Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za różnica, skoro od lat wielu, nic nie zdziałali, dla WAS fanów wyjście z grupy to już czas na "otwieranie szampana"... Nie mówiąc o finale bo to już jakąś abstrakcja, ale co mundial każdy się łudzi, że co nagle cud się stanie, bez przesady Boga nie ma to i cudów nie będzie

A żeby nie było, meczyk i piwko to i tak z przyjemnością :) pomimo, że podejście mam raczej chłodne do tego tematu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jednak spora szansa, że Glik pojedzie na mundial. Kluczową konsultacja odbędzie się w poniedziałek.

Źródło: weszło.com

 

 

Mam nadzieję, że mu się uda.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

I już widzę, że zaczynają na siłę stawiać go na nogi. A potem gdy cos pojdzie nie tak podczas meczu to beda zwalać na Glika itp. Wziąłbym w pełni zdrowego Kamińskiego i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I już widzę, że zaczynają na siłę stawiać go na nogi. A potem gdy cos pojdzie nie tak podczas meczu to beda zwalać na Glika itp. Wziąłbym w pełni zdrowego Kamińskiego i tyle.
Kto będzie potem zwalać na Glika? Chyba janusze i grazynki. Ja się nie dziwię, że stawiają go na nogi i że on sam tego chce. Wolę Glika z jedną nogą jak Kamińskiego w swojej życiowej formie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zaryzykował Glika.Niech biorą Kamińskiego i jutro go sprawdza lub Bednarka w parze z Pazdanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto będzie potem zwalać na Glika? Chyba janusze i grazynki. Ja się nie dziwię, że stawiają go na nogi i że on sam tego chce. Wolę Glika z jedną nogą jak Kamińskiego w swojej życiowej formie.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

Zdrowy organizm to zdrowy organizm a nie na blokadach czy innych chemicznych związkach. Pitolenie o chceniu i twardej skórze czy lwiej odwadze to sobie można między bajki włożyć. Gdy kończą się ważne mecze, to potem w wywiadach słyszymy że grał na lekach, a to gorączka, a to kontuzje itd. Medycyny nie oszukasz, ktoś kto ma choć minimalne pojęcie o psychice i wpływie na dyspozycje to wie o czym mówie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zdrowego Pazdan, Bednarka i Cionka. Kamiński jest tylko w rezerwie i bez szans na występ jakikolwiek, to oczywiście moje zdanie. Jeśli Peszko jedzie to tym bardziej jeśli jest szansa dla Glika to bym go zabrał choćby miał tylko na ławce siedzieć bo to jednak wicekapitan i kluczowa postać w tej drużynie w każdym jej aspekcie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma zdrowego Pazdan, Bednarka i Cionka. Kamiński jest tylko w rezerwie i bez szans na występ jakikolwiek, to oczywiście moje zdanie. Jeśli Peszko jedzie to tym bardziej jeśli jest szansa dla Glika to bym go zabrał choćby miał tylko na ławce siedzieć bo to jednak wicekapitan i kluczowa postać w tej drużynie w każdym jej aspekcie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



Tak, jeśli byłby to jeden mecz o punkty to spoko. To jest turniej i myśli się długofalowo, bo co w razie kontuzji dwóch środkowych obrońców? Ja wolę zdrowego Kamińskiego niż Glika który będzie siedział na ławce. A co do pozycji w drużynie to główną postacią jest Lewy i to on ma ciągnąć ten wózek, bo równie dobrze możemy wziąć Hajto albo innego krewkiego zawodnika co grać nie będzie, ale wstrząśnie drużynà Raczej stawiam na zdrowych zawodników, bo umówmy się skoro Kamiński jest brany pod uwagę, to nie jest to jakaś przepaść w umiejętnościach- to są zawodowcy a nie okręgowa liga i zespół FC Majteczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica z kim w składzie nie wyjdziemy z grupy? :smart:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_NqfONmIxV9MiwkkAUylXDrn78Thu8bWo

 

 

:xzibit:

 

 

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, hacker25 napisał:

bo umówmy się skoro Kamiński jest brany pod uwagę, to nie jest to jakaś przepaść w umiejętnościach- to są zawodowcy a nie okręgowa liga i zespół FC Majteczki

 

Odważnie, można z tego wywnioskować, że przepaści między Lewandowskim, a Wilczkiem też nie ma, bo przecież ten drugi był brany pod uwagę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fryz napisał:

 

Odważnie, można z tego wywnioskować, że przepaści między Lewandowskim, a Wilczkiem też nie ma, bo przecież ten drugi był brany pod uwagę. ;)

Nie rozpędzajmy się. Mówiłem o obrońcach. A skoro jest przepaść, to po co brać Kamińskiego? Takie dywagacje są niepotrzebne chyba ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jestem chyba jedynym człowiekiem w tym kraju, który twierdzi, że Glik nie jest dobrym defensorem. Każdy jak to słyszy, puka się w głowę, pokazując kluby w których grał, oraz liczy godziny przegrane w kadrze. 

Dla mnie ten koleś jest wolny, mega wolny, słaby technicznie. Jedyne co go wyróżnia ponad stan to upartość i doświadczenie. Te cechy w nim wręcz buzują dając spory pozytyw, ale dalej nie przekonują mnie, że to wielki obrońca. 

I dlatego jakoś wielce nie rozpaczam, że gościa nie będzie. Za bardzo przyzwyczailiśmy się do schematów. Wystarczy, że nie ma Lewego, albo Piszczka i już jest narodowe sranie w stringi. Czas na nowe rozwiązania, nie możemy być zakladnikami tych samych nazwisk od trzech wielkich imprez. Wystarczy, że jakieś ogniwo zawali, to powinnyśmy mieć alternatywę, a nie zbiorową żałobę. 

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamińskiego nikt by nie wziął, gdyby nie kontuzja Glika przecież. ;)

 

Ja nie dywaguję (bo uważam takie rozmowy bez żadnej wiedzy za totalny bezsens), ja tylko skomentowałem jedną tezę. ;)

 

@okoni

 

Też odważnie. ;) Rozwiązania rozwiązaniami, pewnie, że fajnie by było wyhodować sobie trzydziestu zawodników na najwyższym światowym poziomie, ale nawet jeśli założymy, że to w ogóle możliwe, to bardzo trudne, a póki co musimy poruszać się w rzeczywistości, w której są gracze mniej i bardziej ważni dla drużyny. Chociaż akurat Piszczka moim zdaniem mamy kim zastąpić na szczęście, w sumie jedyny gość totalnie wyrastający ponad resztę kadry to moim zdaniem Lewy. Chociaż jest też ze trzech, którzy kadrze dają moim zdaniem nieproporcjonalnie dużo (Błaszczykowski, Glik - moim zdaniem to świetny obrońca jednak i, o dziwo, Grosicki, który w kadrze dostaje jakiejś dodatkowej energii i robi mnóstwo świetnej roboty).

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, okoni napisał:

Powiem tak, jestem chyba jedynym człowiekiem w tym kraju, który twierdzi, że Glik nie jest dobrym defensorem. Każdy jak to słyszy, puka się w głowę, pokazując kluby w których grał, oraz liczy godziny przegrane w kadrze. 

Dla mnie ten koleś jest wolny, mega wolny, słaby technicznie. Jedyne co go wyróżnia ponad stan to upartość i doświadczenie. Te cechy w nim wręcz buzują dając spory pozytyw, ale dalej nie przekonują mnie, że to wielki obrońca. 

I dlatego jakoś wielce nie rozpaczam, że gościa nie będzie. Za bardzo przyzwyczailiśmy się do schematów. Wystarczy, że nie ma Lewego, albo Piszczka i już jest narodowe sranie w stringi. Czas na nowe rozwiązania, nie możemy być zakladnikami tych samych nazwisk od trzech wielkich imprez. Wystarczy, że jakieś ogniwo zawali, to powinnyśmy mieć alternatywę, a nie zbiorową żałobę. 

 

Jedenastka sezonu we Włoszech (Torino) przynajmniej raz chyba, a zobacz sobie jacy tam grają obrońcy, zresztą cała Włoska piłka ma fioła na punkcie taktyki i defensywy od lat, nie ma lepszej szkoły i poligonu dla obrońcy niż Serie A.

Dwa razy z rzędu jedenastka sezonu we Francji (Monaco)...

 

Tyle w temacie, w sumie na tym by można zakończyć dyskusje...

 

A to że wolny i słaby technicznie? No nie każdy może być Varanem, Chiellini też nie jest szybkim czy zwinnym obrońcą, wystarczy że wie gdzie się ustawić albo jak ustawić sobie samego przeciwnika pod siebie żeby wygrywać starcia 1/1 czy "czyścić pole".

 

Glik umiejętnością czysto piłkarskim wiadomo że odstaję od takich piłkarzy jak Ramos/Varane/Pique/Hummels, ale dla obrońcy nie zawsze to jest najważniejsze.

 

Oczywiście ogromna strata bo to jeden z naszych filarów, część kręgosłupa drużyny, więc według mnie nie ma co dywagować nad jego techniką, tylko trzeba spojrzeć co daje drużynie, i jak np. taki Pazdan sprawuję się gdy ma takiego Glika obok siebie.

 

Jest jak jest, trzeba będzie sobie radzić i bez niego. Myślę że młody Bednarek powinien dać radę.

 

 

 

 

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryz nie rozumiem tych komentarzy "odważnie"? :) trzeba ryzykować, jak nie ma się innego wyjścia, niestety u nas jest powszechne przyznawanie -  w tym wypadku miejsca w kadrze na mundial - za zasługi. Kamiński gra w Niemczech prawda? do Niemiec nie trafiasz za piękny uśmiech, a zwłaszcza jak jesteś Polakiem :D 

 

 Dobrze @okoni prawisz i nie, nie jesteś jedynym w kraju, który tak twierdzi ;)  Glik jest dobry, zwłaszcza jak ma dobrych partnerów do gry, wówczas jest bardzo dobrym obrońcą. Nie uważam go za żadnego fantasiste... ot, dobry i solidny obrońca. Nic więcej. 

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odważnie" w sensie odważna teza, nie oczywista i dyskusyjna, w tym sensie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glik jest dobry - na polskie warunki, w europie raczej wybitnym graczem to on nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piachu00 A który polski piłkarz jest wybitny w Europie? Poza Lewym, który jak pisał @fryz wyrasta poza resztę kadry o kilka długości. Lewego można nie lubić, bo się lansuje, bo występuje w co drugiej reklamie itp. ale na tle reszty Polaków piłkarzem jest znacznie lepszym. Wracając do Glika to ciężko go porównywać do takiego Ramosa, tak jak ciężko porównywać potencjał Hiszpanii i Polski. Co nie zmienia faktu, ze Glik w Europie obrońca jest bardzo solidnym i cenionym. Nie mówiąc już o kadrze, której daje bardzo dużo. Sam fakt ze wystąpił u Nawalki więcej razy niż Lewy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby Glik wypadł na tle takiego Mané

 

Nie wiem jak te piski Laskowskiego zniosę przy komentarzu na mundialu. nc+ też mają wszystkie mecze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yebany przymierzył :lewy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

 

W ataku nawet fajnie to wygląda ale obrona to kryminał.Pazdan,myślami chyba na wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, neuro napisał:

Piotrekemoji123.png

 

W ataku nawet fajnie to wygląda ale obrona to kryminał.Pazdan,myślami chyba na wakacjach.

 

A propos dyskusji czy Glik jest potrzebny reprezentacji :30vm3cw:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A propos dyskusji czy Glik jest potrzebny reprezentacji :30vm3cw:

Oczywiście, że jest. Mówiliśmy raczej o tym, czy jest sens na siłę brać kontuzjowanego zawodnika
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy sprawy:

1. z Pazdanem jest jak ze złą baletnicą. Nie umie się dogadać z Bednarkiem pewnie tak jak w Legii przy swoich klopsach zwalał winę na to, że nie dogaduje się z Remym.

2.Szkoda, że nie grają Vidal i Sanchez, bo pewnie zeszlibyśmy zamiast na ziemię, to pod ziemię.

3.Już się zaczyna darcie szat o doping w Poznaniu, a przecież tam są kibice, którzy wychowują się w nienawiści do pewnej drużyny, zamiast miłości do swojej, czy reprezentacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×