Skocz do zawartości
ma3x

Licencje

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś rady dotyczące ostatniego wyzwania w licencji B? Gram na padzie. Nie wiem co źle robie. Zawsze jestem 10. Oglądałem już filmiki na Youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Neutrino

Ma ktoś jakieś rady dotyczące ostatniego wyzwania w licencji B? Gram na padzie. Nie wiem co źle robie. Zawsze jestem 10. Oglądałem już filmiki na Youtube.

Musisz ciągle wykorzystywać rafting przy wyprzedzaniu. Płynnie wyprzedzaj, nie dotykaj zawodników. Spokojnie do zrobienia na złoto, na padzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za żadne skarby nie mogę zrobić ostatniego wyzwania w licencji B. Oglądam te filmy na Youtubie, ale to nie pomaga ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za żadne skarby nie mogę zrobić ostatniego wyzwania w licencji B. Oglądam te filmy na Youtubie, ale to nie pomaga ;/

Moze zle sie ustawiasz za innymi autami i w ogole nie lapiesz draftu za autem z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po tych wszystkich łatkach od premiery GT5 zmieniły się nagrody za licencje albo same licencje/wymagane czasy?

Mam gołe GT5 i skończył mi się limit netu,więc nie wiem czy zrobić je(licencje) teraz czy dopiero po pobraniu paczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początek zaliczyć Nascar w Zawodach Specjalnych.

Na "gołym" GT5 jest łatwiej bo masz możliwość wyłączenia ABS - po patchu już go nie wyłączysz

A co do licencji to zmian nie zauważyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,pamiętam jak kiedyś po pierwszym paczu męczyłem się z Nascar.

Może teraz pójdzie łatwiej...,a o licencje pytałem bo kiedyś nie mogłem zrobić nawet srebra,a teraz to średnio w godzinę udaje mi się zrobić 3 złote puchary i odniosłem wrażenie,że jest łatwiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gran Turismo 5 IB-7 ktoś ma jakieś rady jak to ozłocić ?? jak oglądam filmiki to trzeba tam łuk pod górę driftem zrobić nie potrafię, nie widzę jak goście kierą operują może ktoś to opisac ?? . Wcześniejsze wyzwania rajdówkami były dla mnie jednymi z łatwiejszych i szybko robiłem złoto. A tego cholerstwa nie potrafię opanować .edit: już sobie poradziłem :)

Edytowane przez Dejf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie do tej pory największy problem sprawił przejazd w 10 wyzwaniu międzynarodowej licencji klasy A ;) w sumie nie wiem dlaczego bo generalnie trasa mimo że kręta, jakoś daje radę. Najważniejsze, by przy wyjeździe spod mostu być na minimum 10-8 pozycji (na 1 okrążeniu) bo jak nie to można robić restart :)

I faktycznie, superlicencja banał :)

(jedyne co tu sprawia kłopoty to wyzwanie 2 - Tokyo)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie do tej pory największy problem sprawił przejazd w 10 wyzwaniu międzynarodowej licencji klasy A ;) w sumie nie wiem dlaczego bo generalnie trasa mimo że kręta, jakoś daje radę. Najważniejsze, by przy wyjeździe spod mostu być na minimum 10-8 pozycji (na 1 okrążeniu) bo jak nie to można robić restart :)

I faktycznie, superlicencja banał :)

(jedyne co tu sprawia kłopoty to wyzwanie 2 - Tokyo)

Kolego Lennox, musisz się postarać o złota w licencjach :biggrin:

Edytowane przez sanho21
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak :) - Patricko już też mnie zobligował ;) więc czuję się w jeszcze większym obowiązku skoro już Was dwóch :biggrin:

Będę nad tym pracował ;) - choć (czasem) łatwo nie ma :)

Notabane momentami się zastanawiałem skąd ja znam tyle przekleństw -> w dodatku w tylu odmianach :laugh:

Edytowane przez lennox
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :biggrin: pamiętam jak ja złociłem licencje, niektóre pamiętam po dziś dzień:P

Pamiętaj, że możemy sprawdzać także twój postęp będzie na bieżąco kontrolowany :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy, ale można powodować stłuczki w lincencjach. Teraz IC-10 wpadło za drugim razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie: potrzebuje jakiejs rady do przejazdu tylno-napedowcem pomiedzy pacholkami i hamowania na mokrym torze! Jak lepiej startowac? Z gazem w podlodze czy zaraz przy ruszaniu?

Ogolnie slalom pomiedzy pacholkami to dla mnie jakis koszmar, najlepszy czas jakim do tej pory pojechalem to 19:054 takze zadnego szalu nie ma.. a najgorsze jest to ze nie widze jakiejs wyraznej mozliwosci poprawy! Metoda prob i bledow?

Co do hamowania: dociskac reczny na ostatnich metrach? Wciskac hamulec lekko czy do deski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie licencje zrobiłem na złoto padem, także ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz. W końcu uda Ci się :) Nikt pewnie tutaj nie pamięta robienia licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze wlasnie 99% pamieta licencje, bo wiekszosc z nich dala sie we znaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pachołki pamiętam, bo też dały mi się we znaki.

Jeden z kilku testów które robiłem na padzie, bo wg. mnie jest łatwiej niż na kierownicy.

Przy ruszaniu lepiej dać gazu w odpowiednim momencie niż trzymać od początku dechę.

Można tak urwać kilkadziesiąt/kilkaset milisekund oczywiście można też stracić.

Reszta to już Twoja ocena i filmiki na youtube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje sobie rady ze Slalomem i Hamowaniem na mokrej nawierzchni. O ile hamowanie jeszcze moze wpasc fartem bo bylo juz blisko, o tyle na Slamom nie mam kompletnie pomyslu. Najlepsze co "wyslalomowalem" to ~20sek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź jak najbliżej pachołków i hamuj delikatnie jeśli trzeba. Staraj się nie wprowadzać samochodu w poślizg, a kiedy będziesz miał dość to po prostu wyłącz grę. Sam miałem problem z tym testem- często byłem kilka setnych od złota, ale w końcu zrobiłem sobie przerwę i ozłociłem za 2. razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba bede musial zrobic. Dzisiaj hamowanie wpadlo mi na 14,970! 00.070 za duzo, a to jest tyle co nic! Ehh.. a teraz znowu wszystko kreci sie w granicach ~15,100! Ale probuje dalej, nie ma co! Powiedzcie mi tylko, czy przy hamowaniu samochod ma mi wyrzucac i obracac czy ma isc prosto? Bo jak wciskam hamulec w deske to rzuca nim, natomiast jak wrzucam tak ~60% hamulca to jedzie prosto ale mam wrazenie ze droga hamowania jest dluzsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj balans hamulców 8/5 i ..... 2...3 próby masz gold....

Oczywiście reszta off....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INO1: wlasnie wpadlo zloto. Zastosowalem patent z hamowaniem na lewej scianie! ;)

Teraz ten nieszczesny slalom, masz tutaj jakies rady? Oprocz "trzymaj sie blisko pacholkow", itd? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz na kierownicy czy na padzie? Ja gram na padzie, wygląda to mniej więcej tak: Startujesz na odpowiednich obrotach, na pełnym gazie dojeżdżasz do 5 pachołka (cały czas ścinając możliwie jak najbliżej) dalej przy każdym z pachołków popuszczasz gaz manewrując lekko gałką analogową. Za którymś razem powinno wpaść :)

ps. sam jestem w trakcie robienia licencji i chociaż nie wiem czy dam rade wszędzie wbić złoto, to możesz mnie dodać i będziemy na świeżo wymieniać się doświadczeniami :)

Póki co wbiłem całą licencję B na złoto. O dziwo w Super Licencji brakuje mi bodaj 3 złotych pucharków żeby mieć komplet :). Resztę robie raczej na luzie, wpadnie to wpadnie, a w między czasie czerpie przyjemność ze zwykłego ścigania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×