Skocz do zawartości
pizipizi1

Drift

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradne który samochód jest najlepszy do driftu według was i na jakim torze najlepiej smigac boczkiem ,a i zapomniał bym i jak coś dożudcie swoje ustawienia do tego samochodu thumbsup.gif

z pamięci już napiszę - post nr. 69

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi mili chce ktos sie Zamienic Veyoronna full tuning za galardo full timing do driftu :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki samochód byście polecili amatorowi driftingu, który uważa, że Honda S2000 AEM już nie wystarcza?:biggrin:

Teraz drugie pytanie. Czy jest jakaś stonka z setupami do różnych samochodów w kontekście driftingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki samochód byście polecili amatorowi driftingu, który uważa, że Honda S2000 AEM już nie wystarcza?:biggrin:

Teraz drugie pytanie. Czy jest jakaś stonka z setupami do różnych samochodów w kontekście driftingu?

ja proponuje samochody 4x4 ponieważ łatwo je opanować podczas poślizgu ( moim zdaniem )

ja śmigam lancerem evo 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erwines dzięki za odpowiedź. Wieczorem sprawdzę jak się jeździ 4x4 do czego nie jestem przekonany :tongue:

Jak na razie to chyba znalazłem ten samochód, którego szukałem i jest nim BMW M3. Teraz mam pytanie czy ma ktoś jakiś setup do niego? Tylko nie odpowiadajcie w taki sposób, że ona latami bokami bez setupu, bo ja to wiem, ale chciałbym z niej wycisnąć max, a tego bez setupu chyba nie da się zrobić:sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio śmigam C63 AMG '07 i w serii na sportowych twardych to już daję radę ja osobiście mam 700 KM .

Śmigałem też ostatnio S2000 ok. 450 KM i też bardzo przyjemnie mi się tym jeździło .

W brew pozorom nie liczy tu się aż tak moc lecz NM który w zakrętach bardzo pomaga .

Ostatnio nawet parę boków wyszło mi RS6 '02 ok.750 KM ale to już wersja dla ludzi "ogarniających temat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Mercedesem nie próbowałem :sweat: Jak na razie to M3 na Tskubie zrobiłem 16k punktów, sami oceńcie czy to dużo czy mało. A co do RS6 to aż muszę spróbować, żeby zobaczyć co dokładnie znaczyło "dla ludzi ogarniających temat":thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, ale taki topic znalazłem wczoraj (niby inne forum, ale może mnie nei zbanują, gdyż to w celach edukacyjnych). Cała masa ustawień różnych samochodów, przeważnie z zaznaczeniem czy na kierownicę czy na pada.

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=135527

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na padzie praktycznie wszystkim śmigam bokiem. Zaczynając od Mercedesa SLK Compressor'a, kończąc na mojej 900 konnej Corvette. Ale nie ukrywam, że te słabsze auta są łatwiejsze i przyjemniejsze w driftowaniu

Nawet setupu nie potrzebuję, no chyba że standardowe obniżenie, pochył kół no i obowiązkowo dyferencjał.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x4 To nie drift!! , Drift to jest tył naped, ja lubie pobawic sie subaru itp . dla poczatkujacych tak. Pozatym latanie na padzie to slabizna .

Auto dla poczatkujacych najlepsze to z370 bez tuningu silnika tylko mniejsza masa i opony KT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko co z środkiem ciężkości ? Nachyleniem kół itd ? To z tego co czytałem odgrywa największą rolę, jutro nagram filmik jak driftuję i powiecie jakie błędy popełniam, bo jak patrzę na co poniektórych na yt to nie dowierzam.

Powiedzcie jak on zrobił ręczny, jak to skonfigurował ?

A po co ręczny, jak dobrze skonfigurujesz LSD i skrzynie to wystarczy ci mocne depnięcie w gaz i kierunek, reszta już z górki.

Ja ręcznego w ogóle nie używam. jade zawsze Nissanem 350Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Zacząłem driftować zimą, jeździłem kilka miesięcy potem ze względu na kompletny brak czasu jeździłem bardzo rzadko. Ostatnio miałem przerwę 3-miesięczna z tego samego powodu ale nałóg się odezwał i znów zacząłem pogrywać wieczorami. Wrzuciłem póki co tylko parę moich filmów, na dniach będzie więcej. Nie są najlepszej jakości i raczej lepsze nie będą, robię to tylko dla funu a demka wrzucam głównie po to, żeby nie czytać wypocin ludzi którzy nie mają o tym pojęcia jak choćby że nie potrzebny jest ręczny a najważniejsze są ustawienia samochodu.

Wszystkie samochody którymi jeździłem i nie ważne czy to 4x4, MR, FR czy 200km czy 700km mają praktycznie fabryczne ustawienia, jedyne co robię to ustawiam skrzynię biegów bo jak są za długie przełożenia to ciężko bujnąć samochód w niektórych zakrętach i drift nie będzie tak efektowny. Więc wszystkim tym, którzy zaczynają driftować radzę zostawić dłubanie w ustawieniach na później a na początku bardzo dużo jeździć, próbować różnymi samochodami i na różnych torach i ich konfiguracjach. Im więcej torów i zakrętów poznasz tym lepiej opanujesz samochód, nie sztuka jest być mistrzem jednego toru ;)

Postaram się w wolnej chwili opisać również jak zrobiłem swój hamulec ręczny. Widać go w ostatnim filmie. Zajęło mi to 3h i jest naprawdę rewelacyjny. No i najważniejsze, że kosztował 30zł :)

PS. Korzystam z kierownicy Logitech G25 ale niedługo będę się musiał rozglądać za jakąś inną bo ta działa już jak w tarpanie.

Suzuka East Course :

Cape Ring :

Eiger Nordwand (Subaru Impreza WRC 2008):

Eiger Nordwand Art Morrison:

Eiger Nordwand Reverse Art Morrison :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kozacki ręczny, wygląda jak hydrauliczny z profi driftowozów :thumbsup:

niezły skill jazdy bokiem

driftujące subaru kiepsko wygląda IMO

do Twoich tips&tricks dodałbym, że drift na oponach lepszych niż komfortowe to nie drift :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miażdżysz, piękna jazda bokiem, nie wiem jak tak idzie na kierownicy, ale dla mnie to jest nie osiągalne, jak zrobię 10000 tyś pkt to jestem zadowolony, a Ty niszczysz system :biggrin: rozumiem na padzie, ale na kierownicy xD możesz podać ustawienia kółka tzn jaki ffb, symulatcja, amator czy zawodowiec, no i czy masz wspomaganie kierowania ?

I napisz jak zrobiłeś ręczny, bo właśnie mam zamiar przesiąść się z DFGT na G27, albo T500rs. A Twój ręczny jest przekozacki, pozro. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

medmaxx zgadzam się z Tobą, że driftujące Subaru nie wygląda jakoś imponująco ale jak na 4x4 nie ma lipy ;) Chyba spróbuję Gymkhany na Top Gear Test Track, może będzie lepiej :D

Co do opon to fakt, drift na innych niż komfortowe nie ma sensu, bo to po prostu niewykonalne. Jeżeli chodzi o dobór mieszanki (twarde, średnie, miękkie) to zależy to od mocy samochodu. Jeśli jest dość słaby to oczywiście najlepiej na twardych, ja w moim ukochanym Morrisonie mimo tego, że ma ponad 650KM najczęściej jeżdżę właśnie na takich, jednak używam też średnich tylko z tego względu, że można wbić większy wynik i nie wiem dlaczego tak jest. Ale jak jeździłem kiedyś w zawodach sezonowych TVRem Tuscan Speed 12, który ma po tuningu 1020KM to zakładałem tylko komfortowe miękkie z tyłu i twarde z przodu o ile dobrze pamiętam, ale tam to trochę inna bajka bo jest tylko kilka zakrętów i trzeba się skupić żeby je przejechać perfekcyjnie i zdobyć jak najwięcej punktów.

Osobiście uważam, że takie zawody to nie do końca wyznacznik umiejętności jazdy i kontroli nad samochodem. Chciałbym zobaczyć np. jak jakiś japoniec jedzie cały tor ponad 1000-konnym TVRem waląc ręczny z pełnej prędkości i przejeżdża idealnie cały tor z wynikiem np. 80000 punktów.

Jeśli już jestem w temacie zawodów sezonowych, warto zauważyć, że na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy latają na kierownicach. Zazwyczaj łapałem się w pierwszej 20 czasem 30 i na kierownicach przede mną było może dwóch gości, jeden z Francji drugi bodajże z Japonii. Ciężko dorównać tym świrom na padach głównie z tego względu, że oni jadąc bokiem w zakręcie w pół sekundy wbijają 3 albo 4 biegi w górę co od razu owocuje większą ilością punktów i nie muszą przy tym odrywać rąk od kierownicy. W sumie mogliby zrobić podział na klasy :D

pioraj, moje ustawienia to :

Symulacja

Force Feedback : 5 (na Cape Ring i Autumn Ring miałem ustawione na 10)

Wspomaganie kierowania wyłączone

Czułość sterowania kontrolerem na 2 i ABS na 1

Dźwignie z ręcznego i blaszki zrobiłem i pospawałem sam, przewierciłem dziurę na przycisk działający w trybie 0-1 i ustawiłem go tak, żeby przyciągając ręczny do siebie kawałek blachy wystający za dźwignie wciskał guzik.

Rozebrałem dźwignie zmiany biegów i dałem do przylutowania do serwisu komputerowego 2 kabelki w miejsce odpowiadające za doprowadzenie sygnału do przycisku ręcznego (kółko). Postaram się znaleźć na necie jakieś zdjęcia tej płytki głównej i zrobię dokładne zdjęcia swojego hamulca, może kogoś to zainspiruje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da radę zrobić taki ręczny do dfgt bez rozkręcania kierownicy?

Nie widziałem DFGT na żywo, ale raczej na pewno nie, musiałaby mieć wejście na hamulec ręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drifcie bardziej liczy się Niuton aniżeli Koń :rolleyes:

ja latam na padzie (póki co nie mam kiery), choć ostatnio driftuje tylko w sezonowych, rekreacyjnie już mi się nie chce :tongue:

a driftuje 900Km/1200+Nm astonem v8 vantage, i latam wyłącznie na KT&KT :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da radę zrobić taki ręczny do dfgt bez rozkręcania kierownicy?

Mój kumpel nie chciał rozkręcać kierownicy i zrobił ręczny wykorzystując pada, tj. obudowa na pada z dźwignią wciskającą "kółko"

Bardzo dobrze się to sprawowało.

Ja do driftu wogóle nie używam ręcznego.

Stare filmiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odcinkach ręczny nie jest potrzebny, ale na pełnym torze nie wiem jak go nie używać szczerze mówiąc. Jak zrobiłem swój to wyniki wzrosły o min. 5 tysięcy na każdym torze. GT to jednak symulator, trzeba starać się jeździć podobnie jak w rzeczywistości, gdzie bez ręcznego nie ma driftu.

Muszę się kiedyś sprawdzić w waszym turnieju :)

Edytowane przez adamwezyk24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica odcinki czy pełne okrążenie ma do użycia ręcznego??

Najważniejsze to ust. auta Często do rozpoczęcia driftu używam tzw rybki.

Że ciebie nie męczy jazda na takich ustawieniach kierownicy,

ja latam na FF-1 i włączonym wspomaganiu lżej i szybciej.

Ten Art z filmików jest stuningowany czy seria??

Zobacze jak mi pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×