd przykladowy. Nie zawsze dokladnie oddaja to co powinno sie robic w danej probie ,ale daja ogolny zarys takiej "spokojnej" jazdy po zloto . Czasami mozna od siebie dodac troche pazura i bedzie cacy po kilku , kilkudziesieciu razach :)

Mam jak zwykle problem ze slalomem . Te pacholki mnie draznia . Wolalem beton w poprzednich czesciach GT . Przynajmniej czulo sie respekt :D Macie na to jakis patent?

Pozdrawiam

Edytowane przez Alexossi79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Granie na padzie jest łatwiejsze" ah.. ta precyzja w prowadzeniu x1 przy 300 na godzine przez S'ki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu znowu dochodzimy do sedna sprawy. Dla jednego, co to zjadł zęby grając padem, nie będzie problemu opanowania samochodu analogowymi gałkami.

Dla mnie, to jest istny koszmar i masakra za razem. Ale za to, zjadłem zęby grając kierownicą i nie wyobrażam sobie teraz, abym miał przerzucić się na stałe

na pada. Gdyby nie to, że jestem bardzo niecierpliwy i czekałem na GT5 odkąd zacząłem zabawę z PSX, GT i kierownicą jakieś 12-13 lat temu, to gra nadal

zamknięta w pudełku czekałaby na nową G27.

Ale nie dałem rady, musiałem zainstalować i gram padem. Oczywiście mam wszystko wyłączone (czasem tylko ABS -on). I jakoś daję radę, a i przyjemność

duża. Choć jak pisałem wcześniej, nie jest to na dłuższy czas. Z kierownicy nie zrezygnuję nigdy, zbyt wiele przyjemności i klimatu z takiej jazdy.B)

Nawiązując do początku postu, granie na kierownicy jest dużo łatwiejsze i precyzyjniejsze niż padem.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu znowu dochodzimy do sedna sprawy. Dla jednego, co to zjadł zęby grając padem, nie będzie problemu opanowania samochodu analogowymi gałkami.

Dla mnie, to jest istny koszmar i masakra za razem. Ale za to, zjadłem zęby grając kierownicą i nie wyobrażam sobie teraz, abym miał przerzucić się na stałe

na pada. Gdyby nie to, że jestem bardzo niecierpliwy i czekałem na GT5 odkąd zacząłem zabawę z PSX, GT i kierownicą jakieś 12-13 lat temu, to gra nadal

zamknięta w pudełku czekałaby na nową G27.

Ale nie dałem rady, musiałem zainstalować i gram padem. Oczywiście mam wszystko wyłączone (czasem tylko ABS -on). I jakoś daję radę, a i przyjemność

duża. Choć jak pisałem wcześniej, nie jest to na dłuższy czas. Z kierownicy nie zrezygnuję nigdy, zbyt wiele przyjemności i klimatu z takiej jazdy.B)

Nawiązując do początku postu, granie na kierownicy jest dużo łatwiejsze i precyzyjniejsze niż padem.

Pozdrawiam B)

Podpisze sie pod tym "rekami i nogiemi" bo gralem tez na kierownicy , niestety nie swojej . Co do GT 5 widze tam momenty w ktorych pad jakby wogole mi nie pasowal do dloni. Mowie tutaj o gokartach na ktorych szalalem swojego czasu w realu ,a tutaj prowadzenie tego malenstwa padem jest eee "dziwne" :)))

Teraz mozna ogladac duzo filmikow na Youtube pokazujacyh jak przejechac Licencje , special events itd . Przyjemnie popatrzec jak wskaznik skretu lagodnie reaguje na ruchy kierownica bez nerwowego korygowania toru na padzie :)

No coz na kierownice musze jeszcze poczekac . Nie moge za bardzo zony na szok narazac :P

Nowe PS3 i GT5 bylo dla niej wystarczajaco duza dawka nerwow xDD

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i są wszystkie licencje na zloto :D

Na padzie ;)

Ciężko było nie powiem, na szczęście licencja S była już bardziej relaksująca od poprzedniczek.

@Alexossi79

Pisałeś, ze masz problem ze slalomem? O który slalom chodzi?

Slalom Toyotą trzeba brać dawkując gaz w czasie zakrętu, czyli rozpędzasz się, puszczasz gaz, skręt+gaz, puszczasz i znowu skręt+gaz i w taki sposób stopniowo nabierasz prędkości aby z ostatniej bramki wylecieć jak strzała )_)) Oczywiście ze sterowaniem delikatnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na padzie, nie jest źle chociaż grając kierownicą można być "dokładniejszym" - sam zastanawiam się nad kupnem.

Co do licencji to ukończyłem właśnie pierwszą 30 – oczywiście wszystko na złoto :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również pad i również cała 60tka na złoto - a więc da się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrazenie ze duch po przejezdzie lekko przeklamuje?

Przykladowo na odcinku w BMW M5 "Podjazd pod wzniesienie nastepnie zjazd , ostre hamowanie do srodka i dyfer na mete " :P mam cas powiedzmy 13:323 ( zloto 13:200 ) . Oczywiscie moge sie mylic przy czasach ,ale to tylko przyklad.

Nastepny przejazd zasowam rowno z duchem ,ale po wyjscu z zakretu mam juz go kawalek za soba co daje mi przewage na mecie ,a co za tym idzie lepszy czas . Niestety to tylko zludzenie gdyz czas mam duzo gorszy powiedzmy 13.405.

Scieganie sie z duchem nie ma wiekszego sensu w takim przypadku .

Mam nadizje ze to poprawia . Dla mnei sciganie sie z duchem to super sprawa szczegolnei na pelnych okrazeniach ,ale przy takich przeklamaniach nie ma to wiekszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrazenie ze duch po przejezdzie lekko przeklamuje?

Przykladowo na odcinku w BMW M5 "Podjazd pod wzniesienie nastepnie zjazd , ostre hamowanie do srodka i dyfer na mete " :P mam cas powiedzmy 13:323 ( zloto 13:200 ) . Oczywiscie moge sie mylic przy czasach ,ale to tylko przyklad.

Nastepny przejazd zasowam rowno z duchem ,ale po wyjscu z zakretu mam juz go kawalek za soba co daje mi przewage na mecie ,a co za tym idzie lepszy czas . Niestety to tylko zludzenie gdyz czas mam duzo gorszy powiedzmy 13.405.

Scieganie sie z duchem nie ma wiekszego sensu w takim przypadku .

Mam nadizje ze to poprawia . Dla mnei sciganie sie z duchem to super sprawa szczegolnei na pelnych okrazeniach ,ale przy takich przeklamaniach nie ma to wiekszego sensu.

to przez ten ostatni patch wcześniej w licencji dobrze zapisywało ducha, a teraz to zapisuje tylko tego na którym zrobiłeś dany medal, np srebro. Tak więc jak zrobisz lepszy czas już po zdobyciu medalu to czas jest, ale duch juz jest ten ze starego czasu kiedy to pierwszy raz zrobiłeś czas na to srebro. Ja na szczęście zrobiłem licencje juz dawno zanim patch wyszedł, tak więc luz nawet bym nie wiedział, ale potem braciak sobie robił i właśnie takie kwiatki też miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jakieś podpowiedzi odnośnie IC-3? Spinka na Indianapolis Nissanem 370Z. Gram na padzie.

Edytowane przez zaizu_5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jakieś podpowiedzi odnośnie IC-3? Spinka na Indianapolis Nissanem 370Z. Gram na padzie.

cos w tym stylu . Niewiem na czym ten pan jezdzi ,ale osobiscie pierwszy zakret pokonuje ostrzej z lekkim poslizgiem . Troche to meczylem :/

Da sie w pierwszy zakret wejsc tylko na odpuszczonym gazie lub muskajac tylko hamulec . Minimalnie mocniej hamujesz na drugim , chwila bez gazu i przyspieszasz na wyjsciu , na ostatnim znowu tylko popuszczasz gaz i od srodka lecisz na finisz.

Pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez Alexossi79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się namęczyłem i wreszcie wpadło, dzięki Alexossi79. Pozdrawiam :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko

Ciesze sie ,ze na cos sie to przydalo :)

Nie da sie wylaczyc jakos Jeffa Gordona w grze ??? Jeszcze raz uslysze "Do Not get the Cones " to pad poleci w telewizor. Strasznie irytujacy facet :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś pierwszy raz odpaliłem sobie Special Top Gear i ozłociłem.

Fakt, do VW podszedłem dwa razy, bo musiałem wyczuć o co im chodzi,

tak samo Kubelwageny, także za drugim razem złotko.

Ale za to Lotusa męczyłem dobre 40minut. strasznie nie umiem grać padem.

Dopiero włączenie pomocy skręcania (słabo), wyjścia z poślizgów, i kontroli trakcji pomogło

i to z całkiem dużym zapasem. A tak się bałem po tym jak straszyliście, co do stopnia trudności i frustracji.

Za to zupełnie nie mogę ozłocić Rajdów padem. Właściwie, to pojechałem ze dwa razy, stwierdziłem, iż padem

tego nie ogarnę, więc zostawiłem, aż sobie kierownicy nowej nie kupię.:dry:

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś pierwszy raz odpaliłem sobie Special Top Gear i ozłociłem.

Fakt, do VW podszedłem dwa razy, bo musiałem wyczuć o co im chodzi,

tak samo Kubelwageny, także za drugim razem złotko.

Ale za to Lotusa męczyłem dobre 40minut. strasznie nie umiem grać padem.

Dopiero włączenie pomocy skręcania (słabo), wyjścia z poślizgów, i kontroli trakcji pomogło

i to z całkiem dużym zapasem. A tak się bałem po tym jak straszyliście, co do stopnia trudności i frustracji.

Za to zupełnie nie mogę ozłocić Rajdów padem. Właściwie, to pojechałem ze dwa razy, stwierdziłem, iż padem

tego nie ogarnę, więc zostawiłem, aż sobie kierownicy nowej nie kupię.:dry:

Pozdrawiam B)

Hehehe ja chcialem pada e zlosci wczoraj skrecic na tych Lotusach . Poddalem sie po godzinie :/

Nie probowalem tylko z tymi pomocami ...tylko ABS na 1 , moze sie zdecyduje na cos wiecej.

Nie bylo by tam tak zle gdyby nie te lekkie pukniecia przy wyprzedzaniu. Wyprzezam typka , on mnie zachacza ,ale to ja mam dyskwalifikacje WRRRRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdybym miał kierownicę, to nawet ABS miałbym wyłączony. Ale nie będę sobie włosów z głowy rwał (bo i tak ich niewiele)

aby zrobić coś takiego padem. Zresztą i tak jest to jedyny wyścig, który robiłem z włączonymi asystami.

Ale niestety jest kilka wyścigów, których nie da się padem zaliczyć i choroba jestem coraz bliżej właśnie tego.

Zostanie mi jedynie jeździć to co daje sporo radości i kasy czekając na kierownicę. A potem, to już od początku

wszystko sobie będę zaliczał, zdobywając kolejne doświadczenie i km wirtualne.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujcie tak tych Lotusów w wyzwaniu Top Gear. Z wyjątkiem pierwszego zakrętu na którym przy dohamowaniu mocno może zarzucić to cały wyścig trudny nie jest (gram na padzie jedynie z abs na 1). Niektóre wyścigi Nascar są cięższe na padzie przez to, że trzeba równo pokonywać długie zakręty, a to na padzie jest już trudniejsze.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecze sie teraz nad IC-3 i jest dość ciężko, mógłby ktoś napisać jak sie włącza ducha? duzo by to pomogło. Powinien sam automatycznie sie zalaczac chyba? Przejechałem ponad 50licencji i duch moze włączał sie ze 4 razy i to tez na jeden przejazd :confused:

Edit:

Nie rozumiem, włączyłem sobie Martyne, pogadała odpaliłem wyścig pojawił sie duch, wow, myślę ze juz ok ale start jeszcze raz juz go nie ma :confused:

Edytowane przez Bartek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecze sie teraz nad IC-3 i jest dość ciężko, mógłby ktoś napisać jak sie włącza ducha? duzo by to pomogło. Powinien sam automatycznie sie zalaczac chyba? Przejechałem ponad 50licencji i duch moze włączał sie ze 4 razy i to tez na jeden przejazd :confused:

Edit:

Nie rozumiem, włączyłem sobie Martyne, pogadała odpaliłem wyścig pojawił sie duch, wow, myślę ze juz ok ale start jeszcze raz juz go nie ma :confused:

Ducha włączasz/wyłączasz wciskając strzałkę do góry na krzyżaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×