Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy po argentyńskich forach są memy:

Jeszcze wpierdol od Nigerii i wakacje. 

 

:krysia:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, okoni napisał:

Ale we wczorajszym meczu coś mi nie pasowało, skoro przedstawiono wizję trenera, że buduje kadrę wokół Messiego (czyli coś na podobieństwo Barcelony), to czemu ten Messi miał tak mało razy piłkę przy nodze? W Barcelonie co druga akcja idzie albo przez niego, albo przez Iniestę. A tu? Facet momentami wracał pod swojego stopera aby się pokazać i wyżebrać podanie. Nie wiem, czy tam jest jakiś kwas w tej ekipie, jebie mnie to, ale ogólnie gra drużyny która ma tyle piłkarzy na światowym poziomie, budzi politowanie. Niedługo to się każdy będzie modlił aby ich trafić w grupie, będzie kogo walić jak leszcza. 

 

Moim zdaniem on po prostu już nie dźwignął tego ciśnienia, tak jak ich "wiózł" 4 lata temu na MŚ w Brazueli tak tutaj coś w nim już pękło, bardzo mało pokazywał się do gry, widziałem jego statsy i miał chyba zaledwie kilkanaście kontaktów z piłką. Ogólnie dla mnie tak PATOLOGICZNIE uzależnionego zespołu od jednego zawodnika jeszcze nie widziałem.

 

Co do światowej klasy piłkarzy w obecnej kadrze Argentyny, eee nie przesadzałbym. Kogo tam masz teraz? Messi, Aguero jedynie, no bo chyba nie dziad Mascherano czy Argentyński Cionek Otamendi? Reszta to jakieś ściepy z Ligi Argentyńskiej tak słabi że nawet nikt ich nie chce kupić, kilku takich które nie sprawdzili się w Europie, albo coś tam jednak grają w klubach typu Sevilla, lub gniją w Chinach czy innych Meksykach.

 

3 godziny temu, The_Siemek napisał:


Lewy ma ten sam problem z rodakami.
Chłopak ma po prostu przegwizdane w zbiorowej świadomości. Nawet jakby musiał się cofać jak Messi, sam sobie podać i sam strzelić to na nim ciąży cała presja. Anka mu da buzi a Janusze - kurła oddawej piniondze za golarkę; wrzuci zdjęcie kobieta i jakiś Kapitan Schowek na Szczotki z Masaczjusets ma pretensje na Twiterze albo inny zryty łeb (pastor Choojecki) powie, że on sprzedał Polskę komunistom za pieniądze z Hujaweja xD (wszystko to nie jest zmyślone...)

 

Główny trend oczywiście w januszerce jest taki żeby ODDAŁ PIENIONSZKI kurła :janusz: za wszystkie reklamy, bo teraz to drewno i tak dalej.

Nie może się uśmiechać, nie może podejść do swojej żony, nie może iść posiedzieć przy basenie z kolegami z zespołu, ma się BICZOWAĆ ze smutku razem z resztą narodu za to że jest POLAKIEM, oglądać inne zespoły i uważać że jesteśmy najsłabsi na świecie bo przegraliśmy obiektywnie dość pechowo pierwszy mecz na MŚ.

 

Paradoks jest jednak taki że nie ma tak źle, bo w takiej Argentynie jak powiedziała Brzydka Lesbijka wczoraj (Ćwiąkała) po meczu z Chorwacją pewnie nie mógłby normalnie wyjść na ulice.

 

 

Edytowane przez TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argentyna ma od dawna trenerów patusów. Każdy myśli, że skoro Argentyna ma świetnych ofensywnych piłkarzy to jak wpuści na boisko 4 napastników to mecz się sam wygra. 

A Messi jest świetnym piłkarzem, ale nie jest liderem.  Nie ma charakteru ani charyzmy  którą powinien mieć kapitan. On został kapitanem chyba dlatego, ze się nazywa Messi i żeby go jakoś udobruchać po rezygnacji z gry w kadrze.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TeraJacek napisał:

Nie może się uśmiechać, nie może podejść do swojej żony, nie może iść posiedzieć przy basenie z kolegami z zespołu, ma się BICZOWAĆ ze smutku razem z resztą narodu za to że jest POLAKIEM, oglądać inne zespoły i uważać że jesteśmy najsłabsi na świecie bo przegraliśmy pierwszy mecz na MŚ.

 


Zacytuję fanpeja Pozytywistyczna wibracja:
"W TAKIE DNI JAK TEN CIESZĘ SIĘ, ŻE MAMY W POLSCE DŁUGĄ TRADYCJĘ KULTUROWĄ SPOKOJNEGO PRZEPRACOWYWANIA PORAŻEK, BEZ WPADANIA W DEFETYZM CZY PIELĘGNOWANIA MARTYROLOGII.

A NIE, CZEKAJCIE..."

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonała atmosfera w kadrze Argentyny :30vm3cw:

 

8da7a3615d8d05dc618b70093e6628ce-598.png

 

 

Argentyńczycy chcą przebić Hiszpanów

 

 

Edytowane przez sLk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, TeraJacek napisał:

 

Moim zdaniem on po prostu już nie dźwignął tego ciśnienia, tak jak ich "wiózł" 4 lata temu na MŚ w Brazueli tak tutaj coś w nim już pękło, bardzo mało pokazywał się do gry, widziałem jego statsy i miał chyba zaledwie kilkanaście kontaktów z piłką. Ogólnie dla mnie tak PATOLOGICZNIE uzależnionego zespołu od jednego zawodnika jeszcze nie widziałem.

 

Co do światowej klasy piłkarzy w obecnej kadrze Argentyny, eee nie przesadzałbym. Kogo tam masz teraz? Messi, Aguero jedynie, no bo chyba nie dziad Mascherano czy Argentyński Cionek Otamendi? Reszta to jakieś ściepy z Ligi Argentyńskiej tak słabi że nawet nikt ich nie chce kupić, kilku takich które nie sprawdzili się w Europie, albo coś tam jednak grają w klubach typu Sevilla, lub gniją w Chinach czy innych Meksykach.

 

W punkt. W meczach kwalifikacyjnych grali bez Messiego 8 razy i tylko raz wygrali. Mając tylu ofensywnych zawodników światowej klasy na ławie musisz grać ofensywnie. Tu nawet nie ma innej opcji. A trener wystawia dwóch napastników i 8 defensywnych. Kto tam ma rozprowadzać akcje? Mascherano? Jak Messi ma coś zrobić skoro wystarczy jego 3 zawodnikami przykryć i już nie ma Argentyny. Wystawiasz Di Marię, Higuaina, Messiego i np. Aguero na skrzydło i wtedy obrona wie, że nie może się skupić tylko na Messim. A tak to modlitwy do Messiego może wyciśnie z siebie trochę geniuszu i da im wygraną. Tu nie trzeba być wielkim taktykiem, wystarczy otworzyć oczy.. niestety Sampaoli jest chyba ślepy. Tracą pierwszą bramę, a on zamienia Aguero na Higuaina xD i dalej jest obrona, pustka i Messie wraz z Higuainem. Tak dobrego zespołu taktycznie ustawionego jak Chorwacja nie pokonasz dzidą do przodu.

 

Co do Chorwacji: jeśli utrzymają taką świetną grę w dalszych meczach mogą sięgnąc po medal. Co mi się najbardziej podobało, to wygrywają 1-0 i nie murują bramki. Atakują kilkoma zawodnikami. Strzelają drugiego i dalej atakują. Super się to ogląda, mają swiętną pomoc, każdy w zespole wie co ma robić, gryzą trawę. Życzę im mistrzostwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zuba1899 napisał:

Co do Chorwacji: jeśli utrzymają taką świetną grę w dalszych meczach mogą sięgnąc po medal. Co mi się najbardziej podobało, to wygrywają 1-0 i nie murują bramki. Atakują kilkoma zawodnikami. Strzelają drugiego i dalej atakują. Super się to ogląda, mają swiętną pomoc, każdy w zespole wie co ma robić, gryzą trawę. Życzę im mistrzostwa. 

Szczerze mówiąc ja chyba też im tego życzę, i to nie tylko po wczorajszym meczu, bo o sentymencie do nich pisałem już wczoraj rano, żeby nie było :P

Obejrzałem na tych mistrzostwach gdzieś tak może połowę meczy i Chorwacja tak ogólnie mi chyba najbardziej wpadła w oko, zaraz obok Meksyku. Dobrze by było, jakby te ekipy daleko zaszły, bo niesamowicie przyjemnie ogląda się ekipy, którym zależy na wygranej i które cisną przez 90 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że Argentyna nie ma graczy to trochę śmieszne, bo 4 napastników Argentyny to top świata, w tym Messi - jeden z najlepszych w historii, obrona tez nie amatorska, a środek szarpie. Czym oni róznia się od Portugalii? Która ma wyniki?

Tym, ze trenerzy Argentyńscy to pipy (Maradona? Serio?) - dopóki nie ogarną kogoś dobrego (ogarniającego gwiazdy) dopóty będą panieniami do bicia.

Edytowane przez piachu00
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Chorwacja, Meksyk a na trzecim miejscu Polska :janusz:

Nawałka szykuje tajną broń na Kolumbie, podobno Peszkin ma kąsać na skrzydle. Już szlifuje formę na instagramie :obama:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na kogo tam Ci nasi kochani Chorwaci trafią, życzę im z całego serca żeby się podnieśli, bo ostatnio nie mieli zbyt wielu dobrych futbolowych momentów, do tego jeszcze ten syf z piłka w kraju na każdym kroku.

 

Jest jeszcze trzecia kolejka nie zapominajmy, wtedy będziemy mogli zrobić małe podsumowanie. Osobiście uważam że najdalej zajdą te zespoły które grały kiepsko lub nie przekonywały w grupie, patrz np. Francja czy Urugwaj, prawdopodobnie Niemcy.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie ten sezon hiszpańskiej piłki czegoś nauczył to:
1. nie ma co lekceważyć nikogo przed sezonem - Barcelona vs Real w LL;
2. nawet mistrzom i pewniakom może się noga powinąć - sezon w LL Realu;
3. nawet jak skasztanisz początek sezonu to na końcu możesz dużo wygrać - Real w LM;
4. może mieć długą serię, rekordy, wygrane i być pewniakiem a na koniec przerżnąć - Barca w LM;
5. jeśli masz Ferrari to nie trzymasz go w garażu xD - Levante;

Dokładnie to samo wychodzi teraz na MŚ. Francja może sobie męczyć bułę a na końcu wygrać? Może. Niemcy mogą na farcie wyjść z grupy a potem medale mieć? Mogą. Wielcy kozacy z Argentyny mogą się spakować do domu po 3 meczach? Mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piachu00 napisał:

Pisanie, że Argentyna nie ma graczy to trochę śmieszne, bo 4 napastników Argentyny to top świata, w tym Messi - jeden z najlepszych w historii. Czym oni róznia się od Portugalii? Która ma wyniki?

Tym, ze trenerzy Argentyńscy to pipy (Maradona? Serio?) - dopóki nie ogarną kogoś dobrego (ogarniającego gwiazdy) dopóty będą panieniami do bicia.

 

Śmieszne? No dobra, to jedziemy.

 

Bramkarze

 

1. Nahuel Guzmán (UANL)

12. Franco Armani (River Plate)

23. Willy Caballero (Chelsea)

 

Dwóch bramkarzy z poza Europy, jeden z ligi Argentyńskiej, wcześniej grał w POTĘŻNEJ lidze Kolumbijskiej, drugi z Meksykańskiej. Obydwoje po 30-tce, nie lizneli nawet Europejskiej piłki, no umówmy się...

Do tego mamy "weterana" Caballero który jest taki trochę Cionkiem na bramce, czyli zero pewności, elektryk, Jego TOP gdzie grał cały czas to POTĘŻNE Elche i Malaga która właśnie spadła do Segunda Division, w Chelsea obecnie 2/3 trzeci bramkarz?

NAJLEPSZY ich bramkarz (który notabene praktycznie NIE GRA w klubie) Sergio Romero (Man Utd) kontuzjowany.

 

Obrońcy

 

2. Gabriel Mercado (Sevilla) - Solidny, prawy obrońca, poziom co najwyżej średnio Europejski

3. Nicolás Tagliafico (Ajax) - Gra dopiero pierwszy sezon w Europie, klub? Średnia półka Europejska, nie było ich w ostatniej LM

4. Cristian Ansaldi (Torino) - Gość, nie łapał się do składu w Atletico czy Interze, rzucany po klubach "obieżyświat", mocno średni zawodnik

6. Federico Fazio (Roma) - W Tottenhamie przepadł, w Romie gra, powiedzmy że solidny obrońca, półka Średnio-Europejska

8. Marcos Acuña (Sporting) - w 2014 roku grał jeszcze w drugiej lidze Argentyńskiej, szczerze to gościa nawet nie kojarzę

14. Javier Mascherano (Hebei) - BEZ KOMENTARZA, Liga Chińska?! Ściep, symulant, drewniany kołek którego czas już dawno minął i nie nadaje się już do poważnej piłki

16. Marcos Rojo (Manchester United) - Nie gra praktycznie wcale w Man U

17. Nicolás Otamendi (Manchester City) - Chyba najlepszy ich obrońca, ale brutal i eletryk, często przepalają mu się styki nawet gdy gra w klubie. Żaden top moim zdaniem, zawodnik mocno przereklamowany

18. Eduardo Salvio (Benfica) - Przepadł w Atletico, rzucany po pozycjach, zaczynał jako napastnik, skończył jako prawy wahadłowy(?), nic specjalnego

 

Pomocnicy

 

5. Lucas Biglia (AC Milan) - Facet został uznany najgorszym zawodnikiem sezonu 16/17 w Serie A, w tym który nie dawno się skończył również nie błyszczał, grał sporadycznie

7. Ever Banega (Sevilla) - Powiedzmy że zawodnik solidny, jak na Europejskie warunki, nic więcej, chyba ich NAJLEPSZY pomocnik w tym momencie

11. Ángel Di María (PSG) - Kiedy on zagrał coś odkąd odszedł z Realu? Odpalili go w Man U, w PSG nie gra nic, na MŚ po pierwszym meczu usiadł na ławce

13. Maximiliano Meza (Independiente) - ???

15. Manuel Lanzini (West Ham) - Nie grał wszystkich spotkań w zespole który walczył o utrzymanie w Premiership

20. Giovani Lo Celso (PSG) - Młody zdolny, ale to zdecydowanie przyszłość a nie teraźniejszość Argentyny, na MŚ jak na razie chyba nie zagrał ani minuty, w PSG jak narazie też nie gra chyba nawet połowy czasu.

22. Cristian Pavón (Boca) - Jak wyżej, pieśń przyszłości, chyba największy ich talent teraz, z tym że na razie to on jeszcze siedzi w Argentynie

 

Napastnicy

 

9. Gonzalo Higuaín (Juventus)

10. Lionel Messi (Barcelona)

19. Sergio Agüero (Manchester City)

21. Paulo Dybala (Juventus)

 

Tutaj wiadomo że to TOP i nie ma sensu oceniać każdego z osobna, jedyna formacja która na papierze wygląda na mocarną i może konkurować z kadrami np. Francji, Hiszpanii czy Niemiec.

 

Także kadrowo Argentyna nie ma nawet podjazdu do najlepszych na świecie, dużo przeciętnych zawodników.

Fantastyczna czwórka napastników, bardzo przeciętna w skali globalnej linia pomocy (a to na tych MŚ jest KLUCZ), i linia obrony z jednym/dwoma klasowymi obrońcami.

 

Do tego trener Choleryk i elektryk.

 

Tyle w temacie, to nie mogło się udać, już nie tym razem.

 

Coś jeszcze chcesz Piachu dodać?

 

Kadry Portugalii nawet nie ma sensu analizować, wystarczy napisać Ronaldo > Messi i na tym można zakończyć.

Portugalia to przede wszystkim drużyna i kolektyw od kilku turniejów, Argentyna to zbieranina graczy którzy nie postawią się Messiemu i na treningu ćwiczą jak podawać mu piłkę, to jest ich plan A/B/C/D, więc jakiekolwiek porównania do Portugalczyków nie mają sensu.

 

DZIĘKUJE DOBRANOC

 

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym prawdy, z częścią sie nie zgodzę ale umówmy się - oni grali z amatorami z Islandii (piłkarz bierze urlop na MŚ, o kurla) i z Chorwacją - solidna ekipa. Z której strony by nie patrzeć, mojej czy Twojej to kilka pkt więcej niz mają to mus i naprawdę nic ich tu nie usprawiedliwia.

Ja winił bym trenera.

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, hacker25 napisał:

image.png.4d3a284abdd9d87e8fc6b08cf588e251.png

 

 

To ja zrobiłem tego mema :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

image.png.bbfb9911469ff6167983ffbd352aabb2.png

 

Edytowane przez TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prdl, co to za agnet na końcu się wypowiada?
Mało co się jedzeniem nie udławiłem..



Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym pięknym kraju takich debili się zaprasza do programów i pyta o zdanie. Ma sa kra - przecież to zwykłe plewy - Megaton i ten stary siwy dziad z końca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
NAJLEPSZY ich bramkarz (który notabene praktycznie NIE GRA w klubie) Sergio Romero (Man Utd) kontuzjowany.

Najlepszy ich bramkarz to Geronimo Rulli, który gra regularnie w Realu Sociedad. Zagadką jest to, dlaczego nikt go nie powołuje nawet teraz w miejsce kontuzjowanego Romero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie jest najlepszy, skoro nie rozegrał jeszcze ani jednego meczu w kadrze, także tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon 16/17 miał fenomenalny byłem mega zdziwiony że nie pojechał na CAC.Ten jak pisałem słabiutko.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tak, ale pisałem tak ogólnie, że zagadką jest brak powołań dla niego.
Pamiętam jak wychwalali w Argentynie, że nareszcie mają bramkarza, a on tylko na Igrzyskach grał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×